Nejčernější scénář

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Lobista »

Tito konzervativni ekonomovia proste nechcu vidiet najpravdepodobnejsiu moznost ako sa stat moze zbavit dlhu -- riadenou inflaciou. Oni by radsej skapali a poslali cely system do sraciek len aby neposkodili veritelov a sporitelov :D .

Je pravda, ze domacnosti a firmy sa nemozu zadlzovat do nekonecna /ci? :D/ . Ale staty a verejne institucie to bezne robili, robia a aj budu robit -- a mozu efektivne substituovat spotrebu inych casti ekonomiky, ako sa ukazalo napr. v Japonsku. Jedinou otvorenou otazkou je, kto tie dlhy zaplati. V pripade inflacie to budu Cina, Britania a Japonsko ako najvacsi veritelia USA. Ale o tom som tu myslim uz velakrat pisal a pripada mi, ze rovnako ako ti pani tiez omielam len to iste :P .
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa slimak »

Ja jednemu nerozumiem, preco UK nakupuje US dlhopisy. Preco? A za co?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Lobista »

Ono ich ma od 80-tych rokov, ked za Thatcherovej boli objavene ropne loziska v Severnom mori -- naleziska siete Brent. Briti to exportovali a zacali mat devizove prijmy, ktore ulozili v dolaroch. Odvtedy tie peniaze roluju v americkych dlhopisoch.
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa seven »

The unemployment rate of 10.2% was the highest since April 1983.

Unemployment rose by 558,000 to 15.7 million, the government said. Of those, 5.6 million had been out of work longer than six months, representing a record 35.6% of the unemployed.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

U6 je na 17,5%, nejvíce od velké krize


Pohled poradního výboru amerického ministerstva financí jsem pro registrované čtenáře shrnul zde: http://www.pro-investory.cz/aktualni_an ... a_financi/" onclick="window.open(this.href);return false;
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: makroekonomika

Príspevok od používateľa seven »

seven napísal:
Skuste si zatipovat na % nezamestnanosti v USA ku koncu roku. Teraz je myslím oficialne 7,2%. Roubini hovori o 9%. Ja si myslim, ze to moze byt aj dvojciferne cislo. Okrem toho tym oficialnym cislam moc neverim.


stalo sa - dvojciferne cislo( oficialne prezentovane) dosiahnute s predstihom.

Neviem, preco Roubiniho nazyvaju pesimistom. Tie jeho predpovede ( nezamestnanosti) su dost optimistické.
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa seven »

Japonsko pred bankrotem?

http://www.investicniweb.cz/trhy/region ... bankrotem/" onclick="window.open(this.href);return false;
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa ricmund »

tak to je hustý
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa seven »

burza v Zimbabwe



http://www.faz.net/s/RubF3F7C1F630AE4F8 ... 10A1B0EAB3" onclick="window.open(this.href);return false;
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa seven »

seven napísal:burza v Zimbabwe



http://www.faz.net/s/RubF3F7C1F630AE4F8 ... 10A1B0EAB3" onclick="window.open(this.href);return false;

este 1 graf (76000%/rok)
http://forum.goldclubasia.com/showthread.php?t=87" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Několik úvodních odstavců listopadového Hat Trick Reportu je k dispozici zde: http://pro-investory.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Doporučuji přečíst.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Podařilo se mi získat reportSocGenkomentovaný třeba zde: http://www.ritholtz.com/blog/2009/10/sg ... -scenario/" onclick="window.open(this.href);return false;
K dispozici ho mám zde:
http://www.pro-investory.cz/forum/topic ... opad_trhu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Na webu mám doplněný výňatek z Hat Trick Reportu + jsem připravil stručný výňatek z analýzy SocGen.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa jan »

