Trading by Peter Em

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD SPXL @ 96,12 10 % účtu (nákup 93,81) +2,46 %
SOLD T @ 37,51 (10 % účtu) (nákup 37,16) +1 %

Neboli to najlepšie vstupy, preto predávam, hoci aj s malým ziskom.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT SPXU @ 22,55 (20 % účtu)

Tuším som tu dávnejšie písal, že keď sa trh vydriape hore, blízko all time high, od tej úrovne budem shortovať. Vydriapal sa, shortujem :) Myslím si, že risk-reward je vynikajúci. Upside potential malý, downside veľký. Najviac ma zaujíma decembrový rate hike. Pokiaľ viem, trh je na viac ako 70 % presvedčený o zvýšení sadzieb. Trump kritizoval Yellenovú za to, že nezvyšuje a že nulovými úrokmi FED vytvoril "very false stock market". Tak uvidíme.

Jo a po tretí krát pripomínam to s oslabujúcim juanom. Nenápadne viac a viac oslabuje a do 6,81 mu už veľa nechýba. Viac vo víkendovom sumári.
Prílohy
USDCNY CNY=X.png
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár

Aktuálne držím:

VOW.DE @ 127 (5 % účtu) aktuálne 128,7
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 397,08
SPXU @ 27,42, 22,55, 22,55 (30 % účtu) - priemer 24,17 aktuálne 22,97
NOK @ 5,15, 4,89 (priemer 5,02) (5 % účtu) aktuálne 4,42


Štruktúra účtu: 45 % Equties, 55 % cash


VOW.DE: Držím ten zvyšok a som rád, že ho držím.
NOK: Pozičný trade - so zatiaľ 1 vstupom. S ďalším vstupom zrejme ešte počkám. Rast očakávam v 1Q, ale dovtedy sa ešte môže hocičo zomlieť.
CMG: cez týždeň pekne stúpla. Zatiaľ držím.
SPXU: K tým dlho (ešte od júna) držaným a zatuchnutým SPXU som prikúpil nové, a priemer klesol na sympatických 24,17. Len minulý týždeň bolo SPXU na 25,79 takže vyzerá to viac než nádejne. Celkovo tak je v SPXU 30 % účtu - v súlade s pravidlami a viem si predstaviť, že by som prikúpil ešte tak za 10 - max. 15 % účtu v prípade, ak by S&P 500 vystúpil niekde nad 2200.

Inak, zaujímavý pohľad na Trumpov vplyv na S&P 500 companies earnings:
https://finance.yahoo.com/news/why-dona ... 49450.html


Realizované zisky/straty:

SOLD SSO @ 67,84 (10 % účtu) +1,9 % / +190 USD
SOLD EZJ.L 1012 (2,5 % účtu) +16 ,1% +400 USD
SOLD SPXL @ 96,12 (10 % účtu) +2,46 % +244 USD
SOLD T @ 37,51 (10 % účtu) +1 % + 94 USD


Zisk/strata portfólia: + 1,845 %(doteraz) + SSO 0,19 % + EZJ.L 0,4 % + SPXL 0,244% + T 0,094 % = celkový zisk/strata od začiatku zverejňovania (16.9): + 2,773 %


Môj trading celkovo:

Minulý týždeň sa niesol v znamení US volieb, ale to je už minulosť. Treba hľadieť dopredu. A keď sa pozriem dopredu, vidím novembrové zasadanie OPEC, talianske referendum, či toľko očakávané decembrové zasadanie FEDu.

Ropa (WTI) stojí aktuálne 44,15, čo je celkom sympatická úroveň. Na prvý vstup určite. Preto uvažujem o tom, že si zostavím svoje vlastné “ropné ETF”. Zrejme ho budú tvoriť BP, RDS-A, ESV a možno -keď budem mať chuť k riziku, prikúpim aj nejaké to UWTI.


Myšlienka na víkend:

Cez týždeň sa len potvrdilo, že som tu nemohol dať vhodnejší text ako ten naposledy. Myšlienka na tento týždeň bude opäť od Kostolányho (kniha Kostolányho burzovní seminář pro kapitálové investory a spekulanty) a opäť to bude úryvok. Keď som prvý krát natrafil na ten text - chytil ma za srdce a často si naň spomeniem.

Špekuloval som krátkodobo - často na 24 hodín, aj dlhodobo. Dokonca na 5 rokov. Od roku 1924 som neľahol jediný večer do postele aby som nemal nejakú otvorenú pozíciu a nemusel myslieť na to, ako v danú chvíľu investovať. Obchodoval som s okamžitým vysporiadaním, alebo na úver. S dlhopismi, akciami, bluechips, ale taktiež so zlatými dolmi bez zlata, ropnými poľami bez ropy, nepotopiteľnými cennými papiermi a akciami spoločností, ktoré skoro skrachovali. Obchodoval som s opciami všetkého druhu a všetkými smermi v dobe, keď na Wall Street nikto nevedel, čo opcie sú. Často som bol považovaný za burzového guru, za neporaziteľného odborníka. Napriek tomu všetkému som niekoľkokrát zbankrotoval, bol tak na dne a utápal sa v dlhoch, že som uvažoval o samovražde. Potreboval som mnoho odvahy, dôvtipu, energie, výdrže a prirodzene tiež šťastia, aby som prežil všetky svoje dramatické dobrodružstvá. Snáď sa dá povedať: Skutočný burzián, to je nezadržateľný optimista. Musel som, a nakoniec som aj štastne prežil rôzne vojny - veľké i malé, revolúcie, občianske vojny, inflácie, deflácie, zhodnotenie aj prepady, burzové eufórie a brutálne poklesy kurzov. Áno, je ťažké byť burziánom. Nie vždy sa kurzy správajú tak, ako by človek predvídal. Diabol sa vždy pridá do hry, aby človeku dokázal, že nie je nijak jednoducé urobiť veľa peňazí z ničoho. Burza je náladová a nevypočiteteľná. Udalosti sa stanú a plynú. Nestačí ich len predvídať - človek musí tiež odhadnúť reakciu investorskej verejnosti. A to nie je tak ľahké!
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár

Aktuálne držím:

VOW.DE @ 127 (5 % účtu) aktuálne 128,5
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 411,80
SPXU @ 27,42, 22,55, 22,55 (30 % účtu) - priemer 24,17 aktuálne 22,31
NOK @ 5,15, 4,89 (priemer 5,02) (5 % účtu) aktuálne 4,16


Štruktúra účtu: 45 % Equities, 55 % cash


VOW.DE: budem držať dlhšie
NOK: Na tejto úrovni už rozmýšľam o ďalšom vstupe. Keby som nerátal s poklesom trhov, určite by som cez týždeň už spravil druhý vstup. Ešte si to celé premyslím.
CMG: cez týždeň pekne stúpla, opäť sa dostala do zisku. Max. bolo nejakých 417
SPXU: verím, že najneskôr do začiatku januára príde min. menší pokles a pozíciu predám v zisku.


Realizované zisky/straty:

Cez týždeň som tu nereportoval žiadne trady.


Zisk/strata portfólia:
- celkový zisk/strata od začiatku zverejňovania (16.9): + 2,773 % - bezo zmeny


Môj trading celkovo:


Trhy sa celý týždeň správali ako v lete. Také nudné točenie sa okolo nuly. Aspoň pri menách sa niečo dialo. Dolár (EUR/USD) celý týždeň posilňoval (aktuálne 1,0584). Ako podotkol R. Ižip:

"Od amerických volieb uplynulo 10 dní a počas každého z nich euro voči americkému doláru stratilo. V tejto neblahej štatistike euro vyrovnalo svoj historický rekord, keď za svoju 17-ročnú existenciu oslabilo 10 dní po sebe iba raz – 11. septembra 2008. Áno, iba 4 dni pred pádom Lehman Brothers."

Nenudil nás (našťastie) ani juan, kt. zase oslaboval a opäť dosiahol nové high (za posledné roky). Trh sa podľa môjho názoru namotáva na to Trumpovo víťazstvo oveľa viac, ako by mal.

Panuje silné presvedčenie, že vládne výdavky (na cesty, mosty, nemocnice, školy, ...) dajú prácu mnohým ľuďom, naštartuje to ekonomiku, zvýšia sa korporátne zisky v určitých sektoroch, naštartuje to infláciu ( tú naštartuje aj Trumpov sľubovaný protekcionizmus) a svet bude krásny.

Ale bohužiaľ nebude.


Myšlienka na víkend:

,,Keď hudba prestane hrať a banky budú mať problémy s hotovosťou, veci sa skomplikujú. Ale kým hudba hrá, musíte vstať a tancovať. My ešte stále tancujeme."

Chuck Prince, bývalý šéf Citigroup

Prečo je práve toto myšlienka na tento víkend? Lebo mi to pripomína aktuálne správanie na trhu. Fundamenty nezodpovedajú súčasným valuáciám, ale kým hrá hudba, (údajne) treba longovať...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čaute. Pisem nudzovo z mobilu. Od minulej stredy mi nefunguje internet. Po vyskusani 4 routerov a prekontrolovani asi vsetkeho mozneho co sa da skontrolovat som zistil ze problem je u providera. Cakam kym poslu technika a odstrania tu poruchu. Dovtedy si budem musiet vystacit s mobilom. Zatial
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Konečne sa mi podarilo odstrániť poruchu internetu. Tradoval som síce v núdzovom režime, ale celkom úspešne. Deň pred zasadaním OPEC som sa naložil do ropných firiem a oplatilo sa. Menšie oil stocks dali aj cez 20 %. RDS-A si zatiaľ nechávam.

Stručne k situácii na trhu:
Fundament - nefundament, trh je celý nadržaný na rast. SP500 2 roky nerástol, investori zarobili veľké kulové a preto si teraz hocijakú somarinu vykladajú ako dôvod na rast. Všetci vidia len vyššie EPS firiem v dôsledku Trumpom sľubovaných nižších daní, infláciu (napr. vyvolanú protekcionizmom). Pritom ešte nič nie je isté, Trump ešte nie je ani inaugurovaný, kto vie do akej miery budú dane znížené, prípadne kedy k tomu dôjde, alebo do akej miery bude Trump protekcionistický. Veď len tie jeho husté reči na adresu číny čoskoro narazia na realitu... A ak by napr. deportoval z krajiny 3 000 000 ľudí ako sa niekde písalo, to by tiež nepomohlo ekonomike - keď zmizne 3 milióny konzumentov.

Nie som si istý, či trh berie do úvahy negatíva FEDom zvýšených sadzieb. Vyššie sadzby proste škrtia ekonomiku (drahšie hypotéky - tlak na realitný sektor, vyššie úroky (nákladnejšia obsluha dlhu) , silnejšia mena a všetko čo so silnejšou menou (dolárom) súvisí - tlak na corporate earnings, tlak na komodity, ... ...


Na najbližšie obdobie mám v hlave rozpracovaných viac setupov ako napr. short AAPL. Viac o konkrétnych setupoch (AAPL,NOK, možno aj BVB.DE, GG a shorte trhu ako takého) vo víkendovom sumári.

Inak momentálne to u mňa vyzerá takto:
Prílohy
portfscreen1.jpg
portfscreen1.jpg (25 KiB) 12640 zobrazenia
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár:

Aktuálne držím:
VOW @ 127 (5 % účtu) aktuálne 134,8
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 370
SPXU @ 24,17 (30 % účtu) aktuálne 20,02
NOK @ 5,02 (5 % účtu) aktuálne 4,62
celkovo oplieskaných 45 % účtu, 55 % je cash


VOW.DE: no comment
CMG: Bill Ackman kúpil 10 % podiel, to ma potešilo asi najviac.
SPXU: počkám na FED
NOK: zatiaľ pohoda, je to beh na dlhšiu trať, ale výsledok by mal stáť za to

V piatok som otvoril aj short na AAPL (zatiaľ 1. vstup), ale nehlásil som to tu, tak to nie je podstatné.

Ako vidíte na nedávnom screene , držím aj iné veci. SPXS a SQQQ sú síce v stratách, ale sú to malé pozície. Vzniknuté straty navyše kompenzujú RDS-A a BOSS.DE, ktoré sú v zisku, takže ma to veľmi netrápi. GLD je v maličkej strate.


Realizované zisky/straty:

žiadne realizované trady, nič som tu v poslednej dobe (kvôli tomu výpadku netu) nereportoval. Mám čo doháňať.



Môj trading celkovo:
Trh sa sunie hore ako šialený a prestáva ma to baviť. Ten posun hore považujem za iracionálny. Na schopnosti trhu zarátať všetky známe skutočnosti a stanoviť cenu, kt. je tá správna by som sa mohol pri pohľade na roky 2000, alebo 2008 poriadne zasmiať.

Čo sa týka toho shortu (cez SPXU), ďalší postup je jednoduchý (a bol daný už pred vstupom):

Najprv skúsim nejaký ten reverzný trade. Celkom dobrá možnosť na vstup vyzerá byť v pondelok, pred FEDom. Nejaká tá nervozita by mohla trhom prinajmenšom zabrániť sunúť sa ďalej hore. Ak bude aj nejaký pokles, niečo sa zarobí a min. zredukujem pozíciu. 

Ak nepomôže reverzný trade -trh bude ďalej rásť, nastúpi nekompromisné riadenie rizika. Zbavím sa napr. polovice pozície a polovicu si nechám. Ak aj trh pôjde ďalej hore, už to proti mne pôjde o polovicu menšou silou.


