Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre ohlaso

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre ohlasovali real-time?

Hlasovanie ukončené Po 09 10, 2017 9:06 am

Ano
14
58%
Nie
2
8%
Je mi to jedno
8
33%
 
Celkom hlasov: 24

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre ohlaso

Príspevok od používateľa jogo »

Na základe mojej diskusie s Airmikom v tomto vlákne http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 71#p102271" onclick="window.open(this.href);return false; vytváram toto hlasovanie.

Otázka je: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre ohlasovali real-time?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja nepozadujam, ale nevadi mi to.

Ked sa snazim zhodnotit kredibilitu niekoho, v prvom rade pozeram ci si v prispevkoch neprotireci - cize ci neklame. V druhom rade ci nepise z cesty (chybajuci zdravy usudok). Az potom beriem trochu do uvahy, ci jeho real-time ohlasene obchody vysli podla jeho argumentov alebo nie. Vdaka real-time obchodom sa niekedy da vidiet aj ci klame/neklame.

Inak velmi dobry napad s tou tretou moznostou volby - "je mi to jedno". Boli tu take ohlasy ze parlamentne volby by mali byt povinne. Suhlasil by som v pripade, ak by tam bola takato "tretia" volba. V sucasnosti povazujem percento nezucastnenych za "je mi to jedno - v danych moznostiach vyberu".
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Rokosák »

Som za ohlasovanie pre tych (ako ja) co robia male mnozstvo transakcii. Ale pre trejderov to moze byt zatazujuce.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

anketa je dobry napad
diskusia vznikla na zaklade toho, ze vidim okrem pozitiv (ze to ludi bavi) aj negativa

- hejt pri nekorektnych alebo neskoro nahlasenych trejdoch
- osocovanie ak sa niekto neprida k stadu a nehlasi
- umelo vytvarany psychicky tlak pre novacikov

preto anketu vitam a hlasujem , ze mi je to jedno, ale jasne pritom poukazujem na negativa.
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa ondro »

Otázka je s ohľadom na diskusiu, z ktorej vznikla, podľa môjho názoru nesprávne formulovaná. Ak bolo otázkou myslené to, či sa do pravidiel diskusie zapracuje ustanovenie, že každý zverejnený obchod musí byť real-time, inak skončí príspevok v potenciálnych podvodoch, tak som proti. Ak bolo myslené otázkou to, či sa do našej hitparády majú započítavať iba osoby, ktoré zverejňujú svoje obchody real-time, tak som za. Keďže predpokladám, že položenou otázkou bola myslená druhá možnosť, zahlasoval som za.

Rozhodne by som tento systém nepovažoval za vlastné zrkadlo, tým je môj účet, kde si viem pozrieť aj grafy a množstvo štatistických údajov. Tento systém má však iné výhody:
  • Zverejnené obchody, najmä s komentármi, obsahujú množstvo informácií a hlavne ponaučení, aj pre začiatočníkov. Pred tým, ako som si otvoril účet, som si prečítal množstvo príspevkov v tejto téme o zverejňovaní obchodov a dosť som sa naučil, pričom najviac ma zaujali jugglerove analýzy.
  • Porovnať sa s indexami, fondami, inými diskutujúcimi s 20-ročnou praxou i začiatočníkmi s rovnakou štartovacou čiarou.
  • Zverejňovanie vlastných obchodov, najmä ak na ne niekto reaguje, môže odhaliť nedostatky v obchodnom systéme, napr. neprimerané riziko.
  • Čítanie jednotlivých zverejnených obchodov ostatných diskutujúcich predstavuje inšpiráciu a súhrnne do určitej miery aj sentiment určitej skupiny ľudí.
Vzhľadom na vyššie uvedené, nemám nejaký zásadný problém, ak nejaký diskutujúci, ktorého nepoznám, bude umiestnený v rebríčku na základe toho, že má dostatočne dôveryhodne auditovaný účet, ale pre mňa osobne to nepredstavuje žiaden prínos, že tam je. Pre mňa nie je hlavným predmetom záujmu rebríček, ale obchody, ku ktorým mi rebríček iba pomáha zorientovať sa a vyhodnotiť ich.

Diskusii o tom, že trejder nestihne ohlásiť obchod, popravde nerozumiem. Rozumiem tomu, že je dôležité obchod zrealizovať a jeho dodatočné nahlásenie je menej dôležité. Podľa toho sa aj sám správam. Ak by ale nastala situácia, že sa obchod zrealizuje ale ja ho z najrôznejších dôvodov nestihnem nahlásiť, tak sa proste budem tešiť, že mi pribudli percentá "iba" na účte a nie v diskusnom fóre. Ak by na tom niekomu veľmi záležalo, nemám problém ani s tým, ak občas nahlási dodatočne spolu so screenshotom.
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa davoo2 »

Hlasoval som je mi to jedno a vyjadril som k hitparade dost pozitivne v predchadzajucom prispevku. Nevyzadujem od nikoho nic, to ze niekto nema spickovy trackrecord este neznamena, ze sa od neho nemozem nieco naucit a vice versa. :)
Airmike napísal: Keby si urobil anketu o tom, kolkym ludom pomaha toto zverejnovanie trejdov, tak som si isty, ze ti kazdy povie len pozitiva, ako mu to pomaha. keby si sa ale, urobil anketu, kto za poslednych x mesiacov zarobil na zaklade toho co sa naucil na fore peniaze, (kludne si mozes dat nejaky benchmark 0-50k, 50-100k, 100k+) tak by si zrejme vytriezvel.
Netreba zabudnut aj na anketu opozicie. :) Hitparada pozitiva urcite ma, ci ma realne aj dopad na schopnosti ucastnika? Uprimne, skor nie ako ano, ale tak ja sa na tieto vase hitparady pozeram z inej perspektivy a jej ucel asi ani nikdy nebol vytvorit nejaky akcelerator na talenty, ale dobre si pokecat o trejdoch s podobnymi ludmi. :) Ondro to uz zacal a je to dost slusny insight, este do toho zahrnut nejake realne meratelne metriky, dat to do samostatnej temy a pravdepodobne tu mame najhodnotnejsiu temu za poslednych xy rokov v ramci ceskoslovenskeho burzoveho internetu. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.

Neviem či je to dobré hlasovanie, lebo môže byť vnímané z rôznych uhlov pohľadu.
Mňa mrzí, že sa okolo toho real-time hlásenia urobila taká kovbojka.

V podstate ide o to, že voľakedy boli diskusie o obchodovaní čisto o teóriách a nedôveryhodných kecoch. Konkrétne obchody sa nepreberali a ked sa preberali, tak asi tak: Akcia XXX urobila 100%. Dobre, že som kúpil. Alebo, vravel som, že XXX je dobrý tip...

Zistili sme, že sa neoplatí diskutovať o niečom, čo BOLO, ale že je užitočné rozoberať obchody, ktoré sú založené na tom, čo BUDE. A na to, aby sme zistili ako sa veci skutočne vyvíjajú je nevyhnutné, aby sa pri tipe, alebo obchode uvádzala AKTUÁLNA CENA.

Ono to totiž na fórach vyzeralo tak, že každý kupuje len to, čo rastie a prirodzene, nikto sa nechválil stratami. A tak sme zistili, že aktuálna cena je nenahraditeľný prvok, ktorý posúva diskusiu na úplne iný level. A vôbec tu nejde o to, či skutočne trejdíte, alebo nie. Ide o to, že sa podelíte o aktuálny názor a to je tá pridaná hodnota.

Takže čo sa týka roztržky Joga a Airmika a nakoniec aj hlasovania, čo tu dal Jogo.. treba to chápať z rôznych uhlov pohľadu a zamerať sa na reálny trading, investing.

V nejakej debate vyjadril Airmike názor, že eurodolár pri 1,17 je už vysoko a on na seba vezme riziko, že sa odhedžuje, kedže sa už hedžuje od 1,07.

Ja chápem Joga, že ho podpichol, keďže tu presne ide o to, že je rozdiel prísť, keď je dolár 1,07 a napísať: chlapi, idem sa hedžovať proti kurzovým stratám, lebo si myslím, že to pôjde hore.

Ja chápem Airmika, že ho to rozčuluje, že načo by strácal čas a čo by z toho mal, keby tu prišiel hlásiť pri 1,07 že sa ide hedžovať...ved všetci spievali o parite...a on by možno vyšiel na smiech, keby to nevyšlo. Nuž, to je ten rozdiel, tá pridaná hodnota, ktorej by som sa nevysmieval a nepovažoval by som ju za zbytočnú. A určite je to väčší prínos pre komunitu ako tu rozoberať veci len vtedy a len tak ako sa nám hodí. Palec hore tomu, kto príde povedať svoj názor pri aktuálnej cene. Ved trading a rozhodnutia robíme pri reálnej cene.

Pozrite sa. Nikto nikoho nenúti hlásiť, ani reportovať. Len sa do nás, čo tu nechceme mať frašku, chválenkárstvo a kopu zbytočných kecov okolo neaktuálnych trejdov nenavážajte. My sa len pokúšame o pridanú hodnotu. A nastavujeme zrkadlo najprv sebe – potom ostatným. Je to ťažké. Kecať a rozdávať rozumy je ľahké.

To hlásenie real time a princíp, že sa nerozoberajú trejdy, ktoré sa už stali – to tu fungovalo 10 rokov bez problémov. Vždy ked sa to nerobilo sme mali problém ( chválenkárstvo a hádky s Kontrariánom a spol. ), takisto ked sa to zneužívalo ( to je druhý extrém), ale celkovo si myslím, že to malo a má pozitívny prínos. A ten pozitívny prínos sa odráža v tom, že ľudia reportujú, hlásia, diskutujú o trejdoch a tipoch pri aktuálnej cene. Zaujímave je, že za zbytočné to považujú hlavne tí, čo radi debatujú o ničom, alebo ich to vôbec nezaujíma. Treba skúsiť. A koho to nebaví, nech to ignoruje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa davoo2 »

