Obchodovanie pomocou order flow

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute,

Vedeli by ste mi niekto poradit ohladom order flow a obchodovania pomocou DOMu?

V podsate rozumiem tomu ako ten concept funguje, len by som chcel vediet, ci sa to da v dnesnej dobe aj realne praktizovat pri daytradingu. Ma to zmysel pri vsetkych tych HTF a algoritmoch ktore funguuju na hlavnych burzach?

Alebo je to len taka pomocka?

Najprv sa skusim spytat tu, a potom si dohladam nieco na nete. Zatial som na nete moc nepozeral, bo tam je vela bulssihut a rad by som sa mu BS vyhol.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa davoo »

DOM síce nepoužívam, ale ja trejdím len podľa lvl2 a ts(equities). Stále sa to dá robiť i keď máme dark pooly, hft a za 2 roky nás prídu ovládnuť vesmírne jaštery.

Na niektorých akciách ti vyveštím aj akú prílohu bude mať tvoj švagor na budúci týždeň ku perkeltu, na iných zas chytám epileptický záchvat.

SMB učí tape reading za nejaké feečko alebo hoc ktorá prop firma, tam sa to naučíš od niekoho na desku. Pošli CV-čko do chimera securities, tí ťa to naučia zadarmo. Myslím, že teraz má zopár prop firiem ako také kurzy pre remote trejderov... možno tam nájdeš niečo užitočné na túto tému. ale o kvalite moc neviem, pretože sa zamerievajú viac na predávanie kurzov ako trading. :roll:

edit: Sang Lucci je dobrý tape reader a má nejaký bootcamp za 2k$. Ale osobne som tam teda nebol.
edit4: gramatika, ešte 40-krát to budem editovať...
Naposledy upravil/-a davoo v Št 04 09, 2014 4:25 pm, upravené celkom 4 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Hmm no moc som ti nerozumel. Normalne sa pytam.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa davoo »

Veď som ti odpovedal a dal nejaké zdroje do budúcnosti. Market Depth môžeš vidieť v klasickom lvl2 okne alebo v ladderi typu jigsaw(DOM). Je to takmer to isté. Ja neviem, či sa teraz pýtaš na deriváty alebo akcie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Dobre, zmiatli ma ti jasteri a svagor s perkeltom :)

Pogooglim si vecer to co si mi tam vyssie spominal.
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Istiach napísal:Caute,
Vedeli by ste mi niekto poradit ohladom order flow a obchodovania pomocou DOMu?
V podsate rozumiem tomu ako ten concept funguje, len by som chcel vediet, ci sa to da v dnesnej dobe aj realne praktizovat pri daytradingu. Ma to zmysel pri vsetkych tych HTF a algoritmoch ktore funguuju na hlavnych burzach?
Alebo je to len taka pomocka?
Co chces obchodovat? Forex, futures, akcie (=jaka burza)? Je v tom celkem rozdil.

Futures je centralni trh, takze vidis veskere order flow na datech z burzy (=v jednom DOMu). Zde se da obchodovat order flow primo z DOMu (=scalping) a lidi to delaji. Viz Jigsaw Trading s jejich nastroji a komunitou...
http://www.jigsawtrading.com/trading-me ... -to-trade/" onclick="window.open(this.href);return false;

Akcie uz tak jednotny trh nemaji, jedna akcie se obchoduje na vice trzich, takze nemusis videt veskere order flow, ktere cenu ovlivnuje...ruzne "dark pools" pro velke hrace...tady uz to neni tak jednoznacne jestli se to da obchodovat nebo ne. Na to mozna odpovi Juggler nebo nekdo kdo intenzivne obchoduje akcie. Ja jsem skoncil se scalpingem US akcii v r. 2007, dneska uz bude vsechno jinak. Tenkrat jsem mimo DOM pouzival i vizualni nastroj ke sledovani zmeny volume na ASKu a na BIDu ktera vypada jako "hradby" (viz. screensaves http://postimg.org/gallery/11dkqglrw/" onclick="window.open(this.href);return false; ) ...je tam krasne videt kolik "hracu" se pridava na kterou stranu. Tuhle vychytavku jsem od te doby nikde nevidel (treba na futures).

Forex - tady se nema cenu o obchodovani z DOMu asi moc bavit, nikdy neuvidis veskere orderflow, maximalne ze sveho ECN, velke hrace kteri hybou cenou neuvidis.