Čo by mohlo trhom zabrániť ďalej rásť, prípadne ich poslať aspoň trochu dole:

Je toho viac: Ropa - celkovo panuje dosť veľká skepsa ohľadom dodržiavania dohody. Ak by sa čoskoro ukázalo, že niektoré krajiny nebudú dodržiavať, čo sa dohodlo, ropa môže opäť padať, čo pre S&P 500 bude príťažou. Ďalej pohyby mien: USD sa opäť vrátil na 1,05 aj niečo, CNY je opäť nad 6,90. Ak pôjde EURUSD k parite a USDCNY smerom k 7 a vyššie, môže to byť pre SP500 riadna rana.
Pokles nejakého sektora (ropného, realitného, healthecare-kvôli Trumpovi, ….) alebo veľkej firmy s trhovou kapitalizáciou niekoľko sto mld USD. - napr. AAPL. Ďalej prípadné zlé dáta z číny, problémy v eurozóne, avízovaná trajektória zvyšovania úrokových sadzieb a podobne. Čím viac horeuvedených vecí sa v krátkom čase vyskytne, tým väčší dôvod budem mať ostávať v tom shorte a naopak.

Ak aj vyberiem na tom shorte nejakú stratu, nebude ma to až tak mrzieť, pretože verím, že zarobím slušné percentá na setupoch, kt. nosím v hlave:



Short AAPL
Základ setupu tvoria klesajúce predaje iPhonu. Posledný predstavený iPhone bol málo revolučný, bol to len taký facelift. Neponúkal nič zásadné, nič prevratné a mnohí zákazníci nevidia dôvod vymeniť svoj 6/6S za sedmičku. Predstavený bol v septembri, (3Q) a najväčšie predaje očakávam počas 4Q (v súvislosti s vianocami). To sa ešte môže premietnuť pod pekné zverejnenie v najbližšej earnings season. Odvtedy je u mňa Apple na short. Predaje v ďalších kvartáloch by už mali byť menšie. Navyše dolár posilnil čo tiež akcii veľmi nepomáha. Toho roku bol AAPL za 90 USD a myslím si, že bude zase. Možno aj nižšie.

long GG
prípadne iná firma ťažiaca zlato s čo najlepšími fundamentami. Najlepšie veľká a silná. To do budúcna považujem za najlepšiu možnosť ako sa zabezpečiť proti poklesu, prípadne masívnemu pádu. UVXY je čistý jed. Rozpadáva sa to ako šialené. SPXU je celkom fajn, ale netreba do toho dávať veľkú časť účtu. Minule som si len tak naťukal do excelu, ako by sa správalo v prípade masívneho poklesu trhov. Hodnoty poklesu som zvolil z 2008 - pokles cca z 1500 na 666 a vyšlo mi, že spxu by narástlo zhruba 20 násobne. Stačilo by teda držať 5 % účtu. Pri malom 10 tisícovom účte tak stačí 500 USD. Aj SPXU časom klesá a tak je potrebné sa o to starať. Buď to skúsiť nejaké reverzné trady, alebo priebežne vyberať maličké straty a nahradzovať staršie kusy novými. Hedging má proste svoje náklady. Aj cez opcie - ak expirujú bezcenné. Ako najlepšia možnosť ako vyvážiť portfólio mi ale vychádzajú akcie firiem ťažiacich zlato. Aj tie môžu klesať. avšak len o nejakú časť a nie na nulu ako UVXY, (alebo pákové ETF). Navyše ak sa dobre načasuje nákup, prípadne spravia vstupy postupne, nie je o čom. Čítal som článok tu na fóre o možnosti Indie zakázať import zlata. Ako sa píše v článku, znamenalo by to riadny pokles ceny zlata. Preto zatiaľ ešte nemienim nič kupovať. Počkám na to, čo bude po FEDe, ako zareaguje trh, čo naznačí FED ohľadom ďalších rate hikeov, ako zareaguje eurodolár, či zlato a potom uvidím.

long NOK
To síce už držím, no napíšem tu prečo. Viete, že Nokia sa vracia do smartphonového biznisu. Síce len čiastočne (cez licencovanie svojej značky), ale prinesie to ďalšie príjmy. Možno už začiatkom 2017 predstaví zrejme 2 smartfóny a zrejme aj 1 tablet. Trh s telefónmi síce už nevyzerá ako v čase jej najväčšej slávy (silná konkurencia, tlak na marže), ale som presvedčený, že nejaký podiel si na trhu vybojuje - nejaké milióny kusov sa skrátka predajú. Výhodou tohto setupu je, že aj keď si odmyslím celé to s telefónmi (buďme pesimisti), sú tu ďalšie dôvody kúpiť tú akciu:
Budúcnosť plná autonómnych áut si vyžaduje 5G siete a tu je NOK doma. Akvizíciou Alcatelu Nokia získala cenné aktíva, umožní jej to každoročnú úsporu nákladov a čo tiež poteší - upratala z trhu 1 veľkého hráča (ostali Huawei a Ericsson). Firma taktiež spomína vytvorenie patentov z oblasti automobilov, spotrebnej elektroniky a mobilných zariadení. Firma je skrátka inovatívna a to je nad všetkým. Trh ju strestal za (DOČASNÝ) pokles sieťového biznisu až až a myslím si, že všetko zlé je už v cene. Burzový plebs jej to riadne zrátal, no ja to ignorujem a držím aj keby šla krátkodobo späť ku 4. Ako vidíte na screene z minulého príspevku, priemer mám 4,63 (robil som ďalší vstup na 4,12). Akcia bola posledné dni v ľahkom zisku (max. asi 4,75) no to ma nezaujíma. Nemienim na tom vyberať malý zisk.

Short BVB.DE
To však treba dobre načasovať. Je to špecifický trade - z oblasti športu.
Zatiaľ je to u mňa v štádiu pozorovania. Viac napíšem, keď spravím prvý vstup.


Myšlienka na víkend:

"2 + 2 = 5 - 1"

Ako vravieval Kostolány, na burze platí, že 2 + 2 nie je hneď 4, ale častokrát dostaneme za pravdu až neskôr (5-1). Túto myšlienku som vybral, pretože dokonale pasuje na aktuálnu situáciu. Trh je aktuálne bullish a aj shorteri dostanú za pravdu, ale nie hneď. Nikto nevie, či o týždeň, mesiac, alebo rok.

P.S:
Keďže tu spomínam shortovanie (a doteraz som shortoval len krátkodobo ) - môže mi tu niekto napísať, aké sú približné náklady:
1. ak by som nejakú akciu shortoval dlhšie (dajme tomu rok)
2. aké sú u IB úroky pri nákupe na margin?


Niečo som aj horko ťažko našiel, ale nejak som sa z toho nevedel vysomáriť.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa radvan »

Peter Em napísal: P.S:
Keďže tu spomínam shortovanie (a doteraz som shortoval len krátkodobo ) - môže mi tu niekto napísať, aké sú približné náklady:
1. ak by som nejakú akciu shortoval dlhšie (dajme tomu rok)
2. aké sú u IB úroky pri nákupe na margin?


