Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

JUGGLER napísal: Ut 25 01, 2022 8:09 pm Teraz v správach dávali, že Rusi, Ukrajina, Nemecko a Francúzsko budú rokovať v Paríži, aby ukončili napätie. Konečne Europa niečo rieši bez amíkov.
...ehm, riesi...ale bojim sa, co vyriesi :?

osobne ma prekvapilo, ze som sa na fore ako-investovat citil ako na Blahovom a Chmelarovom blogu :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chodíš na ich blogy? Ja nemám čas, ani chuť.

Mňa prekvapuje, že ľudia si ako ovce určia influencerov a za nimi idú, im slepo veria. Nevedia si urobiť vlastný názor.
Ja ked som hladal viac info k terajšiemu stavu na Ukrajine (lebo viem len to, čo vidím v správach), tak som si to dal do googla a narazil na Chmelára a na správy od startiup.sk

https://www.startitup.sk/rusky-utok-moz ... fganistan/

Je mi jedno aké zdroje to sú, zaujímajú ma fakty. Môžete mi povedať ako máte onálepkované startiup.sk?
Ja neviem kto to je, ale tam som sa dozvedel, že na Ukrajine privítali delegáciu amerických senátorov. To mi hned pripomenulo delegácie z Ruska za bývalého režimu..ale nejde o to...tuším, že tam boli preto, aby niečo sa potom v Amerike schválilo. Bud prachy, alebo zbrane, alebo vojna.

Potom som to preveril v amerických správach a nie je to hoax, ale realita. Stačí dať do googla: senators - ukraine a dozviem sa i konkrétne mená.
Tak si viem pozrieť aj čo sú to za senátori a rozmýšlať prečo sa angažujú 7000 km od svojej domoviny.

Takto ja postupujem a je mi úplne jedno aký je zdroj. Vyfiltrujem si fakty. Fakty sú vždy jednou stranou zatajované, takže ich spravidla nájdete na druhej strane.

Napríklad Fica neznášam, ale pri ,,hoaxe, že tu amíci môžu trénovať ukrajinských povstalcov si môžete nájsť dôkaz , že o tom písalo New York Times. Fico len dodal, že znenie zmluvy im dovolí volný pohyb po SR bez možnosti kontroly, takže si v klude vedia voziť ukrajincov na výcvik z našej hranice na základnu. Takže si viem vygúglovať ten článok od new york times a nebudem sa spoliehať na vyjadrenia ,,influencerov,, , že to nie je pravda:

https://www.youtube.com/watch?v=3kM-bP8 ... Demokracia

Takže vidíte ako som zavítal na do brlohu bolševika Fica...cez google :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ziskat informacie aj z druhej strany je obycajne poucne k vytvoreniu si vlastneho nazoru.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa lepka »

Juggler, tak som si nasiel ten clanok. A pise sa tam o momente, ked uz Rusi napadnu Ukrajinu a obsadia ju. A to je myslim doooost velky posun, pretoze nas priamy sused bude agresor, ktory zautocil a obsadil cudziu krajinu.
Russian counterparts in recent telephone calls that any swift Russian victory in Ukraine would probably be followed by a bloody insurgency similar to the one that drove the Soviet Union from Afghanistan. In discussions with allies, senior Biden officials have also made clear that the C.I.A. (covertly) and the Pentagon (overtly) would both seek to help any Ukrainian insurgency.

Administration officials interviewed this week said that plans to help Ukrainian insurgents could include providing training in nearby countries that are part of NATO’s eastern flank: Poland, Romania and Slovakia, which could enable insurgents to slip in and out of Ukraine. Beyond logistical support and weapons, the United States and NATO allies could also provide medical equipment, services and even sanctuary during Russian offensives.
Prosim pekne, aj by som cakal, ze NATO v takom momente nieco bude robit a nebude cakat, kym agresor dostane chut aj na nas. A tiez nie som fanusik NATO alebo nebodaj americkych vojakov u nas, ale v tomto momente by som nechcel vidiet nic ine, ako naklusene vojsko NATO za Sobrancami so vsetkymi tankami, stihackami a ostrelovacmi, co sa bude dat, pripraveni nas branit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lepka napísal: St 26 01, 2022 7:46 pm Juggler, tak som si nasiel ten clanok. A pise sa tam o momente, ked uz Rusi napadnu Ukrajinu a obsadia ju. A to je myslim doooost velky posun, pretoze nas priamy sused bude agresor, ktory zautocil a obsadil cudziu krajinu.
Good job lepka. Pozeral som aj ja, ale ten článok je pre mňa spoplatnený. Takisto slovenský Spectator to v angličtine začal rozoberať, ale tiež je obsah mám spoplatnený.

takže preklad:

Ruskí kolegovia v nedávnych telefonátoch uviedli, že po akomkoľvek rýchlom ruskom víťazstve na Ukrajine by pravdepodobne nasledovalo krvavé povstanie podobné tomu, ktoré vyhnalo Sovietsky zväz z Afganistanu. V rozhovoroch so spojencami dali Bidenovi vysokopostavení predstavitelia jasne najavo, že CIA (tajne) a Pentagon (otvorene) sa budú snažiť pomôcť akémukoľvek ukrajinskému povstaniu.