Juggler, prepáč, ale to sú stále len tvrdé slová a výsledky za 10 rokov nikde. Ja beriem hitparádu veľmi veľmi pozitívne, ale zase nemôžeš tvrdiť niečo čo tu nie je. Keby som išiel na elite trader alebo hociktore iné fórum, plne príspevkov o nicom a kecov(tvoje slová, ja si už takto hovoriť dovolit nemôžem) , tak tam nájdem presne takú istú demografiu ako tu tj. dogmaticke názory, väčšinu participantov s random walk stratégiami co neporazaju ani index s dobrým samplom, failnutych trejderov co radšej investuju do indexu, úplne šialené teórie a potom samozrejme nejaké pozitíva (Mika a Radvan), kde tu hodnotný príspevok. Jediný rozdiel je v tom, že tu sa dbá na realtime ohlasovanie a tak tu nie su blázni so stovkami percent mesačne na papieri a tam sa občas nejaký takýto človek nájde. Skutočna reálna performance je ale ta istá, tak isto ako demografia. Ver mi ja budem prvý, kto mile rad prehlási, že toto fórum je na tom lepšie v performance, už len pretože som sa narodil na Slovensku a istý čas som tu bol aktívny, ale nemate výsledky, je to cele ako na jedno kopyto, len iný názov domény.

Vaša hitparáda sedí s kvalitou príspevkov, nie je to nič výnimočné a strašne fandím všetkým chalanom co sa jej zúčastňujú, že prerazia. Ja to okamžite spoznám na kvalite príspevkov a názorov a to ze vás povychvalujem riadne a sakra mi to bude pacit. Ako je možné že sa mi tu teraz odujete, ale ja sa snažím byť objektívny pretože to je ten najoptimalnejsi postoj ci už k sebe (len jeden realtime trade na fóre, majorita príspevkov offtopic, flamy, puberta, veľa krát som sa choval ako debil etc. ) tak aj k ostatným. Nejaki chaloši tu síce ľúbia rozpravat objektivite a nastavovaní zrkadiel, ba dokonca sebareflexii, ale stále sme len u toho rozprávania.

Mne by sa aj strašne páčilo napríklad ty jogo, keby si rozposlal CV, začal sa riadne pripravovať na pohovor a išiel do bizu, aby si sa dostal k tým info co chces a toľko sa tu navazas do chlapcov na desku a ich trackrecordov a máš nenávistne komentáre. Oni k tebe neprídu a info ti nedajú a uz vôbec nie verejne, oni nevedia že nejaký jogo na ako-investovať vôbec existuje ako aj celé toto fórum. Musíš im dat o sebe vedieť, inak to nefunguje. Ja si uvedomujem že nie som žiadny genius, pre mňa je trading ťažký, nesúhlasím s tým ze na to netreba matfyzaka aby si prerazil. Už len samotnych 4-5 kol úspešne prejsť, aby si sa vôbec dostal na onsite je tazke. Tí ľudia tam musia mať určite kvality.

Mne pripadás ako čivava co brese za plotom na pitbullov tam vonku co jej stekanie ani neregistrujú. Čivavy ľúbia, takto stekat, pretože vedia ze im to prejde, keď sú za plotom a v plane von na ulicu vyjsť nikdy nemajú. Tých čivav tu je viac a za plotom sa medzi sebou navzájom utvrdzuju aké sú veľké silné psy oproti pitbullom a stávajú sa do pozície autorít, že kto by komu na tej ulici vyprasil kožuch a ako sa ma bit. Len aby to nedopadlo tak, že tieto všetky autority naraz na tej ulici vyprasi 2 mesačne steniatko pitbulla, nie to ešte dospely jedinec, keď sa raz rozhodnú prestať len stekat ale na tu ulicu aj realne vyjdu. Zatiaľ sa len 10 rokov steká a ešte aj ti co najviac stekaju za plotom, tak rozpravaju že kto steká, i keď okrem nich sú všetci ticho a riešia si vlastne problémy na ulici... Ved to nedáva zmysel. Proste pitbully na ten maličký dvor k čivavam ist nemôžu, pretože to majú zakázané od pana a čivavy na ulicu môžu a sú viac ako vítané, ale pre mňa z neznámeho dôvodu radšej stekajú za plotom. :-( a to už nehovorím ani o tom ze čivava by musela troska podrast, aby ten pitbull mal vôbec záujem o meranie síl.

Ja som veľmi slabucky psík, snáď sa raz budem môcť postaviť pitbullovi, teraz slúžim tak max ako predjedlo. :-D

Sorry chalani, je to troska uprimnejsi post, ale však sme za plotom v bezpečí, tak sa pravdepodobne ide zase stekat, ale mňa z toho vynechajte a kľudne hrnte nadávky a neviem co všetko. :-( Mňa sa tento čivava pitbull boj aj tak netýka, len som nikdy moc nezral miestne čivavy co hrajú formu pred mláďatkami čivav a chcem sa troska zastať aj druhej strany. :-) Ja si na pitbulla nedovolím stekat, ja som nikto. Len to ze uz si tu niektorí z toho stekania spravili prácu na plný úväzok a celkom by som si pozrel ten súboj na ulici. :-)


Ps: ako jemne rozdiely sú tu oproti iným foram ale v performance a demografii nie, zase nechcem písať kilometrový post :-) a ja sa teraz nevyjadrujem k realtime alertom, tie rešpektujem, chápem vašu perspektívu a hitparádu som pochválil, len začínate rýpať na to na čo slová nestačia a momentálne na to určite nemáte.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Chris »

heh problem je v tom, ze ak tu aj jedna strana ohlasi zaciatok a koniec obchodu, tak si to este vyzaduje dost velku energiu, aby si si to kazdy zverifikoval v grafe a porovnal s realitou a neustale porovnavat....

cize niekto tu hraje pozicne, ma open DD aj - 30% a poho, niekto si tu vymysla len trejdy atd.

Ak by to malo uroven ako to asi myslel aj Airmike je cez investor login napr. aj u IB napojit na nejaky verifikovaci portal(vytvorit vlastny) a tam nech sa to samo verifikuje.... (nieco ako myfxbook.com)
Tam je pekne vidno celu telemetriu a priebeh PnL

Ale ako tu uz daavo nacal rozlozenia fora, aspon vidno v aktivitach prispevkoch. O jednej akcii tu je popisane milion litanii a domienok, ale vo vkladne o daniach sa pomaly nema kto vyjadrit. Pytam sa preco ? Lebo nikto tuna nema skusenosti s optimalizaciou dani, alebo vsetci poslusne dania vsetko naviac ako by mohli ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa davoo2 »

@Chris: existuje profit.ly co je to iste ako myfxbook ale pre stocks/futures etc. Zalozil to Sykes a nikoho koho poznam to nepouziva, tak sa zarucovat nebudem, ale ked sa pozriem na leaderboard https://profit.ly/leaderboard/user/top/alltime" onclick="window.open(this.href);return false; tak tam su niektori chalani celkom sikovni, ale opakujem osobne ich nepoznam :) Skusil som si tam importovat nejake trejdy a funguje to pekne, ked mas pri trejdoch taku fajocku zelenu, tak je ten trade verifikovany :) Ale v ramci nejakej pokrocilejsej statistiky je ten web nemozny a mozes importovat len od retail brokerov. :/

Chcel som este povedat, ze ja ten predchadzjuci post vobec nemyslim negativne a proti nikomu tu urcite nic nemam. Vela rozpravam o objektivite a sebareflexii, tak by sa patrilo este troska viac nastavit to zrkadlo aj mne. Ja som bol jedna z najvacsich civav, co stale len stekala za plotom. Ked sa pozriem na moje prispevky na internete nie az tak davno dozadu(napr. tu na fore si tie sialenosti lahko vyhladate), tak sa riadne hanbim. Arogantny ton, usmevne nazory a sudenie inych a sam som nebol bohvieco. No proste komplet cely balicek. Idealna skola, mensa, ok-ish trackrecord, dobre ze som neocakaval fieldsovu medailu do tyzdna a uz som prerataval kedy budem v top10 najbohatsich ludi na slovensku. Taky typicky arongantny hlupak co si zasluzil jednu otcovsku a asi aj druhu :roll: Samozrejme, ze som mal pocit aky som lepsi ako ostatni, tak som teda v tomto mylnom mysleni na tu ulicu vysiel a dostal dobru bitku a aj to z lutosti, ale zase som nasiel pokoru. Tu mate tu hviezdu, toho hot-shota v plnej krase.

Pamatate na toho pokroveho hraca Daniel Negreanu co som ho tak nemal rad(nejake posty tu su o nom), pretoze mal arogantne nazory(ake ironicke v mojom pripade), rozpraval z cesty a daval vyjadrenia typu aky je on top a ze by porazal by najtazsie limity na stars online, i ked to bol len live hrac a bolo ocividne ze by online neporazal ani o dost nizsie limity lebo proste bojoval len s civavami za plotom a na pitbullov zvynuty nebol, na ten realny svet. Jeden sialeny tweet za druhym, neuveritelny despekt voci ludom co v pokri aj realne boli dobri. Taka typicka civava za plotom co stale stekala. Sice mal trackrecord co je ten lepsi pripad, ale len medzi civavami za plotom a to mu moc v realnom svete na ulici nepomohlo a samozrejme vsetky mladatka civav ho zrali. V jeho pripade ho dokonca pitbully aktivne vyzivali na ulicu.

Tu su jeho tweety teraz a ja mu strasne fandim, aby nakoniec tie top limity na internete porazal. Z tejto celej interakcie sa neda nic ine len usmievat od ucha k uchu a opat si trocha utvrdit vieru v ludstvo, viz tweety nizsie. :) Daniel je borec, s troskou tvrdej driny urcite buduci pitbull! uz len tymito jeho novymi tweetmi ho nikto nemoze radit do kategorie civav :)
1.jpg

A tu su reakcie na jeho zacinaju premenu z civavy na pitbulla. :)
2.jpg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Davoo vsetci sme mali 25 a spravali sa primerane veku (ako blazni). Vdaka tomu porodnost je len podpriemerna a nie nulova.

No a vidis, chlapikovi v Las Vegas siblo napriklad az v 64-ke.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo2 napísal:https://profit.ly/leaderboard/user/top/alltime tak tam su niektori chalani celkom sikovni, ale opakujem osobne ich nepoznam :) Skusil som si tam importovat nejake trejdy a funguje to pekne, ked mas pri trejdoch taku fajocku zelenu, tak je ten trade verifikovany :) Ale v ramci nejakej pokrocilejsej statistiky je ten web nemozny a mozes importovat len od retail brokerov. :/
Vidíš Davoo2, to je problém fóra - stále nejaká teoretická rovina, ktorú ked dostaneš do reálu ( zanalyzuješ, alebo skúsiš aplikovať v praxi) tak spľasne ako bublina.

Pametáš sa, kolko sme sa nahádali , ked si tu písal tony príspevkov ako sa má zarábať na penny stocks? Ja som chcel od teba len jednu vec: aby si dal pár reálnych trejdov a všetci sa hneď presvedčíme...To sú podľa teba tvrdé slová ? Ja som vedel o čom píšem a viem to aj teraz. Celé to tvoje profit.ly, pár šikovných chlapcov na čele so Sykesom a importované trejdy, ktoré fungujú pekne a celý ten tvoj optimizmus si pýta jednu otázku: prečo už nezarábaš na tých penny stocks, ked si v nich taký expert? V čom bol tvoj prínos vtedy, alebo v čom je teraz ked píšeš o psíkoch a začínaš znova s teoretizovaním o penny stocks ?

Nájdi si airwolkerové fórum o penny stocks..nájdi si moje trejdy v penny stocks....tam máš realitu, ktorá už nepotrebuje viac teoretizovania. Airwalker skúsil i ja som skúsil..odprezentovali sme to real-time, urobili nejaké vyhodnotenie a závery. V tom vidím skutočný prínos pre komunitu . Ty 5 rokov o tom píšeš a čo z toho mala táto komunita? Falošný optimizmus, ktorým ich nabádaš, aby vstúpili do sračiek zvaných penny stocks? A kde skončia títo chudáci, čo sa nadchnú tvojou linkou na ,,leaderboards,, ked ani ty po piatich rokoch nie si v reálnom obraze? Kedy už prídeš na to o čom je celý tento biznis, vrátane Sykesa a leaderboards v penny stocks a vo forexe?

Nechce sa mi písať o tom, o čom je celý profit.ly, aké podvodné praktiky používa Sykes a z čoho skutočne žije. Miesto toho , ked si už spomínal tie trading desky, dám ti tu článok od jedného slovenského tradera,, ktorý opisuje svoj trading v prop firme v New Yorku. To je asi prínosnejšia debata ako o penny stocks.

http://www.karierabezhranic.sk/karierny ... eter-saro/" onclick="window.open(this.href);return false;

Všetci ktorých baví trading si to prosím prečítajte. Nie je to len teoretizovanie, je to interview zo života. Bez štúdia tony kníh a pochybných kurzov si z toho môžete urobiť obraz ako to v takej firme funguje. A prosím, napíšte názor, či sa vám to páčilo a či by ste chceli obchodovať v takej firme. A či by ste v takej firme boli ochotní zaplatiť 2 a pol tisíc dolárov za vstupné školenie. Ak bude dosť názorov, napíšem svoj. Keď nebude, škoda písať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa davoo2 »

Ja neviem preco sa ma snazis spajat so Sykes-om, ked som sa jasne vyjadril, ze nikoho nepoznam kto tu stranku pouziva, len Chris hovoril o myfxbook na akcie a ja som dal tento link a ja som teda expert na penny stocks nebol (zase tieto tvoje finty ako mi vkladat do ust nieco co som netvrdil a ukazovat veci z perspektivy akej sa ti hodia) a mal som to ako hranie. Jeden jediny realtime trade som podla tvojich meritok dal a otvorene som to tu povedal, tak tu nepotrebujes "odhalovat pravdu". Este som aj explicitne povedal, ze ju zalozil Sykes, pretoze si myslim, ze to je dost podstatna informacia a ja som si vedomy ze kosher moc nie je, odhalovat tu "dalsiu uzasnu pravdu" o nom nemusis. Ved jeho pozna cely internet a ked si precitas nejake moje nazory par rokov dozadu na neho, tak proste nemozes tvrdit co tvrdis. To je nonsens.

To ze ty alebo Airwolker ste nezarobili na otc, nie je ziadna statisticka vzorka. To je strasne zvlastny nazor a cela veta.

Juggler velmi v dobrom teraz myslim. Nepis ten svoj nazor. Ver mi, ked na ulicu raz vides a pojdes si precitat tieto prispevky, tak sa budes strasne trapne citit. Ja by som najradsej urcitu cast mojej internetovej historie vymazal zo sveta. Ja poznam T3(nikto ju neradi medzi seriozne prop firmy), nikto v zivote od teba nebude brat par tisic na skolenie v realnej prop firme(to su podvody), to je nonsens, ten chlapec je z ekomomickej a zameriaval sa na restauracny biznis, aka je realne sanca ze sa mu vobec ozvu na CV prop firmy? Ako chalani seriozne. Ten clanok je riadny ujazd.

Juggler, kludne mi teraz vynadaj alebo hocijako sa vybujaci, ale pre boha ziveho nezacni sem pisat svoj nazor na prop firmy. Budes sa citit strasne trapne a chalani vy ked mate jugglera aspon trocha radi, tak ho v tomto nepodporujte. Ked chces dam ti echo na realne prop firmy a posli si tam zivotopis a potom sem pridi ten nazor povedat, to nie je teoria. Len si posli zivotopisy, nic viac nechcem. Ok? :) Ako nahle sa tam dostanes a zamestnaju ta, tak si hodny rozpravat, teraz si len civava co brese za plotom, tak isto ako v pokri, tak isto ako v tradingu, mozno ze nie je uplne civava. Musim utekat, len aby si sa neurazil alebo nieco. :) Nemyslim pejorativne, ale tie tvoje nazory o tychto dvoch temach su strasne sialene a vychadza a vychadza to len z toho ze sa v tychto odvetciach nepohybujes. Ako ja si myslim, ze si celkom schopny, ale za niektore tie vety sa budes trapne citit.
Naposledy upravil/-a davoo2 v St 04 10, 2017 4:27 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Aspoň v T3 si v obraze. Tak si sa predsa len posunul.
Neber to osobne davoo, ale ja svoj názor nemám písať a ty tu píšeš celé litánie?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa davoo2 »

Juggler ja som sa neposunul, resp, ano ale viac ludsky ako profesne. To len ty zo mna robis chlapca co si mysli ze Sykes je boh alebo ze neviem ze existuju falosne prop firmy a dalsie mnohe priklady. Ja si uvedomujem, ze nie si blbec a si si vedomy ake podvody a rozpravky su tu, ale to neznamena, ze tam vonku nie su aj seriozni ludia.

Kludne ho teda napis. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Konečne na spoločnej vlnovej dlžke. :D Áno. Sú seriózni ľudia. Sú seriózne firmy. Reálny biznis. Preto píšme o realite, preferujme prínosné veci a odhaľujme pravdu. Nelietajme v oblakoch. Som rád, že si sa vrátil a prepáč, že ma podráždilo, ked si začal o pennies a sykesovi. Ospravedlnujem sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

napisem ti svoj nazor. vobec sa nedivim, ze su vsade same civavy. :). pretoze ak takuto low cost farmu nazyvas proprietary tradingom a ludia ktori ta respektuju ako skuseneho obchodnika tvoj NAZOR preberu a nekonfrontuju s realitou. tak vznika ta toxicita, ktoru tu uz par rokov popisujem. ten nestastnik v clanku vobec nemusel ist do Ameriky. pokojne mohol ist obchodovat do Bratislavy. do Fimexu, Onyxu, alebo na floor ktory sa snazila postavit Sympatia finance o.c.p. usetril by si par tisicok kilometrov a dostal by uplne rovnaky trening. / ziadny trening.

ten chlapec je nestastnik, pretoze on ani nevie ze nevie. a hned po T3 skusenosti, ktora bola pre neho fail s tradingom skoncil. pozri si jeho Linked in profile. garantujem ti ze low cost farmy su len inym druhom "edukacneho biznisu", kde z naivneho novacika jeho "Mentori" tahaju prachy. takto nejak to fungovalo v 90tych rokoch. ked to este +/- davalo zmysel.
Ak ma niekto takyto biznismodel dnes, vsetci sa mu smeju. napisem ti aj, kde su zakladne rozdiely.

1.) prop traderi aj juniroi maju uplne iny edu profile
2.) vzdy dostavaju zaplatene, fixny plat, ktory sa rata radovo v tisicoch dolarov
3.) vyberaju sa len najlepsi, z najlepsim profilom. do prop shopu sa nikdy nerobi plosny nabor ako do farmy, alebo OVB :)
4.) juniori su trenovani velmi intenzivne a je fakt, ze na live idu velmi rychlo, ale uplne zabudni na to, ze by ich niekto nechal beztrestne stracat peniaze. od toho su tam seniori , aby ich naucili na trhu fungovat tak, aby od prvych mesiacov robili 0+
5.) ze by si trainee za rok nezarobil ani cent? asi tazko. pretoze v zmluve od prop. shopu ma 3 month notice klauzuju , ze ak ma v rade 3 spatne mesiace tak leti. to je industry standard
6.) to, ze by si robil strategiu sam, akcie vyberal sam, riadil risk sam, a ze by bolo mozne, aby za den stratil mesacny profit, budem sa opakovat ale zabudni. to sa moze stat len na low cost farme. urcite nie v prop. shope

Ja skutocne neviem co na takyto prispevok napisat. uprimne citim strasnu frustraciu z toho, ze na zaklade fake news, fake info, osobnych nazorov a toxickych diskusii ludia sposobuju urcitou formou destrukciu.

NEVEDOMOST NEOSPRAVEDLNUJE
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

@davoo2

naozaj sa mi paci to prirovnanie pittbulov a civav. myslim si, ze si to trafil uplne presnea tiez vtipne.

mojim uprimnym zelanim je, aby bolo pittbulov ovela viac.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

pridam este jeden post a pevne verim, ze to bude pochopene tak ako to myslim.

dopustil som sa ohromnej chyby, ked som sa rozhodol zdielat moj nazor na euro. povedal som ze hranica 1.17 mi pride hodne vysoko a kedze drzim dolarove portfolio, obcas sa musim hedgovat. cely flame nastal v momente, ked som povedal ze sa na 1.17 odhedgovavam, a rovnako (uz si to nepamatam presne) tam padla informacia, ze som sa zacal hedgovat na 1.07.

na tento prispevok sa dalo pozriet dvoma sposobmi.

