FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trhy letia dole, čo zobudilo analytikov a dnes tu pribudli dva články:

http://ako-investovat.sk/clanok/447/s-i ... ystalizuje" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ako-investovat.sk/clanok/446/fed ... ity-padaju" onclick="window.open(this.href);return false;

Mimoriadne sa mi páči ten prvý, od Kasika z Acrossu. Jeden z najlepších, čo som vôbec čítal.

Len škoda že sa chlapci nevyjadrili k možným scénarom PRED FEDOM...Ale ako vždy, po funuse.
To by ten článok nemusel mať názov : Z INVESTOVANÍM SA NEPONÁHĽAJTE ( teraz keď sa trhy rúcajú?) ale bol by napríklad o tom, že: MOŽNÝ PÁD TRHU môže ohroziť vaše zisky..

Názov druhého článku (fed-sa-vyjadril-o-ekonomike-pozitivne-akcie-aj-komodity-padaju)
nie je výstižný. Nie je podstatné, čo povedal Fed o ekonomike. Podstatné je, že definoval ukončenie QE. A to v druhom článku absolútne chýba.

Najpodstatnejšia vec na celom prejave Bernankeho nie je, že začnú znižovať QE, ale to, že Bernake povedal, že QE BUDE UKONČENÉ DO POLOVICE ROKU 2014 !

Bernanke said if conditions continue to improve, the Fed could reduce the pace of purchases later this year with a potential end to purchases coming in the middle of 2014.

Pred týždňom som písal o tom, že druhý najplyvnejší člen Fedu vyjasňoval, že odkupy budú pravdepodobne znižované o 10-20 mld, pričom každé takéto zníženie bude mať efekt akokeby zvýšili sadzbu o 0,25%.

Takže trh už dnes nemusí špekulovať kedy začnú. Dnes už vieme, kedy skončia.
A ak sa nedajbože zdvihne inflácia, tak Fed nebude váhať prejsť priamo na zvyšovanie sadzieb.

A ešte jedna vec je zaujímavá pre trh. Že BERNANKE KONČÍ. Že ho OBAMA už nechce. Šéf Fedu, čo bol pred Greenspanom doslova povedal, že má padáka. Hovorí sa, že sa v auguste dozvieme , kto ho nahradí. Vraj to bude žena.

P.S. Z pohladu SP 500 je teraz minimálny target 1570. Ideálna by bola korekcia 10% ( už máme za sebou okolo 6% ). Privítal by som 20% a viac. Keď bude po korekcii, dúfam, že už konečne zomrie BEAR v mojom vnútri a budem znova BULL ako som vždy býval. Už teraz tajne verím, že po velkom páde príde veľký rast podporený real fundamentami. Nie touto stagnáciou, čo vidím teraz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FED

Príspevok od používateľa filip glasa »

Len škoda že sa chlapci nevyjadrili k možným scénarom PRED FEDOM...Ale ako vždy, po funuse.
vyjadrili, len ja som sa ich nepytal tak to nebolo u nas publikovane.

Tieto dva clanky vznikli na zaklade toho, ze som si vypytal vyjadrenie. Este bude jeden od Saxa a jeden od Fidelity.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal:
P.S. Z pohladu SP 500 je teraz minimálny target 1570. Ideálna by bola korekcia 10% ( už máme za sebou okolo 6% ). Privítal by som 20% a viac. Keď bude po korekcii, dúfam, že už konečne zomrie BEAR v mojom vnútri a budem znova BULL ako som vždy býval. Už teraz tajne verím, že po velkom páde príde veľký rast podporený real fundamentami. Nie touto stagnáciou, čo vidím teraz.
BEAR v tvojom vnútri skončí, keď skončí QE. Nakupovanie dlhopisov ovplyvňuje trh a ťažko definovať, čo pôsobí viac na rast trhu. Včerajšia reakcia bola podľa mňa prehnaná. Ešte neskončilo QE a čísla sa nezhoršili skôr naopak. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa filip glasa »

QE sa skončí v roku 2014 len ako bude ekonomika OK. Ak bude zle, tak FED opat cez QE zasiahne. To ze sa skonci neznamena, ze sa stiahne likvidita z trhov. Len sa uz nebude prilievat.
Papiere ktore FED v ramci QE nakupoval normalne zmaturuju o X rokov - dlznici teda FEDu nesplatia dlh z danych papierov v roku 2014, ale pocas X rokov - podla toho kedy dane papiere maturuju.

Ak FED zastavi QE, tak to nie je pesimisticke, lebo zastavi QE ked bude na tom americka akonomika dobre. To nie je samo o sebe negativne. N egativna bude len docasna reakcia trhov - korekcia. Ale rozhodne to neznamena, ze konci civilizacia. Skor len to, ze sa situacia normalizuje a ekonomika je pripravena (ako tak) rast aj bez QE.

Ine dosledky z toho plynu pre trading, ine pre nejaky dlhsi makropohlad, ine pre nejaky vstup do akcii s dlhodobym planom (pre firmy rozhodne nie je zle, ak sa ekonomika zotavila).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: BEAR v tvojom vnútri skončí, keď skončí QE. Nakupovanie dlhopisov ovplyvňuje trh a ťažko definovať, čo pôsobí viac na rast trhu. Včerajšia reakcia bola podľa mňa prehnaná. Ešte neskončilo QE a čísla sa nezhoršili skôr naopak. :)

Podľa mňa je táto reakcia úplne normálna. Nenormálne bolo nafukovanie cien za posledné mesiace bez akejkoľvek averzie k riziku. OK. Akcie sú dlhodobo podhotnotené, vzhľadom na rastúci objem peňazí a atraktívnosť amerického trhu. Je načase, aby po 13 rokoch priniesli nejaké zisky ( očistene od infácie majú čo robiť aby sa dostali na NULU ! ).
Lenže práve ten rast, čo sme toho roku videli bol viac psychotický ( kyslíkom bol Fed ) ako fundamentálny (fundamenty idú od strany). Ceny rástli neadekvátne. Dá sa povedať, že trhy hľadia dopredu ( a očakávajú ďalší fundamentálny rast), lenže práve v tomto bode sa stráca istota a podpora Fedu. Sadzby sú už 5 rokov na nule a QE v podobe odkupov za 85 mld. mesačne nemôže fungovať donekonečna. Dokedy budú tlačiť a zvyšovať súvahu? Na toto dal Fed včera odpoveď.
Fed má pritom jedno obrovské šťastie... že sa nedvíha inflácia. To sami priznávajú. A práve to potvrdzuje, že ekonomika stagnuje. Fed len oddiaľuje deflačné tlaky a robí z núdze cnosť. Robia to šikovne ...ale bránia sa len ,,japonskému scénaru,,.. ktorý trval kolko...15 rokov?

OK. Uvidíme, čo bude ďalej. Ja tipujem ďalší pokles ( z možným rastom pred novou výsledkovou sezónou ). A potom ďalší pokles v auguste-septembri. Ak by pokles konečne naplnil moje očakávania a trh bude znova vypredaný (a peniaze amatérov v rukách špekulantov )...môže sa začať ďalšia rally. Až ten býk dostane odo mňa požehnanie.

Mojím krédom je, že jedine korporátne výsledky sú základom zdravého rastu. Až od nich sa môže odvíjať trh práce a ďalšia spotreba. Zverejnenia firiem sú moja živnosť. Sledujem ich celé roky, denno-denne niekolko hodín. A vidím, čo sa deje. Očakávania sú vysoké, zverejnenia naprd, fundamenty stagnujú, ale ceny sa utrhli z reťaze. Budem šťastný, keď ceny zletia a fundamenty sa začnú zlepšovať. To by bola tá pravá rally akú sme zažili v 2003-2007, alebo 2009-2010.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa filip glasa »