Datovanie prasknutia ďalšej bubliny na rok 2012 môže znieť trochu odvážne. Andy Xie však má prognostické renomé. Patril medzi hŕstku ekonómov, ktorí správne predpovedali japonskú finančnú krízu (1989), ázijskú finančnú krízu (1997), technologickú "dot.com" bublinu (1999) a nakoniec aj americkú hypotekárnu krízu. "Nikdy som nepredpovedal prasknutie bubliny bez toho, aby k nemu skutočne došlo," tvrdí Xie.
http://nazory.pravda.sk/zruti-sa-cinsky ... k-nana_p12" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čauko.
Poslal mi to kamarát, je to z CI Komodity a hodí sa to sem.
Dúfam, že nevadí, že to tu kopírujem, veď je to reklama pre nich.
Je to pekne napísané. Píšu dobre.

Nočná mora roku 2010
(02.01. 2010 - 22:32)
Pozerať sa na príležitosti je jedna vec, avšak pripraviť sa aj na potenciálne katastrofálny variant je vec druhá. Obe sú však nutné. Aký je teda jeden z tých najhorších možných variantov, ktoré pred nami v roku 2010 stoja?
Predstavme si, že situácia sa príliš nezlepšuje. Dôvodov preto je viac než dosť. Všetci, ktorí rozmýšľajú racionálne vedia, že život na dlh netrvá večne a musia začať šetriť. To znamená, že ako spotrebitelia, tak aj firmy začínajú dôkladne rozoberať svoje náklady s priškrcovať luxusné a nerentabilné výdavky.
Znižovanie spotrebiteľského dopytu znamená pre súčasné uvažovanie politikov iba jedno – stimulovanie hospodárskeho rastu za každú cenu. Vlády tak budú pokračovať v rozdávaní svojich garancií a podpore nezmyslených opatrení typu šrotovného, či priameho vstupu do gigantických spoločností. Žiadna vláda však hodnoty nevytvára, najdôležitejšou úlohou vlády je hodnoty chrániť, na čo sa však z obavy o prepad do ekonomickej recesie úplne zabudne. Vlády tak budú pokračovať v devastovaní trhového prostredia, znižovaní produktivity práce a zadlžovaní svojho obyvateľstva. Ľudia budú pracovať viac ale neefektívnejšie a platiť vyššie dane, takže jediný sektor, ktorý bude prosperovať bude sektor vládny.
A potom priletí čierna labuť, je to jedno odkiaľ, no zrazu tu bude. Pod ťarchou svojich toxických aktív môže padnúť kľúčová banka, dokonca to môže byť štát, ktorý zrazu vyhlási krach a zriekne sa svojich záväzkov tak, ako sa to stalo už mnohokrát v minulosti. Avšak teraz je situácia radikálne iná ako v minulosti. Kedysi tu fungovali ochranné mechanizmy ako zlatý štandard alebo americký dolár bol tvrdou menou so silným ekonomickým postavením USA. Teraz je však situácia opčná a globalizácia so svojou sieťou vzájomne previazaných vzťahov spôsobí, že problém sa bude týkať každého.
