TRHY AKTUÁLNE

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zakladám tému o tom, čo sa aktuálne deje...výmena info pre lepší prehľad a pod. Hlavne news, ktoré hýbu trhom, ale ešte nie sú v officiálnych správach... Ale aj názory a pod.

Dnešný prudký prepad na konci dňa ( ES rachol o 30 bodov ), takisto padlo euro:

The euro sank Wednesday, extending losses after the European Central Bank revoked a waiver that had allowed Greek banks to use the country’s junk-rated sovereign debt as collateral for cheap loans ...

ECB said it would no longer accept Greek government bonds for collateral because it was unsure that Greece would successfully renegotiate its bailout program. Greek banks will be able to tap liquidity through the emergency liquidity assistance program, which carries a higher interest rate.

The move is seen as a warning shot by the ECB, which opposes calls by Greece’s new antiausterity government for a debt swap as it attempts to renegotiate its rescue plan.


P.S. Dnes ropa -8% po reporte zásob. Trhy na to kašlali a sunuli sa hore, až ich na konci dňa zrazila dole ECB. Pokial sa dobre pametám, tak zajtra budú večer reportovať kolko vrtných veží sa zavrelo...to môže vrátiť ropu späť do uptrendu. Ak nie, tak sorry...cesta k 40 je stále otvorená.

Off topic: zaujímavá politicko vojenská správa : konečne ukazujú verejnosti dôkazy, že Rusi dodávajú ťažkú techniku a vojakov na Ukrajinu...satelitné videá a pod...

http://www.teraz.sk/zahranicie/nato-pot ... lanok.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Off topic: zaujímavá politicko vojenská správa : konečne ukazujú verejnosti dôkazy, že Rusi dodávajú ťažkú techniku a vojakov na Ukrajinu...satelitné videá a pod...
Tak odkedy Hans Blixx vehementne ukazoval satelitné obrázky rozmiestnení a presunov chemických a biologických zbraní v Iraku a nakoniec sa zistilo, že tam nič nebolo a celé to bola len propaganda NATO pre vpád do krajiny, som celkom rezervovaný voči zaručeným informáciám takéhoto typu.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa kiikino »

juggler mozes dat link na tie satelitne videa a podobne?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kiikino napísal:juggler mozes dat link na tie satelitne videa a podobne?
Dal som link na správu kde minister nášho proruského premiéra vraví,, spravodajské informácie NATO ktoré máme k dispozícii hovoria o presune regulárnej techniky cez rusko-ukrajinské hranice a prítomnosti regulárnych jednotiek ruskej armády na ukrajinskom území,,

...dalej sa tam píše že jeho slová potvrdilo NATO a zábery + videá boli ukázané novinárom.

Viac neriešim. Je mi jedno, čo Lajčák videl a čo majú k dispozícii.. mne je jasné, že tie delá, rakety, tanky, guľomety a mínomety..teda tony techniky a munície s ktorou separatisti bojujú už rok im nepadá z neba...

P.S. Nevidel som ani tých 120 tisíc ruských vojakov čo boli u nás od vpádu v 1968 až do 1991... Raz to ani nebude pravda..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa kiikino »

JUGGLER napísal: mne je jasné, že tie delá, rakety, tanky, guľomety a mínomety..teda tony techniky a munície s ktorou separatisti bojujú už rok im nepadá z neba...
ale vsak to mi je jasne, len som bol zvedavy na tie videa
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:[ mne je jasné, že tie delá, rakety, tanky, guľomety a mínomety..teda tony techniky a munície s ktorou separatisti bojujú už rok im nepadá z neba...
Vobec sa mi nepaci, co robia Rusi na Ukrajine, ale vobec sa mi nepaci ani to, co robi USA v arabskych krajinach.A vsetky tieto pokusy o zmeny hranic sa zacali Kosovom.

Mne je tiez jasne, ze islamsky stat v Syrii uz niekolko rokov bojuje proti Asadovi a urcite ich nevyzbrojuju Rusi-teda ten islamsky stat.
Irak sa po zasahu USA rozpadol a vzniklo tam cosi omnoho horsie ako bol Husajnov rezim, Lybia je podobne v obcianskej vojne, Egypt zachranil az vojensky puc atd.
Proste by uz amici mali pochopit, ze nie kazdy narod moze mat demokraciu zapadneho typu.

p.s: Ked kritizovat, tak potom rovnakym metrom vsetkych. A nie len Rusov...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja som presne vedel co ta offtopic veta od JUGGLERA vyvola :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Airmike »