Predstavitelia administratívy, s ktorými sa uskutočnili rozhovory tento týždeň, uviedli, že plány na pomoc ukrajinským povstalcom by mohli zahŕňať poskytovanie výcviku v okolitých krajinách, ktoré sú súčasťou východného krídla NATO: Poľsko, Rumunsko a Slovensko, čo by mohlo povstalcom umožniť prekĺznuť na Ukrajinu a z nej. Okrem logistickej podpory a zbraní by Spojené štáty a spojenci NATO mohli poskytovať aj zdravotnícke vybavenie, služby a dokonca aj útočisko počas ruských ofenzív.


To je ako s tým , že Gorbačovovi slúbili, že postsovietske krajiny nebudú členmi Nato, ale na papieri nie je nič podpísané.
Je to, že sa s výcvikom ráta len po konflikte v tej našej ZMLUVE ? Nie je. Môžu to robiť kedykoľvek. Môžu robiť čokolvek.

Vieš, mne to pripadá tak. Nákup stíhačiek a ich prevádzka za 8 rokov bude stáť SR 2,7 mld.
Teraz nám amíci dávajú 100 miliónov, aby sme podpisovali kadejaké zmluvy, ktoré sú výhodné predovšetkým pre nich.

NKU prešetroval prečo vlastne kupujeme tak draho a prečo od USA. Sú tam pochybnosti a je tam napr. toto:

Keby sa pri nákupe požadovali kompenzačné programy (napr. priame investície do zbrojného
priemyslu, zabezpečenie subdodávateľských vzťahov pre vlastnú zbrojnú výrobu atď.), ekonomika
SR mohla byť podporená sumou až do výšky obstarávacej ceny lietadiel, t. j. 1,9 mld. EUR.


https://www.nku.gov.sk/documents/10157/ ... za_NKU.pdf

Čiže aspoň tých 100 mil na letiská sme mohli mať pre seba, nie pod podmienkou, že amíci nám chcú pomôcť, ale nech podpíšeme zmluvu.

Mňa najviac zaráža, že nepodpisujeme zmluvy o prítomnosti vojsk NATO, ale sólo s krajinou spoza oceánu, s USA.
To je načo dobré? Vychádza že jedine nato, aby si USA mohlo robiť čo chce bez súhlasu a kontroly NATO. Mali sme tu rusov, teraz budeme mať amíkov? Prečo nemáme jasne formulované dohody s vojskami NATO. Nech to majú pod kontrlou všetky krajiny NATO.

Som rád, že si doplnil fakty, ale podľa všetkého je úplne jedno, čo vravia..dôležité je, že zmluva im umožnuje nekontrolovaný pohyb kedykolvek, nielen po konflikte. Je to absurdné aby na našom území si CIA bez kontroly SR realizovala, čo sa jej zachce.

K tomu, že bez podpisu dohody, žiadna dohoda neexistuje.

1. Ukrajina vraj nemá jasne definované východné hranice. Že neexistuje žiadny podpísaný dokument o tom. Vysvetluje to Chmelár v tom videu, ktoré si nikto nepozrel, ale každý je múdry. Aký je Chmelár, taký je, ale ja som nezarigistroval od neho nikdy klamstvá ohladom (geo)politických analýz.
2. ani my nemáme s IB podpísané zmluvy. V USA síce platí, ked niekde vytukáš svoje meno, ale keby IB teraz zmizlo ukáž mi jeden podpísaný dokument ktorý by si predložil súdu, že máš účet u IB. Všetko podpisujeme len my vyťukaním písmen a posielame do IB.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Alojz: to som písal vyššie: je úplne jedno o čo amíkom ide. Dôležité je, čo môžu robiť. Takže ked môžu mať pohyb ako diplomati bez kontroly, to je zle.
Nezaujíma ma, či je Chmelár aj politik. S tými politickými ambíciami a že kandidoval za prezidenta sa u mňa zosmiešnil. Má podobné ego ako iný politici. Ale to neznamená, že nie je dobrý politológ a geopolitický analytik. Už ma unavuje kádrovať ľudí. Mňa fakt zaujíma len obsah a fakty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal: St 26 01, 2022 10:15 pm Juggler je ok cerpat z viacerych zdrojov. Ale preco si k informacii senatori na ukrajine domyslas a vymyslas nejaku konspiraciu, pricom sam priznavas ze ani nevies aku? Detto trenovanie ukrajincov. To akoze kde, zatvorenych v miestnosti na sliaci? Ukrajina je prilis mala, tam sa to neda robit? (Uz dnes tam vraj maju stovky poradcov) Alebo je pravda taka, ze ide o coby keby rusko ukrajinu obsadilo a fico to typicky nafukol a prekrutil a ty to siris dalej?
Neznášam dristy typu, že si vymýšlam konšpiráciu. Nepíšem článok do mienkotvorného média. Vravím svoj názor tu v diskusnom fóre.
Ja rešpektujem myšlienky v tvojej hlave, ale prosím, nebud ako vymytý mozog, že všetko s čim nesúhlasíš je ihneď konšpirácia, alebo hoax.

Aby si vedel o čom rozprávaš:

Konšpiračná teória alebo sprisahanecká teória je názor na ľubovoľnú tému, ktorý tvrdí, že istá skupina ľudí vedome a tajne (konšpiračne) pôsobí v neprospech inej skupiny ľudí alebo celého ľudstva. Konšpiračné teórie vysvetľujú historické alebo súčasné udalosti ako výsledok tajného sprisahania skupiny vplyvných, mocných činiteľov. Vyznávači konšpiračných teórií najčastejšie tvrdia, že touto skupinou je vláda, predstavitelia tajných spoločností, organizácií alebo služieb[2], jedného alebo viacerých spoločne pôsobiacich firiem alebo predstavitelia štátov, národov alebo náboženstiev (najmä cudzích alebo minoritných), občas aj mimozemské civilizácie. Spoločným menovateľom týchto skupín je ich nekontrolovateľný skrytý vplyv a z toho vyplývajúca potenciálna všadeprítomnosť a všemocnosť. Okrem samotných riadiacich centier im v ich činnosti pomáha sieť vedomých alebo nevedomých pomáhačov.


Trénovanie ukrajincov preberali všetky TV správy ! Len sa k tomu vraciam, ked som v tom krátkom videu zachytil, že písal o tom NY Times.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Alojz napísal: Št 27 01, 2022 12:25 am To je v poriadku, ale radsej si budem fact-checkovat Halas-a ako Chmelar-a.

Nepovedal nič zaujímavé, nič nevie. Zaujalo ma len to, že tvrdil a tvrdí, že Ukrajina nemôže byť členom NATO a že nikdy nebude.

Je expert s praxou 5-7 rokov ? Páči sa mi ako sa teraz vyrábajú nové kádre a hned sa o nich píše ako o expertoch. Celý čas rozoberá Rusko z psychologického hladiska, pričom nevyzerá, že vôbec v Rusku bol. Záver: Putin vytvoril túto krízu. Putin ju môže ukončiť. Pobavilo ma to, ale neposunulo vpred. https://youtu.be/gklFeARZUKg

Palec hore SME ...vyberá si teda expertov. A ja k tomu prispievam...Chytil si ma na nudný podcast SME. Mohol som lepšie minúť čas.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Alojz napísal: Št 27 01, 2022 12:46 pm JUGGLER
na jednej strane pises, ze Ta zaujimaju fakty a na druhej strane si typka celkom zakadroval. Faktom je, ze PhD skoncil na Karlovej v Prahe v 2011-tom (linkedin), tu si vies najst aj nejake veci comu sa venuje
https://www.iir.cz/matus-halas
Ako som ho zakádroval? Len vravím, že je mladý. V živote som o ňom nepočul. Ešte k tomu robí v Prahe.
Alojz napísal: Št 27 01, 2022 12:46 pm A preco to porovnavam s Chmelarom. Lebo od neho si zobral fakt ktory povedal a necheckol si to. Ten fakt je ten, ze Ukrajina tu hranicu nema nikde definovanu. To je dajme tomu mozne, ale nejaky rezim tam je a teraz sa bavime o celych uzemiach dokonca velkych mestach. Tam hadam tie hranice nemozu byt take vagne. Cize od niekoho beries fakt a necheckujes a povazujes za fakt a stavias svoje myslienky na tom. Od druheho ziadny fakt nevezmes ani na ocheckovanie.
Ja nemôžem všetko preverovať. Však ten mladý to robí full time a je za to platený, tak on by mal. A on to vie, len nepovie. Keby to nebola pravda už dávno by zaútočili na Chmelára, že šíri hoaxy. Podstata u Chmelára je to, že je to docent s dlhými rokmi skúsenosti, VŠ učiteľ, historik a bývalý vedúci Ústavu politických vied na Fakulte masmédii. Tvoj mladý je len neznámy senior asistent :) Ale Sme z neho urobí experta. Len ho treba tlačiť do médii.

Ja som od Chmelára v živote čítal len niekoľko blogov a článkov...videl som možno tri videá a nikdy v ničom neklamal. Prečo by mal klamať?
On je zaujímavý práve tým, že je mierový aktivista a na rovinu napíše veci k vojnovým konfliktom.
Alojz napísal: Št 27 01, 2022 12:46 pmTen fakt je ten, ze Ukrajina tu hranicu nema nikde definovanu.
BTW to si prekrútil. Nie ,,nikde,, lebo sa jedná iba o hranicu na východe. napísal som doslova: že Chmelár vraví, že nemá jasne definované východné hranice , že neexistuje žiadny podpísaný dokument o tom. Prečo si nepozrieš to video, ale pozeráš podcasty s asistentmi?
Alojz napísal: Št 27 01, 2022 12:46 pm Typek napriklad aj dal riesenie ako by sa to cele poticho mohlo deeskalovat aby jedna aj druha strana bola ako tak spokojna a aj si zachovala tvar. To bolo podla mna zaujimave. Dalej mna zaujalo, lebo som si myslel, ze toto je len take bububu z Ruskej strany ale poukazanim na psychiku tych Ruskych decision makerov mi to dalo stopku, ze oni sami nie celkom chcene sa vedia vmanevrovat do nestastnych rozhodnuti.
Týpek je mladý a už sa zaplietol do dvojtvárnosti. V 2014 vyhlásil, že Ukrajina nemôže byť členom NATO a ani nebude. Všetci to vyhlasovali. Teraz všetci kričia, ved nech sa Ukrajina rozhodne sama..a týpkovi je nepríjemne zmeniť názor. To jediné ma zaujalo.

Aké riešenie dal, že by to mohlo potichu deskalovať? Však napíš. Buď konkrétny. Ja som z toho tichého, nevýrazného rozhovoru zachytil jediné riešenie: že sa Rusi stiahnu a hotovo. Však také riešenie vidí každý. Mňa zaujíma dôvod prečo sa tam Rusi zhromaždili a riešenie 7 rokov nevyriešeného Kosova 2 a Kosova 3, teda Luhanska a Donecka. Lebo tuším, že hlavný problém je v tom, že Rusi potrebujú nárazníkovú zónu, nie ultrasonické rakety na hranici ktoré zasiahnú Moskvu za pár minút. Američania sú 7000 km vzdialení od nás, nedopustili by keby Rusi mali rakety na Kube, ale tvária sa, že Rusom nesmie prekážať, že budú obkolesení.