Na youtube je dnes hodne videi k order flow na futures trzich. Da se z nich neco vykoukat ikdyz je vetsina z nich jen lakadlem na koupi nejakeho software nebo kurzu napr. http://youtu.be/-rKhybqaNLs" onclick="window.open(this.href);return false; zakladni obraz to cloveku da, vic se da najit na disk. forech primo v prispevcich od lidi kteri to obchoduji.

Novinkou poslednich let jsou footprints, kde vidis orderflow prepsane do grafu. Me to pro scalping futures nesedi. Jedine co mi prijde uzitecne a co pouzivam je market delta (=rozdil mezi poctem kontraktu zobchodovanych za Ask a za Bid). Pouzivam to v tom smyslu, ze pokud jde cena nahoru a market delta dolu (divergence), tak neco nesedi a jedno z nich se musi obratit, bud cena nebo market delta :-) Stejne tak je podezrele, kdyz cena udela higher-high a market delta je vyrazne neudela. Zadny svaty gral to samozrejme neni, ale da se to vyuzit k vetsi obezretnosti. Jsou i lidi kterym market delta funguje pri swingovem obchodovani, viz treba na techto obrazcich http://postimg.org/gallery/owvupnpm/" onclick="window.open(this.href);return false; kdyby to nekoho zajimalo tak na to muzeme zalozit samostatne vlakno. Ale pochybuji ze to tady nekdo obchoduje....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa JUGGLER »

RogueTrader napísal: Akcie uz tak jednotny trh nemaji, jedna akcie se obchoduje na vice trzich, takze nemusis videt veskere order flow, ktere cenu ovlivnuje...ruzne "dark pools" pro velke hrace...tady uz to neni tak jednoznacne jestli se to da obchodovat nebo ne. Na to mozna odpovi Juggler nebo nekdo kdo intenzivne obchoduje akcie. Ja jsem skoncil se scalpingem US akcii v r. 2007, dneska uz bude vsechno jinak.....
Ja si myslím, že pri AKCIÁCH analýza ORDEROV nemá cenu. Niekedy som čumel do L2, ale potom som zistil, že sa to šikovne zneužíva v štýle falošných orderov, ktoré zmiznú, ked sa cena priblíži. Okrem toho sa používajú úplne skryté ordery a tzv. icebergy. Takže ordery pri akciách asi nie, skôr tape reading. Ale to dnes zrejme v pohode vyhodnocujú programy. Človek je predsa len ťažkopádny...

Pri futures, forexe a opciách nejaká analýza orderov možno má cenu. Takže najpodstanejšie je baviť sa o konkrétnom trhu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa davoo »

edit: Seriem na to. Nechce sa mi tu písať román.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Dik za info.

U forexu tam mi je to jasne ako to funguje (viac menej), tam viem ze nemam vsetky info, cize takyto sposob ochodovania tam nema moc zmysel. Mozno jedine sledovat futures na meny, na niektorych burzach pre referenciu. No moc velky zmysel by to asi nemalo.

Co je mi ale novinka su tie akcie. ja som si myslel ze akcie a futures su v tomto to iste. Ze hoci sa akcia obchoduje na viac trhoch, nejak sa to na burze centralizuje a clovek to potom cele vidi ked ma data z burzy. Hmm
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Airmike »

Dovoovi sa nechce pisat roman tak ja to zhrniem cez linky.

prve co si treba pozriet, ak sa rozhodneme robit orderflow je tu:

https://www.youtube.com/channel/UCW-m-l ... Q8pNTuWpBg" onclick="window.open(this.href);return false; - Je to youtube channel Johna Gradyho. nenechajte sa pomylit tym, ze je tam len zopar videi . v tom najdlhsom z nich najdete co to orderflow vobec je a ako sa cita kontext na trhu.

https://www.youtube.com/channel/UCEHjJd ... mKLECrTqiw" onclick="window.open(this.href);return false; - toto je channel Petra Daviesa, ktory predava najlepsi tool pre orderflow traderov na svete (plug in do ninja tradera). je tam tolko videi, ze mozete tyzden pozerat.

je dobre si prestudovat knizku NoBS trading
http://www.scribd.com/doc/219001019/1-N ... ding-eBook" onclick="window.open(this.href);return false;

no a co sa tyka trhov. tak treba trosku rozumiet co obchodujeme a co je orderflow.

1. Orderflow nie je Time and sales. ale je to kontext citania oboch stran trhu. (liquidity producentov a liquidity konzumentov)
2. T&S - paska su len konzumenti, v orderbooku je vidiet aj producentov a sem patria nielen marketmakeri prcujuci s theo price, ale aj velke institucionalni traderi, ktori nemozu obchodovat cely objem svojich pozicii tak, aby ich bolo vidiet v T&S, pretoze by vyvolavali obrovsku volatilitu a nemohli by vstupovat a vystupovat z trhu s pozadovanym objemom desiatok tisic kontraktov tam kde chcu.
3. v podstate treba rozlisovat co su realne peniaze na trhu a co je fake.


realne peniaze - printy - icebergy, velke objednavky hitovane a liftovane v DOMe.
nerealne peniaze - cast limit ordrov v DOMe - fejkove ordre.

instrumenty a produkty:

opcie - absolutne NIE - cena kotovana na opciach je vyhradne tvorena marketmakermi a arbitraznymi masinami. ak by hocikto a hociako velky chcel na opciach vyvolat pohyb, bez pohybu podkladu, tak by cely objem jeho objednavok bol absorbovany protistranou, marketmakerom. ani goldman sachs nedokaze tieto arby prerazit. (posledna kauza kedy odovzdali trhu mega vela milionov po chybe jedneho s ich algo. )

stocks - mozno ano, ale len ak ste superman a dokazete citat komplexne cely trh a hlavne extremne rychlo. SMBcko malo na to treningovy program. (osobne si nemyslim, ze je to cost efficient way)

Fx - fakt NIE. a je fuk ci Fx spot, futures alebo options - Fx spot je podklad, ktory je necentralizovany - futures je derivat s malickym objemom v porovnani k podkladu. opcie, nepripada do uvahy - bod vyssie

Futures - vhodnost ci nevhodnost trhu a produktu sa urcuje podla toho aka je na nom likvidita, aky objem sa na nom obchoduje a aky ma vstah k podkladu. kauzalita

moje osobne tipy:

vhodne trhy - na orderflow sa oznacuju napriklad indexy ako ES a FESX a tiez vsetky hlavne treasurries. futures 2-5-10 rocne bondy ( ZF, ZN, ZT a nemecke bondy FGBL, FGBS, FGBM ). Moj nazor je, ze pre zaciatocnika je lepsie si vyberat trhy, kde nie je velka disproporcia medzi objemom, ktori obchoduju velki hraci a drobni hraci. Kde sa da lahsie identifikovat, kto komu berie vyhodu. V preklade do ludskej reci - ak mate pasku zasranu len velkymi ordrami a Iceberg na kazdom druhom tcku, tak sa v tom ani vsetci tradingovi bohovia nevyznaju a nie este zaciatocnik. ak mate pasku plnu malych trejdov, v podstate nemate co citat :). Esko je sice v porovnani s bondami drahe jak slak a je dost rychle, ale myslim, ze zaciatocnikovi sa bude citat najlepsie. Tiez je na nom viac prilezitosti na obchod. (btw: Grady ma iny nazor :) )

nezamienat si orderflow zo scalpingom - scalping je jedna s technik, ale su dni, kedy velki hraci tlacia trh nonstop 10-15 bodov - (pekny priklad tento piatok) na hraniciach medzi 2000-2003 na esku mastili traderi 500-1000 kontraktove objemy short side, cela paska bola cervena, ale tie ordre koncili na serii long side Icebergov, ktore ich v klude absorbovali, hoci trh uz predtym stupol o 10 bodol.

obchodovat nelikvidne trhy ako ropu alebo polnohospodarske komodity moze byt zaujimave, ale na orderflow to jednoducho nie je uplne vhodne.

trading hours - sledujte trhy len a vyhradne v obchodnych hodinach, ktore su v ramci seansy. obchodovat ESko rano je z pohladu orderflow nevhodne. obchodovat FESX vecer rovnako tak. ak uz obchodovat orderflow, tak vtedy, ked su na trhu jeho lokalni hraci.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa davoo »

No ja si tu stocks teda obhájim, keď mi na ne toľko nadávate. l2 dáta nie sú určite ani zďaleka také presné ako na futures, na stocks je trilión bookov, lit/dark market je 60/40, ale stále tam je konsolidovaná tape kde tie printy uvidíš. Všetky ATSka to musia reportovať.