Grafy QE a rastu akcii od Pepu Pohorskeho (zatial z nasho teamu):

http://infip.cz/clanek/449/fed-a-zpomal ... eakce-trhu" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa filip glasa »

Komentár zo Saxo: http://ako-investovat.sk/clanok/450/ozi ... -je-otazne" onclick="window.open(this.href);return false;

A ešte by dnes mal prísť posledný z Fidelity.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa MartinUS »

Zdravim,

situace s omezovanim QE uz nejakou dobu existuje, avsak po poslednich datech a turbulenci EM...bude Fed nucen snizit/ pozastavit tapering QE?: http://proinvestory.cz/?p=15337" onclick="window.open(this.href);return false;

Enjoy!

Martin, ekonom, Chicago, USA
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinUS napísal:Zdravim,

situace s omezovanim QE uz nejakou dobu existuje, avsak po poslednich datech a turbulenci EM...bude Fed nucen snizit/ pozastavit tapering QE?: http://proinvestory.cz/?p=15337" onclick="window.open(this.href);return false;

Enjoy!

Martin, ekonom, Chicago, USA
Dobrý článok. Dík :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa rabdo »

Trhy jsou v určitém shizofrenním stavu v posledních dnech

čo dodať? :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Honzajs »

Kam má QE skončit?
http://proinvestory.cz/zvolnovani-kvant ... uvolnovani" onclick="window.open(this.href);return false;

Analýza pozastavení QE
http://proinvestory.cz/pozastavi-se-ome ... rickeho-qe" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

6 min. video o význame FEDu a QE:

http://www.youtube.com/watch?v=ziTpzVnU_V8" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa rabdo »

Fed zverejnil prepisy z 16 krízových zasadaní z roku 2008, kedy sa rokovalo o Lehmann Brothers a AIG. Bližšiemu spracovaniu sa budú určite venovať kolegovia. Ja len môžem dodať, že reakcia Fedu na krízu si zaslúži asi rovnakú pochvalu ako "slovenský hokej na tejto olympiáde". Okrem toho, že nepochopil vážnosť situácie v Lehmann Brother (zmenili výhľad dva dni po bankrote), doslova žartoval o situácii v AIG. Fed a jeho zasadania sú presne také ako sme si mysleli... (Zdroj: Bloomberg-trimbroker)
:roll: :roll: :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

myslite ze 17/18 marca FED ohlasi skore zvysovanie urokovej sadzby? Aka silna moze byt podla vas reakcia?

http://www.thefiscaltimes.com/Columns/2 ... ut-Run-Out" onclick="window.open(this.href);return false;
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa MartinUS »

to Marcos: Fed neohlasi zvyseni sazby March 18th, mozna vyjme slovo patiance ze sveho projevu, nicmene ani to nezarucuje zvysovani sazeb v June. Bude vse data dependent + zhodnoceni mezinarodni situace (viz Brazilie, Rusko se zrejme propadnou do silne recese), inflace se pohybuje stale velmi nizko a tempo rustu dolaru pusobi jako headwind pro tento scenar. Symbolicky tudiz mozna v June, spise pak v September. Nejvice budou reagovat urokove instrumenty s kratkou duraci, tj. segment dluhopisu 1-5, eurodollar futures, apod.

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

dakujem za reakciu. ja uvazujem ci uz vynatie slovicka patience nebude mat silny efekt. uz teraz trh trochu klesa, akakolvek info o blizkom zvyseni urokovych sadzieb moze znamenat odliv penazi z akcioveho na penazny trh, otazka je ci by to malo len kratkodoby alebo dlhodoby efekt.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa MartinUS »

Neni zac. Jde spis o kratkodoby vliv. Historicky v okne pred zapocetim cyklu zvysovani sazeb 6 mesicu a 6 mesicu po, tj. 6+6 ma akciovy trh tendeci rust v prumeru 10%. Nicmene pozdeji v ramci dalsich zvyseni sazeb se klasicka aktiva typu akcii a dluhopisu dostavaji do periody spise jednocifernych zhodnoceni rocne v prumeru nebo kolem 0 (samozrejme prudka korekce i 60-70% dolu muze prijit kdykoliv). Historicky kratce zmineno napr.: http://proinvestory.cz/zmena-urokove-po ... ina-aktiva

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja žiadne reakcie nečakám. Trh všetko započítavá dopredu. Čo sa týka FEDu mám len jedno pravidlo: štatisticky na 70% ide trh po zasadaniach hore. Samozrejme, krátkodobá volatilita nie je vylúčená... ved Fed je Fed.

P.S. Nauč sa očakávať úplne opačnú reakciu ako ti nahovára rozum a začneš rozumieť burze... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

Ak by započítaval všetko dopredu, prečo potom po niektorých zverejneniach dôjde k x %nemu pohybu? To či pôjde trh po zasadaní hore alebo dole, závisí od toho čo vyhlásia, nie? Štatistika je jedna vec, konkrétny pohyb druhá.
JUGGLER napísal:P.S. Nauč sa očakávať úplne opačnú reakciu ako ti nahovára rozum a začneš rozumieť burze... :wink:
Toto si zapamätám ;)
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa MartinUS »

Nikdy se neda presne rici, kam pujde po zverejneni statistiky. Zavisi na mnoha faktorech - v jakem tonu je to zverejneni, jaky dalsi vyhled, jake je poizicni nastaveni ruznych hracu v dany moment, apod. Nezridka plati buy/ sell the rumor sell/ buy the fact. Vse se na setiny sekundy prepocitava dle Bayess formule pravdepodobnosti. Od toho mame AOS, aby urcilo, za je vstup statisticky signifikantni ci nikoliv. Kdokoli vstupuje podle jen podle hrubeho odhadu, ktery si vytvori sam v hlave bez kvantitativniho propoctu s pravdepodobnostni/ statistickou vyznamnosti bude casto v delsim obdobi potrestan :)

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

dik. Co je AOS?

http://finance.yahoo.com/news/feds-pati ... 06321.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:Ak by započítaval všetko dopredu, prečo potom po niektorých zverejneniach dôjde k x %nemu pohybu? To či pôjde trh po zasadaní hore alebo dole, závisí od toho čo vyhlásia, nie? Štatistika je jedna vec, konkrétny pohyb druhá
Vezmi si ako príklad posledné payrolls a nezamestnanosť. Boli výborné. Vynikajúci trh práce - davy automaticky očakávali že bude rally. A stal sa presný opak. Na trhu zavládol výpredaj. Dôvod? Fed v dôsledku super čísel zmení postoj.

Ten výpredaj je zároveň príkladom na to vstrebávanie do ceny o ktorom píšem. Proste keď Fed zmení rétoriku, alebo termíny, už to nebude prekvapenie. Trh môže zareagovať nakrátko negatívne, alebo volatilne, ale v konečnom dôsledku o pohybe rozhodnú velkí hráči. Tí ak sú presvedčení o tom, že akcie budú rásť, tak ten pokles skúpia a indexy porastú. Ak o tom nie sú presvedčení (ale nie z dôvodu toho, čo robí Fedu), tak prilejú benzín do ohňa a skúsia na tom zarobiť. Zarábať sa dá i na poklese. O tom sú dnešné časy. Samozrejme, investori a amatéri to zafinancujú. Tak ako financujú rast.

Ja osobne v tomto období vnímam to, čo urobí FED ako nepodstatné (pre ďalšie smerovanie trhu)). Oveľa viac ma znepokojuje vývoj fundamentov firiem - ich slabnúce zisky, tržby...to je pre mňa základom vývoja cien akcií...znepokojuje ma kolaps v oil, steel, materiáloch...velmi slabý retail apparel, kolabujúca námorná doprava atd. Doslova si kladiem otázku, či pri takých biednych výsledkoch môžu vôbec indexy znova zaútočiť na new high...

