7 Powers

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MiBi
Platinum Member ***
Príspevky: 770
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 10 times
Been thanked: 357 times

7 Powers

Príspevok od používateľa MiBi »

Schopnosť získať konkurenčnú výhodu a vytvoriť priestor na trhu je to, čo oddeľuje prosperujúce organizácie od tých, ktoré iba prežívajú. Renomovaný stratég Hamilton Helmer toto krásne zhrnul do svojho konceptu „Sedem síl“ – nástroja, ktorý nám ponúka hlboké pochopenie strategickej výhody.
Sedem síl, ako ich definuje Helmer, sú špecifické atribúty alebo podmienky, ktoré spoločnosti umožňujú prevalcovať svojich konkurentov. Každá sila nielenže poskytuje výhodu svojmu držiteľovi, ale vytvára aj impozantnú bariéru pre svojich protivníkov. Pochopenie týchto právomocí a ich dôsledkov nám môže poskytnúť jedinečnú optiku, prostredníctvom ktorej môžeme hodnotiť, navrhovať a implementovať obchodné stratégie.

Whenever Warren Buffett invests, he always looks for economic castles protected by unbreachable 'moats'. Here's a brilliant graph covering all wide moat companies:

Obrázok

https://www.linkedin.com/pulse/seven-po ... o-dourado/
ziskaj 15€ akciu v XTB: https://invite.xtb.com/invite/?referral ... os-bglzbbg
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"