"On a dark or lit market, are required to be posted to the consolidated tape"

“Every ATS in the US reports the trade immediately when they execute a trade. It’s not, it’s just not disclosed who that ATS is. So, it’s reported to what we call the TRF, the Trade Reporting Facility, of either the New York or the NASDAQ."

"Securities Information Processor. They're the ones that implement "the tape". For example, IBM trades on multiple exchanges/ECNs. Each exchange/ECN reports bid/ask and prints trades to a common reporting facility - the SIP. For NYSE,AMEX listed securites, the SIP is the CTA (Consolidated Tape Association) and they disseminate this information real-time through the market data feeds CTS (Consolidated Tape System) and CQS (Consolidated Quote Syetem). NASDAQ-listed securities have their own SIP and tape system, as do the options market."

A pikoška na záver. Od júna tohoto roka musia dark pooly reportovať objemy finre a na ich sajte si môžete pozrieť presné objemy a trejdy v JEDNOTLIVÝCH dark pooloch https://ats.finra.org/" onclick="window.open(this.href);return false; Má to 2-week delay, takže žiadna edge to nie je, ale aspoň sá dark pooly trocha viac ztransparentňujú.

Svet sám o sebe sú OTCs, čo je taký odpad, že tam nikto nie je okrem pumperov a hlúpych investorov, čo ich môžeš scalpiť od rána do večera pokiaľ ti to dovoľuje likvidita.

edit: Ja mať zázračný route k dark poolu, tak tiež som tam kvôli fillom. Ešte na to šetrím peniaze, na budúci utorok už moje ordre neuvidíte. :lol:

edit2: Prečítal som thread znova a ja píšem o hruškách, vy o citrónoch. Tak ma môžete preskočiť...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Airmike »

Davoo

Ja teda orderflow na stocks rozhodne nezatracujem. akurat hovorim, ze je to pre mna neefektivne, lebo som to nerobil a teda nemam ziadny trackrecord na stockoch. prelozene do ludskej reci - nedokazem si vyhadat s brokermi take feecka ako na futures. ale na tuto temu pokojne hodim s tebou privatny pokec. o infrastrukture stocks potrebujem vediet vsetko vsecicko :) a pokojne si necham poradit.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa davoo »

Veď ty by si mal mať series 56, tak choď cez prop firmu, tam vyššiu šancu si niečo vyjednať.

Tu máš dobrý rozhovor na tému. http://wallstcheatsheet.com/trading-mar ... ital.html/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Airmike »

no o dark pools a agregatoroch nieco malo viem, ale myslim ze bude rozumnejsie ak to poriesime privatne. :)
nejake konkretne riesenia. :)
protektor
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 19 01, 2016 7:41 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa protektor »

Ja používam niečo taketo
http://www.imageworld.sk/images/a0b7dkxxcxniwj0ba7t.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imageworld.sk/images/mn6q9mw ... 6rae3g.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Teslak »

Ted jsem si uvedomil ze jsem muj prispevek napsal do spatneho vlakna, tedy znovu:

Je tu nekdo prosim kdo pouziva a muze tedy vysvetlit rozdil mezi daty od TT a CQG? Ohledne historickeho backfillu dat? Docetl jsem se, ze TT na historicke data neni uplne vhodny - napr nevodny na volume delta. To me prijde divny. Dekuji za informaci. Beru TT jako naprosto profesionalni reseni (alespon na exekuce)...
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Teslak »

a jeste jeden dotaz, da se nejak odhadnout zda-li na trhu nastane nejaka vetsi volatilita? nechtel bych obchodovat ve dny kdy je takove riziko...pohled na premarket je dost subjektivni, mozna tedy VIX futures sledovat,nebo jine derivaty?
dekuji
Ps:asi nas tu moc neni co obchodujeme intraday, toto tema je docela mrtvy..
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja si myslim ze sa volatilita odhadnut neda. Predsa nikdy dopredu nevies kto pride na trh s akym objemom. Ak budes vsak obchodovat takzvane thick markets, ako napr futures na 10 years treausuries, tam mas, pocas trading hours, na bide a asku po 2500 kontraktov v kazdy okamih. Tie objemy tu volatilitu celkom pohltia a zbrzia.

