poistenie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.

poistenie

Poslaťod Veronika » Str 05 27, 2009 9:47 pm

vie mi niekto povedat rozdiel medzi jednotkovo viazanym (unit linked) a indexovo viazanym (index linked) životným poistením?
Veronika

Re: poistenie

Poslaťod peter.cmorej » Štv 05 28, 2009 11:39 pm

unit linked by mali byt klasicke investicne poistenie - hodnota nasporenej sumy sa odvija od sucasnej hodnoty financnych instrumentov, ktore v ramci poistenia vlastnis.

Index linked by podla nazvu malo byt poistenie, ktore sleduje nejaku vykonnost, respektive ma nejaku garantovanu vykonnost. Tz. bud kapitalovka alebo nejaky dlhopisovy hybrid.

To kde si sa s tym prosim ta stretla ?
peter.cmorej
admin

Poslaťod Veronika » Pia 05 29, 2009 10:37 am

toto som v podstate vedela, ja len ze ci niekto neviem o tom cosi viac..
to mam ako otazku k obhajobe DP:))) vysvetlit rozdiel.. ty pracujes v oblasti poistovnictva?

ak hej, mozno by si mi vedel aj povedat, ako vplyva hospodarska kriza na verejnost vzhladom zaujmu o poistenia..
Veronika

Poslaťod peter.cmorej » Pia 05 29, 2009 11:13 am

:) dobra otazka

ja sa stazovat nemozem, ale asi budu caskat takuto nejaku odpoved:

Hospodarska kriza vytvara tlak na financnu situaciu rodin, zvysuje sa nezamestnanost ... bla bla bla .. z daneho dovodu rodiny optimalizuju a prehodnocuju svoje vydavky a prehodnocuju aj zmysel a potrebu poisteni. Pokial rodina vo svojej zivotnej situacii nepocituje potrebu poistenia, je mozne predpokladat, ze prehodnocuje uz uzatvorene poistenie, respektive odklada zaobstaranie poistenie na neskorsiu dobu ... bla bla bla ... takze negativne.

Uz sa idem venovat niecomu zmysluplnemu :)
peter.cmorej
admin

Poslaťod mariamunir » Sob 01 10, 2015 9:49 am

Ahojte, cital som viac threadov o sporeni a investovani tu na fore, aby som si pomohol v mojom rozhodovani sam, ale zistujem ze som strateny v tejto teme?
mariamunir

Späť na Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia