Volatilita je zpet

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa MartinUS »

Zdravim,

rust volatility v poslednich dnech je mozna prekvapujici, nemel by vsak byt: http://martinekonom.blogspot.com/2018/0 ... -zpet.html

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Twitter: @Martin_ekonom
http://www.quantexpo.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa toho grafu ceny akcií v porovnaní so ziskami firiem uleteli tak vysoko, že ide o najpredraženejšie trhy v histórii...
Prílohy
SP price vs.earnings.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa emr »

JUGGLER napísal:Podľa toho grafu ceny akcií v porovnaní so ziskami firiem uleteli tak vysoko, že ide o najpredraženejšie trhy v histórii...
Dolezity je rozdiel alebo pomer? Ak pomer, tak na globalnom maxime nie sme:

http://www.macrotrends.net/2577/sp-500- ... ings-chart" onclick="window.open(this.href);return false;

Pri tych maximach sa este treba trochu pozerat ci neboli anomalne nizke earnings (sposobene blizkostou recesie), ale ajtak to globalne maximum nie je.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Navyse posledne roky su velmi popularne grafy s exponencialnym narastom, tak ten druhy peak, ktory sa rysuje na modrom grafe moze vyletiet este trojnasobne vyssie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jaroslav80 napísal:Navyse posledne roky su velmi popularne grafy s exponencialnym narastom, tak ten druhy peak, ktory sa rysuje na modrom grafe moze vyletiet este trojnasobne vyssie.
Môže ísť kľudne 3x vyššie, ak budú sadzby -2% pár rokov,
ale môže ísť aj o 80-90% dole, ak sadzby prudko vyrastú ako v 70-tych rokoch.

Ktorý scenár je pravdepodobnejší nevieme.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa Aurelio »

MartinPillar napísal:
Môže ísť kľudne 3x vyššie, ak budú sadzby -2% pár rokov,
ale môže ísť aj o 80-90% dole, ak sadzby prudko vyrastú ako v 70-tych rokoch.

Ktorý scenár je pravdepodobnejší nevieme.
keby to napisal nejaky tlk, tak mavnem rukou a necham tak, ale kedze si 5x chytrejsi ako ja, tak si ma normalne zneistil. nebolo by to naopak? v deflacnom prostredi by graf letel dole a v inflacnom nahor, nie? ved ked je napr inflacia 50%, tak to znamena ze P&G zacne predavat svoj Ariel s 50% vyssou cenovkou, takze ma o 50% vyssie nominalne trzby, tak isto i naklady, cize i zisky a teda EPS je o 50% vyssie a ak predpokladame nezmenene PE, tak i cena akcie by mala byt o 50% hore, ci?
Power of Knowledge
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Počkaj, ale ja nehovorím o inflácii, ale o úrokových sadzbách ... to je rozdiel.
Infláciu každý vníma rozdielne.
Podľa mňa máme teraz rekordne nízke sadzby, ale vysokú infláciu. Resp. výška úrokových sadzieb nezodpovedá, výške inflácie.
Taylorovo pravidlo hovorí, že teraz by mali byť sadzby vo výške 3,5% v USA, čiže FED je výrazne pozadu s rastom sadzieb.
Inflácia je subjektívny pojem, ale výška úrokových sadzieb je jasná.

Predstav si, že PG mám konštatntné tržby každý rok (neviem ako sú ovplyvnené infláciou). Toto cashflow z budúcnosti má oveľa väčšiu súčasnú hodnotu pri diskontovaní pri nízkych sadzbách ako pri vysokých. Cena akcie je vyššia, ak sú sadzby nižšie. Teoreticky môže ísť do nekonečná, ak sadzby pôjdu nekonečne do záporu, bez ohľadu na to, aké veľké tie tržby sú.

Preto aj trhové PE je teraz oveľa vyššie pri nízkych sadzbách ako pri vysokých sadzbách v 70-tych rokoch
Prílohy
atlanta-fed_taylor-rule.png
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aurelio, pamatas ako si ma zmietol zo stola, ze trepem aj napriek tomu, ze dvaja vyznamnejsi (TOP 1%) pouzivatelia mi oponovali, ze peniaze drzia hodnotu. Pamatas si na to ? Neraz si sa celkom zhovadil v hadkach s inymi v inej teme, a teraz..
Teraz, Martin je 5x chytejsi nez ty. Logicky nekonecne krat chytejsi nez ja tlk. A Martin napise, ze vidi inflaciu na urovni 3,5% ? (podla Taylorovo pravidla)
Tak to uz kde sme. Cize podla teba ak tlk vyjadri svoj nazor a nemusi nutne byt daleko od pravdy, mavnes rukou, pripadne napises, ze je tlk a ak podobny nazor napsie niekto s menom, to je uz OK ? Vidim v tom typickeho moderneho konzumenta.
Mne ten jeho koment prisiel pomerne logicky a zretelny, ale mozno som ho zle pochopil - tam kde su lacne peniaze, tak sa pumpuju a kde sa pumpuje, tak cena rastie. Aj ked neviem ci priamo tie -2% peniaze mozu ist priamo do akcii, alebo nejakou obklukou (lacna nova fabrika).
Zacinas sa mi podobat, vytkol si mi ze mam 500+ prispevkov za rok, dobiehas ma. Toto je moj prvy prispevok tento rok, okrem novorocneho. Pripomeniem Ti ale jednu staru dobru radu do zivota - nesud, lebo budes sudeny.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Volatilita je zpet

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"