PS: Ale su niektore news, ktore asi volatilitu dvihaju, tak ked sa nieco take deje, treba ist na ryby :)
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Teslak »

Dik Istiach,
ja prave bych rekl ze pohledem na nejake derivaty by se to dalo odhadnout. kdyz se preleva riziko z jedne nadoby do druhe.


vsiml jsem si tveho starsiho prispevku
Da sa v TWSku nastavit times and sales tak, aby boli farebne rozsirene buy a sell kontrakty?
Vyplati se to sledovat v TWS? ty data jsou tam nejak redukovany, moc bych tomu neveril.

a kdyz jsme u tech dat, da se nejak dostat Buy Sell Volume do excelu? dokazu vzdy jen vyexportovat celkove volume..
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Teslak napísal:Dik Istiach,
ja prave bych rekl ze pohledem na nejake derivaty by se to dalo odhadnout. kdyz se preleva riziko z jedne nadoby do druhe.

Vyplati se to sledovat v TWS? ty data jsou tam nejak redukovany, moc bych tomu neveril.

a kdyz jsme u tech dat, da se nejak dostat Buy Sell Volume do excelu? dokazu vzdy jen vyexportovat celkove volume..

Neviem ti poradit, TWS je take neohrabane. Ale viem ze IB poskytuju API, cez to by to mozno slo, ale nikdy som sa v tom nevrtal.

Co sa tyka tych dat, pride mi to, ze DOM a time and sales ukazuju +- par kontraktov to iste. Predpokladam ze ked sledujem futures, a vsetko je obchodovane na jednej burze, uvidim vsetko. Tak by to teoreticky malo byt. Tu pasku kukam len orientacne, aby mi pomohla identifikovat Icebergy a spoofing. Uvidim po par mesiacoch. Potom mozno napisem o tom viac.
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Teslak »

a co JigSaw ktery je tu nekolikrat zminen? stale nad tim zvazuju.
myslite ze je to jen otazka casu a ostani tvurci softu budou nabizet podobny DOM jak ma JigSaw ( s printy)?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Istiach »

Jigsaw bohuzial nieje kompatibilny s TWS. Kazdopadne vyzera dobre. Inak by som si ho asi kupil, minimalne by som ho skusil, tusim do 2 tyzdnov vracaju peniaze.

Ked som kukal tie videa co su vo vlakne hore, spominal sa tam xtrader. Hovorili ze je to profi najstroj a ten dom od xtraderu vyzera tak isto ako dom do tws. Tazko povedat aka je pridana hodnota toho jigsawu. Najlepsie by to vedel zhodnotit niekto kto sa tym zaobera dlhsie a ma realne skusenosti a vysledky. Otazka je, ci sa tu niekto taky najde.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Airmike »

ja si myslim ze jigsaw je momentalne to najlepsie co na trhu existuje. problem spociva v tom, ze je vytvorene v podstate malymi developermi ktorz neroymzslali ho kopnut na profi uroven. implementacia na CQG a TT. napriek tomu je to super analyticky nastroj. problemom je jeho nekompatibilita. pridana hodnota obrovska podla mna
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Teslak »

Ahoj, pouzivate nekdo MarketProfile-nevite nekdo o vysledcich nejakych backtestu vstupu do obchodu podle tohoto nastroje?
(distribuce volume)
Dekuji
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Teslak »

Jeste dalsi dotaz, nemate doporuceni na soft pres ktery bych se mol napojit na data z DOM (volume)?
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Teslak napísal:a jeste jeden dotaz, da se nejak odhadnout zda-li na trhu nastane nejaka vetsi volatilita? nechtel bych obchodovat ve dny kdy je takove riziko...pohled na premarket je dost subjektivni, mozna tedy VIX futures sledovat,nebo jine derivaty?
dekuji
Ps:asi nas tu moc neni co obchodujeme intraday, toto tema je docela mrtvy..
Presne tak - VIX je dobre voditko ale je to taky skor nahlad, ziadne presne meranie neexistuje. Celkovo volatilitu vidis ak mas trochu nasledovane trhy. Vies co je normalny pohyb a co je uz extremne volatilny pohyb. No a tieto hodnoty sa menia jednak pocas roka ale aj tym ako sa trh vyvija.

Najjednoduchsie je teda sledovat nejake obdobie trhu do zadu a pozerat na vysku barov na rovnakom timeframe a priblizne rovnakom casovom ramci.

A potom postupom casu ziskas viac skusenosti a budes vediet kde mozes ocakavat zvysenu volatilitu - pravidelne open trhu, ked vychadzaju dolezite reporty a pod.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa LTT trading room »

A este k tomu orderflow. Ked sa raz naucis obchodovat orderflow, tak uz nikdy nebudes chciet obchodovat nic ine. Vsetky rozne "patterny" ti budu pripadat umele, smiesne a hlupe.