Konflikt v regióne by mali riešiť krajiny v regióne. Tým, čo najviac záleží na mieri. V prvom rade Ukrajinci a susedia. V druhom rade európske veľmoci. Až v treťom rade samozvaný policajt sveta USA. Lenže je to naopak. 20 rokov amíci dotujú zmeny na Ukrajine ( priznali 5 mld. USD ) a výsledok vidíš.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ešte raz ti odpoviem a už nebudem na Teba reagovať. Nepoučil si sa a znova útočíš. :cry:

Zvážim, či ťa nepridám do zoznamu ignorovaných. Budeš prvý a jediný. Už som pozrel ako sa to robí:
pokiaľ pridáte používateľov do zoznamu ignorovaných, ich príspevky vám vo východzom stave nebudú zobrazované.
pokus napísal: Št 27 01, 2022 7:29 amJuggler co znamena navsteva senatorov si si vymyslel.
Napísal som doslova: ,,tuším, že tam boli preto, aby niečo sa potom v Amerike schválilo. Bud prachy, alebo zbrane, alebo vojna,,

Vyberám preloženú podstatu z prvého amerického článku z mnohých liniek, čo si môžete vygúglovať:

Dvojstranná skupina amerických senátorov odcestovala na Ukrajinu, aby sa stretla s prezidentom Volodymyrom Zelenským a ďalšími predstaviteľmi
V skutočnosti Kongres nedávno schválil zvýšenie financovania bezpečnosti Ukrajiny na 300 miliónov dolárov v zákone o autorizácii národnej obrany."Administratíva tiež pripravila nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu, ktorý dopĺňa vojenskú pomoc USA, ktorá už do Kyjeva prúdi, uviedli súčasní a bývalí predstavitelia....zavedieme ochromujúce hospodárske sankcie, ale čo je dôležitejšie, poskytneme obyvateľom Ukrajiny zbrane, smrtiace zbrane, ktoré potrebujú na obranu svojich životov a živobytia.

https://www.nbcnews.com/politics/nation ... n-n1287608

pokus napísal: Št 27 01, 2022 7:29 am Ze zmluva znamena trenovanie ukrajincov a volny pohyb bez kontroly (nech uz znamena ta predstava) si si vymyslel.
Nenapísal som, že znamená, ale že im to umožňuje. Doložil som krátke video, kde to tvrdí Fico. Preberalo sa to aj v médiách. A preberali sme článok z NY Times, kde písali, že by to robili v prípade vypuknutia konfliktu. K tomu som len napísal názor, že ked im zmluva umožnuje volný pohyb, tak ako vravel Fico, tak už nikto nedokáže kontrolovať čo robia od účinnosti zmluvy, a vôbec nezáleži, či konflikt bude, alebo nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz napísal: Št 27 01, 2022 12:25 am A nie, neutralni byt nemozeme. Lebo neukryvame bohatstvo ako Svajciarsko. A ani nebudujeme svoju obranu a nie sme ochotni bojovat za svoju obranu ako Finsko.
Toto myslis ako ? Kto je "my" ?


Co (pripadne komu) ukryva Svajciarsko? Ved uz roky nie je anonymne, ako byvalo..
Naposledy upravil/-a iceberg8 v Št 27 01, 2022 9:19 pm, upravené celkom 2 krát.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A ako mozes hovorit za vsetkych? :)
My pijeme, Slovaci piju. Ty pijes?

prvy link co mi nasiel amiricky google

https://www.startitup.sk/slovaci-su-v-p ... ne-vysoko/

Podľa čísel Eurostatu tak priemerná domácnosť EÚ dá na alkohol 1,6 % svojich výdavkov. Slováci až 2,3 %.

Fuu.. 2,3% z cca 12000 rocne je rocne 276eur, tolko nezaplati priemerny Slovak ani za vodne+stocne dokopy (plus ani za svojho partnera, alebo 2+1 rodinu). Ale sme to my, MY, Slovaci..obyvatelia SR, tak sa nemienime branit, lebo "priemer" ? :)

Ale je mozne, ze len malo oslavujem svoje vyhry, lebo ziande nemam, ale ak by som mal vyhry vyssie nez priemernych 12k rocne, tak zas na alkohol dam viac, to mi hlava 22 neberie.. :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej, mladí ,čo ani na vojne neboli, by išli brániť. Doprial by som každému aspoň tri mesiace vojenského cvičenia v zime .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz, nevravim nic, len sa mi nepaci, ta kolektivna vina/zodpovednost..
Ale mozem nieco povedat - co ine by mi ostavalo, ak by prisli vojaci az k mojmu "hradu" ? Nemam bunker v zahranici, cize by som nemal kam utiect.. Mozno do migracneho taboru niekam do AT, potom do DE, atd.. Alebo risknut to na vlastnom uzemi. Tazko povedat, zalezi od povahy konfliktu. Stale sa drzim nazoru, ze 99% sialencov so zbranou pojde strielat do "zony bez zbrani" a nie na policajnu stanicu. Tj. my ani nemusime byt schopni sa ubranit - staci vyslat nepriatelom signal, ze sme ochotny sa branit. Jednoducha psychologia. Nieco ako poker.