1) tak, ze som zahlasil oneskoreny a nicim nepodlozeny obchod z profitom 1000 bodov - co je samozrejme nezmysel pretoze som z toho obchodu nemal ziadny profit , kedze to bol hedge.
2) ze som nastupil na 1.17 net long USD. - co som skutocne urobil. - z ktoreho mozem mat eventuelne celkom slusnu stratu alebo zisk.

a z tohto prikladu si kazdy moze vybrat to co chce. ten kto chce hejtovat bude hejtovat aj jednu aj druhu moznost. prvu moznost bude hejtovat preto, ze je tam informacia 1.07 a 1.17. druha moznost na hate je , ze som na 1.17 vstupil na short euro resp long usd. a ze trh si kludne vystupal dalsich 350 bodov vyssie.

podstatna informacia ktoru som chcel sharovat je ze, 1.17 sa mi vidi ako dobra pozicia na short EURUSD. to je moj trade, nekryty a v objeme ako krava. samozrejme jogo si vybral svoju reakciu podla toho, aky ma ku mne vstah. nevadi mi to. ako som popisal vyssie , vadia mi uplne ine veci. viem, ze vela ludi nikdy neokusi ten pocit skutocne obchodovat a skutocne niest obrovske riziko. len by som Vam chcet zdelit jednu uzasnu pravdu. akykolvek hejt nikomu ku stastiu nepomoze. hejtom si nikto nevybuduje ani karmu a ani ziadny respekt. hejter zo seba maximalne urobi blbca a ten, ktory je hejtovany si zase za svoju stratu popripade zisk vyzerie to co si zasluzi. takze tato ohromna roztrzka opat nikomu nic nepriniesla. akurat ze ja budem druhykrat radsej drzat hubu. a jogo sa tu budete bavit o pasivnom investovani z vynosom 5% p.a. v principe sa nic nezmeni. :)
Naposledy upravil/-a Airmike v St 04 10, 2017 5:59 pm, upravené celkom 2 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

2x odoslane
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jogo »

Už som "vychladol". :)
Naposledy upravil/-a jogo v St 04 10, 2017 8:27 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa davoo2 »

JUGGLER napísal:Konečne na spoločnej vlnovej dlžke. :D Áno. Sú seriózni ľudia. Sú seriózne firmy. Reálny biznis. Preto píšme o realite, preferujme prínosné veci a odhaľujme pravdu. Nelietajme v oblakoch. Som rád, že si sa vrátil a prepáč, že ma podráždilo, ked si začal o pennies a sykesovi. Ospravedlnujem sa.

Na spoločnej vlnovej dĺžke sme. V oblakoch lietať nebudem a nechcem a to ze na mňa niekto vyprskne mi nevadí. Jedine co ma zaujíma, je ako byť pitbull a písanie hovadin na fóre a lietanie v oblakoch nie je najoptimalnejsia cesta, keď ma posunie prskanie viac dopredu, tak prosím prskajte. Cele otc vlákno bola len teória, pretože som to nepodložil výpisom a ani to nikto prakticky nevyskusal. Táto čivava už bitku dostala a na ulicu sa plánujem vrátiť a narobiť tam poriadky. Mam možno trocha inú cestu ako ostatni, ale proste viac verím tejto ceste z xy dôvodov a som presvedčený, že človek má väčšiu šancu posielaním zivotopisov ako to skúšať sam a tiež byť maximálne objektívny na všetky možné smery. Jedine co ma zaujíma sú reálne výsledky rôznych prístupov a pokiaľ najlepšia cesta bude byť lifestyle trader na Instagrame s foteckami z plaze a linkovovanim na môj trápny kurz, tak budem robiť to, zatiaľ to vidím ze najlepšia je ta stara dobra oficiálna cesta. Každý vedieme iný boj a ideme na to spôsobmi ktorým veríme že sú najlepšie. :-)

Jogo kľud. Ondro hlasoval tiež za a nikto na neho neutoci, ešte som mal pozitívnu reakciu za dosť slušný insight od neho. A ja tu neriešim realtime trejdy, len som videl vo vašich príspevkoch co sa mi nepáčilo a nepokladam to za pravdu.

Ja to považujem za uzavreté a ospravedlňujem za off topic ako vždy. Už sem nič nenapisem, z mojich príspevkov tu už seriozne možete spraviť román.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal:JUGGLER

napisem ti svoj nazor. vobec sa nedivim, ze su vsade same civavy. :). pretoze ak takuto low cost farmu nazyvas proprietary tradingom a ludia ktori ta respektuju ako skuseneho obchodnika tvoj NAZOR preberu a nekonfrontuju s realitou. tak vznika ta toxicita, ktoru tu uz par rokov popisujem.

NEVEDOMOST NEOSPRAVEDLNUJE
Hm. Prečítal si to povrchne a robíš mylné závery. Ja som vôbec nepovedal svoj názor. Dal som linku na článok , poprosil ľudí, aby si prečítali a potom som im chcel povedať svoj názor:
JUGGLER napísal:Ak bude dosť názorov, napíšem svoj.
Keby si ďalej čítal pozorne, zistil by si, že mám na T3 jednoznačne negatívny názor, veď som Davoovi napísal:
JUGGLER napísal:OK. Aspoň v T3 si v obraze. Tak si sa predsa len posunul.
Zaujímavé, že obaja ste takí bystrí, ale nechali ste sa zmiasť. Davoo si myslel, že sa strápnim ked napíšem názor a Mike, že som v omyle. A ja som sa len snažil presunuť tému z pennie stock sračiek na jednu prop trading sračku, ktorú som už dávno zanalyzoval.