Co sa tyka toho DOMu - tak ako tu uz spravne vysvetlovali. Info z DOMu treba brat s velkou rezervou ale aj tam po case zistis ako s relativne vysokou pravdepodobnostou odhalit spoofing (falosne cakajuce prikazy = navnady).
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Airmike »

pred cca 8 rokmi som obchodoval orderflow. obchodoval som ho dlho a pomerne uspesne, takze dnes ti mozem povedat ze orderflow technikami trading len zacina, a za 5-6 rokov budes rozhodne chciet obchodovat nieco ine :D
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Tak sa pochval co obchodujes teraz. Pripadne ukaz nejake obchody, velmi rad sa niecomu priucim.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa Airmike »

asi by sme do spolocnej diskusie nemuseli vstupit uplne spatnou nohou. Len som chcel povedat ze rozhodne nemozes vediet na co vsetko prides, ked sa zacnes zaoberat Orderflow technikami trochu viac detailnejsie. takze za 5-6 rokov mozes byt niekde inde a je dost pravdepodobne, ze nebudes stale chciet obchodovat orderflow.

viem to preto lebo pred 8 rokmi som tiez nevedel kde skoncim , a tiez som robil orderflow.

chvalit sa nebudem , obchodov som uz vo svojej historii ukazal tolko, ze mi to nepride uplne zmysluplne. rozhodne nechcem nikoho edukovat, nakoniec ty nejdes uplne spatnou cestou. aj webik mas pekny. drzim palce.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Tak dik ze si mi schvalil moju cestu :D

Ja som to nemyslel pejorativne. Tiez som zacinal 9 rokov do zadu a posledne 3-4 roky obchodujem orderflow (85% strategie je zalozenych na aukcnom principe). Osobne si myslim ze nikdy nebudem obchodovat nic co nebude zalozene na orderflow ale to je iba moj nazor na styl obchodovania ktory mi dava velky zmysel. Preto ma zaujima k comu si sa cez orderflow dopracoval. Nepoznam ta, ani tvoje obchody som nevidel. Ak si videl moj web tak je tam info aj o strategii aj si spatne mozes popozerat obchody.

Prezrad tiez na akej platforme si zacinal s orderflow pred 8mimi rokmi. V tom case bolo orderflow pre beznych retail obchodnikov nedostupne.

Aby si sa nehanbil s tymi obchodmi. Momentalne som chory a nemozem viest trading room ktory mam rozbehnuty, takze obchodujem iba svoj ucet live. Prikladam teda vcerajsok.
Prílohy
20.PNG
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Obchodovanie pomocou order flow

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LTT: Mika nie je scalper, ani daytrader. Obchoduje forex a je jediným trejderom forexu o ktorom som presvedčený, že je dlhodobo konzistentne ziskový. Čo sa týka obchodov, Mika tu už výpisy dával a mal veľmi pekné výsledky, cez 90% úspešných trejdov a perfektné riadenie rizika. Okrem toho dlhé roky vyhráva súťaže na Ducascopy (trading + predikcie), pokial viem, aj na tom si privyrobil okolo 40 tisíc.

Pozeral som tvoju stránku. Zaujalo ma, že si sa pred dvoma rokmi presťahoval na Kanárske ostrovy. Teším sa, že si profík, že si medzi nás zavítal a že máš odvahu verejne prezentovať real-time trading a takisto predávať signal providing.

Chcem ti povedať môj postreh:

To čo trejdíš je fajn, funguje to a prináša konzistentné zisky. Z mojej skúsenosti ti môžem povedať, že to tak môže pretrvávať veľmi dlho, ale takisto nemusí. Preto sa zdokonaluj vo všetkom a maj poruke viac stratégii. Lebo to, čo máš na webe je pekná história, ale veľmi krátka. Do každej stratégie prenikajú profíci a programátori a pomaly sa stráca štatistická výhoda. Takisto trhy sa menia. V tradingu nikdy nič nie je isté, učíme sa a prispôsobujeme celý život. Už teraz na to mysli, čo budeš robiť ked ti súčasná stratégia začne zlyhávať. V tradingu je super, keď zarábame a sme nezávislí, ale vyhráme až vtedy, keď sa definitívne dostaneme ,,za vodu,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"