Niečo som aj horko ťažko našiel, ale nejak som sa z toho nevedel vysomáriť.
1. no, naklady mozu byt vysoke ... treba si pohladat ku jednotlivym akciam ich borowing costs, ale priprav sa ze to su casto palky ... niektore hard to borrow akcie mozu mat bezne desiatky % rocne ... ak si short stock, tak do toho platis dividendu borrowerovi ...
https://www.interactivebrokers.com/en/? ... tplace.php" onclick="window.open(this.href);return false;

2. tu mas uroky na margin:
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... =schedule2" onclick="window.open(this.href);return false;
1.9% aktualne, pokial nemas vacsi ucet ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa osamely chodec »

preco si myslis ze akcie zlatych taziarov budu rast?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Radvan: díky :wink: . Tie margin úroky sú oveľa menšie než som čakal. Potešilo ma to.

Osamely chodec: neviem, či si ma správne pochopil (aj ostatní).
Ja netvrdím, že akcie zlatých ťažiarov budú rásť.
Len som tu napísal, že ak sa niekto chce poistiť proti pádu ( to znamená, že nechce len longovať a potom mať hlavu v smútku keď príde nejaký pád, ktorý mu všetky zisky spláchne), tak lepšie ako kúpiť UVXY, al. inverzné pákové ETF, kt. postupne strácajú svoju hodnotu mi prídu akcie zlatých ťažiarov. Predpokladám, že hodnota tých akcií by mala aspoň približne korelovať s cenou zlata. A ak príde panika a zlato bude raketovo stúpať, tak by mali stúpať aj akcie firiem ťažiacich zlato. Čiže skrátene... kto sa bojí pádu trhov a chce po nociach kľudnejšie spávať, neurobí chybu, ak bude nejakú minoritnú časť účtu drzať (dajme tomu ako pasívnu investíciu - ako formu poistky) v akciách ťažiarov zlata. Lebo ich hodnota na rozdiel od UVXY či SPXU neklesne na nulu. (ak tie firmy neskrachujú - preto treba kúpiť to fundamentálne najlepšie z ponuky).
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa osamely chodec »

A ak príde panika a zlato bude raketovo stúpať, tak by mali stúpať aj akcie firiem ťažiacich zlato.

Ja vidim skor opak...
Prílohy
g.jpg
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

osamely chodec napísal:Ja vidim skor opak...
Nevadí.

Ešte ma napadlo, že ak tu točím o hedgingu, spomenul som si na tie hedžované ETN, ktoré tu minule predstavoval JUGGLER. Prečítal som celé to vlákno (o tých ETN), no podrobne som sa na to ešte nepozeral.
Prílohy
Goldcorp Inc..png
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

OK, ako som avizoval, dnes, pred FEDom skúsim reverzný trade.

BOUGHT SPXU @ 20,04 (20 % účtu)

Ráno budú dáta z Číny. Keď budú OK, trh si ich asi všímať nebude, bude sa focusovať najmä na FED. Jedine, že by boli veľmi zlé.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa makx »

Peter Em,

ked som sa pozrel na porovnanie vynosov ETF tazitelov zlata GDX - majors a GDXJ - juniors, ETF na kopirovanie ceny zlata GLD a pohyby pocas poslednych 3 prepadov S&P500 alebo prepadu v 2009, tak mi vysiel jasny vitaz GLD.
Pretoze mne vychadza, ze aby si bral akcie tazitelov ako poistku, tak potrebujes perfektne nacasovanie nakupu a podla hist. udajov to nie je lahka zalezitost.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa makx »

Vid poznamky pod prilohami.
Prílohy
Prepad v 2008. Kto vetril krizu, tak by si povedal, ze idealne je kupit  taziarov zlata rovno na pociatku apokalypsy napr. koniec roku 2007. No ale ked panika vrcholila sep 2008 (krach Lehmanov), tak taziari sa nachadzali v hlbokom minuse -64% a S&P500 -40% a zlato -10%. Az potom sa zlato a taziari odpalili do nebies.
Prepad v 2008. Kto vetril krizu, tak by si povedal, ze idealne je kupit taziarov zlata rovno na pociatku apokalypsy napr. koniec roku 2007. No ale ked panika vrcholila sep 2008 (krach Lehmanov), tak taziari sa nachadzali v hlbokom minuse -64% a S&P500 -40% a zlato -10%. Az potom sa zlato a taziari odpalili do nebies.
Prepad v 2008. Perfektne nacasovanie bolo v oktobri 2008. Kto by to cakal?
Prepad v 2008. Perfektne nacasovanie bolo v oktobri 2008. Kto by to cakal?
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa makx »

Vid poznamky pod prilohami.
Prílohy
Prepad v okt 2014. Taziari este pokracovali do vacsich ztrat.
Prepad v okt 2014. Taziari este pokracovali do vacsich ztrat.
Prepad na konci aug 2015. Taziari sa pohybovali v ztrate -8% az -26%.
Prepad na konci aug 2015. Taziari sa pohybovali v ztrate -8% az -26%.
Prepad v jan/feb 2016. Taziari spadli spolu s S&P500 ale potom raketovo rastli. Dovod? Neviem. Ale vidiet, ze hedging v podobe taziarov nefungoval v prepadoch v 2014 ani 2015 ale az 2016.
Prepad v jan/feb 2016. Taziari spadli spolu s S&P500 ale potom raketovo rastli. Dovod? Neviem. Ale vidiet, ze hedging v podobe taziarov nefungoval v prepadoch v 2014 ani 2015 ale az 2016.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa makx »

Inak neviem, ci je v cenach GDX, GDXJ a SPX na TradingView zapocitany aj dividendovy vynos. Ale pochopil som Petra, ze on myslel ako poistku iba kapitalovy vynos.

Na grafoch chyba legenda.
XAUUSD - cierna
GLD - cervena
GDX - tmavo modra
GDXJ - azurovo modra
SPX - zelena

A posledne 2 grafy.
YTD 2016 je vyborny rok pre taziarov :-) ale od konca roka 2007 (iba GDX) velmi slabe.
Prílohy
YTD
YTD
Vyvoj od konca 2007 do dnes.
Vyvoj od konca 2007 do dnes.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT CHL @ 53,07 (10 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal: BOUGHT SPXU @ 20,04 (20 % účtu)
SOLD SPXU 20,02 (20 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár:

Čaute.
Tak FED máme za sebou. Osobne som rád, že nedopadol úplne presne podľa trhového konsenzu /namiesto 2 hikov sú v pláne 3/.

Aktuálne držím: (tu)
VOW.DE @ 127 (5 % účtu) aktuálne 139,65 /pred týždňom 134,8/
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 392 /pred týždňom 370/
SPXU @ 24,17 (30 % účtu) aktuálne 19,98 /pred týždňom 20,02/
NOK @ 5,02 (5 % účtu) aktuálne 4,88 /pred týždňom 4,62/

štruktúra účtu: 45 % equities, 55 % cash


VOW.DE: TItul je aktuálne v pluse (+9,96 %). Pohoda
CMG: držím a čakám.
SPXU: MInule som napísal: "počkám na FED". Fed nedopadol zle, ale rozhodol som sa ešte počkať na situáciu po novom roku. Doma som to zahral ináč. Držím už cca len 40 -50% pôvodných pozícií.(všetkých shortových (SPXU, SPXS, SQQQ). Po FEDe som využil ten krátkodobý pokles a vybral časť straty. Tu sú čísla zatiaľ nekompromisné - strata sa začína blížiť k 20 %. Držím sa však setupu. ( ešte 1 pokus o reverzný trade a postupná likvidácia pozície)
NOK: V rámci môjho domáckeho tradingu /priemer 4,63/ je už v pluse (+5,39%). Piatkové maximum bolo 4,93, ale má na viac. Z dlhodobejšieho pohľadu ani nehovorím. Priemerný (1y) target analytikov je tuším 5,5. Ja by som to najradšej držal aspoň do 7, no ako sa poznám - obávam sa, že takú trpezlivosť mať nebudem.

Realizované zisky/straty:
čo-to som nakúpil (ako vidno na priložených screenoch, ale zatiaľ nič som cez týždeň neuzatváral


Môj trading celkovo:
Keď už tu tak hejtujem tú Santa Trump rally, aspoň na niečo je dobrá. Na tie longy, kt. držím. Reverzný trade, ktorý som (v pondelok) skúsil nevišiel. Prekazila mi ho tá utorková rally. Ináč by sa trade podaril - keďže Yellenová prekvapila. Nie je to však žiadna tragédia. Predal som zhruba za nákupnú cenu a môžem sa o ďalší reverzný trade pokúsiť ak sa trh vyšplhá ešte o čosi vyššie. Napr. keď bude dow na 20 000. Ako som tu písal minule, plánujem sa čiastočne naložiť do zlata (a zlatých ťažiarov - s čím bol vyjadrený značný nesúhlas :) ) Všetko to tu plánujem hlásiť. Zatiaľ je setup asi taký, že to bude kombinácia etf GLD (ktoré ako vidíte už držím), z ľahka zoberiem nejakých ťažiarov a keď už mám takú predvianočnú nákupnú náladu, vezmem aj čo-to zo striebra. Min. na prvé vstupy je to určite fajn.


Ináč, nosím v hlave nejaké zmeny ohľadom ohlasovania tradov od budúceho roka.

Zatiaľ vyzerajú závery asi takto:

1. musím tu dávať oveľa viac tradov, ideálne všetky, kt. otváram
2. zistil som, že čím viac toho držím, tým lepšie jednotlivé trady dopadnú, pretože ak sa aj nejakej akcii (alebo viacerým titulom) krátkodobo nedarí, až tak ma to netrápi, lebo sa darí iným.

Myšlienka na víkend: (Kostolány)

Aby burza rástla, musia byť obe najdôležitejšie faktory (likvidita a nálada investorov) pozitívne.

Ako vidíme, obe (likvidita aj nálada) pozitívne sú. Dow zrejme dá čoskoro 20k. Len bude sranda, keď sa sentiment otočí. A vieme, že nálada na burze sa vie z býčej na medvediu (alebo naopak) otočiť za deň-dva. Trh dáva stále nové a nové highs , ale tá nadržanosť z Trumpa nevydrží večne.
Prílohy
portfolio k 17.12.2016.jpg
portfolio k 17.12.2016.jpg (32.66 KiB) 12378 zobrazenia
port1p.jpg
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD RACE 58,28 (20% účtu)

(short selling)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár:

Aktuálne držím (tu):
VOW @ 127 (5 % účtu) aktuálne 141,85
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 389,77
SPXU @ 24,17 (30 % účtu) aktuálne 19,87
NOK @ 5,02 (5 % účtu) aktuálne 4,88
RACE @ 58,28 (20 % účtu) - short aktuálne 58,33

štruktúra účtu: 65 % equities, 35 % cash


VOW.DE a CMG: normálka… držím ďalej
SPXU: písal som minule
NOK: Už bola na 4,97 keď sa to celé pokazilo zverejnením správy o tom, že Nokia žaluje Apple kvôli mnohým patentom. Spustilo to pokles až ku 4,70. Trh už zrejme tie budúce ťahanice s Applom zarátal do ceny a v piatok dala akcia +3,5 % a skončila na 4,88.
RACE: Akcia je podľa môjho názoru príliš prekúpená - od februára 2016 dala takmer +100%. Pri IPO akcia rozhodne nebola lacná. Súčasná cena je nad targetom. Celkovo si myslím, že ten short má dobrý risk-reward.

Realizované zisky/straty:

žiadne uzavreté trady


Môj trading celkovo:

Toho roku sa už asi veľkej zábavy nedočkáme. Zrejme to už pri nízkych objemoch nejako dobijeme do konca roka. Zaujímavejšie to určite bude začiatkom roka, veď hneď v januári tu máme výsledkovú sezónu. Posledné dva roky sme boli v prvých dňoch nového roka svedkami niekoľkodňového poklesu a nečudoval by som sa, keby tomu tak bolo aj teraz. Navyše, možno už aj tá eufória z Trumpa dosiahla svoj vrchol. Ako som tu už minule písal, trh si doteraz všímal len to pekné (A), ale ignoroval to, čo už také pekné nie je (B).
Nejaká tá korekcia bude určite aj v 2017. Páčil sa mi aj názor tuším J. Hardyho zo Saxo bank, že ďalší rok (2017) je už vyrozpočtovaný a determinovaný Obamom a jeho doterajším kabinetom. Keďže sme však na burze a možné je všetko, treba rátať aj s tým, že SP500 bude o rok na 2500. Ja však už budem skôr defenzívny. Longovať budem zrejme po nejakých korekciách, alebo budem kupovať nejaké gapy počas earnings season - ak usúdim, že akcia padla až príliš a min. časť poklesu bude v krátkodobom horizonte skúpená. Otvorím aj viac shortov, ako toho roku (avšak len akcie-nie index), no tam plánujem byť dosť opatrný. Pri shortoch sa mi vždy vybaví AMZN, kt. je už teraz extrémne drahá akcia, no keď ju trh dokázal vytiahnuť na absurdných 844 USD, prečo by to nedokázal potiahnúť na 1000?
Aby som to zhrnul:
Keďže je bias trhu na long, som ochotný v 2017tom aj pri súčasnom trhu (ktorý je vysoko) longovať, ale opatrne. Najmä kupovať kvalitu, kt. je nízko (resp. nižšie, než by mala byť). Typický príklad je Volkswagen po dieselgate-e.


Myšlienka na víkend: (B. Graham)

Konsenzus Wall Street ohľadom ktoréhokoľvek odvetvia je buďpríliš optimistický, alebo príliš pesimistický. Najhorší je však fakt, že optimizmus najviac bujnie v dobe, keď sú akcie najviac predražené - naopak pesimizmus je najviac skľučujúci v dobe, kedy sú akcie najlacnejšie..”
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Sumár roka 2016:

Aktuálne držím (tu):
VOW @ 127 (5 % účtu) aktuálne 136,75
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 377,32
SPXU @ 24,17 (30 % účtu) aktuálne 20,41
NOK @ 5,02 (5 % účtu) aktuálne 4,81
CHL @ 53,07 (10 % účtu) aktuálne 52,43
RACE @ 58,28 (20 % účtu) - short aktuálne 58,14

Štruktúra účtu: 75 % Equities, 25 % cash


VOW.DE: Ak príde v dohľadnej dobe korekcia, rád by som navýšil pozíciu až na 20 % účtu.
SPXU: písal som minule, že posledné dva roky trh ku koncu roka a začiatkom ďalšieho klesal a mohol by aj tento. Zatiaľ sa tak deje. Tak či tak sa blíži obdobie, kedy sa rozhodne. Keďže sa SPXU nedá dlhodobo držať, buď trh klesne, alebo sa toho budem musieť zbaviť a zaúčtovať stratu.



Realizované zisky/straty:

žiadne uzavreté trady


Môj trading celkovo - rok 2016:

Od 16.9 tu bolo reportovaných cca 18 tradov, z toho 12 uzavretých a 6 je otvorených.

(wfc, xom, spxu, vow, cmg, ryaay, spxu, spxl, nok, ezj.l, t, short bp, sso), otvorených je zopár, z toho pár v pluse VOW.DE, a RACE v pluse, a CMG a NOK v miernom mínuse a SPXU vo väčšej strate (15,5 % ). Doterajší stav portfólia (uzavreté trady) je +2,77%. Je to šialene málo a je jasné prečo. 

Nič robené na prvý krát nestojí za to a keďže to bola moja prvá skúsenosť s reportovaním tradov, bol som až príliš opatrný, aby som to tu nezmrvil. Výsledkom bolo, že trady, kt. som mal hrať za ďaleko väčšie percentá účtu som tu dával za 5 - 10 %. Napr. polovica pozície EZJ.L dala cez 16 % no čo z toho, keď v tom bolo pár percent účtu. Poučený z toho všetkého budem dávať do jednotlivých tradov väčšie percentá účtu. (avšak max 20 % ako aj vo svojom domáckom tradingu). Tam som skončil tak, ako vidíte na priloženom screene. Ten je za obdobie od 4.1.2016 do 30.12.2016. Zo screenu vidieť aj to, že som to od Brexitu luxusne zmrvil :) Ďalší dôvod na zamyslenie. Pozabudol som na to, že trh sa stále mení (raz vkuse rastie, raz ide pekne podľa TA a veľmi pekne fungujú napr. rezistencie, niekedy sa správa podľa zverejnených dát, niekedy zase nie (napr. keď nad zverejnenými dobrými dátami stojí zlý sentiment) , atď - veď sami viete ako to je. Naďalej trvám na tom, že trh sa doteraz správal iracionálne (hovorím o tej Trump rally). Celé je to o tom, že ak je trh iracionálny, ale ja sa správam racionálne, logicky je tu nesúlad a výsledkom je strata (zo shortu).
Verím, že skúsenosti z tohto roku zakalkulujem do svojho tradingu a prejaví sa to v pekných výsledkoch v ďalších rokoch.



Myšlienka na víkend: (Kostolány)

“Dlhodobým tréningom a za drahé školné som už dnes schopný urobiť opak toho, čo sa očakáva.”

a nemalé školné som zaplatil aj tento rok...
Prílohy
my 2016.png
my 2016.png (80.99 KiB) 12181 zobrazenia
scrn2.jpg
scrn2.jpg (16.02 KiB) 12181 zobrazenia
scrn1.jpg
scrn1.jpg (24.98 KiB) 12181 zobrazenia
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD VOW.DE @ 156,55 (+23,26 %) zvyšok pozície (5% účtu)
BOUGHT GLD @ 114,80 (10% účtu)

V poslednom období som nemal vôbec čas a vidieť to aj na mojom vlákne. Cez víkend tu spravím poriadok a napíšem čo plánujem robiť s konkrétnymi titulmi.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár:

Aktuálne držím (tu):
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 416,6 (+78)
SPXU @ 24,17 (30 % účtu) aktuálne 19 (-6415 USD)
NOK @ 5,02 (5 % účtu) aktuálne 4,64 (-378 USD)
CHL @ 53,07 (10 % účtu) aktuálne 56,76 (+693 USD)
RACE @ 58,28 (20 % účtu) - short aktuálne 62,01 (-1280 USD)
GLD @ 114,80 (10 % účtu) aktuálne 113,49 (-114 USD)

CMG: Nie som spokojný so vstupom. Mal som vstúpiť skôr... Niekde okolo 380. Akcia bola cez týždeň na cene okolo 420. O pár dní bude zverejňovať tak snáď toto zverejnenie bude OK a vystrelí hore.
SPXU: Ešte nie som rozhodnutý. Zrejme tú pozíciu zlikvidujem, odpíšem stratu a hotovo. A tých 30 % účtu, kt. je v SPXU pôjde namiesto toho do SH, DOG, a GLD.
NOK: Je to dlhodobejšia pozícia, keď sa to dostane do solídneho zisku tak predám. Keď to ale klesne opäť dole, tak to využijem na ďalší vstup.
CHL: Teraz cez týždeň zrejme pozíciu odpredám. Polovicu určite.
RACE: 2. Februára by mala zverejňovať. Ide to síce proti mne, no tých pár percent čo sa dostala do straty... to ma zatiaľ nijako nemrzí. Doma som cez týždeň spravil 2 reverzné daytrady. Podarilo sa mi trafiť sa približne do denného high a coverovať keď sa vyberali zisky. (príklad – nákup pri +2,8% a covering o pár hodín napr. pri +1,2%). Nebol som však doma, tak sa to tu nedalo reportovať live.
GLD: To si myslím nemá cenu komentovať. Nejaké % zisku sa na tom určite vyberú a už kedy to bude, to je vedľajšie. Je to v portfóliu preto, aby som v noci kľudne spal.

Štruktúra účtu: 70 % Equities, 30 % cash


Realizované zisky/straty:

SOLD VOW.DE @ 156,55 zvyšok pozície (5% účtu) (+23,26 %) + 1152 USD


Môj trading celkovo - rok 2016:

Ešte k číslam od začiatku reportovania:
Celé som to spočítal - od začiatku reportovania tradov v tomto vlákne (16.9.2016).
Ku dnešnému dňu (29.1.2017) je to -pri piatkových zatváracích cenách asi takto:
Doterajší zisk: 3922 USD (uzavreté pozície). Dokopy, spolu s neuzavretými pozíciami je to celkovo -3458 USD. NAV (Net asset value) je teda pri začiatočnom 100 000 účte 96542 USD. Teda ľahká strata.
Čo sa trhu týka, momentálne sa mi veľmi nechce nič kupovať. Dow Jones dosiahol 20 000, tak uvažujem o nejakom tom shorte (cez DOG).

