JUGGLER - aktívny investing ( simulácia )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 205 times
Been thanked: 421 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny investing

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VYHODNOTENIE k 31.3. 2021

AKTÍVNY INVESTOR
JUGGLER napísal:Stav účtu k 31.12.2020:155 222

BRK 300 x 231,87 = 69561 USD
KIE 700 x 33,58 = 23506 USD
CASH: 62 155

Vyhodnotenie:

BRK 300 x 255,47 = 76641 USD
KIE 700 x 36,65 = 25655 USD

Spolu: 164 451 USD ( +9229 USD )

Stav účtu k 31.12.2020: 155 222
Stav účtu k 31.3.2021: 164 451

Rozdiel: + 9229 USD = +5,94 %

Záver:
za 2021: +5,94 %
Od 2016: +64,45 %
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Príspevok od používateľa Rokosák »

Rokosák Q1 2021 +0.17%

Takýto iracionálny trh som nikdy nezažil.

Viac držím v nehnuteľnostiach a firmách mimo burzy. V investičných účtoch väčšinou cash už niekoľko rokov. Čakám na pád trhov, ale ten nie a nie nastať. Aspoň som diverzifikovaný. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 102 times
Been thanked: 84 times

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosák

pokial Fed nezvysi znatelne urokove sadzby /co este dlho nenastane/ tak nie je dôvod aby investory masovo opustali akcie, pretoze ich nemaju kde inde rozumne umiestnit. Teraz sa caka na to, ako velmi sa ekonomika v Usa rozbehne a ci ludia budu utracat ako zmyslov zbaveni alebo ani nie, od toho sa potom odvijaju samozrejme zarobky firiem, ktore ale zase budu zasiahnute zvysenou korporatnou danou z 21 na 28perc. aj ked vzdy to bude lepsie ako bola nastavena pred Trumpom na 35percent. Platnost odkedy by mala zacat som zatial nenasiel, asi to ani sami nevedia. Mali podnikatelia zase hlasia problemy so ziskanim zamestnancov, pretoze lavicove socialne balicky sposobily, ze mnohym sa viacej oplati sediet doma a nič nerobiť.
andre
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 43 times

Príspevok od používateľa andre »

Statistika nepusti, ocenenia su prilis vysoko. Do nekonecna to rast nemoze. Tu je pekny clanok: https://www.trend.sk/nazory-a-komentare ... kove-fondy
Faktom je, že ocenenia akcií spoločností sa dostali na úrovne, ktoré nedávajú žiadnu logiku. Model BofA ukazuje, že aktuálna cena indexu S&P 500 sa nachádza na 25-násobku normalizovaného ročného zisku. Tým pádom očakávaná návratnosť indexu pri aktuálnej cene predstavuje 2 percentá za rok v priebehu nasledujúcich 10 rokov.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Rokosák napísal: Št 08 04, 2021 1:43 am Rokosák Q1 2021 +0.17%

Takýto iracionálny trh som nikdy nezažil.

Viac držím v nehnuteľnostiach a firmách mimo burzy. V investičných účtoch väčšinou cash už niekoľko rokov. Čakám na pád trhov, ale ten nie a nie nastať. Aspoň som diverzifikovaný. :D
Dík. Zapísané.

Trh je iracionálne vysoko, ale taká je doba. Úroky v bankách žiadne, akcie sa kupujú ako teplé rožky.
U brokera na EUR cash je úrok negatívny: -1,7%..to je priam znásiľňovanie do investovania...