Chcel som napísať pár faktov, v čom spočíva podvod v tej prop firme v ktorej trejdil ten chalan z článku. On vtedy to, že je obeť podvodu nevedel. Aj v súčasnosti pre tú firmu trejdí okolo tisíc ľudí a je isté, že 999 z nich odtiaľ odíde okradnutých.

Je to podobná analýza akých sme tu už urobili kopu, ked sme x krát rozoberali nevýhodnosť IŽP, nákladovosť rôznych finančných produktov, podpriemerné výnosy HF, či úplne mylné názory na celebritky ako je ,,český buffett,,.

Ale nevadí, ked máte pocit, že môže ísť o toxické príspevky, tak si ušetrím čas a bavme sa o čivavách... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jogo »

Airmike napísal:podstatna informacia ktoru som chcel sharovat je ze, 1.17 sa mi vidi ako dobra pozicia na short EURUSD. to je moj trade, nekryty a v objeme ako krava. samozrejme jogo si vybral svoju reakciu podla toho, aky ma ku mne vstah.
Jogo sa ťa len opýtal, či si danú zmenu nahlásil real-time (nakoľko to mohol prehliadnuť). Na tvoju podráždenú odpoveď už vôbec nereagoval, lebo nechcel hádku.

Apropo, teraz sa ťa opýtam, a nečerti sa, :) to je koľko percent tvojich úspor " moj trade,nekryty a v objeme ako krava". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

ok sorry, MOJA CHYBA, z toho tvojho postu som to naozaj nepochopil. som si isty, ze nie som sam.

JOGO

ja uspory nemam. len investicie.
vsetky su USD long. cize 100%
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Si ochotny 100% investicneho kapitalu vsadit na to ze tento graf bude dalej padat.

Ja som zase 100% vsadeny na EUR long, kedze zarabam v eurach a nevlastnim ziadne dolarove aktivum.

Nic v zlom, ale dufam ze zarobim ja a ty prerobis :D .
Prílohy
EURUSD
EURUSD
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

nie jaroslav80

ja som ochotny vsadit vsetky svoje dolare do investicie ktora mi prinesie nove dolare.
to ze sa zatial dolar znehodnoti o 5-10 % mi velmi nevadi.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vyborne. V tom pripade to vnimame uplne rovnako. Len ja ostavam radsej v eurovych investiciach.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AirMike: robil som analýzu T3 v lete na chate ked som po večeroch nudil. Škoda, že som si z toho nerobil poznámky, ale niekedy to dám dokopy ako samostatný príspevok.

Chcem sa ťa spýtať. Aj ja som dolárovo pozitívny a v poslednom čase som čítal viac článkov, možno konšpiratívnych, možno nie...ale podstata je v tom, že vraj IMF na čele s Lagarde chystá v 2018 novú éru svetových financií založenú na prepojení viacerých svetových mien. Dolár by už tam mal iba nejakú váhu a klesol by jeho význam v svetovom obchode. V súvislosti s tým, by vraj mohol nastať výpredaj dolárov a trvalé oslabenie kurzu. Aký máš na to názor?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

ziadny podobny clanok som necital ale predpokladam, ze nieco take je nerealne uskutocnit, a uz vobec nie v 2018.
vobec si to neviem predstavit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Kukol som spätne či nájdem nejaké články:

Rothschildov Economist pred 30 rokmi to predikoval za 30 rokov: http://www.anonews.co/rothschild-world-cuurency/" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu je je pár článkov zo súčasnosti:

https://www.theguardian.com/business/20 ... e-currency" onclick="window.open(this.href);return false;

https://dailyreckoning.com/one-world-on ... -currency/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Airmike napísal: ...ja uspory nemam. len investicie.
vsetky su USD long...
v CZK nič?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Airmike »

tak samozrejme. tym ze zijem v Cechach tak nieco malo mam. ale len na spotrebu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa jogo »

Hlasovanie skoncilo, z jeho vysledkov je zrejme, ze vacsina clenov fora suhlasi so zvykom tohto fora zverejnovat svoje investicie a obchody real-time. Preto by som poprosil aj tych clenov fora, ktori s tymto nesuhlasia, aby sa aspon zdrzali spatneho ohlasovania svojich uspesnych investicii a obchodov bez real-time nahlaseneho vstupu.
Za pochopenie vopred dakujem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa SomPanko »

Je v poriadku nahlasovanie s omeškaním 10-20 minút?
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa Aurelio »

SomPanko napísal:Je v poriadku nahlasovanie s omeškaním 10-20 minút?
zalezi jak dlho drzis otvorenu poziciu. ja drzim na cely zivot, takze aj keby som ohlasil o mesiac neskor, tak je to v poriadku. ak obchodujes intraday /vramci jedneho dna/, tak 10-20 minut je vela.
Power of Knowledge
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Požadujete, aby sa obchody a investície na tomto fóre oh

Príspevok od používateľa SomPanko »

Zatiaľ neobchodujem, ale plánujem mať pozície rádovo v mesiacoch/rokoch. Takže tam to asi nebude robiť problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"