TRHY AKTUÁLNE

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Horší, než se čekalo. Tak vypadají výsledky čínského průmyslu za duben. Druhá největší ekonomika klesne
https://www.newstream.cz/money/horsi-ne ... -internetu
miso2911
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 24 03, 2022 7:46 am

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa miso2911 »

Inak co sa stalo, ze bolo včera vsetko zelene? Sú nejaké pozitivne spravy, alebo cim to bolo?
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa mm1809 »

Tie iste kecy ako 15.9.2008 - Fundamentals of Economy Are Strong
https://www.youtube.com/watch?v=D1wag6M ... nnel=TPMTV
Po tomto prejave nasledoval pad SP500 o -47% :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

miso2911 napísal: St 18 05, 2022 11:33 am Inak co sa stalo, ze bolo včera vsetko zelene? Sú nejaké pozitivne spravy, alebo cim to bolo?
včera boli celkom pekné makrodáta:
https://finviz.com/calendar.ashx
Dnes tipujem červené odtiene..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnešný štart nebol pre býky dobrý. Desať z 11 sektorov sa obchodovalo nižšie, pričom v popredí boli žalostné výsledky spotrebiteľsky orientovaných sektorov.

Konkrétne je hlavným zaostávačom sektor spotrebného tovaru (-3,2 %), ktorý pociťuje váhu poklesu spoločnosti Target (TGT 161,73, -53,55, -24,9 %) po tom, čo investorov veľmi sklamala svojím výsledkom hospodárenia za 1. štvrťrok a znepokojujúcim názorom, že očakáva pretrvávanie nákladových tlakov v budúcich štvrťrokoch.

Tlak na ziskové marže Targetu je cítiť široko-ďaleko aj medzi ostatnými maloobchodnými akciami a prehlbuje včerajšie problémy sektora základných spotrebných tovarov (-3,4 %), ktorému ubrala na sile neuspokojivá správa spoločnosti Walmart (WMT 125,38, -5,97, -4,6 %).

Obavy zo ziskových marží spolu s obavami z oslabenia ekonomickej aktivity a jastrabím zámerom FEDu zvýšiť sadzby, aby sa inflácia znížila jasným a presvedčivým spôsobom, prerušili snahu akciového trhu o oživenie.

Index S&P 500, ktorý do dnešného dňa vzrástol o 1,6 %, je teraz za celý týždeň približne nezmenený. Podobne aj Nasdaq Composite, ktorý za celý týždeň vzrástol o 1,5 % a do dnešného dňa vstúpil na trh, sa za celý týždeň v podstate nezmenil.

Dnešná predajná aktivita a širšie obavy o zisk vyvolané spoločnosťou Target prispeli k zvýšeniu úsilia o ochranu pred rizikom. Index volatility CBOE vzrástol o 6,4 % na 27,78.

Nasdaq Composite a S&P 500 klesli o 1,7 %, Dow Jones Industrial Average o 1,4 % a Russell 2000 o 1,0 %.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Talianske 10y dlhopisy uz atakuju 3% uroven a to este ecb si sedi na rukach... show este ani nazacala.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa mm1809 »

Moje sarlatanske patterny :) A co keby to kopirovalo 2006-2009 ? zatial ide skoro ako cez kopirak
_
2008.JPG
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

"Transitory inflation" sa zmenilo na "treba recept na inflaciu, ktory bude boliet" :D

https://www.forbes.sk/mam-recept-na-inf ... YZNLf44vik
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DanteUnchained napísal: St 18 05, 2022 5:27 pm "Transitory inflation" sa zmenilo na "treba recept na inflaciu, ktory bude boliet" :D
Chcú pokles - elegantný presun majetkov za ktorý im budú ešte tlieskať :)
Našťastie ECB sa neženie do prudkých zvýšení..vie, že inflácia nie je z prehriatej ekonomiky, ale z iných príčin (aj z QE, kde už priznali, že to prehnali )

Katalyzátory na pokles vyskakujú ako kostlivci zo starej skrine...

Ked si dal linku na forbes, tak tam je další kostlivec pre EU i pre nás: Gazprom zrejme od júna preruší transport plynu cez Slovensko a Poľsko

Ruský plynárenský koncern Gazprom si na jún nerezervoval žiadne tranzitné kapacity na export plynu do Európy cez Veľké Kapušany na slovensko-ukrajinskej hranici. Ukázali to výsledky aukcie, informovala agentúra Reuters.