Ja nečakám pokles...aspoň nie teraz. Teraz je najlepší na long Nasdaq...uvidíme, čo bude za mesiac, za dva. Apríl, máj to vyzerá ešte na eufóriu..hoci je veľmi ťažko pri týchto úrovniach hrať na rast. Ale berme to tak, že investori kupujú jednotlivé akcie ( kašlú na to kde je trh ako celok ) a ostatní čo idú cez indexové ETFs tí majú dlhodobý horizont. Nevidím dôvody na pokles ani v prvom polroku...najskôr v druhom ak by sa reopening nevyvíjal ideálne...
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
rmaly
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 91 times
Been thanked: 10 times

Príspevok od používateľa rmaly »

akoze ja tiez nejak nespekulujem... (viem ze na mojom nazore nezalezi, nie som nejaky expert :))...
Ale mam taky vnutorny zavazok nakupit 2x za rok v aprili a septembri vzdy za 2000 eur ETFka a ak by bol prepad, tak potom mozno za viac... ale takto pravidelne dokupujem uz asi 3 roky a ide to dobre... aj to rastie aj divi chodia pravidelne... takze zatial ok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

VYHODNOTENIE k 30.6.2021

AKTÍVNY INVESTOR
JUGGLER napísal:Stav účtu k 31.12.2020:155 222

BRK 300 x 231,87 = 69561 USD
KIE 700 x 33,58 = 23506 USD

Vyhodnotenie:

BRK 300 x 277,92 = 83376 USD
KIE 700 x 38,54 = 26978 USD

Spolu: 172509 USD ( +9229 USD )

Stav účtu k 30.6.2021: 172509

Rozdiel: + 17287 USD = +11,13 %

Záver:
za 2021: +11,13 %
Od 2016: +72,51 %

P.S. Poznámka k časovému testu (oslobodenie od daní ):
BRK nakúpené 13.júla 2020
KIE nakúpené 16.júla 2020
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal: St 14 07, 2021 4:57 pm VYHODNOTENIE k 30.6.2021

P.S. Poznámka k časovému testu (oslobodenie od daní ):
BRK nakúpené 13.júla 2020
KIE nakúpené 16.júla 2020
BRK out po 288,40 ( +3144 USD )
KIE out po 39,40 ( +602 USD )

100% cash.
Možno vystupujem predčasne, ale jediné čo ľutujem v súvislosti z BRK a KIE je, že som pred rokom nekúpil oveľa viac.

P.S. BRK nakúpené po 183,50...KIE po 28,70

Perličky pri pohľade poza plece: SPY som predával v apríli 2020 po 291,60. Dnes ide po 443.
MRNA som možno 30 x zobchodoval v úvode covidu pri cene 20-30 USD...dnes ide po 473.

:beer:
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

VYHODNOTENIE k 30.9.2021

AKTÍVNY INVESTOR

JUGGLER napísal: St 14 07, 2021 4:57 pm
VYHODNOTENIE k 30.6.2021

Spolu: 172509 USD ( +9229 USD )

Stav účtu k 30.6.2021: 172509

Rozdiel: + 17287 USD = +11,13 %

Záver:
za 2021: +11,13 %
Od 2016: +72,51 %

Vyhodnotenie:

BRK out po 288,40 ( +3144 USD )
KIE out po 39,40 ( +602 USD )

Poplatky: -45 USD

Spolu: +3701 USD

Stav účtu k 30.9.2021: 176210

Rozdiel: + 20988 USD = +13,52 %

Záver:
za 2021: +13,52 %
Od 2016: +76,21%

P.S. predaj som načasoval vcelku OK. BRK dnes 274 USD a KIE 38 USD

Otvorené pozície: 0
100% CASH
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

IWM long 200ks po 212,30
QQQ long 200ks po 372

IWM = americké ETF na index Russell 2000: europska akum. verzia v USD, EUR je napr. Xtrackers Russell 2000 UCITS ETF 1C
QQQ = americké ETF na index Nasdaq 100: europska akum. verzia v USD, EUR je napr. Invesco Nasdaq-100 UCITS ETF
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Re: JUGGLER - aktívny investing ( simulácia )

Stav účtu k 30.9.2021: 176210
Rozdiel: + 20988 USD = +13,52 %

TO JE ZÁROVEŇ AJ VYHODNOTENIE ZA 2021 k 31.12.2021

AKTÍVNY INVESTOR

Stav účtu k 31.12.2021: 176 210 USD
2021: +13,52 %

N0VÉ NAKUPY v 2022:

JUGGLER napísal: Po 10 01, 2022 5:19 pm IWM long 200ks po 212,30
QQQ long 200ks po 372

IWM = americké ETF na index Russell 2000: europska akum. verzia v USD, EUR je napr. Xtrackers Russell 2000 UCITS ETF 1C
QQQ = americké ETF na index Nasdaq 100: europska akum. verzia v USD, EUR je napr. Invesco Nasdaq-100 UCITS ETF
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

BRK long 200ks po 300

QQQ 200ks po 346

SPOLU: QQQ long 400ks po 359
Franto
Gold Member **
Dátum registrácie: Ne 01 08, 2021 2:24 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 24 times

Príspevok od používateľa Franto »

JUGGLER napísal: Po 24 01, 2022 8:05 pm BRK long 200ks po 300

QQQ 200ks po 346

Si odvážny. Držím palce.

Ja som sa dnes vážne zamyslel, či nestiahnem všetky peniaze a neinvestujem ich radšej do nehnuteľností. Pritom ešte len včera išli moje myšlienky opačným smerom, že tam toho nalejem viac a vyčíham možnosti, ktoré sa teraz budú ponúkať. Je to ale hra o nervy a zase zdravie by malo byť na 1. mieste. Čím ďalej, tým viac, si uvedomujem, že to ani nie je tak o investovaní do firiem, ako skôr v to, že aj tí druhí budú dôverovať tej vybranej firme. Čiže to nie je ani tak o stave tých firiem, ale o náladách a dôvere.

Podľa všetkého, čo vyhodnocujem, Rusko asi zaútočí a môže sa to ľahko vymknúť spod kontroly. Vraj to bude rýchly devastačný útok, ktorým zničí strategické ciele a stiahne sa späť za hranice. Donbas nechajú nech si žije svojim životom, tak ako doteraz, pravdaže budú tomu pomáhať, aby ohníčky vášní nezhasli. Skrátka im to vyhovuje takto.

Po tom, ako na nich západ uvalí sankcie, zaútočí tým najväčším kalibrom, o čom sa nejako nehovorí - zavrie kohútik na nejaký čas a dá pocítiť celej Európe, kto je tu pánom. A bude si môcť nájsť rôzne výhovorky na to, prečo sa tak stalo.

Spýtam sa Ťa ale na niečo. Keby Tebe raz niekto sľúbil, že po tom, ako mu odovzdáš všetky svoje zbrane najväčšieho kalibru, Ťa bude na oplátku ochraňovať a bude ručiť za Tvoju bezpečnosť... a následne na to, za pár rokov by Ti zabral kus Tvojej zeme... Čo by si robil Ty? Ako by si sa cítil? Prosím skús sa nad tým naozaj zamyslieť, lebo vnímam Tvoje pokrivené vnímanie, ktoré nakoniec len zaklincuješ vetou, že sú kurvy obaja rusi aj amíci a basta.

Inak, kurvou sa nazýva osoba, ktorá nie úplne čestnou "prácou" chce prísť k lacno zarobeným peniazom. V podstate aj toto, čo tu my robíme (hrajkanie sa s akciami), je to isté. Na židov sa vieme hnevať, že obchodovali a z toho zarobili. Alebo že požičiavali a za to si pýtali úrok. Na druhej strane je úplne OK, ak my, chceme prísť k ľahko "zarobeným" peniazom, bez práce, len tým, že si vsadíme na nejakého koňa.

Vrátim sa ale späť k tej otázke, keby s Tebou vydrbe Tvoj sused - teda po tejto skúsenosti, ako by Ťa ofaklil tvoj vlastný brat (tiež slovan ako Ty vravíš), nehľadal by si iného garanta bezpečnosti? Potom, ako nechali rusi, aby im ukrajinci odovzdali všetky nukleárne zbrane, sa automaticky odovzdali napospas všetkým, no verili svojmu veľkému bratovi. Nie je teraz, po tom všetkom sakra bezočivé žiadať opäť chudákov ukrajincov, aby si nehľadali iného silnejšieho garanta/ochrancu?

Nikto by sa nesprával inak - každý normálny by sa po tom podvode otočil chrbtom tomu, kto ho chrapúnsky oklamal. A ešte k tomu po tomto, čo stvárajú rusi, že napínajú svaly pri hraniciach... čo čakajú? Akú reakciu?

Bolo by fajn, keby si to slovanské spolucítenie vnímal nielen voči rusom ale aj voči ukrajincom. Alebo sa skús na chvíľu vžiť aj do ich kože. Alebo sa na chvíľu zamysli, ako končí v Rusku niekto, keď poukáže na tamojšie praktiky. Chcel by byť v koži Navaľného? Ak by si žil v Rusku, raz-dva by sa to mohlo stať.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 122 times
Been thanked: 25 times

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto, mas zaujimave prispevky, no spytam sa len na toto:

"Čiže to nie je ani tak o stave tých firiem, ale o náladách a dôvere."

Hm, no ale ak pojde nejaka firma "dole" lebo sa ludia zlaknu, tak to jej trzby neuberie, cize rozne P/E ratia a podobne budu na super urovni, a teoreticky, ak by to bola dividendova firma, dnes vyplacajuca 2%, nech $2 pri $100 cene, cena klesne na $30, stale tam bude $2 dividenda, nie? Ak si udrzia zisk na trhu..

"...ak my, chceme prísť k ľahko "zarobeným" peniazom,..."

Velmi trefne (a preto som sa vyybal trhom 10 rokov, z moralneho hladiska).. Ale... Do tohoto nas nuti system-kapitalizmus. Mozes sa nehrat s akciami, ale budes potrebovat ine zivobytie.. Mozes byt napr. robotnik, ale potom ti niekto bude tiez hulakat, ze beries vela, az z teba bude dobrodinec. Co by bolo uplne super, ak by bolo dobrodincov aspon 95% - zili by sme si priblizne ako teraz.. Inak nemyslim si, ze kuremeslo je spravne slovo, skor parazit.. My sme paraziti.. Avsak otazne je, ci nesieme riziko, a ci za nase riziko nerozrasta firma, je to velmi zlozity obraz.. Ak podas tip na sport a vyhras, od koho su peniaze? Od stavkovej nie, su od niekoho, kto stavil na zleho kona..
Benjamin Franklin, "An investment in knowledge pays the best interest "
Odoslané z počítača
george1
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm
Been thanked: 5 times

Príspevok od používateľa george1 »

Franto napísal: Po 24 01, 2022 9:31 pm Ja som sa dnes vážne zamyslel, či nestiahnem všetky peniaze a neinvestujem ich radšej do nehnuteľností. Pritom ešte len včera išli moje myšlienky opačným smerom, že tam toho nalejem viac a vyčíham možnosti, ktoré sa teraz budú ponúkať. Je to ale hra o nervy a zase zdravie by malo byť na 1. mieste. Čím ďalej, tým viac, si uvedomujem, že to ani nie je tak o investovaní do firiem, ako skôr v to, že aj tí druhí budú dôverovať tej vybranej firme. Čiže to nie je ani tak o stave tých firiem, ale o náladách a dôvere.

Podľa všetkého, čo vyhodnocujem, Rusko asi zaútočí a môže sa to ľahko vymknúť spod kontroly. Vraj to bude rýchly devastačný útok, ktorým zničí strategické ciele a stiahne sa späť za hranice. Donbas nechajú nech si žije svojim životom, tak ako doteraz, pravdaže budú tomu pomáhať, aby ohníčky vášní nezhasli. Skrátka im to vyhovuje takto.

Po tom, ako na nich západ uvalí sankcie, zaútočí tým najväčším kalibrom, o čom sa nejako nehovorí - zavrie kohútik na nejaký čas a dá pocítiť celej Európe, kto je tu pánom. A bude si môcť nájsť rôzne výhovorky na to, prečo sa tak stalo.

Spýtam sa Ťa ale na niečo. Keby Tebe raz niekto sľúbil, že po tom, ako mu odovzdáš všetky svoje zbrane najväčšieho kalibru, Ťa bude na oplátku ochraňovať a bude ručiť za Tvoju bezpečnosť... a následne na to, za pár rokov by Ti zabral kus Tvojej zeme... Čo by si robil Ty? Ako by si sa cítil? Prosím skús sa nad tým naozaj zamyslieť, lebo vnímam Tvoje pokrivené vnímanie, ktoré nakoniec len zaklincuješ vetou, že sú kurvy obaja rusi aj amíci a basta.
Mám majetok aj v nehnuteľnostiach, aj v akciách. Nehnuteľnosti mám aj na Slovensku, aj mimo. Už pred časom som začal riešiť, ak postupne sa budú dvíhať dane na nehnuteľný majetok, zvýšiť podiel v akciách (pretože mám väčší podiel majetku v nehnuteľnostiach než v akciách). Taktiež kvôli diverzifikácii, preniesť časť majetku do nehnuteľností mimo európu. Vtedy ešte nebola tak vyhrotená situácia, ako teraz pod hrozbou ruskej vojenskej agresie. A teraz vidím, ako dobre som urobil.
Nakoľko mám ale viac v nehnuteľnostiach než v akciách, robím opak toho čo píšeš. To jest predaj nehnuteľnosti a nákup akcií. Pokiaľ trhy pôjdu tohoto roku dole, bude to pre mňa príležitosť ako prikúpiť kvalitné svetové firmy.

Franto, ja som v Rusku bol, a podarilo sa mi byt v Rusku aj pred rokom 1989, aj po 1989. V Rusku máš aj slušných rusov. Žial, desiatky rokov je ruská spoločnosť pod komunistickou demagógiou. Mnohí rusi pozerajú na menšie národy ako na nie rovné im. A nechápu pojem slova demokracia a sloboda. Systém, ktorý je v Rusku a ktorý začal po zavraždení cárskej rodiny doslova morálne zdevastoval rusov. Tragédiou pre Rusko je, že po Gorbačovovi mali šancu na vybudovanie slušnejšej spoločnosti. Nástupom Putina (člena KGB) Rusko ale pokračuje v marazme a nebezpečnej politike, obvzlášť pre krajiny susediace s Ruskom. Putin to dokonca napísal - chcel by, aby Rusku sa vrátili mocenské sféry vplyvu z čias ZSSR. Od súčasného Ruska sa nedá čakať nič dobré. Ukrajinci boli historicky velmi blízki rusom, napriek tomu rusi nemali problém nedodržať vlastný podpis pod zmluvou garantujúcou Ukrajine územnú celistvosť a vojensky napadnúť Ukrajinu. A chcú im diktovať, v akom štáte a v akom zriadení majú existovať. Putinovi v podstate s malými následkami prešlo vojenské anektovanie časti územia Ukrajiny. Dôsledok je súčasné kritické vojenské vyhrážanie sa celej Ukrajine, aj požiadavky zasahujúce do nezávislých východoeurópskych štátov. Ak agresorovi prejde násilie, nasleduje ešte väčšia agresia v budúcnosti. Dobre je to zhrnuté v tomto príspevku:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... ste-186537
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Franto napísal: Po 24 01, 2022 9:31 pm Ja som sa dnes vážne zamyslel, či nestiahnem všetky peniaze a neinvestujem ich radšej do nehnuteľností. Pritom ešte len včera išli moje myšlienky opačným smerom, že tam toho nalejem viac a vyčíham možnosti, ktoré sa teraz budú ponúkať. Je to ale hra o nervy a zase zdravie by malo byť na 1. mieste. Čím ďalej, tým viac, si uvedomujem, že to ani nie je tak o investovaní do firiem, ako skôr v to, že aj tí druhí budú dôverovať tej vybranej firme. Čiže to nie je ani tak o stave tých firiem, ale o náladách a dôvere.
Nerob to. Nebuď ovca. Presne takto vystrašené stádo ovcí v strachu prichádza o peniaze. Ak spomínaš stres, ku kludnému spánku ti treba 3 veci:
1 investuj do indexového ETF. Napr. ETF SVET, alebo na SP500 (diverzifikované, nepotrebuješ mať strach či nejaká firma zlyhá )
2. Investuj dlhodobo ( nad 10 rokov, najlepšie nad 20 r máš už horizont malého rizika straty )
3. Nikdy nešpekuluj, nepredávaj, ani nevyberak zisky. Len dokupuj, najlepšie v takých poklesoch ako teraz.

