Cestovné poistenie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
IWishIWasAMeme
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2019 3:40 pm

Cestovné poistenie

Príspevok od používateľa IWishIWasAMeme »

Ktoré poistenie je lepšie pre 2 - 3 osoby na krátke cesty? Mám od VUB Mastercard World kde mám poistenie, máme ponuku na Diners Club Pure+ kde je tiež poistenie alebo si radšej zaplatiť niečo priamo?
Používateľov profilový obrázok
Jirka Scobak
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ut 16 03, 2021 10:58 am
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Cestovné poistenie

Príspevok od používateľa Jirka Scobak »

Realizovali jsme webinář o cestovním pojištění:
https://youtu.be/s5wD7zS2dV0

❧ Obsah:
01:26 - Cestovne poistenie vs. európsky preukaz poistenca - kde je rozdiel? Vo Francúzsku je napríklad v zdravotníckych zariadeniach 20% spoluúčasť.
08:54 - Ktorá zložka z cestovného poistenia je po ochrane zdravia najdôležitejšia?
10:30 - Čo je dôležité po zdraví a zodpovednosti? Zdravie - zodpovednosť - asistenčné služby. Samostatne sú storno poplatky.
13:01 - Poistenie v rámci kreditnej karty - je iné?
14:53 - Najvyššie liečebné náklady sú v USA.
16:30 - Je lepšie celoročné cestovné poistenie alebo krátkodobé? Ako to kombinovať?
17:52 - Zásada: Čím viac na západ alebo na sever, tým sa škody viac vymáhajú a aj liečebné náklady sú drahšie.
18:16 - Ako vyberať cestovné poistenie?
19:35 - Ak mám peniaze na dovolenku, treba mať peniaze aj na poistenie. Napríklad v Chorvátsku sú na pobreží prevážne súkromné zariadenia, v ktorých európsky preukaz poistenca nestačí.
20:15 - Odporúča sa používať porovnávač cestovného poistenia. Aké kritériá sledovať?
23:18 - Celoročné karty majú v rôznych poisťovniach rôzne limity na to, koľko dní môže človek stráviť v zahraničí.
24:26 - Výluky.
27:33 - Rôzne poisťovne majú rôzny prístup. Platiť všetko alebo nechávať zodpovednosť napríklad leteckým spoločnostiam? Otázka je, čo je správne.
29:28 - Limity v poistení batožiny. Poisťovňa nemôže kryť čokoľvek.
32:38 - Batožina nie je primárna. Človek by sa mal báť veľkých škôd ako sú liečebné náklady a zodpovednosť.
33:08 - Príklady plnenia v cestovnom poistení.
37:25 - Aké riziká spojené s COVID-19 majú poisťovne zahrnuté v cestovnom poistení? Storno, liečenie, ostatné náklady. Pozor: Stále sa to mení! Treba si pozrieť poistné podmienky - niektoré poisťovne kryjú len v zelených krajinách. Problém je, ak sa farba zmení počas pobytu.
43:52 - Zaujímavé: Poisťovne zatiaľ neriešia očkovanie proti COVID-19.
45:04 - Poistenie do hor je poistenie na záchranné akcie. Napríklad, keď sa človek stratí. Nemusí byť zranený, ale treba ho hľadať.
49:49 - Špecifiká služobných ciest.
51:52 - Storno zájazdu - vzťahuje sa aj na pobyt, ktorý si objednám napríklad cez AirBnB?
53:40 - Názor na využitie zahraničných poisťovní, napríklad DAN alebo Alpenverain?
55:36 - Čo keď mi mešká lietadlo/vlak/autobus?
56:42 - Aká poisťovňa je aktuálne najlepšia pre COVID-19 poistenie do zahraničia?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Cestovné poistenie

Príspevok od používateľa rmaly »

IWishIWasAMeme napísal: Pi 19 04, 2019 6:03 pm Ktoré poistenie je lepšie pre 2 - 3 osoby na krátke cesty? Mám od VUB Mastercard World kde mám poistenie, máme ponuku na Diners Club Pure+ kde je tiež poistenie alebo si radšej zaplatiť niečo priamo?
Tak z voleja by som povedal, ze zalezi, kam zvyknes cestovat. Vramci EU (vramci civilizovaneho sveta) je to podla mna skoro jedno. Proste je dobre mat nejake cestovne poistenie na rozumne limity za rozumnu cenu (co ti vyhovuje)... ja mam normalne nejake positenie k visa karte od Uniqy... to kvoli nakupom v Rakusku, vyletom do Madarska, CR apod...

Ked planujes nejaku exotiku, tak naprilad ja som mal problem, ze mi Uniqa nevedela vydokaldovat rodinne positenie a prelozit do anglictiny (kvoli vizam), tak som sa aj tak radsej poistil poriadne jednorazovo na tu dovolenku...
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"