Ako si to celé predstavujem ďalej:

V priebehu doterajších rokov na burze sa mi len potvrdilo, že ideálny timeframe je pre mňa swing trading až pozičný trading. Vyhovuje mi na tom viacero vecí.

1. Ak je dlhší time frame (dajme tomu 1 týždeň až do cca 1 roka), je ďaleko pravdepodobnejšie, že trade dopadne dobre. Ak aj nedostanem za pravdu teraz, dostanem za pravdu (vyberiem zisk) o mesiac, dva, alebo pol roka. Fajn, nebude to hneď, ale výsledok bude zisk. A jedine výsledok je pri každej činnosti podstatný. Nič iné.
2. Vstup – Ak mám dlhší time frame a ukáže sa, že prvotný vstup nebol práve najlepší, nemusí ma to veľmi trápiť. Vylepším si ho pri nejakej korekcii, či gape po zverejnení – ak si samozrejme stále stojím za setupom daného trade-u. Inak pekné gapy smerom dole mám na výsledkovej sezóne najradšej.
3. Výstup – Ak akcia stúpne (napr. VW, ktorý som tu reportoval nákupom za 127) a dostane sa do zisku, časť predám. Ako som predával prvú polovicu VW za 135,2. S odstupom času sa môže zdať výber zisku ako predčasný. To je však podľa môjho názoru také povojnové generálstvo. Nikto nemôže vedieť čo sa stane o deň, dva tri... Rovnako ako nikto nevedel (deň pred vypuknutím dieselgate-u), že hodnota VW bude o 2 dni o 40 % nižšia. Preto ma ten prvotný predaj za 135,2 nemrzí, stojím si za ním a spravil by som to znova. Časť zisku je doma a to je jediné, čo ma zaujíma. A tak to bude aj v budúcnosti.
4. Diverzifikácia výrazne pomáha. Ak mám v portfóliu napr. 12 titulov niečo síce klesá, no na druhej strane niečo stúpa, takže ak by ma za normálnych okolností vytočil pokles nejakej akcie, to ,že sa darí inej/iným to napraví. Mienim teda postupovať tak, že budem stále odpredávať to, čo je v zisku. To, čo je v strate predám, keď sa to dostane do (želanej úrovne) zisku. To znamená, že odteraz budem mať v portfóliu len veci, ktoré je možné držať dlhšie / dlhodobo. Som ochotný predávať aj v strate – za predpokladu, že:
- sa ukáže, že setup bol zlý
- objavia sa nové skutočnosti
- jednoducho ma trade prestane baviť
5. Poklesy, korekcie, krízy .... – Nevidím dôvod mať portfólio poskladané len z longov a stále mať stiahnutý zadok od strachu, či ho nezmetie nejaká korekcia, či kríza. Navyše aj keď príde len korekcia, človek (investor, trader) nevie, či je to len korekcia, alebo začiatok ďalšej krízy. Preto musia byť v portfóliu aj „tituly do dažďa“ ako napr. SH, DOG, DBS, GLD, akcie na short a ďalšie...


Myšlienka na víkend: (Kostolány - kniha Peníze a Burza)

Burzový špekulant zažíva skutočný rauš, keď zhrabne zisky na základe kalkulácie, ktorá sa na rozdiel od presvedčenia ostatných ukáže ako správna. Zadosťučinenie, keď dostane zapravdu, mu dáva ešte väčšiu radosť, než peniaze samotné.“
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa mikr »

bod 1.,2.,3., naprostý souhlas. Mám rovněž rád delší TIME FRAME
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD RACE @ 62,5 -short - v premarkete (20 % účtu) - DAYTRADE

Nálada na európskych burzách je celkom dobrá, US futures zatiaľ -0,14 %. Uvidíme, či sa mi podarilo aspoň približne trafiť do denného high a či sa z akcie budú aj vyberať zisky, alebo nie.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:SOLD RACE @ 62,5 -short - v premarkete (20 % účtu) - DAYTRADE
BOUGHT RACE @ 61,97 (12 % účtu) +0,85 % (+102 USD)
BOUGHT RACE @ 62,079 (7 % účtu) +0,67 % (+ 46 USD)


Tak reverzný trade sa celkom podaril. Dosť tomu pomohol negatívny sentiment v US. Chcel som to dnes uzavrieť, lebo firma 2. feb (štvrtok) zvrejní kvartálne výsledky...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:BOUGHT CHL @ 53,07 (10 % účtu)
SOLD CHL @ 56,99 (5 % účtu ) + 7,38 % / + 368 USD
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD RACE (short) @ 65,35 (20 % účtu)

Opäť skúsim reverzný daytrade (po zverejnených výsledkoch). US Futures sú zatiaľ dole, tak to (negatívny sentiment) by tiež mohlo pomôcť tradu - spolu s možným výberom ziskov.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT RACE (cover) @ 64,61 (20 % účtu) +1,14 %

Posledné dni trávim každý večer vo firme do 19:30. Ten trade som uzavrel okolo 17 tej cez mobil za 64,3 ( +1,63 %). Keďže som predaj nemohol ohlásiť live, budem tu rátať horšiu (aktuálnu) cenu - aby tu neboli pochybnosti o transparentnosti.

Tak či tak ide o princíp - že sa trade podaril. Pozerám (na denný graf akcie), že sa mi podarilo otvoriť ten short na all time high a coverovať takmer na dne.
Prílohy
RACE reverse2.jpg
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Víkendový sumár:

Aktuálne držím (tu):
CMG @ 410.11 (5 % účtu) aktuálne 404,08
SPXU @ 24,17 (30 % účtu) aktuálne 18,88
NOK @ 5,02 (5 % účtu) aktuálne 4,83
CHL @ 53,07 (5 % účtu) aktuálne 56,46
RACE @ 58,28 (20 % účtu) - short aktuálne 65,7
GLD @ 114,80 (10 % účtu) aktuálne 116,13

Nebudem odteraz každý víkend komentovať všetky tituly držané v portfóliu. Len tie, ku ktorým mám potrebu niečo povedať.
CMG: Zverejnenie nič moc, no za setupom si stojím. Keby klesla nižšie na nejakú zaujímavejšiu úroveň, tam by som spravil ďalší vstup.
NOK: Cez týždeň zverejňovala a zverejnila dobre, cca + 5 % po zverejnení.
CHL: polovica predaná, zvyšok má čas
RACE: Cez týždeň zverejnila dobre, čo pre môj short nebolo nič moc. Reportoval som tu 2 reverzné trady, ktoré zmiernili stratu a je dosť možné, že pribudnú ďalšie. Očakávam, že aj akcia samotná bude konsolidovať, budú sa z nej vyberať zisky ... zatiaľ je to celé v norme.


Štruktúra účtu: 75 % Equities, 25 % cash


Realizované zisky/straty:

BOUGHT RACE @ 61,97 (12 % účtu) +0,85 % (+102 USD) - short covering
BOUGHT RACE @ 62,079 (7 % účtu) +0,67 % (+ 46 USD ) - short covering
SOLD CHL @ 56,99 (5 % účtu ) + 7,38 % (+ 368 USD)
BOUGHT RACE @ 64,61 (20 % účtu) +1,14 % +229 USD - short covering



Trhy aktuálne:

Výsledková sezóna je pomaly u konca (všetci veľkí hráči už odkryli karty). Nevidím nejaké šialené katalyzátory na významnejší rast v blízkom období. Lepší risk-reward vidím skôr v hre na pokles. Tento týždeň bol dosť nervózny a nečudoval by som sa,keby tej nervozity v blízkom období ešte pribudlo. Len "Trampoty s Trumpom" sú celkom zaujímavý potenciálny katalyzátor. Ako som spomínal - celá tá rally bola založená na tom, že trh si vybral len to dobré (znižovanie daní a veľké investície do obnovy infraštruktúry) a to zlé si nevšímal. A keď prišlo na rad aj to zlé - napr. travel ban, tak tu zrazu máme protesty a nervozitu. Pričom všetky tieto kroky avizoval počas kampane. Len to trh akosi ignoroval a nezarátal do ceny ...
Jo a cez týždeň sa chystám (už konečne) kúpiť DOG/SH.


Myšlienka na víkend: (Kostolány - kniha Peníze a Burza)

„ Honoré de Balzac napísal vo svojom traktáte Úvahy o elegantnom živote: “ Sú tri skupiny ľudí. Tí, ktorí pracujú, tí ktorí myslia a tí, ktorí nerobia nič. Správny špekulant je ten, ktorý myslí. Mnohí sú však presvedčení, že nerobí nič. “
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

BOUGHT SH @ 35,50 (50 % účtu)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa jogo »

80% uctu v shorte na sp500 bez SL? :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:80% uctu v shorte na sp500 bez SL? :roll:
Dobrý smer, akurát časový horizont je otázkou.

Oveľa lepší smer z pohľadu R/R ako pri týchto nezmyselných valuáciach držať 80% účtu long SPX bez S/L :wink:

GDP stagnuje a SPX do očakávania rastúcich sadzieb robí nové ATH. :roll:

Btw pasívne investovanie do indexov bude podľa mňa patriť nasledujúcich 20-30 rokov medzi najhoršie investície. Nielenže akcie rastú oveľa rýchlejšie ako GDP, oni vôbec neberú do úvahy možnosť recesií. To, že sú posledných 50-60 rokov recesie krátke alebo vôbec žiadne neznamená, že nemôže prísť napríklad 20-ročná recesia ako v UK v 19. storočí. Zvlášť keď všetky náboje na stimuláciu ekonomiky sú už prakticky vystrieľané.

Ale to asi ETFkári nechcú počuť. :lol: Tí budú stále rozprávať o nejakej štatistickej výhode, miesto toho, aby radšej rozšírili look-back period. :D
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

jogo napísal:80% uctu v shorte na sp500 bez SL? :roll:
Jogo...

1. Pri tom SPXU mam "mentalny SL" a ak sa v dohľadnej dobe nič nezomelie a nepride ani k najmenšiemu poklesu, zbavim sa toho. (Ako som tu písal)

2. To SH ... tam je síce 50 % účtu, ALE:

- je to nepákový inštrument... Teda ak by trh aj vystúpal dajme tomu až na 2500, tak je strata nejakých 8,5 %
Ak je v tom polovica účtu, tak dopad na celý účet je až "horibilných" 4,25 % :)
Navyše, už dlhšie mám v podpise, že riziko sa skladá z 2 zložiek. Pravdepodobnosti a následkov. A aj keby pravdepodobnosť failu bola vysoká, strata 4,25 % mi rozhodne nepríde ako nejaké tragické následky.

3. Je treba si uvedomiť, že je podstatné aj to, z akej úrovne shortuješ. Myslím si, že súčasných 2300 je celkom dobrá úroveň na vstup. Jediné riziko pre short trhov (ktoré ja vidím) predstavuje Trump a jeho znižovanie daní. Dlhšie bol ticho a teraz povedal, že do mesiaca povie čo a ako a bude to "phenomenal". Neviem do akej miery je to už v cene, ale ak nerátam to jeho znižovanie daní, tak mi trh príde dosť unavený... Ani Trump už nemá taký imidž spasiteľa, ako ešte nedávno mal..
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čaute. V poslednej dobe nemám nejak veľa času (najmä cez víkendy na sumáre)

Dnes skúsim ďalší reverzný trade

SOLD RACE @ 66,03 (short) 20 % účtu

Pohľad na trhy v krátkosti:

Nebyť toho, že Trump má (tuším zajtra) hovoriť niečo bližšie k tomu jeho "tax plan"-u, tak mi trhy pripadajú unavené z toho dlhého (a tvrdím, že dosť iracionálneho) rastu.
Za všetko hovorí tento pekný obrázok.
Prílohy
Weeklycomic_800x533_L_1487852861.jpg
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal: SOLD RACE @ 66,03 (short) 20 % účtu
BOUGHT RACE @ 65,82 (short covering) 20 % účtu (+0,3 %)

Vstup bol fajn /takmer denné high/ a výstup - teraz (21:50) som prišiel domov z práce, kde nebola možnosť to uzatvoriť tak som to uzatvoril až teraz, keďže skôr sa nedalo. Ťažký je život pracujúceho suckera :lol:
Najradšej by som to nechal ešte pár dní a skúsil vybrať väčší zisk - nie tieto omrvinky, ale musím to zavrieť, aby mi to zajtra Trump neskazil, keď sa mu náhodou podarí svojím údajne fenomenálnym tax plan-om navnadiť trhy a spôsobiť pokračovanie tejto absurdnej eufórie. Takže pravidlá nepustia. Sľúbil som si, že to zavriem dnes, tak zatváram.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

SOLD NOK @ 5,25 5 ( 5% účtu) +4,58 %
NOK - Setup ostáva, no cítim, že budem mať možnosť čoskoro tú akciu kúpiť aj lacnejšie, preto sa s ňou na krátky čas lúčim.

SOLD RACE @ 66,16 - short (20 % účtu)

Tak Trump opäť poslal trhy hore, a to ani nepovedal nič konkrétne, len také všeobecné bláboly typu zvýšime, zavedieme, zrušíme, zlepšíme toto, hento a tamto.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Trading by Peter Em

Príspevok od používateľa Peter Em »

Peter Em napísal:
SOLD RACE @ 66,16 - short (20 % účtu)


BOUGHT RACE @ 65,59 (20 % účtu) + 0,86 % (+172 USD)

Nechcem riskovať, že bude aj dnešný pokles skúpený, ako tomu bolo posledné dni. Na celkový short trhu tu mám iné veci..
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"