P.S. AOS je Automaticky Obchodný Systém...alebo program trading. Väčšinu príkazov na burze dnes zadávajú počítače..človekom riadené softvéry. Ak sa rozhodnutia rodia v hlave a príkazy zadávajú ručne, tomu sa hovorí diskrečný trading.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa MartinUS »

AOS, ano JUGGLER velmi spravne popsal. Dale je to soubor raacionalnich pravidel, ktera jsou testovana jak na realizovanych historickych datech, tak nahodne generovanych datech mimo soubor. To jest zcela objektivne, bez emoci a psychologickych chyb, ktere obvykle stoji investory dost prostredku. Napr. vice se da precist zde: http://proinvestory.cz/jakou-statistiku ... ystemu-aos Jak jsem uz tu psal na foru nekde, napr. podle meho AOS uz jsem dlouho short euro/ usd delsi dobu, short ropu, apod., tj. dane prichozi informace Fedu, atd. spise slouzi k uprave statistik pro potencialni vystup systemu v pripade adverni reakce nez aby do daneho pipadneho chaosu vstupoval :)

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

Vďaka obom. nechcem sa teraz dostať na úroveň konšpiračných teorii, ale nemôžu veľkí hráči využiť takýto event ako spúšťač veľkej korekcie? Veď tú tak či tak mnohí čakajú, sú znepokojení rovnako ako popisuješ ty Juggler.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Na burze je všetko možné. A všeličo sme už zažili. Aj tak si myslím, že nikto s istotou nevie čo bude, resp. trh sa ako celok dá zmanipulovať len veľmi ťažko...Veľkí hráči majú skôr svoje osvedčené metódy...insider info, vyrábanie rumorov, upgrady-downgrady a pod. Ja mám takú filozofiu, že na trhu sa vždy môže stať hocičo a ničomu sa netreba čudovať. Čudujem sa len vlastnej hlúposti, keď tomu niekedy neverím... My sme malé ryby, zbytočne si nad tým príliš lámeme hlavu, zbytočne filozofujeme o tom, čo by sa malo diať...Trh má nakoniec vždy svoju pravdu.

Nemyslím si, že je väčšina znepokojená tým čo vidím ja. Väčšina chce investovať, chcú napchať peniaze do akcií, lebo vidia, že ceny indexov rastú a zisky z toho rastu sú extrémne. Zároveň sú presvedčení, že sme sa už dostali z krízy a pri kvantitatívnom uvolnovaní centrálnych bánk už žiadne riziko nehrozí... To ako sa na to pozerám ja súvisí s mojou prácou a s tým, že ju robím dlhé roky...že sa neustále snažím porovnávať to, čo bolo a čo sa deje teraz. Aj to býva často klamlivé a tak sa musím opierať o fakty a čísla z trhu ku ktorým sa tiež dostanem len preto, lebo sa tomu venujem.

Väčšinu ľudí nejaké čísla, alebo štatistiky nezaujímajú. Zaujíma ich len to čo vidia a to už je na burze bohužiaľ len minulosť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:Vďaka obom. nechcem sa teraz dostať na úroveň konšpiračných teorii, ale nemôžu veľkí hráči využiť takýto event ako spúšťač veľkej korekcie? Veď tú tak či tak mnohí čakajú, sú znepokojení rovnako ako popisuješ ty Juggler.
Najvacsiu chybu, ktoru som robil od roku 2009 do roku 2012 bolo, ze vzdy som si vravel, ze USA indexy uz predsa vyssie nemozu rast a moje longy boli velmi kratke a casto som vstupoval do shortov na roznych "vymyslenych" urovniach, pripadne z roznych fundamentalnych dovodov.
Teraz uz nic nepredpokladam a jednoducho nasledujem trh.Len velkosti pozicii prisposobujem aj mojim fundamentalnym predpokladom.
Napriklad na CFD-DAX mam poziciu long, ale zaroven na CFD-ES som short, so skoro tak isto velkou poziciou a budujem ju uz dva tyzdne.
Dovod shortu? Presne to, co pise Juggler(posilujuci dolar, nizke zisky firiem atd) a hlavne tieto predpoklady potvrdzuju USA indexy, ktore padaju.Cena musi potvrdit moje fundamentalne predpoklady. Ak ich nepotvrdzuje, tak otvaram ovela mensie pozicie.
Preto shortujem ES-ko...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa osamely chodec »