Úrokové sadzby rýchlo vzrastú, nie však ani kvôli inflačným očakávaniam, ale kvôli nedôvere voči schopnosti vlád splácať svoje dlhy. Investori budú za svoje pôžičky požadovať oveľa väčšie úroky ako doteraz a pokiaľ im ich vlády nedajú, prestanú im požičiavať. Vlády a centrálne banky budú teda nútené zvýšiť úrokové sadzby. Vyššie úrokové sadzby však znamenajú omnoho vyššie vládne výdavky a čo je horšie, tak aj obrovské straty pre všetky komerčné banky, ktoré pomocou úrokových swapov gamblujú na udržanie statusu quo. Banky sú však totálne nepripravené na rizikové udalosti a tie im spôsobia obrovské straty, za ktoré budú platiť opäť spotrebitelia.
Viackrát sme si hovorili, že na svete je omnoho viac záväzkov ako majetku. Pri akomkoľvek väčšom krachu bude kapitál hľadať únikovú cestu čo najrýchlejšie do bezpečia. Avšak balansovanie všetkých vyspelých krajín na pokraji krachu bude znamenať, že kapitál zrazu zistí, že nemá kam utiecť. Dlhopisy vyspelých krajín sa stanú rizikovejšie ako dlhopisy veľkých firiem. Jedinou istotou ostane istota, ktorá je istotou už po tisícročia – jediné peniaze, ktoré nedokážu sfalšovať ani vlády – zlato.
Trh zlata je však už dlhé roku manipulovaný nekrytými predajmi najväčších komerčných bánk, ktoré majú na zlatých futures silné krátke pozície. Investori však prestanú dôverovať papierovým futures na zlato a začnú požadovať vyplatenie v drahom kove. Vtedy už zdecimované banky na svoje pozície rezignujú a trh zlatých futures sa rozpadne. Na trhu sa nenájde človek, ktorý zlato predá a jeho cena enormne vzrastie v priebehu hodín.
Banky budú musieť byť kvôli svojim masívnym stratám znárodnené a štáty sa ešte viac zadlžia. Nebudú si však môcť dovoliť viac financovať svoje dlhy a ostane im to jediné, čo vedia robiť dokonale – tlačiť nové peniaze. Len teraz sa však začne skutočné kvantitatívne uvoľňovanie, keď vláda bude tlačiť obrovské množstvá dlhopisov a centrálne banky ich budú skupovať.
Všetci investori zistia, že svoje peniaze už nemôžu investovať do ničoho reálneho a jedine si môžu kúpiť ďalší dlh vlády, ktorý rýchlo stráca na hodnote. Preto sa rozhodnú svoje peniaze rýchlo minúť za tovary, ktoré majú ešte hodnotu. Nastane tak obrovský dopyt po tovaroch, ktorý nedokáže byť kompenzovaný ináč ako rastom cien. Naštartuje sa hyperinflácia.
V priebehu pár dní zmiznú z pultov obchodov všetky potraviny a zavedie sa prídelový systém. Štát znárodní všetko, čo znárodniť môže a trhové hospodárstvo skončí. Ochrana ľudských práv sa stane príťažou a osobná sloboda upadne do zabudnutia. Jedinou otázkou bude prežiť. Zo súčasnej situácie bude obviňovaný kapitalizmus, ktorý kvôli chamtivosti jednotlivcov spôsobil globálnu pohromu. Ako jediné riešenie bude prezentovaný štát so silnou armádou a sociálnym cítením. Ľudský život bude musieť byť podriadený vyšším záujmom. Krajiny sa vrátia do čias Nemecka v tridsiatych rokoch...
Autor: Ronald Ižip
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Ahoj,