Navyše, údaje z ďalšej aukcie ukázali, že ruská plynárenská spoločnosť si nerezervovala tranzitnú kapacitu na export plynu do Európy ani cez plynovod Jamal. Ten prepravuje ruský plyn cez Bielorusko a Poľsko do Nemecka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Oni hovoria vzdy to co sa im práve hodí. Inac 1 Usd už 0,95€- prislo to skorej ako som myslel. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

RTH (retail ETF) je -8% za dnes. Cítiť v lufte, že dnes predávajú aj zaskočení konzervatívni a defenzívni investori. Popri nich vracajú dvojdňové zisky technológie a čípy. Z gigantov je AMZN -7% a pozoruhodne Tesla -7%, kde vraj Elon môže ísť do väzenia za to čo stvára pri Twitteri.

Na to aby sa vyformovalo dno pri SP500 bude potrebné aby sa po reteste dna 3800 ukludnil VIX (pozvolna klesal,nie stúpal ) a aby sadzby 10R nešli nad 3%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: St 18 05, 2022 8:17 pm RTH (retail ETF) je -8% za dnes. Cítiť v lufte, že dnes predávajú aj zaskočení konzervatívni a defenzívni investori. Popri nich vracajú dvojdňové zisky technológie a čípy. Z gigantov je AMZN -7% a pozoruhodne Tesla -7%, kde vraj Elon môže ísť do väzenia za to čo stvára pri Twitteri.

Na to aby sa vyformovalo dno pri SP500 bude potrebné aby sa po reteste dna 3800 ukludnil VIX (pozvolna klesal,nie stúpal ) a aby sadzby 10R nešli nad 3%.
Ked si nacal Teslu, Teslu vykopli z S&P500 ESG indexu.

https://www.indexologyblog.com/2022/05/ ... esg-index/
danno
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa danno »

JUGGLER napísal: St 18 05, 2022 6:06 pm
Ruský plynárenský koncern Gazprom si na jún nerezervoval žiadne tranzitné kapacity na export plynu do Európy cez Veľké Kapušany na slovensko-ukrajinskej hranici. Ukázali to výsledky aukcie, informovala agentúra Reuters.
toto prezdielali vsetky nase bulvare...a neskor reuters spravu aktualizoval spravu o jedno dolezite slovicko
Ruský plynárenský koncern Gazprom si na jún nerezervoval dodatočné tranzitné kapacity na export plynu do Európy cez Veľké Kapušany na slovensko-ukrajinskej hranici. Ukázali to výsledky aukcie.
Na spomínanej aukcii bola ponúkaná kapacita v objeme 70,4 milióna kubických metrov (m3) denne. Podľa existujúceho kontraktu na dodávku plynu má Gazprom automaticky rezervovanú tranzitnú kapacitu, čo znamená, že dodávky plynu z Ruska cez Veľké Kapušany budú pokračovať aj v júni. Ruský koncern si v prípade potreby ešte môže rezervovať dodatočné kapacity.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa osamely chodec »

staci pozriet vyvoj ceny TTF a hned som videl, ze sa nic nedeje... zatial
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ou Franto, to mala byť kritika? Tak ja sa Ti k tej kritike zajtra komplexnejšie vyjadrím :) Mám dovolenku, takže si s tým dám čas. (celá debata ale pôjde mimo tohto Martinovho vlákna)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Bolo to vo Forbese ako breaking News :)

TESLA dalsia zla správa: Tesla ticks lower on report that NHTSA has opened a special investigation on a crash in CA, according to Reuters

Dík za info o diskvalifikácii z ESG indexu:

Hoci teda skóre S&P DJI ESG spoločnosti Tesla zostalo v porovnaní s predchádzajúcim rokom pomerne stabilné, v porovnaní s jej globálnymi priemyselnými skupinami sa posunula na nižšie priečky. Niekoľko faktorov, ktoré prispeli k jej skóre S&P DJI ESG za rok 2021, bolo zníženie skóre na úrovni kritérií týkajúcich sa (nedostatočnej) nízkouhlíkovej stratégie spoločnosti Tesla a kódexov obchodného správania. Okrem toho analýza médií a zainteresovaných strán , ktorá je procesom, ktorého cieľom je identifikovať súčasné a potenciálne budúce vystavenie spoločnosti rizikám vyplývajúcim z jej účasti na kontroverznom incidente, identifikovala dve samostatné udalosti sústredené okolo tvrdení o rasovej diskriminácii a zlých pracovných podmienkach v továrni spoločnosti Tesla vo Fremonte, ako aj jej postup pri vyšetrovaní NHTSA po tom, ako bolo s jej vozidlami s autopilotom spojených viacero úmrtí a zranení. Obe tieto udalosti mali negatívny vplyv na hodnotenie spoločnosti S&P DJI ESG na úrovni kritérií a následne na jej celkové hodnotenie. Hoci spoločnosť Tesla môže zohrávať svoju úlohu pri odstraňovaní automobilov s palivovým pohonom z ciest, pri skúmaní cez širšiu optiku ESG zaostala za svojimi kolegami.

P.S. Teraz zverjnovalo Cisco (CSCO )...ryplo 20%...teraz už iba -12%...nasdaq to na dnes posunulo do straty -5,3%.

Zverejnila pekne, zisk OK, ale tržby nižšie....ale guide biedny: Co issues downside guidance for Q4 (Jul), sees EPS of $0.76-0.84, excluding non-recurring items, vs. $0.92 S&P Consensus; sees Q4 revs declining (5.5)-(1.0)% yr/yr, which we compute as $12.40-13.00 bln vs. $13.87 bln S&P Consensus. Co guides to Q4 non-GAAP op mgn of 31.5-33.5%.

"We continued to see solid demand for our technologies and our business transformation is progressing well...While Covid lockdowns in China and the war in Ukraine impacted our revenue in the quarter, the fundamental drivers across our business are strong and we remain confident in the long term."
"We delivered healthy earnings despite unanticipated disruptions through strong pricing and disciplined spend management...Our product backlog is well over $15 billion and product ARR and RPO again grew double digits. The continued progress in our business model transformation reflects the success of our strategy and underpins our long-term confidence."
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

zaujímavá panika dnes, lebo včera bol zlý najväčší retailer WMT a trhom to nevadilo. Dnešný TGT som pozrel lepšie a skôr mi pripadá ako zlé rozhodovanie manažmentu, ktorí nepreniesli cost na zákazníkov, ale urobili opak: znížili ceny v snahe zbaviť sa skladových prebytkov.

Táto panická streda má pozitíva: silne klesli ceny komodít a klesli úroky 10Y a 2Y. Práve cena komodít, hlavne ropy zrejme zvyšuje náklady týmto reťazcom, kedže predávajú vo veľkom. Disrupcie a inflácia možno pominú...práve toto sú možno prvé lastovičky, ktoré nezvyšujú ceny. 14 rokov sme nevideli nič iné, len to ako sa ceny nezvyšovali..taká obrovská konkurencia a výrobné kapacity sú vo svete. Škoda, že práve taký velký komoditný dodávateľ ako je Rusko práve teraz vypadáva.... 12 rokov sa pozeráme ako firmy a ekonomika rastú, ale ceny nerástli. Nedáva mi logiku, aby ceny rástli dalej, ked pominú covidové disrupcie, čínske lockdowny a vojna na UA sa tiež bude musieť nejak skončiť ( vyhlásením konca špeciálnej operácie a okupáciou Donbasu? ) Horšie už tam nemôže byť, lebo Rusko si tiež nemôže dovoliť ostať pred volbami 2024 v totálnej izolácii.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: St 18 05, 2022 9:09 pm staci pozriet vyvoj ceny TTF a hned som videl, ze sa nic nedeje... zatial
:idea: Presne tak. Ja si tiež potvrdzujem správy vývojom cien na burze resp. po veľkom pohybe ceny na burze hľadám správu, ktorá ten pohyb vyvolala.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Št 19 05, 2022 12:21 am zaujímavá panika dnes, lebo včera bol zlý najväčší retailer WMT a trhom to nevadilo. Dnešný TGT som pozrel lepšie a skôr mi pripadá ako zlé rozhodovanie manažmentu, ktorí nepreniesli cost na zákazníkov, ale urobili opak: znížili ceny v snahe zbaviť sa skladových prebytkov.
Predvčerom som ten prepad WMT podcenil, včera mi DLTR gaplo dole. Mal som DLTR odpredať po prepade WMT..zaplatil som školné vo svojom stock pickingu. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Joki »

Vyzerá to tak, že po dnešku už aj ja budem musieť vysedieť niektoré straty :) a to som myslel, že som výborne nakupil pred mesiacom.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto napísal: St 18 05, 2022 8:01 pm
tomáš virdzek napísal: Pi 13 05, 2022 10:34 pm @Franto: Trhy dali dobrý pohyb a mali šancu na to, aby to rozbehli v rally nadol ešte viac. Ale nerozbehli. 0,75% budúci mesiac už môže byť v cenách. Postavili pekný odpor. Napr. ja osobne to teraz vidím tiež na rast :) Aspoň krátkodobo. Graf DAXu napr. priam pýta hore...

PS: tiping je tiping, trading je trading
:like:
Presunul som tu 2 reakcie z Martinovho vlákna, nech mu to tam neplníme obsahom, ktorý zrejme patrí sem...

Franto. O tom, že do finančného trhu vstupuje denno denne x nepredpokladateľných premenných sa asi nemusíme rozprávať. Preto je taký dynamický aký je, preto vyzerá ako vyzerá, a preto je priam nemožné jeho vývoj odhadovať vždy na 100%. Každý tie svoje odhady robí na základe niečoho iného, no nikto nie je tak dokonalý, aby sa nezmýlil, pretože čarovná guľa neexistuje.

Ak som len dlhodobý investor, ktorý nerieši nejakú ani väčšiu ani menšiu volatilitu, korekcie, či protipohyby (nechce ich využívať vôbec) a zaujíma ho iba jediné, že dlhodobo akciový trh rastie (má rastúci trend), potom mu stačí len jeden jediný odhad – trhy naďalej porastú. Nič viac nerieši a v dlhodobom horizonte sa s týmto svojim odhadom určite trafí, teda s veľmi vysokou pravdepodobnosťou sa mýliť ani nebude.

Niekto sa však snaží odhadovať aj tu väčšiu či menšiu volatilitu (väčšie či menšie pohyby/protipohyby), alebo ju napr. rovno aj nejak využiť. A je teda logické, že tak ako sa bude časom trh vyvíjať a bude podľa jeho vývoja robiť nejaké krátkodobejšie odhady, čím ich bude viac (čím väčší počet odhadov spraví), tým viac bude aj takých, ktoré mu nevyjdú / netrafí. Práve preto, že napr. technicky to síce vyzerá na UP, ale zrazu celý ten sentiment ako šmahom čarovného prútika zmenia 2 – 3 správy či vyjadrenia. Taký je trh.

Pri každom odhade by bolo teda asi správne písať aj to, či sa jedná o nejaký dlhodobý, strednodobý, krátkodobý, alebo dokonca nejaký ID či max na pár dní odhad. Keďže sa to tu takto bežne nerobí, stáva sa, že sa miešajú krátkodobejšie odhady a „videnia“ trhu s tými dlhodobejšími. Teda zrejme treba byť iba viacej konkrétnejší a detailnejší, aby sme sa vždy navzájom všetci pochopili.

Ja som tu už svoj nazvem to strednodobý odhad na trhy prezentoval, s tým, že to vidím resp. myslím si, že to Nasdaq100 dotiahne až na cca 10.000b. Povedal som aj nejaké argumenty k tomu, že prečo. Na tomto svojom nastavení nič nemením a nevidím to na trhoch (ak si čítal aj iné moje odhady) už dlhšiu dobu ružovo. Nevidím tiež ale jediný dôvod, aby trhy padli priamkou dole a vybavené. Nejaké krátkodobé korekcie sú predsa normálna vec. Niekoho nezaujímajú vôbec, niekoho možno áno.

Takže garantujem Ti, že čím viac odhadov budem mať (hlavne tých krátkodobých), tým viac ich časom aj nevyjde. :) Celkom normálna vec. To máš v podstate to isté ako pri chalanoch, čo tú hlásia trejdy. Neviem o nikom, ktorý by tu mal len 100% ziskových.

:beer:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ja mam 100% ziskove obchody :) teda presnejsie iba 99% a nejake drobne.. ha.. lenze.. to 1% obchodov mi zotrie polovicu ziskov, a potom mam takmer tretinu az polovicu uctu v neuzatvorenych obchodoch, ale technicky mam 99% uzatvorenych obchodov zelenych :D
Som vvelmi kratko "na trhu" aby som vedel posudit volatilitu, ale aby som takmer cely mesiac mal bud -8% alebo +7% mi pride zvlastne.. Mozno sa opytam svojho psa, vzdy rano, ze ako vidi dany den, ci zeleny alebo cerveny, mozno sa trafi viac, ako ja..
Inak k 10000b to nema daleko, ved to je len -15% a sme takmer tam..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

ze by S&P500 road to 3500?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Investori, ktorí vsádzate na energetické firmy, ktoré by mali profitovať s nárastu trhových cien energií , pozor.
Nielen Matovič chce zdaniť Slovnaft ( od ktorého mimochodom berú palivá všetky pumpy v SR vrátane OMV ):

Grécka vláda zdaní neočakávané zisky domácich výrobcov elektrickej energie, ktoré vznikli v dôsledku mimoriadne vysokého nárastu cien elektrickej energie od októbra, oznámilo grécke ministerstvo energetiky.

Grécka vláda uvalí 90-percentnú daň na neočakávané zisky veľkých výrobcov energie vytvorené v období od októbra 2021 do marca 2022, ktoré dosiahli celkovú výšku 591 mil. eur (623 mil. USD), vypočítal grécky energetický regulačný úrad RAE. Vláda použije príjmy z tejto dane na ďalšiu podporu spotrebiteľov, uviedlo ministerstvo energetiky.

Legislatíva zahŕňa aj nový kompenzačný mechanizmus pre elektrárne, ktorý vychádza z ich prevádzkových nákladov a je oddelený od veľkoobchodných cien energie. Nový mechanizmus vstúpi do platnosti v júli a zabráni výrobcom energie vytvárať neočakávané zisky, oznámilo ministerstvo.

https://www.argusmedia.com/en/news/2330 ... ll-profits


navyše v budúcnosti hrozí znárodnenie energetických firiem ( u nás tých, čo sme privatizovali ):

Nemeckí predstavitelia sa v tichosti pripravujú na prípadné náhle zastavenie dodávok ruského plynu prostredníctvom núdzového balíka, ktorý by mohol zahŕňať prevzatie kontroly nad kritickými firmami, uviedli pre agentúru Reuters traja ľudia oboznámení so záležitosťou.

Prípravy, ktoré vedie ministerstvo hospodárstva, svedčia o zvýšenej pohotovosti v súvislosti s dodávkami plynu, ktorý poháňa najväčšiu európsku ekonomiku a je rozhodujúci pre výrobu ocele, plastov a automobilov.

Minulý mesiac Berlín schválil právnu zmenu, ktorá mu umožní v krajnom prípade prevziať kontrolu nad energetickými spoločnosťami.

Teraz diskutuje o tom, ako by mohol toto opatrenie využiť v praxi, napríklad prevzatím kontroly nad rafinériou PCK, ktorú prevádzkuje ruská spoločnosť Rosnefť (ROSN.MM) v Schwedte pri Poľsku, uviedli dvaja z týchto ľudí. Tá predstavuje väčšinu zostávajúceho dovozu ruskej ropy do Nemecka a mohla by byť zasiahnutá ropným embargom Európskej únie.

Jeden z nich uviedol, že znárodnenie energetických spoločností je jednou zo zvažovaných možností, ale muselo by sa dôkladne zvážiť a zdôvodniť na základe zabezpečenia dodávok energie, a nie na potrestanie Ruska.



German officials are quietly preparing for any sudden halt in Russian gas supplies with an emergency package that could include taking control of critical firms, three people familiar with the matter told Reuters.

The preparations being led by the Ministry for Economic Affairs show the heightened state of alert about supplies of the gas that powers Europe’s biggest economy and is critical for the production of steel, plastics and cars.

Last month, Berlin approved a legal change to allow it to take control of energy companies as a last resort.

It is now discussing how it could use the measure in practice, such as by taking control of the PCK refinery operated by Russia’s Rosneft (ROSN.MM) in Schwedt near Poland, two of the people said. It accounts for most of Germany’s remaining Russian oil imports and could be hit by a European Union oil embargo.