mna zaujalo jedno a to cena X je na veeelmi nízkych uravniach a statistiky z USA nam dokazuju ze ekonomika slape ako hodinky, takze je nacase z vecierka odstranit nadobu s puncom... a zvysit urokove sadzby, no takto obnova nevyzera , jedine , ze auta vyrabaju z plastov :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

FED IN FOCUS: Investors' focus for much of the early part of this week will be the Fed. Policymakers start a two-day meeting Tuesday and many expect the U.S. central bank will signal in a statement after the meeting that they are considering raising interest rates later this year.
Policymakers have said they would be "patient" when it came to raising interest rates. Investors are watching to see if the Fed removes that word from its next statement.
The Fed has kept its benchmark lending rate near zero for more than six years, underpinning a strong rally in U.S. stocks.
THE QUOTE: "What people will be paying attention to is the Fed meeting on Wednesday," said Randy Frederick Managing Director of Trading and Derivatives with the Schwab Center for Financial Research. "The Fed is always a catalyst (for the market), the question is whether it's going to be a catalyst to the upside or the downside."

http://finance.yahoo.com/news/means-fed ... 49324.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tak som zvedavy, v tomto clanku to vyzera tak 50:50
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Britská kráľovná Alžbeta II. sa v júli 2009, teda rok po vypuknutí globálnej krízy, spýtala na zhromaždení profesorov London School of Economics jednoducho: „Ako je možné, že ste nevideli, že to prichádza?“
Tridsaťpäť špičkových britských ekonómov jej neskôr odpovedalo listom, v ktorom okrem iného napísali: „Bohužiaľ, omylom sme považovali veľkú bublinu za prekrásny nový svet.“
:lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Kos3 »

mam coraz silnejsi pocit ze US equities uz topuju/nemaju od toho daleko, drzat cash miesto akcii mi uz neznie ako zla volba ... vynimkou su aktualne eu indexy/nikkei kvoli QE, tam by ma zas zaujimalo, aky by mal pripadny crash na us equitach vplyv na zahranicne akciove trhy ... zacal by global risk off a pokles na vsetkych trhoch a este vacsi naval do dolara alebo by len vsetci participanti presedlali na zahranicne equity cim by este viac boostli ich rast? len nahlas rozmyslam ...
mam pocit ze aktualne hrozi trhu vacsie mnostvo roznych fattail eventov ako obvykle, napriek tomu idu us equities do neba lebo ved, kam inam by pf manazeri atd davali peniaze ked si chcu udrzat krok s benchmarkom a potrebuju uspokojit klientov
neutesuju ma tiez vystrazne clanky od osob ako bill gross, cripsin odey, carl icahn, steve druckenmiller, sam zell ...
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

Letíme hore :) čo myslite, dokedy?
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Kos3 »

pri coraz horsich US datach trh ocakava QE4? :D
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Nobody »

Kos3 napísal:pri coraz horsich US datach trh ocakava QE4? :D
Co na US datech spatrujes porad horsiho?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Tilbur »

Podla mna sa chlapci tuto nepytaju, ale chcu si potvrdit svoju pravdu. Aj ked im povies nieco ine, stale budu o tom istom.

Ja ti presne poviem, kedy pride top. Vtedy, ked to nikto nebude ocakavat a ked sa nasledne budu prelamovat supporty, ktore dotraz drzali.
To sa vola korekcia. Ale casovat to na zaklade nejakych dat, ktore ani nahodou nevies spravne vyhodnotit, sa neda.

