Darwinex - Investovanie na Darwin burze + Stratégia

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
_Hustler_
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 10 03, 2018 10:03 pm

Darwinex - Investovanie na Darwin burze + Stratégia

Príspevok od používateľa _Hustler_ »

Zdravím , našiel som si pre vás čas a chcel by som vám predstaviť Darwinex brokera a darwin burzu a povedať ako investujem ja
a do ktorých konkrétne Darwinov investujem a v čom spočiva výber darwinu a kedy darwin likvidujem .

Darwinex je FCA Regulated forex broker , ktorý patrí medzi svetové špičky , podla môjho názoru je to najoriginálnejší broker.
Broker Darwinex je vhodný jak pre Traderov ktorým poskytuje špičkové podmienky vo forme STP/ECN kotacie a vdaka poskytovateľom likvidity špičkové raw Bid/Ask Spredy a maličké poplatky (komisie). Ale dobré obchodné podmienky sú štandard aj u vela dalšich brokerov ako napriklad ICMarkets . Tento Broker je originalny hlavne kvôli svojému prepracovanému Social Tradingu . možno si hovoríte že Social Trading nieje nič nové pod slnkom , Ale Darwinex sa zásadne odlíšil od všetkých brokerov čo poskytujú MAM a PAMM. Darwinex prišiel zo svojou Darwin burzou ktora neposkytuje nastroj MAM ani nastroj PAMM ale poskytuje investovanie do úspešného obchodného účtu pomocou investovania do Finančného aktiva ktoré reflektuje eqvity daného obchodného účtu . V praxi to vyzerá tak že obchodník si založí Traderský účet u Darinexu a ak bude dlhodobo úspešný a bude splnovať podmienky ako DrowDow pod 20% tak si môže svoj účet dať na Darwin burzu , respektíve sa mu vytvorí finančné aktívum ktoré bude presne kopirovať jeho eqvity. a Investor môže zanalyzovať daný Darwin a nakúpiť ho . každý Darwin ma troj písomné označenie na svojej Dariwn burze podla čoho sa darwin vyhladáva , napríklad populárny Dariwn LVS (Long Vision) .
Otazka1:prečo je Darwin finančné aktivu lepšie ako MQL signaly ?
Odpoved:MQL signal je najhoši spôsob Social Tradingu, Audit nieje verifikovaný a výslekdy môžu byť falošné a signal sam o sebe je nekvlaitný nastroj lebo kvôli odozve (pingu) môžete mať absolutne odlišné výsledky (plati hlavne u salping stratégii).
Otazka2:Prečo je Darwin finančné Aktivum lepšie ako MAM (Multy Account Manager) u dobrého brokera?
Odpoved:MAM je v podstate kopirovanie pomocou signalu ktorý poskytuje daný Account Manager , problém tam robí znova odozva (ping ) a rozlišné sklzy , a výsledky budú horšie .
Otazka3: prečo je Darwin finančné Akctivum lepšie ako PAMM ?
Odpoved: PAMM u špičkového brokera je sice lepši nastroj ako MQL signály a je lepšie ako MAM ale Darwinex finančné aktivum nesie viac výhod ako PAMM . každý PAMM účet má rozdielný minimálny vklad aby potencial a rizika boli také isté ako u Tradera ktorý dané Pamm poskytuje , preto u PAMM vznika priestor pre ludskú chybu .
.................................................................................................................................................
Fakty a výhody Darwin finančného Aktiva:
-Minimalna investicia do hocijakého Darwinu je 200Eur
-Vaše výsledky budú na 100% isté ako u finančného Aktiva do ktorého investujete , teda istý DrowDown a isté percentualne
zhodnotenie , či už investujete 200 Eur alebo 200.000Eur
-Transparentné výsledky , Darwin je možné analyzovať podla nadštandarných paramtetrov ako ReturnDrowDownRatio, Sharp
Ratio atd , ale sú tam poskytnuté aj základné informacie ako max DrownDown , Zhodnotenie , RiskRewardRatio atd a
smaozrejem eqvity finančného Aktiva
-majiteľovi Darwin finančného Aktiva ide poplatok kvartalne 20% len zo zisku . teda ak investujete 100.000 a za 4 mesiace
vam Darwin zarobi napr 20% (20.000Eur) tak 20% si z 20.000 eurového zisku poskytovatel Darwinu strhne ako poplatok. Ak
darwin nič nezarobi tak nič si nestrhne , preto je Darwin provider motivovaný k ziskom
.......................................................................................................................................................
Moja stratégia čo sa týka investicii do Darwinov:
Darwin vyberám na zaklade niekolkých parametrov.
Darwin musi mať minimalne 2 ročnú historiu
Darwin musi mať DrownDown pod 15%
Darwin musí mať Return DD ratio väčšie ako: 3 (idealne 4 a viac)
Darwin musi mat stabilnú eqvity
Darwin musí mať investorský kapital minimane 300.000(to znamena že zvlada velké objemy(loty))
Darwin nesmie mať investorský kapital väčší ako 5 Mega Eur (moc velký objem môže zapričiniť problémy)
Je dobré ked darwin ma positive RiskReward ratio(nieje to podmienka nutna)
Darwin nesmie príliš korelovať s inými Darwinmi
Poskytovatel Darwinu musí komunikovať na darwin fore alebo mať svoju vlastnú strnaku

Kedy Darwiny Zahadzujem (likvidujem) ?
Jednoducho po nakúpený Darwinu Darwin držím až kým nedosiahne DrowDown 20% (pokles 20%)
Alebo : Darwin zahadzujem ked stagnuje viac ako 1 rok (stagnacia môže značiť "vyčerpanie" daného modelu)
.......................................................................................................................................................
Aké Darwiny momentalne držím nakúpené a prečo ? a ktoré Darwiny odporúčam