One of the people said the nationalisation of energy companies was an option being considered but it would have to be weighed carefully and justified on the grounds of securing energy supplies rather than to punish Russia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

tomáš virdzek napísal: Št 19 05, 2022 3:22 pm [ dlhodobo akciový trh rastie (má rastúci trend)
Dlhodobo akciovy trh rastie, ale dlhodoby investor neinvestuje do nekonecna, teda je tiez casovo obmedzeny. Napriklad vstupom do dochodku, alebo neocakavanymi vydavkami.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Azijsky tiger kolonizovany Amerikou - Index Nikkei225.
SP500 v roku 2022 moze byt na podobnom bode ako NIKKEI225 v 1990.
NIKKEI225.JPG

SP500 aktualne. Podobnost s NIKKEI225 z rokov 1950-1990 ciro nahodna.
SP500.JPG
Poznamka:
Populacia USA tvori 4,25% a populacia Japonska 1,62% zo svetovej populacie.
Cize ked sa z Japonska v 1990 robilo "HYPE" celosvetoveho vyznamu - tak je pochopitelne, ze casom ludia museli vytriezvet. Podobne mozno vytriezvia aj z toho, ze 70% pokroku a produktov sveta netvoria USA. Briti sa pred 100 rokmi tiez museli spamatat, ze z bezkonkurencneho celosvetoveho hegemona sa behom 30 rokov stali lokalnou tretoradou velmocou.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: Pi 20 05, 2022 12:16 am
Grécka vláda zdaní neočakávané zisky domácich výrobcov elektrickej energie, ktoré vznikli v dôsledku mimoriadne vysokého nárastu cien elektrickej energie od októbra, oznámilo grécke ministerstvo energetiky.

Grécka vláda uvalí 90-percentnú daň na neočakávané zisky veľkých výrobcov energie vytvorené v období od októbra 2021 do marca 2022, ktoré dosiahli celkovú výšku 591 mil. eur (623 mil. USD), vypočítal grécky energetický regulačný úrad RAE. Vláda použije príjmy z tejto dane na ďalšiu podporu spotrebiteľov, uviedlo ministerstvo energetiky.

Legislatíva zahŕňa aj nový kompenzačný mechanizmus pre elektrárne, ktorý vychádza z ich prevádzkových nákladov a je oddelený od veľkoobchodných cien energie. Nový mechanizmus vstúpi do platnosti v júli a zabráni výrobcom energie vytvárať neočakávané zisky, oznámilo ministerstvo.

https://www.argusmedia.com/en/news/2330 ... ll-profits
North Korea vibe :D
REUTERS: Credit Suisse downgraded by Fitch to BBB+
Play the music:
https://www.youtube.com/watch?v=3amD3gDQKWc
1312o51vfj091.jpg
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa hokaido »

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pán Bullard , hlasujúci za FED, dnes povedal:

Inflácia je pre nájomníkov a ľudí s nízkymi príjmami veľmi ťažká.
Očakáva sa, že so zvyšovaním sadzieb Fedu dôjde k preceneniu aktív, ale Fed musí dostať infláciu pod kontrolu.
Zvyšovanie sadzieb o 50 bázických bodov je zatiaľ dobrým plánom, ale do konca roka by mali byť sadzby Fedu na úrovni 3,5 %.
V súčasnosti nevidí ako scenár stagfláciu.
Myslí si, že nezamestnanosť bude pod 3 % a rast HDP bude v druhej polovici roka rýchlejší.
Nemyslí si, že v tomto ani v budúcom roku dôjde k recesii.

P.S. ked sa dobre pametám, tak práve on navodil druhú výpredajnú paniku, ked spomenul, že k tým 3,5% im bude treba jedno zvýšenie o 0,75%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Parádne sa trhy za poslednú hodinu vyhrabali z nových low...

Najrýchlejší sumár dňa jedine u nás:


Index S&P 500 (+0,01 %) v piatok uzavrel nepatrne vyššie, čím sa úspešne vyhrabal z medvedieho trhu zo začiatku seansy, ktorý je zvyčajne definovaný ako 20 % pokles z nedávneho maxima. Priemyselný index Dow Jones (+0,03 %), Nasdaq Composite (-0,3 %) a Russell 2000 (-0,2 %) tiež uzavreli na lepšej úrovni.

Na začiatku bol rizikový sentiment pod tlakom neúspešnej snahy o odraz (index S&P 500 klesol z denného maxima na denné minimum o 3,4 %) a obáv o rast vyplývajúcich z pretrvávajúcej inflácie a problémov v dodávateľskom reťazci. Počiatočné zisky boli do veľkej miery spôsobené sentimentom v súvislosti s presvedčením, že trh sa už oneskoril na odraz, a správou, že Čínska ľudová banka znížila svoju hlavnú päťročnú úrokovú sadzbu o 15 bázických bodov na 4,45 %.

Všetkých 11 sektorov indexu S&P 500 sa obchodovalo na nižších úrovniach, ale v poslednej hodine obchodovania došlo k peknému odrazu, pričom za rally nemohli žiadne konkrétne správy. Šesť z 11 sektorov indexu S&P 500 uzavrelo v pozitívnom teritóriu, vrátane zdravotníctva (+1,3 %) a nehnuteľností (+1,2 %) so ziskom nad 1,0 %.

Sektor S&P 500 Consumer discretionary (-1,5 %) však podľahol pokračujúcemu oslabovaniu maloobchodných akcií po tom, ako spoločnosť Ross Stores (ROST 71,87, -20,83, -22,5 %) poskytla neuspokojivé výsledky hospodárenia a prognózy. Ross bol posledným maloobchodným predajcom, ktorý upozornil na rastúce nákladové tlaky, čo vyvoláva obavy o pomalší rast ziskov a odolnosť spotrebiteľov v tomto prostredí vysokých nákladov.

Akcie spoločnosti Ross klesli o 22,5 % v porovnaní s 2,2-percentným poklesom fondu SPDR S&P Retail ETF (XRT 61,33, -1,36, -2,2 %).

Spoločnosti Deere (DE 313,31, -51,31, -14,1 %) a Applied Materials (AMAT 106,46, -4,28, -3,9 %), ďalšie dve cyklické spoločnosti, tiež zápasili s problémami po tom, ako vo svojich výsledkových správach zdôraznili problémy s dodávateľským reťazcom. Spoločnosť Deere nedosiahla odhady tržieb a výrazne zaťažila sektor priemyselných podnikov (-1,1 %), zatiaľ čo spoločnosť Applied Materials nedosiahla očakávané zisky a vydala horšie štvrťročné prognózy.

Určité sploštenie krivky na trhu s pokladničnými poukážkami a nižšie ceny medi (4,27 USD/lb, -0,02, -0,5 %) potvrdili základné obavy o rast. Dvojročný výnos klesol o tri bázické body na 2,58 % a desaťročný výnos o sedem bázických bodov na 2,79 %. Dolárový index v USA vzrástol o 0,3 % na 103,10. Futures na ropu WTI sa usadili nad úrovňou 110,00 USD za barel (110,05 USD, +0,14 %, +0,1 %).

Investori v piatok nedostali žiadne ekonomické údaje. Pokiaľ ide o budúcnosť, v utorok investori dostanú údaje o predaji nových domov za apríl a predbežný index PMI vo výrobe a službách IHS Markit za máj.

Dow Jones -14,0 % od začiatku roka
S&P 500 -18,1 %
Russell 2000 -21,0 %
Nasdaq Composite -27,4 % YTD
Prílohy
SP dnes.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

Bol to relativne dobry den pre SP500, ktory zavrsil siedmy klesajuci tyzden za sebou. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa wladas »