JUGGLER, zima je dvojsecna zbran, ak je zima mne, bude zima aj nepriatelovi.. Okrem toho, som zastanca, ze zima neexistuje, je to len malo tepla (fyzika pojem chlad nepozna), ale chapem, no musim protirecit.. Lepsie zima, nez teplo, tam sa z vystroje nevyzleciem..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa Kolovrat »

"A Russian invasion is now virtually certain once the ground freezes, Biden said to Zelensky, a senior Ukrainian official told @mchancecnn. Kyiv could be “sacked," Russian forces may attempt to occupy it, “prepare for impact”, Biden said, according to this official."

https://twitter.com/marquardta/status/1 ... 64392?s=21
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kolovrat napísal: Št 27 01, 2022 11:29 pm "A Russian invasion is now virtually certain once the ground freezes, Biden said to Zelensky, a senior Ukrainian official told @mchancecnn. Kyiv could be “sacked," Russian forces may attempt to occupy it, “prepare for impact”, Biden said, according to this official."

"Ruská invázia je teraz prakticky istá, keď pôda zamrzne, povedal Biden Zelenskému, povedal vysoký ukrajinský predstaviteľ @mchancecnn. Kyjev by mohol byť "vyplienený", ruské sily sa ho môžu pokúsiť obsadiť, "pripravte sa na dôsledky", povedal Biden podľa tohto predstaviteľa."

https://twitter.com/marquardta/status/1 ... 64392?s=21
Možno si skočil trollovi na lep:

This is not true. President Biden said that there is a distinct possibility that the Russians could invade Ukraine in February. He has previously said this publicly & we have been warning about this for months. Reports of anything more or different than that are completely false.

To nie je pravda. Prezident Biden povedal, že existuje jasná možnosť, že Rusi vo februári napadnú Ukrajinu. Už predtým to povedal verejne a my sme na to upozorňovali celé mesiace. Správy o niečom viac alebo inom sú úplne nepravdivé.

https://twitter.com/emilyhorne46/status ... 6434264066

P.S. Zem už dávno zamrzla. Tieto veci som čítal na startiupe a pozrel som teploty na Ukrajine.

Tá Emily Horne pracuje pre biely dom: spokesperson for the White House and National Security Council on key foreign policy issues, including Counter-ISIL, Asia and South Asia, Middle East ..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa jaja »

Když už tipujeme BTC a SPX, zkusme si tipnout průběh týhle šílenosti :evil:
Můj tip: 4.2. vzdušná likvidace ukrajinské vojenské infrastruktury a silné rozhoření na východě, pak mírné ustálení a vyčkávání na reakce, 20.2. zahájení regulérní pozemní operace. Nebo všechno najednou už v prvním termínu, případně až v tom druhém.
Fakt doufám, že se mýlím.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa Rokosák »

V minulosti sa media snazili obycajne suchoparne ovplyvnovat verejnost. S vynimkou bulvaru, ktory zistil, ze treba vyvolat v ludoch vasne. Zautocit na ich city ako napriklad ked nieco nejaka celebrita ci niekto z nepopularnej mensiny vyviedol. Bulvar citali obycajne menej vzdelani. Toto vsetko zmenil nastup internetu.

Do internetu moze prispiet hocikto a konzumuje ho, priamo ci nepriamo, vacsina spolocnosti vratane vzdelanych ludi. Kvoli nim su aj manipulacie na vyssej urovni. Vzdy sa vsak pouzivaju emocie nad strohymi faktami. Zrazu sa neriesi co je pravda a kto ma pravdu, ale casto na ktorej strane si. Inymi slovami do ktoreho stada patris, kde stado poskytuje urcitu bezpecnost myslienok a ma aj skupinovy vplyv. Zrazu mas aj priatelov, ktorych zhanas.

Stadovitost vytvara tabory, ktore sa medzi sebou biju a tym su lepsie ovladatelne a manipulovatelne. Ak mas dva vyrovnane tabory, tak staci podporit svoj tabor a mas vyhrate. Vzdy vsak musis ovplyvnit zhruba 50% spolocnosti ako napriklad v politickych volbach USA. Na Slovensku staci menej percent na celostatny vplyv. Casto staci 5 percent.

Trend emocionalnych vystrelkov namiesto tolerancie hoci aj neprijemnych nazorov sa zial dostal aj nase forum. Riesia sa veci okrajove a iba minimalne suvisiace s tym ako investovat. Nebolo by odveci drzat sa tejto temy. Diskutovat o Ukrajinskej situacii mozeme lepsie na strankach nasej tlace.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal: Pi 28 01, 2022 2:18 am Riesia sa veci okrajove a iba minimalne suvisiace s tym ako investovat. Nebolo by odveci drzat sa tejto temy.
Prave že situácia na Ukrajine veľmi súvisí s témou ako investovať. Lebo od situácie na Ukrajine bude závisieť, či cena ropy bude ďalej rásť a či sa korekcia na trhoch ešte prehlbi. Dokonca to súvisí aj s každodenným životom - minulého roku som navýšil množstvo dreva, ktoré doma držím ako "železnú zásobu" na kúrenie(kúrim plynom), aby som mal čím kúriť, ak by sa uzavreli dodávky plynu z Ruska.
Len málokto tu vyhodnocuje fakty, ako to bude vplývať na trhy a viac sa tu rieši, kto za to môže.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

