Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.

Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Poslaťod Glogol » Uto 09 03, 2019 1:04 pm

Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu ( urazovo zivotne poistenie) z dovodu 8% statneho odvodu pre mna v najnevhodnejsom obdobi - po 19 rokoch z 34 rokov. Nedalli mi ani moznost navysenia poistneho o 8%. Poradi niekto ako postupovat ? Vypoved v prilohe. Pripominam - vsetky platby mam vcas uhradene - dovodom je zavedenie 8% odvodu a nevyhodnost pre poistovnu a vraj :roll: aj pre mna.
Prílohy
un1.jpg
Glogol

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Poslaťod Rokosák » Uto 09 03, 2019 4:51 pm

Kde tvrdia, ze to je kvoli odvodu?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod Glogol » Uto 09 03, 2019 4:58 pm

Povedali mi to telefonicky. Vraj mi v maji poslali obycajny list kde ma informovali o vsetkom. Zial poslali to obycajne a na adresu spred 19 rokov ktoru mali na zmluve a kde uz nebyvam a terajsi majitel tvrdi ze nic neprislo. Dal som si ten list dnes preposlat, do konca tyzdna zverejnim. Ale aj tak je to vraj len oznamenie, ze ukoncia so mnou poistny vztah. Nic by to na ukonceni nezmenilo. Vraj tak ako ja mam moznost ukoncit zmluvu maju tu moznost aj oni. Celkovo som nasraty, vsetko obycajne listy, nic doporucene. Idem pozriet ten paragraf kto za akych okolnosti moze ukoncit poistny vztah.
Glogol

Poslaťod Glogol » Uto 09 03, 2019 7:13 pm

Ide este o RV poistku - urazova poistka s vratenim poistneho. RV poistovnu prevzala Uniqa. Poistka je od 2002 do 2034. Mam na papieri kolko mi na konci vratia - vsetko poistne cca 5500 eur a teraz po vyse polovici poistneho obdobia mi ukoncia poistku a davaju mi naspat cca 2100 eur - menej ako polovicu. O garantovanych min. 4 percentach zhodnotenia ani nehovorim.
Glogol

Poslaťod JUGGLER » Uto 09 03, 2019 10:30 pm

Pred 19 rokmi boli zaujímavé technické úroky...pozri si originály zmluvných poistných podmienok, ktoré si podpísal, či ti môžu zmluvu len tak vypovedať. Ja si myslím, že nemôžu, ale nechcú na teba doplácať, tak to riskli. Ved málokto sa súdi a sťažuje...
Pametám si, že niektoré poisťovne vyslovene huckali poradcov, nech oslovujú starých poistníkov a presviedčajú ich na nové, pre nich menej výhodné zmluvy.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Glogol » Str 09 04, 2019 7:59 am

Hladal som vypovedanie zmluvy - neviem to velmi najst. Jasne ze 8% Kazisvetov odvod je len zamienka - mohli mi poonuknut 8% navysenie poistneho keby chceli. Problem bude 4% garantovane zhodnotenie. Teraz po 18 rokoch mi ukoncia zmluvu s 30% kumulativnym minusom !!!! v roku 2034 na konci poistenia by som mal byt na nule + 4% garantovane nejake zhodnotenie.
Glogol

Poslaťod Glogol » Str 09 04, 2019 2:02 pm

Mozme zmrazit vlakno, tema je asi dost komplikovana, poslal som podnet NBS - Odbor dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením - > Oddelenie dohľadu nad poisťovníctvom. Nech ich sef NBS vidi ako poistovne zneuzili jeho odvod ....Nechce sa mi tomu viacej venovat aj ked to asi nie je koniec - dost mozne ze ked mi pride papierom ta vypoved z maja ze mi rusia poistku kvôli Kazimírovmu odvodu - rozposlem to do vsetkych medii .....
Glogol

Poslaťod rogue_trader » Štv 09 05, 2019 11:10 am

Ja som mal tiez zmluvu, este z konca 90 rokov uzatvorenu so Slovenskou zivotnou poistovnou so 6% technickou urokovu mierou a cca. pred 10 rokmi ma kontaktovali z poistovne (tusim Komunalna poistovna), ktora prebrala vsetky poistky od Slovenskej zivotnej/Kontinutity ze moja zmluva je zastarana a ze uz maju lepsie produkty - aby som si staru poistku zmenil na novu. Zmenu poistky som odmietol, lebo 6% v roku 2010 bolo viac ako dobre a vsetko pokracovalo dalej tak ako bola zmluva podpisana - asi preto ze do konca uz ostavali iba 3 roky (mal som zmluvu na 15 rokov) tak nemali potrebu to zrusit za kazdu cenu. Co ma vsak prekvapilo bolo ze pri vyplateni sumy mi bola strnuta dan - takze celkova vyplatena suma bola trochu nizsia ako mala byt podla zmluvy.

V kazdom pripade 4% technicka urokova miera je v sucasnosti pre poistovne uplna katastrofa, tak suhlasim s jugglerom ze sa poistovne snazia takychto poistiek zbavit za kazdych okolnosti a predpokladaju ze sa jednotlivci nebudu moc stazovat kedze tie poistky nie su na nejake zavratne sumy a vacsina ludi tomu ani nerozumie a stazovat sa nebude.

V kazdom pripade ti zelam aby to dobre dopadlo, a pripadne daj vediet ak by si dostal nejaku odpoved z NBS.
rogue_trader

Poslaťod rogue_trader » Štv 09 05, 2019 11:22 am

Este ma napadla jedna vec. 8% odvod sa tyka iba nezivotneho poistenia - takze argument ze koli tomu rusia tvoju poistku je klamstvo a bullshit.
rogue_trader

Poslaťod JUGGLER » Pia 09 06, 2019 9:37 pm

Ono to bol predtým 8% odvod a vzťahoval sa len na nové poistky. Potom to kazisveti legislatívne zdokonalili , od 2019 je to 8% poistná daň a vzťahuje sa to aj na staré poistky.

Pod neživotné poistenia spadajú aj úrazové poistenia, ktoré bývaju súčasťou životiek:

Neživotné poistenie (angl. general insurance alebo non-life insurance) je súhrnný názov pre všetky odvetvia poistenia, ktoré nespadajú pod životné poistenie. Patria sem predovšetkým všetky poistenia majetku, ďalej úrazové poistenie osôb a v neposlednom rade aj poistenie zodpovednosti za škodu. Uzavretie niektorých poistení môže byť nariadené zákonom.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Späť na Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť