MPillar - F/X

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa radvan »

MartinPillar napísal:
Neviem odkiaľ máš ten chart, ani čo to je.

Ja mám iný a a počas týchto 30 rokov nemali sporiči do ETF moc radosti.
V obdobi co je na grafe bol priemerny dividend yield ku 5% ... akcie vtedy kazdy kupoval kvoli dividendam, menej sa riesila price appreciation ... takze ukazovat price graf a hovorit ze akcie boli naprd neni moc k veci ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevidím dôvod prepočítávať infláciu na zlato. Čo je zlato? Obyčajná komodita, ktorú nepotrebuješ k životu.

K životu potrebuješ spotrebiteľský kôš tovarov a služieb...preto stačí poraziť bežnú infláciu. Investuje sa preto, aby tvoje peniaze nestratili kúpnu silu, ale naopak...

Zbytočne sa však o týchto veciach bavíme, lebo iná alternatíva ako poraziť infláciu neexistuje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal: Neviem odkiaľ máš ten chart, ani čo to je.
Ten graf je od Shillera, mam ho z webu peniazesucas ale neviem najst v ktorom clanku som ho nasiel. Je to graf ako by sa zhodnotil 1$ investovany v roku 1871 doteraz.
Inac Radvan ma pravdu, v dobach zlateho standartu boli vysoke dividendy a cosi sa mi mari, ze v case hospodarskej krizy 1929 az 1933 boli az dvojciferne percentualne dividendy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

JUGGLER napísal:Nevidím dôvod prepočítávať infláciu na zlato. Čo je zlato? Obyčajná komodita, ktorú nepotrebuješ k životu.

K životu potrebuješ spotrebiteľský kôš tovarov a služieb...preto stačí poraziť bežnú infláciu. Investuje sa preto, aby tvoje peniaze nestratili kúpnu silu, ale naopak...

Zbytočne sa však o týchto veciach bavíme, lebo iná alternatíva ako poraziť infláciu neexistuje.
Zlato je primárne konvertibilná mena všade na svete, v ktorej centrálne banky držia svoje devízové rezrervy (niektoré viac, niektoré menej). Nedá sa "natlačiť" a má niekoľko tisíc ročnú históriu, kedy bolo používané ako mena.
Keby to bola iba komodita tak by v nej centrálne banky nedržali rezervy.
Cena zlata v sebe obsahuje i tú infláciu takže, keď akcie vyjadríš v zlate a nie vo fiat currency dokážeš z ceny odstrániť vplyv inflácie.
Keďže som paranoidný tak si myslím, že cena zlata je umelo držaná dole (delivery cez futures je často iba cash a nie physical), inak by ceny akcií museli byť tiež nižšie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

radvan napísal: V obdobi co je na grafe bol priemerny dividend yield ku 5% ... akcie vtedy kazdy kupoval kvoli dividendam, menej sa riesila price appreciation ... takze ukazovat price graf a hovorit ze akcie boli naprd neni moc k veci ...
S&P500 už obsahuje v sebe dividendy nie?
Ale neviem, či dividendy sú súčasťou alebo nie v tej vzroke na grafe.
Ak nie, tak máš pravdu. Ale som v tom, že je to už vrátane dividendy. možno sa mýlim.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V poriadku. Zlato ťa ochráni pred infláciou, pred krízami, pred finančnými kolapsami a pod. Ale dlhodobým držaním zlata nič nezarobíš. Musel by si mať šťastie na načasovanie nákupu a predaja.

Akcie sú jediné aktívum, ktoré vo výnose dlhodobo prekonáva infláciu. To si však spochybnil, ale nepovedal si žiadnu alternatívu, do čoho by mali ľudia investovať. Ja uznám, že sa dá kritizovať investovanie do ETFs...ale bežný človek zatiaľ lepšiu alternatívu nemá...

Tou lepšou alternatívou z môjho pohľadu je akurát možnosť dať niečo do BRK, alebo sa pokúsiť o jednoduché časovanie, tak ako to prezentujem u aktívneho investora do SPY. Aj tu možno budú problémy s prekonaním výnosu SPY, ale riziko straty sa podstatne zníži.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zlato je v iba komodita ktoru nepotrebujes k zivotu. Aj mece mali tisicrocnu historiu ako zbran, od zaciatku 20-storocia patria podobne ako zlato do muzea. Casy sa menia.
Porovnaj ake percento penaznej zasoby mali banky kryte zlatom na zaciatku 20. storocia a aku maju teraz.
Taky je vyznam zlata.

Priemyselny vyznam prakticky zanedbatelny. O trosku lepsi vodic elektriny nez striebro a med za mnohonasobne vyssiu cenu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa radvan »

S&P500 už obsahuje v sebe dividendy nie?
Ale neviem, či dividendy sú súčasťou alebo nie v tej vzroke na grafe.
Ak nie, tak máš pravdu. Ale som v tom, že je to už vrátane dividendy. možno sa mýlim.
bezny S&P neobsahuje dividendy, je to len price index ... aj ten tvoj graf je len price index ... ver mi, mam to v oku, robil som vela studii na akciach vo fakt dlhsich casovych obdobiach (daju sa najst indexy pre US uz aj od zaciatku 19teho storocia) ...

tie dividendy pred 100rokmi boli fakt mastne, jogo ma pravdu aj s tymi dividendami pocas hospodarskej krizy ...

poslednych cca 30-40 rokov su nizsie dividendy na stockoch a firmy skor robia buybacky (danova vyhoda pre nich)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Sell EURGBP 0,9001 100% účtu
Close 0,8914
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sumár:

EUR/GBP (S za 0,9001) Výsledok +0,97%, Carry + 0,02%, Celkom príspevok +1,06%, Účet celkom (uzatvorené pozície) +8,68%

Otvorené pozície:
4.10.2016 GBP/AUD B 1,6692
5.10.2016 EUR/GBP S 0,8833
6.10.2016 GBP/USD B 1,2705
7.10.2016 GBP/USD B 1,243
10.10.2016GBP/AUD B 1,6329
11.10.2016GBP/USD B 1,2211

Priebežný výsledok z otvorených pozícii: -10,19%

Priebežne celkom (uzatvorené+otvorené): -1,51%
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

MartinPillar napísal:ako sa hovorí u nás na Dolniakoch: "Winner never quits, quitter never wins!"
Ahoj Martin, aky je to pocit,ked mas otvorenu poziciu ktora je bezmala minus 1000 pips GBP/AUD)?...a k tomu dalsie gamblerske martingale pozicie v minuse dalsich 1000 pips."Stasteie"praje pripravenym, ci ako si mi odpisal?

Nevyryvam, chapem tvoju frustraciu (zj som ta varoval, ze si treba drzat klobuk nasledujuce tyzdne), ale nechapem tvoju aroganciu, s akou to beries. Pointa je iba v tom, ze mas web a radis, ako obchodovat...a pritom nemas zrejme ani "sajnu" o tom, co je v dnesnej dobe forex. Opakujem, dajte ruky prec od forexu, pokial si nechcete skazit zivot. Viem, diabol vam nasepkava: never mu, pise to preto, lebo nechce, aby sme zarabali... Je to uz na kazdom z Vas...ked uz,tak aspon nesirte forexovy gambling cez web.

To len tak na zamyselnie sa.

PS: netvrdim, ze sa to nemoze vrati a ja ta nespravne odradzam vytrvat. Vsetko ukazuje na posilnenie libry. Lenze , na libre uz neplati ziadna technika.Dalej je tu nekonecna uspesna hra osklbat neunavne nakupujucich. Ide koniec mesiaca a oni mozno chcu ist do maxima. U.S vysledky v tomto tyzdni sa ocakavaju dobre (aj ked nastavanie USD nasvedcuje o opaku, ale usd/jpy ma ciel korekcie estestale vysie-mozno ale neskor)...USDX zapocitava decembrove zvysenie sadzieb (nemusi byt , zalezi od volieb) a je v agresivnom trende....je velky dopyt po USD, kedze je nedostatok dolarovej likvidity, je nepokoj a obcianske a globalne vojny su na spadnutie, dollar vtedy vzdy profituje...a vela dalsich veci.
PS2:Prosim ta, len mi zasa nepis, ze mas male pozicie (lebo ini mozno male nemali, ked mozno dali na teba),nic to nemeni na veci...iba sa utesujes, ze nastastie...A nech mi nepise zas Mr. J, ze to robis dobre, lebo to bude velmi trapne
PS3: Kto tu naozaj seriozne trejduje, je radvan, pokial som si vsimol....to uz je vyssi trading a je o niecom inom.
Pokoj s Vami:)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ďakujem za názor.
Neváhaj sa prísť vyrozprávať aj nabudúce.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Buy GBPUSD 1,2211 100% uctu

Zadávam TP 1,2347 GTC
Close na TP dnes.

Rad by som sa dnes niekde do rally zbavil aj zvysnych 2 pozicii na GBP/USD. Uvidime ako to pojde, sumar bude na konci dna.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sumár:

GBP/USD (B za 1,2211) Výsledok +1,11%, Carry - 0,07%, Celkom príspevok +1,14%, Účet celkom (uzatvorené pozície) +9,82%

Otvorené pozície:
05.10.16 EUR/GBP S 0.8833
06.10.16 GBP/USD B 1.2705
07.10.16 GBP/USD B 1.2430
10.10.16 GBP/AUD B 1.6329
04.10.16 GBP/AUD B 1.6692

Celkom otvorená pozícia priebežne vrátane carry: -12,47%

Celkom účet (uzatvorené plus otvorené): -3,23%

Tak GBP sa nechce nahore. Je lenivý. Dostáva dobré makroekonimické čísla, ale všetko ignoruje a nerobí bounce.
Dnes som mohol uzatvoriť všetky GBP/USD v čase, keď sa realizoval TP na ten posledný obchod, ale bol som greedy a čakal som, že stoplossy nad 1,2331 to potiahnu ešte vyššie k 1,2430. Trh vybral stopy po 1,2354 a zaradil sa naspäť do range. Žiadne prekvapenie. Dosť dlho sa to však už drží v relatívne úzkej range či už GBP/USD alebo GBP/AUD, čo predznamenáva veľký následný pohyb, nahor či nadol. Stále však favorizujem skôr posilňovanie GBP ako ďalší prepad.
Zajtra BOE sa čaká unchanged, čísla bolí slušné, ale keďže Mayová podržala Carneyho riziko cutu tu vždy je. Ak by Carney bol býval odišiel, asi by to bola GBP pozitívna správa, lebo títo ex-Goldman dosadení psi sú dovish ako sviňa (podobne Draghi). Zajtra tiež bude rozhodnutie najvyššieho súdu ohľadom schválenia Brexitu v parlamente takže potenciálne dosť trhovo senzitívnych udalostí na GBP.
Dobré je, že Killary z Marsu stráca vďaka Assangeovi dych v pravý čas a namiesto do Bieleho domu pôjde sedieť na 20 rokov do lochu. Trump nech je aký je, ale je jediný normálny kandidát po rokoch, ktorého nevlastní Rothschild.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To bolo neuveritelné ako GS prinútilo Ekvádor stopnúť internet Assangeovi. Ekvádorská centrálna banka pred 2 rokmi dala polovicu zlatých rezerv do zálohy Goldmanov a dostala od nich cash . Na budúci rok by mal Ekvádor dostať svoje zlato späť. To isté Goldmani spravili z Venezuelou. Nuž čo, ked nemáte - radi požičiame...a zlato vezmeme do zálohy...stará finta im funguje po stáročia...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

U.K. GOVERNMENT LOSES BREXIT LAWSUIT OVER ARTICLE 50 VOTE: BBG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Na 2 otvorené pozície GBP/USD zadávam TP 1,2461 GTC
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Close 2 otvorené pozície GBP/USD za 1.24370

Kašlem na to po BOE to môže byť na obe strany, radšej takticky ustupujem.
Sumár neskôr.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Sell EUR/GBP 0,8833 100% účtu

Zadavam TP 0,8745 GTC
TP posúvam na 0,8835 GTC
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Na 2 otvorené pozície GBP/AUD posúvam TP na 1.6493 GTC
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Sell EUR/GBP 0,8833 100% účtu

Zadavam TP 0,8745 GTC

TP posúvam na 0,8835 GTC
Close 0,8865
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sumár:

GBP/USD (B za 1,2705) Výsl. -2,11%, Carry -0,08%, Celkom prísp. -2,41%, Účet celkom (uzatv. poz.) +7,41%
GBP/USD (B za 1,2430) Výsl. +0,06%, Carry -0,08%, Celkom prísp. -0,02%, Účet celkom (uzatv. poz.) +7,39%
EUR/GBP (S za 0,8833) Výsl. -0,36%, Carry +0,06%, Celkom prísp. -0,33%, Účet celkom (uzatv. poz.) +7,06%

Otvorené pozície:
10.10.16 GBP/AUD B 1.6329
04.10.16 GBP/AUD B 1.6692

Celkom otvorená pozícia priebežne vrátane carry: -3,82%

Celkom účet (uzatvorené plus otvorené): +3,24%

Dnes zatiaľ GBP pozitívne správy. Najvyšší súd rozhodol, že o Brexite musí hlasovať parlament. Mayová sa asi odvolá, možno svoju kariéru s Brexitom spojila zbytočne, takže bude kopať. Brexit je teraz otvorený a nič nie je isté.
BOE podržalo sadzby a povedalo, že cutovať už tento rok nebude, čo je dobrá správa pre GBP. Makro čísla boli viac než dobré takže to dáva zmysel. Inflácia rastie, rovnako ako HDP. GBP je slabý tak načo cutovať.

Veľká časť pozície je zavretá, priestor by ešte mohol mať GBP/AUD, tak mu dám chvíľu ešte šancu.
Celkovo volatilita vyfúkla a sme opäť na nízkych úrovniach, takže budem čakať na jej opätovný nárast niekde.
Do toho GBP som išiel priskoro, ale to bola moja chyba, lebo som si už chcel niečo zatrejdovať po nekonečne nudnom auguste s nízkou volatilitou. Pri prvom záchveve nárastu volatility som do toho išiel a potom som dostal flash crash, takže tie prvé obchody boli z mojho pohľadu neumanažovateľné na zisk. Budem viac čakať na vyššiu volatilitu pri otváraní.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Preckal si velmi zly obchod a vysiel z neho s malym ziskom. To sa mi za pol roka stalo vela krat a po stovkach som tak urobil zisk 2500 EUR. Potom prisiel dvojtyzdnovy obchod s CAD ktory mi vymazal cely predchadzajuci zisk a navyse urobil 4200 EUR stratu.
Mas na forexe odkrutene zrejme o dost viac nez ja, ale stale sa zahravas s takymto podobnym problemom.
Fundamentalne v januari ropa a CAD tiez uz nemali dalej kam padat ... z ceny 40 ked nedavno bola ropa 100. A predsa to padlo este na 30 (USD/barrel).

Pamatate si toho chlapika ktory to videl na velku krizu, tvrdil ze tankery plne ropy cakaju na mori a nemaju kam ist ... a cez opcie zrejme do toho vrazil dost vela penazi? Velmi neprijemne; mozno na tom prerobil daleko viac nez ja.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Prvé 3 nákupy (4.10, 5.10 a 6.10) boli zlé, lebo to bolo priskoro a na nízkej volatilite (z dnešného pohľadu ale iba).
Flash crash som zahral dobre, tam to robilo čo malo, iba to trvalo dlhšie ako obvykle. To neznamená, že ten flash crash nemohol vypáliť horšie. Mohol. Akurát pravdepodobnosť bola oveľa vyššia, že GBP sa vráti, ako to, že bude stále padať. To je všetko.
Ale je to jedno už teraz. Je to iba poker, len sa to inak volá. Rozdiel je ten, že pri pokeri hráš s viacmenej seberovnými a na forexe je veľa slabších hráčov. A to nielen retail, ale aj iné entity ako korporátne firmy, exportéri, importéri, cross currency akcioví investori atď. Oni sú na forexe z donútenia a všetko čo chcú je iba likvidita a sú ochotní za ňu platiť. Im je jedno kde je GBP/USD, oni chcú iba napríklad za fixing ECB kúpiť alebo predať miliardy a je im jedno, aký ten rate nakoniec je. Oni nechcú hrať, iba kúpiť alebo predať kdekoľvek to je.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lenze spekulanti vdaka derivatom a vysokej pake maju moznost riadit rovnake miliardy ako firmy a fondy ktore ich potrebuju vymenit z praktickych dovodov. Spekulanti ktori maju na zodpovednost miliardove pozicie su drava konkurencia stojaca proti vsetkym (vcetne teba). To nie je poker kde sa hra o 5 EUR/hra.
MartinPillar napísal: Oni nechcú hrat, iba kúpit alebo predat kdekolvek to je.
Aj oni chcu kupit lacno a predat draho. A ked prichadzaju o realne peniaze, miliardy; nechvalia ich za to - a hladaju priciny a nasledne postupy ako tomu zamedzit.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Aj oni chcu kupit lacno a predat draho. A ked prichadzaju o realne peniaze, miliardy; nechvalia ich za to - a hladaju priciny a nasledne postupy ako tomu zamedzit.
Nechcu a nešpekuluju, lebo to nie je ich core business.

Exporter, keď predá niečo v zahraničí tak cash flow otočí do domácej meny a hotovo - nerieši to.
Resp. ak pozná svoj flow tak sa cez forwardy zahedžuje na rok dopredu. Im je v zásade jedno aký to je rate. Oni potrebujú mať istotu, aby vo svojich kalkuláciach mali rovnaký kurz a budúce výkyvy ich nijako nepostihovali.
Alebo akcioví investori. Máš ich tu plné fórum. Šak sa opýtaj kto z nich rieši EUR/USD keď nakupuje americké akcie alebo ETF. Vôbec nikto - kúpi, predá a za aktuálny kurz u brokera sa mu to pretočí do meny účtu. Neviem či tu niekto robí kurzový hedžding pri akciách. Je im jedno kde to je, hlavne aby sa to dalo prekonvertovať.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nuz ja som to bral tak, ze ostatni premyslaju.

Ale pravda je, ze ja som prerobil. Treba sa spoliehat na cisla - preto sa na moj odhad trhu a fungovania sveta uz prilis nespolieham.

Aj tak mam penazi daleko viac nez kolko potrebujem. Posledne tyzdne si vo volnom case vychutnavam pocitacovu hru; normalne by ma teraz ani ziadna zena nezaujala :D Navyse mam dvoch psov takze ani absenciu lasky nemam.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Close 2 obchody GBP/AUD za 1,6360
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sumár:

GBP/AUD (B za 1,6692) Výsl. -1,99%, Carry -0,22%, Celkom prísp. -2,36%, Účet celkom (uzatv. poz.) +4,70%
GBP/AUD (B za 1,6329) Výsl. +0,19%, Carry -0,18%, Celkom prísp. +0,02%, Účet celkom (uzatv. poz.) +4,71%

Všetko uzavreté.

Silne negatívne carry na GBP/AUD. Cena sa pekne zatiahla a je zbytočné držať takéto carry dlhšie celý víkend. Cena je kde má a odtiaľto to zase môže ísť hocikde. Hlavne keď sú voľby v banánovej republike.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Buy CAD/CHF 0,7084 100% účtu
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Close 0,7190
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sumár:

CAD/CHF (B za 0,7084) Výsl. +1,50%, Carry 0,00%, Celkom prísp. -1,57%, Účet celkom (uzatv. poz.) +6,28%

Tak sa nám to po nočnej panike všetko pekne vracia naspäť. Chlieb lacnejší nebude.
Voľby dobré - Rothschild už beží asi zahedgovať pozície k Trumpovi :lol:
Škoda, že som netrejdoval po US close, a niežeby som nemal čo, ale som to vypol - pre istotu veď aké haló okolo toho bolo. Nevadí.
Ináč voľby absolútny non-event na forexe. Bežná volatilita. To letos už boli iné masakre!
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak GBP sviští nahor pod vplyvom priaznivých informácií z USA, kde sa D. Trump stal novým prezidentom. Anti-systémový prezident je nádejou a podporou pre Britov pri Brexit jednanich s EU. Je to pochopiteľné, lebo EÚ je iba kolónia USA a nový prezident zdieľajúci rovnaký názor na imigráciu bude pre Britániu veľkou oporou.
Trh zostáva naďalej masívne short.

Kto by to bol pred mesiacom predpovedal? :shock:
MartinPillar napísal: ...
Ináč takýto voľný pád po tak dlhom trende býva konečná. V Elliott wave terminológii vlna 5 v 5. Takže by ma neprekvapilo, keby trend skončil a odteraz to už iba rástlo ďalej ...
Edit: Zabudol som ešte dodať, že možno to za chvíľu bude až aj na predaj. :D
Prílohy
GBPUSDvy.JPG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Prečo sa neriadiť odporúčaniami žiadnych bankových analytikov? (a ani predpoveďami mainstreamových médií)
Prílohy
GBPgoldman.JPG
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tak svisti je asi silne slovo ale tych 38% a mozno aj 50% fiba mozno da.
Prílohy
GBP.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sell USD/JPY 113,26 100% účtu.

Len aby sa nezabudlo som 100% účtu short ešte aj za 109,43 na USD/JPY. :wink:

Nejako to tu zmizlo po tých výpadkoch. :roll:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sell GBP/JPY 140,05 100% účtu
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sell GBP/JPY 144.25 100% uctu
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Sell CADJPY 85,97 100% účtu
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Close GBP/JPY 143,20
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"