Tak v prvom Rade by som chcel dať poklonu uživatelovi VPSEntry u ktorého mám nakúpený luxusný Darwin LVS (Long Vision) ktorý obchoduje Breakouty pomocou AOS(automatického obchodného systému) na hlavných menových paroch , obchoduje vo volatilnom období . Okrem LVS uživatel VPSEntry poskytuje dalši Darwin ktorý mam nakúpený , jeho Darwin Značka je BDR Building Dreams FX ktorý obchoduje návrty ku bodom ktoré boli breknuté , teda je to reverná Strtégia .Darwin uživatel VPSEntry ma svoju vlastnú firmu a stranku tu : http://www.feycox.com" onclick="window.open(this.href);return false; kde najdete na nich kontakt a viac informacii , ak ich poprosíte tak vám dajú investorské heslo od platformy MT4 a môžete si popozerať obchody klúdne v realnom čase . Tu je Myfxbook od mojého oblúbeného Darwinu LVS , https://www.myfxbook.com/members/osnalp ... on/1489427(momentalne" onclick="window.open(this.href);return false; si zrušili účet u AtiveTades a sú iba u Darwinexu a Lmax ). tu sú informacie o Darwine LVS http://www.feycox.com/lvs/" onclick="window.open(this.href);return false; a tu je samotný Darwin LVS https://www.darwinex.com/darwin/LVS.4.2 ... nt=VPSEnry" onclick="window.open(this.href);return false;
.
okrem Darwinov LVS a BDR od uzivatela VPSEntry(firma feycox) mam nakúpený Darwin THA (Thales) od finbowu , Darwin Thales je pre nových investorov tušim uz ztovrený a na Darwinex burze ho môžte už iba sledovať ale môžete ho kopírovať pomoou MAM (multy account managera) alebo investovať do Pamm , majú to u Lmax,Varnise,SwissQote cez ktorých môžete ist PAMM alebo MAMM . viac info o fin bou tu : http://www.finbou.com" onclick="window.open(this.href);return false; , tiež ak ich poprosíte tak vam dajú investorksý login do patformy MT4 u brokera ktorého si vyberete (Lmax,Varnise,SwissQote). .
okrem Thales , LVS a BDR mam nakúpený DLF (Darwin lion fund ktorý ma tiež pekné parametre). u každom darwinu som vo peknom pluse a ešte ich neodpajam a drzim kým nebudú mať pokles 20% alebo ročnú stagnaciu .

Nakupit darwiny na darwin burze si môžte skúsit zadarmo aj s Demo kapitalom aby ste sa zoznamili s platformou . skúste si poskladat portfolio na https://www.darwinex.com" onclick="window.open(this.href);return false; . ak chcete napišem vam viac informacii o Darwinexe a odpoviem vam na vše dotazy
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Darwinex - Investovanie na Darwin burze + Stratégia

Príspevok od používateľa Chris »

Ten myfxbook link neexistuje. Je nejaky trackrecord cize zase len plna strana nicoho ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
_Hustler_
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 10 03, 2018 10:03 pm

Re: Darwinex - Investovanie na Darwin burze + Stratégia

Príspevok od používateľa _Hustler_ »

ahoj blbo som som ten myfxbook link asi skopíroval , tu je funkčný: https://www.myfxbook.com/members/osnalp ... on/1489427" onclick="window.open(this.href);return false; . je aj v TOP liste na myfxbooku ale nejde kopirovať cez autotrade . ked chceš napíš im oni ti pošlú investorský login do mt4 platformy .
_Hustler_
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 10 03, 2018 10:03 pm

Re: Darwinex - Investovanie na Darwin burze + Stratégia

Príspevok od používateľa _Hustler_ »

Mimochodom na Darwinex burze sú iba ralne výsledky , teda presný tracking record je sam Darwinex . FCA regulacia je najprísnejšia regulacia vôbec . ak ti to nestačí tak im na fore napiš spravu a skoro každý ti poskytne investičné heslo priamo do platformy Metatrader 4 u brokerov u ktorých im fiči daný obchodný systém .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Darwinex - Investovanie na Darwin burze + Stratégia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vyzerá to lepšie ako čokolvek iné čo som na forexe doteraz videl a konečne vidím aj nejaký nezmanipulovaný a dlhodobejší track record. A som rád, že prvýkrát je tu niekto kto sa venuje investovaniu do social tradingu aj ked si osobne myslím, že forex je najťažšia kategória na dosahnutie dlhodobej profitability.

Škoda, že tu Mika už dlhší čas absentuje a Martin Pillar nekomentuje. Teraz by som privítal ich komentáre. Tých 200% za 4 roky a pár mesiacov je pekný výsledok..beriem to však s rezervou nakolko sme tu mali pochybnosti v prezentácii a možnostiach manipulácie účtov cez myfxbook. K odstráneniu pochybností by ten trackrekord pre mňa musel potvrdiť Mika, alebo Pillar.

Pre mňa je tam zvláštna položka deposits, kde je +49 000 a withdrawals -9000 a porovnanie s balance grafom. Ale nie som na to odborník...uveril by som Mikovi a Martinovi, keby potvrdili, že je to OK. Mesačne profits/losses zodpovedajú ,,normálnemu,, tradingu..dokonca by som povedal, že ,,nič moc,, keby tam neboli každý rok po jednom velmi peknom mesiaci ( cca +15%) čo robí s toho systému nadpriemerný systém.

K tým Darwinom čo vo mne evokovalo, že je tu niečo medziplanetárne...jednoduchá vec: 1 Darwin = 1 systém.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"