Rona rešpektujem, vyzna sa v problematike, rozumie suvislostiam ale je tam jedno velke ale !

Moj tradingovy omyl roku 2009 bolo pesimisticke scenario na akciach. Forex som zvladal vynikajuco..ale vsetky zisky pohltil moj scenar na akciach.
Problemom cikomodity pri dlhodobych prognozach je, ze sa drzia vzdy len pesimistickych scenarov...a drzia sa ich uz od urovni 800 -900 ES.
Ja som nadobudol pocit, ze su hlavne viac analytici ako traderi. Ako traderi by podla ich prognos zlyhali,lebo ich swingy by uz boli pri pake na margin call.

Trader vnima trh a trh ma rizika vzdy,ale vyhrava ten, kto vie casovat. Tu mam pocit, ze ich analyzy sice upozornuju ale timinogovo su uplne zbytocne dokonca kontra-tradingove.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja teda Ižipa nerešpektujem vôbec. Pozbiera všetky pesimistické správy z US internetu, narýchlo a nekvalitne to preloži a pozliepa do češtiny. A potom sa tvári ako kráľ v ČR. Jeho vlastnú úvahu, bez opisovania názorov zo zahraničia, som ešte nevidel. A stále dokola omiela to isté.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Filip prehanas.

Tak ja teda neviem, ci Ron vsetko preklada to si nedovolim tvrdit, ale stretol som ho osobne a zdal sa mi minimalne ako clovek ok.

Co sa tyka jeho analyz. Neverim, ze vsetko preklada a aj keby, pouziva rozne zdroje je to znacna robota, ktoru kazdi kto robi analyzy odceni.


A hlavne prečo hovoris o Ceskej republike?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Sak on je slovak a pise po slovensky.
Ale tie prognozy na mna vobec neposobia prospesne,moj pesimizmus potom narasta do extremov.Stretol som ho aj ja osobne, no tazko posudzovat, nevidel som jeho zive trejdy a ci je profitabilny, ostatne podla mna su len kecy okolo,ale myslim,ze keby bol profitabilny tak nerobi v brokerskej firme,teda sudim podla seba :lol:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pochybujem, ze pri tom pisani ma cas na trading. Podla mna vobec netraduje. CI komodity nezivi trading ale info a komentare.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

tie správy čo píše boli o pár hodín, alebo deň dozadu v angličtine na bloobergu. Takých opisovačov agentúrnych správ je v československu veľa aj bez neho. Stačí keď si vyberieš a prekladáš tie najpesimistickejšie, alebo naopak najoptimistickejšie - a máš zaručený recept na kráľa československých analytikov.

V ČR preto, lebo to preberajú aj české weby a tých je viac a aj o burzu sa tam zaujímajú viac jak tuna.

PS - niekto si tu nauzaj myslí, že brokeri sa živia tradingom? Alebo že analytici a novinári tradujú? Na trading tu majú tie tisíce chudákov z ulice - nepotrebujú si na tradovaní vyrábať straty ešte aj oni. Skúste sa opýtať aké "obrovské" portfóliá tradujú traderi u brokerov na ich vlastný účet.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa kubik »

S těma brokerama,novinářema a analytikama máš určitě pravdu,třeba finančník je toho příkladem,školením vyděláš bez rizika,ale to je obchod,já bych nebyl až tak přísnej,spíš by mě vadilo,kdyby lakovali obchodování na růžovo a to CI Komodity nedělá,dělají spoustu mravenčí práce,i když "jen" překládají,všichni co tady píšeme tak nějaké moudra vždy od někoho přebereme,málokdo je tak vzdělaný a inteligentní,že něco vytvoří sám(čest vyjímkám),takže já jsem za ten servis vděčný,čtu je hodně a myslím,že v našich jazycích zadarmo nic obdobného neexistuje a nebude existovat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

takže já jsem za ten servis vděčný,čtu je hodně a myslím,že v našich jazycích zadarmo nic obdobného neexistuje a nebude existovat.
súhlasím a tiež som rád za tie preklady a súhrny. Ale zase by som takéhoto novinára nevyhlasoval za rešpektovaného analytika.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa kubik »

Jinak co se týče analýzy,co napsal Ron,tak jestli to někde opsal či ne,je to jedno,ono vyjít s takovým pesimizmem ven je dost odvaha,když člověk kope za nějakou fy,akorát že nejde o to jestli člověk má pravdu či ne,spíše jde o to,jestli podle toho vydělá peníze a trochu mě to připomíná příznivce EW a nicka H.B.,ZZ atd z diskuzí na Patrii,kteří od března 2009 předpovídají brutální pád trhu a neustále vyhlašují shorty a mezitím trhy vyrostly o půlku spátky,tj by měl mít zadní vrátka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Všetci preberáme informácie z angličtiny.
Aj sa učíme.

Nikto učený z neba nespadol a nezdá sa mi, žeby naše VŠ dávali potenciálnym analytikom také vzdelanie, aby sa už nemuseli doučovať.

Voľakedy mi obsah v rodnom jazyku dosť chýbal.
Teraz viac menej už na slovenské analýzy nemám čas.

Ale vážim si, keď sa píšu dobré články.
Je mi jedno, či sú prevzaté, alebo vymyslené - hlavne , aby mali obsah: informácie, argumenty, logiku.

Nejaké závery, čo by som mal trejdiť - to od analytikov nečakám.
Stačia mi informácie. Závery si robím sám.

Myslím, že mnoho trejderov vyrastie práve z analytikov.
Stavím sa, že aj väčšina naších, či českých obchoduje na vlastný účet.

Ono je ťažko povedať vetu: ,,nerobil by analytika u brokera, keby sa vedel uživiť tradingom,,.... lebo raz možno bude platiť: ,,nestal by sa dobrým trejderom, keby nezačal ako analytik,,.

Ja stále sedím viac nad analýzami, ako nad tradingom ...takže tam niekde to všetko začína.

Tých naších analytikov si paradoxne vážim viac ako zahraničných ,,análov,,.
Zahraničných vyškolia, vytrénujú, nasadia do terénu a využijú na insider manipulácie.
A potom vidíme, aké hlúposti často produkujú v záujme svojích chlebodarcov...

Tí naši sa boria životom, učia sa, prekladajú ,musia kopu toho popísať a často ešte obskakovať klientov...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Přístup k informacím máme do značné míry podobný. Je jen na nás, kdo dá váhu jakým informacím.
Že CI Komodity někdy překládají je fakt. Když už překládají, překládají do druhého dne :-)
Kdo ale nepřekládá? I já ve svých rozborech vycházím z různých zdrojů. Pravda, nekopíruji celé články.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak zrovna u Tebe Honzo je mooooc škoda, že nepřekládáš respek. velmi, velmi málo. Máš super web, ale bohužel k naprosto drtivé většině článků nedáš ani dvě tři věty česky. Hlavně to neber prosím jako nějakou chybu, je to tvůj web a na Tobě záleží jak bude vypadat. To, že někdo neumí angl. nebo blbě není Tvůj problém, ale nepiš kdo nepřekládá :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kdo ale nepřekládá?
jasné, to je len dobré že prekladajú. Ale potom to nie je analytická práca, ale novinárčina. A tak tých ľudí treba aj brať (čo nie je nevyhnutne negatívne). Negatívne je len, keď sa niekto stavia do roly, ktorá nie je úplne pravdivá.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

ricmund napísal:Tak zrovna u Tebe Honzo je mooooc škoda, že nepřekládáš respek. velmi, velmi málo. Máš super web, ale bohužel k naprosto drtivé většině článků nedáš ani dvě tři věty česky. Hlavně to neber prosím jako nějakou chybu, je to tvůj web a na Tobě záleží jak bude vypadat.
Dík, beru to jako podnět.
Jinak větší analýzu pro začátek roku také chystám. Ta bude v češtině :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

kludne by si to mohol písať dvojjazyčne a vyrobit si ešte EN verziu webu, aby si získal slávu a čitateľov aj za hranicami :P
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

Na dvojjazyčnou verzi nejsou síly...
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Honzajs »

DOW 1000
Analýzu od Longwave Group najdete na http://www.pro-investory.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Lobista »

DOW 1000
Analýzu od Longwave Group najdete na http://www.pro-investory.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak som si to konecne precital a chvilami som sa aj bal pritom :D. Ale par veci mi v tom nesedi. Napriklad to P/E ratio na SP500. Zda sa mi, ze sme to tu uz davnejsie rozoberali, lebo sa to objavilo niekde a to cislo vobec nesedelo.

Tiez som uplne nestravil tie Kondratievove cykly - ako to pocital? Maju u neho fixnu dlzku? -- mne sa zda ze nie. Nie je to len data mining?

A uplne ma dostali tie 40 rocne resistance levely, ktore by podla neho teraz mali zarucene fungovat ako supporty :D .