Irak sa po zasahu USA rozpadol a vzniklo tam cosi omnoho horsie ako bol Husajnov rezim

toto je nehnevaj sa na mna totalna somarina. nechapem kde taketo ultranazory beries, ale myslim si, ze keby si mal aspon trosku relevantne informacie, tak taku blbost nemozes povedat. Husajn bol zviera a nic horsie ako bombardovat civilnych obyvatelou vlastnej krajny chemickymi a biologickymi zbranami neexistuje. Ja sa mozem s prepacenim uplne vy.... na zabery zo satelitov. bavil som sa z ludmi ktori tie utoky prezili , skoncili v uteceneckych taboroch. poviem ti ze politici a media vedia hovno o tom ako to tam vtedy skutocne bolo.

obhajovanie rusov je blbost . putin je mentalne chory clovek a argument ze amici robia to iste? totalna chujovina. zahranicna politika Ruska a USA sa neda absolutne porovnat. aj ked netvrdim ze amici su sveti. ale aspon ich predstavitelia nie su psychopati . sa mi strasne pacia podobne laviciarske kecy co je nimi zasraty cely net. zevraj nazory, bullshit konspiracny je to a nie nazory. ludia si neuvedomuju ze bez amikov by sme boli v pecku aj my. a cela europa.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika, nesúhlasím s tebou.
Ukrajinská armáda bombarduje sídliská vlastných miest. Amerika sa rozširuje na východ, nie Rusko na západ.
Psychopat je ten, čo riadi ušatého marťana v bielom dome (ktorého jediným záujmom je hrať golf celé dni).
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

MartinPillar napísal:Mika, nesúhlasím s tebou.
Ukrajinská armáda bombarduje sídliská vlastných miest. Amerika sa rozširuje na východ, nie Rusko na západ.
Psychopat je ten, čo riadi ušatého marťana v bielom dome (ktorého jediným záujmom je hrať golf celé dni).
No ved je tam obcianska voja, to co je za argument ze bombarduju sidliska vlastnych miest. To sa maju nechat separatist ukaznene postrielat niekde na poli?

Okrem toho, nerozsiruje sa USA,a le NATO a EU, to jest rozdiel.
Naposledy upravil/-a Istiach v Pi 06 02, 2015 1:15 pm, upravené celkom 1 krát.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No neviem, či občianska vojna znamená útočiť na civilistov.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

MartinPillar napísal:No neviem, či občianska vojna znamená útočiť na civilistov.
Ved hovorim, nech separatist vyjdu na ulicu, aby ich bolo dobre vidno a mohli ich dobre trafit a vlada nebude bombardovat sidliska.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Okrem toho, nerozsiruje sa USA,a le NATO a EU, to jest rozdiel.
Jacenjuk je čisto americký poník (ako aj zvyšok vlády), tak ako si ho vybrala Victoria "Fuck the EU" Nuland. Keby vyberala EU tak, je premiér Kličko.
Ovce vo voľbách potom už iba zvolili koho im skupinka vybrala.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

Jasne vsetci su ovce :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej boys..nehádajme sa. Lebo nás tá Ukrajina rozdelí ešte viac ako to referendum. Povedzme si svoje názory a rešpektujme sa bez flejmu. Peeeeace !

Ja súhlasím s Mikom. Povedal všetko za mňa.
Narodil som sa do sveta ovládaného Rusmi a teraz žijem vo svete ovládanom niekým iným.
Celý život som rozmýšlal o nepráví , neslobode a obetiach ...o neslobode vyjadriť svoj názor, o zákaze cestovať, o zákaze podnikať atd, atd.
Dnes som šťastný, že to všetko je preč a žijem v tom zahnívajúcom imperializme, ktorý sa už mal rozpadnúť...a nie v ilúzii krajšieho zajtrajška, ktorá z nás na 40 rokov urobila chudobnú a neslobodnú krajinu. A dalsích 25 sa z toho nevieme otriasť...
Tým ktorí to nezažili, alebo nedokážu byť dostatočne empatickí, radím ísť do Ruska, na Ukrajinu, na Kubu, do Kórei...treba ísť aj do arabských krajín, na stredný východ, do Ázie...pochopiť mentalitu a kvalitu života v iných krajinách. A potom treba porovnávať to čo je v USA, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, GB, Švajčiarsku atd.
Treba porovnávať hodnoty, veľa uvažovať a potom sa na to príde, kde je pravda...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Lebo nás tá Ukrajina rozdelí ešte viac ako to referendum.
Ty uz ma chces naozaj nastvat. :D

p.s: Taki jednotni k nejakej otazke sme este v rodine ani v dedine nikdy neboli. V podstate nemam oponenta vo svojom okoli a to sa mi este nikdy nestalo. :)
Tak ake rozdelenie?...snad iba v mediach.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Taki jednotni k nejakej otazke sme este v rodine ani v dedine nikdy neboli. V podstate nemam oponenta vo svojom okoli a to sa mi este nikdy nestalo. :) Tak ake rozdelenie?...snad iba v mediach.
Ani my sa nehádame. Máme iné starosti. A takto to zrejme dopadne i zajtra. Referendum skončí ako neúspešné..6,2 milióna € bude minutých a nič sa nevyrieši... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »


Ani my sa nehádame. Máme iné starosti. A takto to zrejme dopadne i zajtra. Referendum skončí ako neúspešné..6,2 milióna € bude minutých a nič sa nevyrieši... :wink:
Respektive Referendum skončí ako úspešné..6,2 milióna € bude minutých a nič sa nevyrieši...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa osamely chodec »

priatelia , kocky su uz vrhnute ... fertilita moslimov cez 8, fertilita EU 1,6 niet o com... Kosovo je len mala ukazka. Odporucam pozriet video z upalenia jordanskeho pilota.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

osamely chodec napísal:priatelia , kocky su uz vrhnute ... fertilita moslimov cez 8, fertilita EU 1,6 niet o com... Kosovo je len mala ukazka. Odporucam pozriet video z upalenia jordanskeho pilota.
Zivot je zmena, ak bude aj raz cely svet moslimsky a ludia budu zit v pokroku a mieri, nech sa tak stane.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa osamely chodec »

bez palenky :(
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa kiikino »

tu je skor otazka co spravia dalsie generacie moslimov - teraz myslim tych co sa rodia v europe - lebo ja predpokladam ze dalsie generacie skor preberu zivotny styl majority
na druhej strane moslimovia v arabskych krajinach a v severnej afrike sa decimuju aj sami
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Peter Em »

Téma znie: TRHY AKTUÁLNE, takže ja to vidím nejak takto:

Toho roku nás čaká viacero udalostí, kt. budú hýbať trhmi (pristúpi Žanetka a spol. z FED-u po ukončení QE3 k zvýšeniu úrokových sadzieb?, Grécko - odíde z eurozóny?, našla ropa svoje dno a ide smerom hore? Ako sa prejaví posilňujúci dolár? Dáta signalizujúce spomaľovanie číny atď... ).

Pointa: Keďže je tých udalostí celkom dosť, očakávam rok plný volatility (príležitosti pre pevné ruky). Ak nastane nejaká ďalšia korekcia, (a ja usúdim, že toto ešte nie je kríza), budem bez milosti a chladnorvne nakupovať a strestám tak rozklepané stádo. To mi je často ešte väčšou odmenou ako samotný profit.

Jo a netreba zabúdať ani na blížiace sa prezidentské voľby v USA.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Rancho
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 11:59 am

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rancho »

Dnes som šťastný, že to všetko je preč a žijem v tom zahnívajúcom imperializme, ktorý sa už mal rozpadnúť...a nie v ilúzii krajšieho zajtrajška, ktorá z nás na 40 rokov urobila chudobnú a neslobodnú krajinu. A dalsích 25 sa z toho nevieme otriasť...
Tým ktorí to nezažili, alebo nedokážu byť dostatočne empatickí, radím ísť do Ruska, na Ukrajinu, na Kubu, do Kórei...treba ísť aj do arabských krajín, na stredný východ, do Ázie...pochopiť mentalitu a kvalitu života v iných krajinách. A potom treba porovnávať to čo je v USA, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, GB, Švajčiarsku atd.
Treba porovnávať hodnoty, veľa uvažovať a potom sa na to príde, kde je pravda...[/quote]