Uz ma ani nebavi panikarit ze portfolio mi mizne :D
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Za tie roky som uz viackrat mal investorske portfolio docasne aj 50-60percent v minuse, ze terajsi stav nie je nicim extra zvlastny. Pokial je clovek longtime investor tak je to dost jedno.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: So 21 05, 2022 12:35 pm Za tie roky som uz viackrat mal investorske portfolio docasne aj 50-60percent v minuse, ze terajsi stav nie je nicim extra zvlastny. Pokial je clovek longtime investor tak je to dost jedno.
To máš čo za riskantné portfólio? Nebolo by lepšie kúpiť ETF na index sp500? Ten nemá také drawdowny.
Resp. keď podstupuješ také vysoké DD, je tvoj výnos, "na oplátku", za tie roky vyšší ako SP500?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jogo napísal: So 21 05, 2022 1:06 pm To máš čo za riskantné portfólio? Nebolo by lepšie kúpiť ETF na index sp500? Ten nemá také drawdowny.
Resp. keď podstupuješ také vysoké DD, je tvoj výnos, "na oplátku", za tie roky vyšší ako SP500?
áno, ETF je aj podla mna najlepsia a stabilne najvynosnejsia investicia. Ja ale idem inou cestou.
Investujem hlavne pre zábavu,napr aj znacne rizikove rozne mensie Biotech, prinasa to viacej adrenalinu ako nudne Etf. :)
Na vyvolanie emocii treba aby to vela padalo a potom vela stupalo. Portfolio nie je nicim zaujimave, takze ho nezverejnujem,nechcem nikoh na nic navadzat, je to pre mna hlavne /drahá/zábava, vynos nie je prioritou. Baví ma tesit sa ako dopadnu rozne studie vyvoja liekov a pod.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v So 21 05, 2022 1:16 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa wladas »

A to mas akoze cele portfolio na zabavu? Troska risk nie?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wladas napísal: So 21 05, 2022 1:15 pm A to mas akoze cele portfolio na zabavu? Troska risk nie?
Pisal som to aj v minulosti pre mna je to zábava. Ak by som v tom nemal celozivotne uspory, tak by predsa skoro o nic neslo a tie sklamania aj tie radosti by boli nepodstatne. Som v tomto taky pologambler. Ale iba v akciach, nikdy som sa nezaujimal o veci typu automaty, karty ci kasino :D . Co by som inac s tymi peniazmi robil? Kupil nudny investicny byt? Alebo nudné ETF kde sa skoro nic nedeje? Ovela vzrusujucejsie su mensie Biotech, ktore negeneruju ziaden pravidelny prijem,maju obmedzeny cash, rozpracovane vyvoje roznych liekov ktore sa vacsinou nepodaria ale niekedy áno a potom je to super. Za tie roky uz jedna stihla byt aj delistovana, ale podarilo sa odhadnut ze to ide do kyticiek a stihol som vcas utiect aj s nejakym tym mensim ziskom. Takto ma clovek kazdy den vzrusenie, lebo Biotech su z principu velmi velmi volatilne, takze mam v tom sice vela penazi, ale zaroven zaruku kazdodenneho vzrusenia az do dochodku a to by mi ETF ina investicny byt neprinieslo. Neviem ci som to zrozumitelne vysvetlil :) Na oplatku ma ziadne pády ani DD vobec nevyvádzaju z dusevneho konceptu, pretoze moj system s nimi proste rata ako s nutnostou ktore sa neda vyhnut, naopak su vítane ako dobrý vyplavovač adrenalinu. :) To treba zazit, ked mas firmu ktora strasne padne, vsetci z nej utekaju ako z potapajucej lodi, a nakoniec sa z toho vysekas a este nieco aj zarobis, to musi byt na to clovek proste natura, ta emocionalna odmena je skvela. Este jedna vec: nikdy nepredavam ak som v minuse a to som trejdoval/inevstoval uz neviem, no 10rokov to bude asi. Ale teraz uz netrejdujem, iba investujem.
Este dodam ze velmi vzrusujuce su aj patentove spory na rozne chcemicke latky v ramci biotech, tie sa zvyknu tahat aj roky.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa mikr »

JUGGLER napísal: Pi 20 05, 2022 10:47 pm Parádne sa trhy za poslednú hodinu vyhrabali z nových low...

Najrýchlejší sumár dňa jedine u nás:........


Dow Jones -14,0 % od začiatku roka
S&P 500 -18,1 %
Russell 2000 -21,0 %
Nasdaq Composite -27,4 % YTD
Pěkně napsaný. To je Tvůj názor nebo jsi to někde převzal.
Já ale ještě nesouhlasím ale trochu jsi mmne nahlodal.
Očekávám dno až na přelomu prázdnin. Ještě jsem nezačal kumulovat pozice. 20% pokles je málo.
Ještě nevznikla správná panika výprodejů. Vše je v poklidu.
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mikr napísal: So 21 05, 2022 6:56 pm Pěkně napsaný. To je Tvůj názor nebo jsi to někde převzal.
To je narýchlo preložený súhrn dňa z plateného amerického news serveru.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"