Preco sa vola tema konflikt Ukrajina-USA 2022? :O Ukrajina je s USA v konflikte? :O
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz napísal: Št 27 01, 2022 10:46 pm Tak sorry potom ale mi to pride ze pises len aby si zabrdal.
(to na margo myslienky bojovat za svoju obranu ako Finsko)

Nemam dovod (a ani cas) zabrdat, hladam "pravdu", cely zivot... A preto sa pytam, pytam sa vela..
Preco sa Fini vedia branit a my nie? Co robia inak, ako my? Co sa od nich da naucit, a pouzit?
Nezabrdam, len ma zaujima, kedze co do poctu sme s nimi, +-80tisic ludi, na rovnako..
Rad sa ucim od uspesnych..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

DIk za link.. Este aj UA pracuje s Finskym modelom, hovori o tom od 29.minuty..
Odoslané z počítača
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa jaja »

Zdravym napísal: Pi 28 01, 2022 8:48 am Preco sa vola tema konflikt Ukrajina-USA 2022? :O Ukrajina je s USA v konflikte? :O
Hm, pravda, JUGGLER, můžeš to opravit?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Zda sa, ze aj Americania maju trochu masla na hlave, a prilievaju zbytocne olej do ohna.
Zelenskyj zopakoval své stanovisko, že hrozba ze strany Ruska zůstává „nebezpečná, ale nejednoznačná” a není jisté, že k útoku skutečně dojde.
Biden prý jen zopakoval, že ruská invaze na Ukrajinu hrozí v únoru.
Čtvrteční telefonický hovor mezi americkým prezidentem Joem Bidenem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským „neproběhl dobře“
CNN: Telefonát Bidena se Zelenským nebyl dobrý

k tomu video s Jaroslav Bašta
je český politik a diplomat, původním povoláním archeolog, za normalizace disident a signatář Charty 77, v 90. letech 20. století poslanec Poslanecké sněmovny za ČSSD, v letech 1998–2000 ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, v letech 2000–2005 velvyslanec v Rusku a v letech 2007–2010 na Ukrajině.

https://youtu.be/SujfUzwO-GQ

v relacii CNN zaznelo, ze UA minister tvrdi, ze vpad od RU nehrozi, kedze su vojska 250km od hranic...a hlavna pricina eskalacie zanikla
https://cnn.iprima.cz/porady/360deg-0/2 ... slav-basta
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa Rokosák »

jogo napísal: Pi 28 01, 2022 8:06 am Prave že situácia na Ukrajine veľmi súvisí s témou ako investovať.
Ano suvisi, ale z investicneho hladiska je potrebne sledovat vyvoj a podla neho sa riadit. Nie je to o tom kto ma pravdu, ci komu nadrzame.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Dane informacie nech si preberie kazdy sam...
„Nyní nezaznamenáváme větší eskalaci než dříve. Ano, zvětšil se počet (ruských) vojáků (u hranic Ukrajiny), ale na to jsem upozorňoval už na začátku loňského roku, kdy Rusko podnikalo vojenská cvičení. Teď se nedomnívám, že situace je napjatější, než byla tehdy, kdy cvičení vrcholila. Ale tehdy se nevedla taková informační politika,“ řekl šéf státu.
Apeloval na média, aby informovala vyváženě a novináři si všímali, že po kyjevských ulicích tanky nejezdí.
„Nemáme nedorozumění s prezidentem Spojených států. Prostě hluboce chápu, co se děje v mém státu, zatímco on hluboce chápe, co se děje v USA, a to je vše,“ řekl Zelenskyj podle agentury Unian.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Pi 28 01, 2022 1:27 am Když už tipujeme BTC a SPX, zkusme si tipnout průběh týhle šílenosti :evil:
Můj tip: 4.2. vzdušná likvidace ukrajinské vojenské infrastruktury a silné rozhoření na východě, pak mírné ustálení a vyčkávání na reakce, 20.2. zahájení regulérní pozemní operace. Nebo všechno najednou už v prvním termínu, případně až v tom druhém.
Fakt doufám, že se mýlím.
Môj tip:
Najpravdepodobnejší scénar, že sa neudeje vôbec nič. Rusi sa stiahnu.
Ukázali svaly a svet sa dostal do hystérie. Najväčší hysterici dokonca tvrdia, že Rusi napadnú aj nás.
To je hlúposť podľa mňa.

Ani v 1968 nás Rusi nenapadli len tak.
Za prvé: prišli ku nám spojenecké vojská ( = Rusi to spravili akože s inými štátmi ..to je paralela na to ako si dnes USA pozýva iné štáty).
Za druhé: Rusi prišli na pozvanie ( možno vynútené, ale pozvanie Biľaka a Husáka, takže mali tu hromadu komplicov a politickú podporu).

Horší scénar: že v budúcnosti vpadnú len do Luhanska a Donecka. Ak nenapínajú svaly, tak sú na hraniciach kvôli týmto územiám. Ako som písal, je to pre nich identická situácia ako Kosovo. V Donecku a Luhansku je veľa etnických Rusov a obyvateľstvo chce nezávislosť. Nevadilo by im ani pripojenie k Rusku.Toto sa môže udiať, lebo po tých 7 rokoch separácie a bojov sa to nejak musí vyriešiť.

Riešenie: Západ by sa mal snažiť o ukončenie napätia a zabráneniu vojny. Mal by urobiť to čo v Kosove. Uznať nezávislosť Luhanska a Donecka, s tým , že nebudú pripojené ani k Rusku, ani k Ukrajine. Ak to Západ neuzná, stále tam budú nepokoje.

