india

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

india

Príspevok od používateľa Marcos »

snažím sa tu nájsť nejakú diskusiu o Indii a nič nenachádzam, aj o BRICS je tu toho pomenej. Investujete teraz niekto v BRICs? Mne príde zaujímavá z BRICs jedine India, myslite že stojí za to sa ňou zaoberať?
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: india

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

urcite sa stoji ňou zaoberať. ja sa velmi zaujimam prave o ich menu indicku rupiu už asi 3 roky. problem je v tom ze retail traders zo zahranicia nemaju pristup na domaci trh iba velky big player zatial. My mame moznost obchodovat iba inverznu rupiu ta je ale najviac likvidna na burze v DGCX denna likvidita je 35000 a 50000 kontraktov momentalne IB tuto burzu v ponuke nema druha moznost Chicago CME 2 typy kontraktov jeden ma likviditu niekde na urovni 20-40 kaciek ten vacsi likviditu 150-500 kontraktov tretia moznost Singapur SGX denna likvidita 5000-10000 a 4 moznost CME europe kde je klasicka rupia USDINR futures bez likvidity ide o novu burzu.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: india

Príspevok od používateľa jogo »

Uz ju dlhsie sledujem a planujem ju nakupit v korekcii.7% rast HDP a rastuci index je velke lakadlo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: india

Príspevok od používateľa Marcos »

Ja považujem Indiu za vhodnú časť investičného portfolia, ale našiel som len jedno indexové ETF ktoré mi vyhovuje a to nie je až tak likvidne. vzhľadom na ich súčasnú vládu a ekonomiku očakávam rast, len sa mi zdá že o Indii sa malo piše a to ma zaráža. Jogo, akú korekciu očakávaš? Všeobecne či špecifickú pre Indiu? Chceš nakúpiť akcie či menu či niečo iné?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: india

Príspevok od používateľa jogo »

Chcem kupit indicky index cez ETF pripadne CFD. Este som si neprepocitaval velkost pozicie, musim si dat pozor, aby som to s velkostou pozicie nepresvihol podobne ako v Ruskom indexe.
Korekciu na nakup cakam(nie ocakavam-nemam kristalovu gulu :)) samozrejme na indickom indexe.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: india

Príspevok od používateľa Marcos »

No musíš aj očakávať, ináč by bolo dosť možné ze budeš čakať do aleluja ;) Z xetry sa mi paci Lyxor India Powershares.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: india

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:No musíš aj očakávať, ináč by bolo dosť možné ze budeš čakať do aleluja ;)
Neviem, ci si spravne pochopil, co som tym myslel.
Ocakavat korekciu znamena, ze si myslim, ze v dohladnej dobe maximalne do 2-3 tyzdnov nastane korekcia.
Cakat korekciu znamena, ze ani netusim, kedy ta korekcia nastane, ale viem, ze raz nastane aj ked o rok. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: india

Príspevok od používateľa Marcos »

no to potom vsetci cakame korekciu ;). myslel som ze si nejako pripraveny na to ze budes v dohladnej dobe nastupovat do indickeho indexu a chcel som vediet viac :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: india

Príspevok od používateľa jogo »

Nikto nevie, čo bude. Z toho treba vychádzať. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: india

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Marcos, na zaklade coho si vyfiltroval prave to jedno ETF?
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: india

Príspevok od používateľa Marcos »

Peter, už to je dávnejšie čo som si ho pozeral, ak si spomínam správne , bolo to jedno z dvoch ETF na Indiu obchodovaných v EUR na Xetre.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: india

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aha, si obmedzeny Xetrou, tak ok
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: india

Príspevok od používateľa Marcos »

Skôr šlo o to EUR ako o xetru.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: india

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:Uz ju dlhsie sledujem a planujem ju nakupit v korekcii.7% rast HDP a rastuci index je velke lakadlo.
Tak som tu indiu kupil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"