Ja som tiež už niečo prežil aj precestoval a môžem ti povedať, že ten kapitalizmus a Amerika ktorú sme obdivovali pred 20-30 rokmi je niečo úplne iné ako to čo je dnes. Tak isto je naivné porovnávať aparát ktorý nám spôsoboval útlak s terajším Ruskom..to nie je veľmi analytický postup.
Keby tá hŕstka separatistov a žoldnierov z Ruska (ako sa nám snažia nahovoriť médiá) nemala drvivú podporu medzi miestnym obyvateľstvom povstaleckých republík neprežila by tam 2 týždne a nie rok. Vojna takýchto rozmerov sa nedá viesť bez miestnej infraštruktúry. Donecká a Luhanská republika sú povstalecké územia aj podľa medzinárodného práva. Ukrajinci s nimi nevedia zatočiť preto , že ukrajinský vojaci majú na háku tú vojnu a nechcú pre ňu riskovať svoje životy, nežijú tam.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rancho napísal: Keby tá hŕstka separatistov a žoldnierov z Ruska (ako sa nám snažia nahovoriť médiá) nemala drvivú podporu medzi miestnym obyvateľstvom povstaleckých republík neprežila by tam 2 týždne a nie rok. Vojna takýchto rozmerov sa nedá viesť bez miestnej infraštruktúry. Donecká a Luhanská republika sú povstalecké územia aj podľa medzinárodného práva. Ukrajinci s nimi nevedia zatočiť preto , že ukrajinský vojaci majú na háku tú vojnu a nechcú pre ňu riskovať svoje životy, nežijú tam.
Ja som si už povedal svoje a nemám čo k tomu dodať. Je mi jedno aké závery si robia iní...
Vojna týchto rozmerov sa nedá viesť bez Ruska...Rusko klame a Rusko tam nemá čo robiť. Ukrajinci s nimi nevedia zatočiť len preto, lebo neide o obyčajné povstalecké územie, ale o vojnu vedenú a zásobovanú Ruskom. Samozrejme, že je tam podpora infraštruktúry, veď tam žije väčšina Rusov. To je to isté akoby u nás Maďari z juhu povstali ...tiež by nemali šancu, keby ich z Maďarska nezačali zásobovať tankami, raketami, muníciou... K tomu si ešte treba predstaviť, že Maďarsko je super vyzbrojená svetová mocnosť a že v Maďarsku majú 3 x väčšie platy ako my...

Medzinárodné právo je iba jedno. Rusi rozpútavajú velmi nebezpečnú hru. Tu už nejde o 5 miliónov ľudí v oblasti ktorú chcú zabrať. Tu ide o hrozbu velkého konfliktu, prinajmenšom novú studenú vojnu. A je to hra jedného jediného človeka: Putina - bývalého bolševika a rozviedčika KGB. História potvrdzuje, že ked je jeden človek pridlho pri moci, tak sa velmi lahko tou mocou nechá aj opantať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ja som si už povedal svoje a nemám čo k tomu dodať. Je mi jedno aké závery si robia iní...
Ja som uz tiez povedal svoje a mozem iba zopakovat, ze precedens pre zmenu hranic v Europe nastal v Kosove.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak treba pripojit Kosovo k Srbsku a nie trhat dalsie staty. Aj ked to je asi ovela nerealnejsie ako nova studena vojna.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Jelikož naše médie = velká prozápadní propaganda tak nejlepší je čerpat informace přímo na místě.
https://www.youtube.com/watch?v=_ZsBa4mVafY" onclick="window.open(this.href);return false; - předesílám že za tyto lži ČT nebyla potrestána

Článek od českého motorkáře který projížděl Ukrajinou a měl tu čest setkat se a hovořit s účastníky bojů:
http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/evrop ... tovatele-/" onclick="window.open(this.href);return false;

To jen abych tady trošku narušil černobílé pohledy na svět :-D
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

Kazdy rozumny clovek vie ze svet nieje ciernobiely. A ten kto to nevie, ti aj tak nebude verit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Včera som čítal článok o tom ako to majú forexáci stále ťažšie a ťažšie:
http://ako-investovat.sk/clanok/1285/be ... raz-tazsie" onclick="window.open(this.href);return false;

Dnes som si na to spomenul, ked eurodolár rachol po ECB o -1,5% a potom vyskočil na +1,5%.
Teda na jednej strane pohyb o sile 3% a na druhej strane prudký a pre mňa nelogický reversal .
Prílohy
EURUSD.png
EURUSD.png (4.72 KiB) 27866 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

Ak si dobre pamatam, podobny reversal bol tak isto pocas minuleho zasadania ECB, alebo FEDU.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Casey »

JUGGLER napísal:Včera som čítal článok o tom ako to majú forexáci stále ťažšie a ťažšie:
http://ako-investovat.sk/clanok/1285/be ... raz-tazsie" onclick="window.open(this.href);return false;