Západ by mal konať v duchu ,,múdrejší ustúpi,,. Ukrajina to už navrhovala, ale v rámci Ukrajiny. Ja by som ponúkol Rusom, že budú samostatné ako Kosovo, ale raz za 10 rokov nech je referendum o pripojení k Ukrajine, alebo Rusku.

Časom režim v Moskve padne a Ukrajina sa vyprofiluje, či vstúpi do EU. Ak sa tam zvýši životná úroveň, Luhansko a Donecko sa ľahšie rozhodnú ku komu chcú prináležať. Nasilu ich držať pri Ukrajine nevedie k ničomu. Len obyvateľstvo trpí.

To isté by som spravil s členstvom v NATO. Vyjednal by som s Rusmi, že v prípade, že ak Donecko budú nezávislé alebo po referende pod Ruskom , vtedy sa Ukrajina v referende môže rozhodnúť či chce byť členom NATO. Veď Litva, Lotyšsko a Estónsko sú členmi NATO. Pritom Lotyšsko a Estónsko susedia z Ruskom a Moskvu a Leningrad majú na lepší dostrel ako Ukrajina. Chápem však Moskvu, že takto by útok mohol prísť naraz z dvoch strán.

Z pohľadu Rusov NATO na Ukrajine fakt nevyzerá dobre:
Prílohy
Politicka mapa.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslim, ze Rusko v ziadnom pripade nedovoli, aby Ukrajina vstupila do NATO, je to nemyslitelne podobne ako by USA nedovolili aby Mexiko vstupilo do byvaleho Varsavskeho paktu. Prirodzena obranna linia Ruska je minimalne na Dnepre a preferuju mat naraznikove pasmo este zapadnejsie od Dnepra.

Tiez to, ze by pre nich bolo nutnostou aby sa konflikt po 7 rokoch nejako ukoncil vnimaju ako uplne irelevantne. Kludne sa moze tahat 20 rokov alebo 50 rokov, vid Severna Korea. Rusi 100% radsej pockaju, nez ze by pristupili na nieco nevyhodnejsie pre nich nez sucasny status quo, ked Ukrajina je este stale de-facto naraznikove pasmo v pripadnej velkej vojne a nie opevnena zakladna NATO.

Co viem o mladych Rusoch, tak vsimam si, ze Putina sice zrejme nemusia, ale k fasistickemu nacionalizmu maju snad este vyssie sklony nez Nemci. Oni su schopni vnimat nejake ohrozenie statneho uzemia normalne ako osobnu vec. Nie ako ja, ze mi je v podstate jedno, keby sa juh SK odtrhol a pripojil k Madarsku a Tatry a Oravu by si zobrali Poliaci a ja by som mavol rukou, ze rozkazovala tam uz Vieden, Budapest, Pariz, Berlin, Moskva, Washington, tak preco by par desatroci nemohla teraz na Orave rozkazovat Varsava.
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa Murosik »

Alojz napísal: So 29 01, 2022 10:51 am Mame k tomuto nejake relevantne data?

Lebo poznam ludi aj na Slovensku, narodenych tu ale radsej by patrili pod Madarsko. S podporou Madarska tu vedia vyvolat nejaku obciansku vojnu. Navrhol by si im rovnako nech maju nezavisly stat a kazdych 10 rokov si spravia referendum?

Inak zit v takomto statiku a byt uznany len polkou sveta to tiez nie je vitazstvo asi pre obyvatelstvo. Ale ked to chcu... Ono to asi chce referendum, ale take, nezmanipulovane. Co si stale nemyslim, ze ludia vieme co je naj pre nas, to vidiet aj na investovani a kto ako rozklada svoje financie ale je to aspon vyjadrenie a dostanie toho co niekto chce.
V tomto ti pomôže aj Wikipedia. Už tam uvidíš, že najväčšia národnosť v Donecku/Luhansku sú práve Rusi. A ak tam niekedy zájdeš osobne, tak zistíš, že sa tam rozpráva prakticky len Rusky a nie Ukrajinsky. Donec a Luhansk sú pre Ukrajinu tak dôležité práve preto, že to sú najvyspelejšie regióny. Ako to bolo kedysi u nás, že čím viac ideš na západ, tým je krajina vyspelejšia, tak u nich je to presne opačne.
Ale je jasné, že väčšine normálnych ľudí tam bude úplne jedno, či budú patriť pod Rusko alebo Ukrajinu. Oni chcú mať hlavne pokoj a aby ich nechali v pokoji žiť.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Konflikt Ukrajina-USA 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: So 29 01, 2022 11:10 am Dali by sme juh maďarom, keby sa tam tak vyslovili v referende?
Samozrejme; preco nie? Skotsko Skotom, Katalansko Katalancom, Sturovo Madarom, Doneck nezavisly alebo Rusom - kto si ako vyberie tak nech ma. Apacheriu Apacom. Ono je dost mozne, ze Kijev ma rozdielne ciele, nez zvysok Ukrajiny. Podobne ako na SK ze BA ma ine ciele, nez zvysok SK.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Adammd napísal: Pi 28 01, 2022 6:32 pm Dane informacie nech si preberie kazdy sam...






https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
Cakal by som, ze toto pokryju aj nase media, ubehol den a nic?