Skusat vsak mozes. Vela stastia.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Nobody »

tilbur napísal:Podla mna sa chlapci tuto nepytaju, ale chcu si potvrdit svoju pravdu. Aj ked im povies nieco ine, stale budu o tom istom.

Ja ti presne poviem, kedy pride top. Vtedy, ked to nikto nebude ocakavat a ked sa nasledne budu prelamovat supporty, ktore dotraz drzali.
To sa vola korekcia. Ale casovat to na zaklade nejakych dat, ktore ani nahodou nevies spravne vyhodnotit, sa neda.

Skusat vsak mozes. Vela stastia.
Supr....není tu smajl palec nahoru...tak aspoň tak.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No hlavne potom chlapci napíšte, aký to bol pocit, keď ste nakupovali za all-time high a presviedčali sami seba, že je v tom hodnota. Ale veď trend is friend nie? Akurát to neplatí v piatej vlne v piatej vlne. Ale však Janet, Ben či Alan sa o to postará. Ibažeby nie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

Všetci vedia ze korekcia bude, len nikto nevie kedy. Napriek tomu sa mnohí snažia ju predvídať, resp. na ňu byť pripravení, to nemôžeš nikomu zazlievať...niektorým sa to aj podarí.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Tilbur »

Za seba mozem povedat, ze neviem, co bude zajta.

Ale ak bude scenar a, - mam plan, ako sa zachovat.
Ak bude scenar b, - mam plan, ako sa zachovat.
Na burze je dolezite byt pripraveny, nie predvidat buducnost. To si prosim zapamataj.

Inac, rad citavam tento blog. Mozno ti v niecom pomoze.
http://crackedmarket.com" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa Marcos »

suhlasim, treba byt pripraveny a dakujem za blog. Problem vidim v tom ze moze prist aj scenar c na ktory nemusim byt az tak dobre pripraveny ;) Este k tomu predvidaniu - ludia dennodenne davaju mnozstvo penazi do snahy zistit co bude (od vestenia z kavy po rozne zlozite analyticko/predikcne nastroje). Niektorych z nich to aj vyde (uz ciste statisticky je iste ze niekto sa obcas musi aj trafit) a niektore oblasti (napr. v mojej praci) sa aj daju naozaj relativne dobre predikovat na zaklade minuleho vyvoja. Nehovorim ze to je spravny postup aj na financnom trhu, ale podla mna to je faktor ktory nemozes uplne ignorovat - trh moze stupat lebo si vsetci myslia ze bude stupat a nakupuju, nie?

Toto video mi pride vtipne: http://money.cnn.com/video/news/2015/03 ... e.cnnmoney" onclick="window.open(this.href);return false;
Len mi na konci este chyba titulka "let the bubble grow a bit more" ;).
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: FED - ukončenie kvantitatívneho uvolňovania

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos, Tilbur Ti dobre radi. Uz som tu parkrat spominal, ze odhadovanie vrcholov na indexoch z akychkolvek dovodov mi nedovolilo vybrat zisky z rastu indexov od 2009 roku a to som bol v marci 2009 na 95% v cashi a nic som v krize nestratil.
A tie dovody, preco nemozu indexy rast vysie boli vazne. Napr: 2009- kazda akcia USA na zachranu bank bola neuspesna a banky a indexy klesali stale nizsie. 2010- Kriza okolo Grecka a hroziaci rozpad Eurozony.
2011- preliatie krizy do Spanielska a Talianska a znizenie ratingu USA
2012 - QE-ka a eurovaly, ocakavanie hyperinflacie, blizime sa k all-time high na SP500
2013- krizy v arabskych statoch a hrozba ropnej krizy ala 1974
2014-rusko-ukrajinsky konflikt

A indexy len rastu a rastu. :)

Povedz nejaky vaznejsi dovod, ako su tie horeuvedene,preco by mala prist celosvetova kriza.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"