Zo mňa si príklad neber. jedine v tomto vlákne sa snažím o nejakú investorskú stratégiu - ale aj tak ani po 6 rokoch neporážam investora v indexovom ETF. Pozri hitparádu: https://www.smartinvestor.sk/diskusia/v ... ?f=26&t=42

Maj na pameti, že ak neinvestuješ, tvoje úspory budú o 10 rokov znehodnotené o 25-50%.
Nehnutelnosti sú vysoko a tým daniam sa nevyhneme. To utlmí rast cien. Ale samozrejme, ked ťa to baví, vždy sa dá nájsť dobrá kúpa, v dobrej lokalite čo bude rásť na cene.

Ostatné veci presuniem do iného vlákna a tam ti odpoviem. Dobre?
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal: Po 24 01, 2022 8:05 pm BRK long 200ks po 300
BRK out po 331 (+6200 USD)

REKAPITULÁCIA:

IWM long 200ks po 212,30
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

VYHODNOTENIE 2022 k 31.03.

AKTÍVNY INVESTOR

NAKUPY v 2022:
IWM long 200ks po 212,30
QQQ long 400ks po 359
BRK long 200ks po 300

REALIZOVANÉ:

NEREALIZOVANÉ:
QQQ 362,54..zisk okolo 1400..nebudem počítať
IWM 205,27..strata okolo 1400..nebudem počítať

Stav účtu k 31.03.2022: 182 410 USD ( +3,52% )

P.S. Najbližšie započítať 3 USD poplatky za BRK
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal: Po 24 01, 2022 8:05 pm REKAPITULÁCIA:
QQQ long 400ks po 359
IWM long 200ks po 212,30
QQQ out po 312,44 ( -18624 USD )
IWM out po 187,05 ( -5055 USD )

100% cash
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal: Ne 10 04, 2022 12:12 am VYHODNOTENIE 2022 k 31.03.

AKTÍVNY INVESTOR

NAKUPY v 2022:
IWM long 200ks po 212,30
QQQ long 400ks po 359
BRK long 200ks po 300

REALIZOVANÉ:

NEREALIZOVANÉ:
QQQ 362,54..zisk okolo 1400..nebudem počítať
IWM 205,27..strata okolo 1400..nebudem počítať

Stav účtu k 31.03.2022: 182 410 USD ( +3,52% )

P.S. Najbližšie započítať 3 USD poplatky za BRK
VYHODNOTENIE 2022 k 30.06.

AKTÍVNY INVESTOR

UZAVRETÉ INVESTÍCIE:

QQQ out po 312,44 ( -18624 USD )
IWM out po 187,05 ( -5055 USD )

Spolu straty: 23 679 USD + poplatky cca 11 USD = 23 690 USD

Q2: 182 410 – 23 690 = 158 720 USD

Stav účtu k 30.6. 2022: 158 720 USD = -9,92%
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

VYHODNOTENIE k 30.09.2022

AKTÍVNY INVESTOR

Žiadne otvorené ani uzavreté pozície. Stále 100% cash.

Stav účtu k 30.9. 2022: 158 720 USD = stále -9,92%

P.S. Brokeri už úročia cash 2,5% p.a., tak nejaký úrok pripočítam na konci roka.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

QQQ long 300ks po 276,80
IWM long 300ks po 174,20
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"