Dnes som si na to spomenul, ked eurodolár rachol po ECB o -1,5% a potom vyskočil na +1,5%.
Teda na jednej strane pohyb o sile 3% a na druhej strane prudký a pre mňa nelogický reversal .
Prave naopak jeden z tych lahsich dni,kedze to islo iba da sa povedat jednym smerom.
Neviem nakolko to bolo logicke,kazdopadne(pravdepodobnost), ze sa to otoci niekde tam kde sa to otocilo a prave v tom case ja viacmenej zaklad denneho/skalpovacieho obchodovania na forexe.
P.s. Samozrejme iba moj nazor :mrgreen:
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Nooo otocilo sa to ale proti mne :D sice doobeda som bol + 20 % za tyzden ale skoncil som -40 % :D miesto toho aby som pritom ostal a pozeral sa co sa deje som siel hrat stolny futbal a ked som sa vratil uz som sa len smial co sa zase stalo , iracionalne aspon pre mna, ak sa to buduci tyzden zase nezruti po FEDe tak nas asi caka par mesiacov pre euro , kedze super Mario najblizsie neplanuje zasadne kroky asi je uz po dnesku vsetko spociatne a podciarknute
PS : ten clanok co spomina Juggler len potvrdil uplny opak, na forexe to asi pojde len intraday ako pise Casey dnes sa to dalo uhrat keby bol cas
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Istiach »

No jo, ono ked to clovek vidi takto spatne, tak si povie ze je to jednoduche uhrat, ale cez den to bolo psycho. Draghi, do toho US nezamestnanost. Urobil som par bodov na 5year futkach, a radsej zavrel platformu, lebo ma palili prsty. Bolo to raz hore raz dole, vobec som to nijako nevedel citat. Presiel som sa so psom a dobre som spravil :)

Keby som bol na forexe, tak by som to urcite pokazil, lebo ten reversal mi pride dost nelogicky. Niekto to odvodonuje tym, ze sa Draghi vyjadril ze uroky uz nizsie nepojdu...ale tak po vojne je kazdy general.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Casey »

Netvrdim,ze to ide iba intraday.Ak vsak ides relaxovat pri ECB evente a pri otvorenych poziciach,tak nemozes byt potom prekvapeny nejakym vacsim pohybom.
Samozrejme,ze kazdy pohyb ktory sa udial sa da potom zdovodnit celkom lahko z FA alebo TA hladiska.
Dnesne cisla+TA,tak to vsetko asi hovorilo short,short,short.
Ak niekto vsak obchoduje,ze skace ako koza tak je jedno ktorym smerom to ide.Podstatne je ,aby to niekde islo.No a samozrejme potrebuje lucky day :mrgreen:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Airmike »

chlapi nechcem prudit , ale podla mna su naozory o tom ze dnes je Fx ovela menej predvidatelny a skoro neobchodovatelny proste len totalne irelevantne a emocionalne hypotezy . zazil som si od 2007 vselico, aj SNB , aj minimum likvidity a aj krizu v 2008. pride mi, ze podobne myslienky su generovane len preto, ze sa minaju temy. Fx je pre drvivu vacsinu ludi presne tak isto predikovatelny, ako bol v poslednych 10 rokoch. tolko moj nazor.

ohladom likvidity, ano je pravda, ze top likvidity provideri riskuju menej. to je fakt, ale vobec si nemyslim, ze toto je problem pre retailoveho tradera. skor pre algotraderov, ze sa realne nemozu zobchodovat za cenu v akej by chceli v objeme v akom by chceli. . ale to je asi tak vsetko.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za názory. Hlavne ma zaujímalo, čo povie Mika. Lebo v tom článku bolo napísané, že to ,,tvrdia viacerí poprední obchodníci a analytici vo svete, pričom fakty im dávajú za pravdu,,. Nuž neviem aké fakty.

Nad touto témou sa niekedy zamýšlam aj pri akciách a futures. Objavujú sa názory, že HFT a AOS menia trhy, sú rýchlejšie než ľudia a teraz sa do toho montuje aj umelá inteligencia. Ale nakoniec, ked pospomínam, tak každý trejder, hlavne na začiatku sa na niečo vyhovára.. Lebo je ťažko pripustiť, že sa mýlime. Ďalej si myslím, že trhy ako také sa dnes rýchlejšie menia a mnohé stratégie nemusia fungovať ako predtým... Takže ,,easy money,, sú čoraz ťažšie a na tie cykly, ked niečo funguje a nefunguje si treba zvyknúť. Napríklad ja som v tradingu obmedzil používanie SL natvrdo, lebo často ma zbytočne vyhadzovalo. Na druhej strane spajky fungujú v prospech výberu zisku, takže PT mám nahodený takmer vždy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Airmike »

to ako sa trhy zmenili vplyvom HFT by si asi zasluzilo samostatny clanok. mozno nejaky napisem.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Uz by sa aj nejaky novy patrilo Mika :D
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Adammd »

Čo dnes stojí za tak prudkým posilnení trhov? Posledných pár dní to šlo dole, pretože voľby v US, čo už sa neboja, že Trump vyhrá?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"