Ale citanie zaujimave -- hlavne tie citaty. A urcita podobnost s rally 1930 tu je tiez, netvarme sa ze nie. Aj ked to podla mna vyzera ked tak na dlhsiu stagnaciu a nie depresiu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa jonatanus »

presiel som si len te grafy.. uz samotny nadpis :roll:

v 2008 sme neboli v (us akciovej) bubline

p/e je uplne mimo, to je koli tym odpisom, tu su normalne priemery P/E sektorov
http://finviz.com/groups.ashx?g=sector&v=110&o=pe" onclick="window.open(this.href);return false;
neni to super lacne, ale dow 1000 by to vyzeralo asi ze p/e 0.00000000000001

dividendy zase uplne mimo, teraz sa viacej pouzivaju buybacky, historicky dividend yield neporovnatelny
100 krat som to tu uz daval
Obrázok

ten 40 rocny support :roll:

a toto ma dorazilo
I subscribe to two Elliott Wave theorists; Robert Prechter’s Elliott Wave International
edit: a ne tak toto ma dorazilo este viacej
So there’s what I think are pretty compelling reasons for Dow 1,000.
na zaklade hentych argumentov skorej priletia martania a cez naked shorting zmackaju ten dow na 1000..
I challenge you to give one good reason why that target is ridiculous.
nic ma nenapada


nenormalne jak moze niekdo vazne pisat taketo diletanske sracky..
a este sa tvaria ako normalna firma:
http://www.longwavegroup.com" onclick="window.open(this.href);return false;

hold finance :roll:
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa seven »

iba pre zaujimavost : bear - markets od 1950

http://dshort.com/charts/bear-markets.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... vedie-trhy" onclick="window.open(this.href);return false;
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa kubik »

CI komodity:

Hra s ohňom. Aj takto by sa dalo nazvať zahrávanie sa vlád s narastajúcim deficitom verejných financií a tlakom na celkové zadlženie krajiny..v prehľadnom obrázku Vám prinášame rozdelenie krajín do troch farebných zón podľa deficitu verejných financií a celkového dlhového zaťaženia krajiny (% HDP)...je až zarážajúce, že jediná ekonomika aktuálne zobrazená v schéme pracujúca s prebytkom verejných financií je Nórsko.... najkrízovejšie sa javí Japonsko a výrazným deficitom verejných financií a celkovým zadlžením (dnes mu bol znížení výhľad od ratingovej agentúry SP). potom nasleduje Talianka a Grécko (tomu v decembri znížili rating všetky tri agentúry)...potom nasleduje Francúzsko, USA, UK, Írsko a Španielsko - všetky tieto patria do rizikovej zóny s potenciálom zníženia výhľadu, resp. ratingu kedykoľvek v najbližšej dobe od agentúr.... žltá zóna Holandsko, Nemecko, Švédsko, a Nórsko....bezpečnejšia zelená zóna je Dánsko, Fínsko a Rakúsko...viď priložený graf
Prílohy
gr_Deficity260110.gif
gr_Deficity260110.gif (34.7 KiB) 12951 zobrazenia
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Přinde mně, že ty čísla moc nesedí. Třeba Francie tam má deficit docela nadsazenej, Německo zas "podsazenej". Aspoň ve srovnání s oficiálníma výstupama, co sem naposled viděl.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa laty »

kubik napísal:CI komodity:
....bezpečnejšia zelená zóna je Dánsko, Fínsko a Rakúsko...viď priložený graf
Rakusko? Ja vidim na obrazku Australiu, nemyslim, ze Rakusko patri do zelenej zony so svojim deficitom.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nejčernější scénář

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Třeba Německo má ve skutečnosti deficit státního rozpočtu ve výši 5,9 %. nechápu, jak může být v grafu +/- 2,5 %, to nemělo ani před recesí.
Stejně tak výše veřejného dluhu k HDP je +/- stejná, jak v případě třeba Francie. Jak pak mohl v tom grafu vyjít takovej enormní rozdíl??? :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"