Nebolo by transparentnejsie tieto telefonaty uverejnit pre verejnost? Ved sa jedna o verejnost, nie ?

https://www.newsweek.com/house-republic ... ne-1673860
The account's pinned tweet is currently a 2019 video of Biden calling for the release of the Trump-Zelensky transcript.

"I'm calling for the president to release the transcript of the call," Biden said at the time. "Let everybody hear what it is. Let the House see it, and see what he did. That's what I'm calling for."
...
The White House released a brief readout of the call on Thursday. This is standard practice for the president's calls with foreign leaders and is not a transcript.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ale je nejaky prepis, alebo rovno audio toho telefonatu? Alebo to je tajne pre verejnost?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adammd napísal: Pi 28 01, 2022 6:32 pm Dane informacie nech si preberie kazdy sam...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
Vyvážené spravodajstvo. Páči sa mi. :like:

V desaťročnej histórii ankety Křišťálová Lupa získal portál iDNES.cz desaťkrát prvé miesto za najlepšie spravodajstvo

Prečítal som viac článkov. Vyzerá , že pokrývajú konflikt objektívne. Z oboch strán. Porovnal som s článkami SME (ktoré si platím) a vidno rozdiel.
Ešte trochu prelustrujem ten náš Startitup.sk, kde som našiel najviac info, ale titulkami dosť strašia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Franto napísal: So 29 01, 2022 6:14 pm Zo strany západu sa očakáva maximálna transparentnosť.
A západ necenzuruje spravodajské agentúry.
Tak to urcite. Z toho dovodu asi doteraz nemame zverejnene zmluvy za vakciny voci COVIDu. Asi stali tak malo penazi a mali natolko vyhodne podmienky ohladom pripadnych dodatocne objavenych neziaducich ucinkov, ze verejnost by od radosti pukla, keby sa dozvedeli transparentnu pravdu o tych zmluvach.
Je mozne, ze o nejakej bezvyznamnej kauze za par tisic EUR zapadne spravodajstvo dokaze transparentne informovat; to im neupieram.

Ohladom zavaznych a financne drahych tem si zapadne spravodajstvo kludne moze podat ruku s tym Ruskym a Cinskym ... az tak hlboko kleslo.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Západ musí říct, zda Ukrajina bude v NATO, řekl Zelenskyj. - nazov clanku

Zelenskyj asi este nepochopil, ze NATO uz nie je taky hegemon, aby mohol unilateralne povedat, ci Ukrajina bude v NATO alebo nie. Nech sa spamata, ze bez suhlasu Moskvy a Pekingu uz Kyjev v ziadnom NATO nebude. Tak ako v 1989 ZSSR nebolo v pozicii rozhodovat, ci CSSR nadalej ostane vo Varsavskom pakte alebo nie.

Najkrajsie su bludy ako je NATO obranny pakt - a teda ze do Afganistanu, Iraku alebo Srbska islo zrejme branit uzemie niektoreho z jeho napadnutych clenov. Do Nigerie ani Paraguaja branit USA, Kanadu a EU vojaci NATO neisli, lebo to nie je blizko Ruska.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

Ja asi zijem v naivnom svete, ze ak Ukrajina chce byt v NATO a NATO chce Ukrajinu, tak preco by do toho tretie strany mali hovorit?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zdravym napísal: Po 31 01, 2022 1:47 pm Ja asi zijem v naivnom svete, ze ak Ukrajina chce byt v NATO a NATO chce Ukrajinu, tak preco by do toho tretie strany mali hovorit?
Ciste teoreticky, mohlo by sa stat, ze by do NATO boli pozvane absolutne vsetky krajiny, cely svet, okrem jednej (nemusi byt, ale nech to Rusko), bolo by to OK? A potom demokraticky hlasovali, ze jeden Rus si prdol na hranici dobru fazulovicu, znelo to ako vystrel, tak podme odpalit rakety.. :)

To, ze Ukrajina bude v NATO, vadi Rusku, lebo su susedia. Ale kolko ludom by vadilo, ak by sa Ukrajina slobodne pridala k Rusku a zrazu by bol Rus nas sused? To je to iste, len otocene..
Odoslané z počítača
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

Keby sa Ukrajina rozhodla pridat k Rusku a Rusko by s tym bolo OK, tak holt, Rusko by bolo nas sused...moze mi to vadit, ale netusim, preco by moj nazor mal byt releventny.
iceberg8 napísal: Po 31 01, 2022 2:10 pm
Ciste teoreticky, mohlo by sa stat, ze by do NATO boli pozvane absolutne vsetky krajiny, cely svet, okrem jednej (nemusi byt, ale nech to Rusko), bolo by to OK? A potom demokraticky hlasovali, ze jeden Rus si prdol na hranici dobru fazulovicu, znelo to ako vystrel, tak podme odpalit rakety.. :)
A jasne, je to podla mna OK, ale zaroven, je podmienka, ze tieto dohody a spojenia nemozu mat dopad na iny stat.

Netusim, preco by spojenie Ukrajiny a NATO malo znamenat odpalenie rakiet na Rusko
A zaroven netusim, preco by spojene Rusko Ukrajina malo predstavovat ohrozenie pre nas.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No to netusim ani ja, bol to len pohlad na rozmach NATO z pohladu Ruska (no ja neviem aky pohlad by tam mali, ale ak by nejaky developer poskupoval vsetky pozemky naokolo mna, tak by mi tiez nebolo vsetko jedno - tiez je tam podmienka, ze mi nemoze robit "zle" ale papier toho znesie..)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Konflikt Ukrajina-Rusko 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"