HBReavis dlhopisy

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

HBReavis dlhopisy

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

Zdravim, dostal som sa k ponuke dlhopisov hb reavis, z prospektu ma to odkazuje na tento web:
https://hbreavis.com/bond/hbreavisfinanceskv/" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj ked na prospekte je isin: SK4000015814 - neviem tu ten dlhopis najst.

Dalej k tomu, zaujima ma nazor na tento papier. a tu je info z prospektu:
received_680031609139953.jpeg
Co vsetko si vsimat na nejaku rychlu analyzu ? ... Toto som v skratke videl ako prve:
Emitent zakladne imanie 5K€, avsak za dlhopisy ruci cely holding (znamena to ze sa tymto minimalizuje riziko ? )
Vynos 3,25%, 1,25% vstupny poplatok, 0,7% poplatok sporitelni za nakup, 0,2% poplatok sporitelni za vedenie uctu u CDCP splatny dvakrat rocne. (vynos minus poplatky mi pride velmi nizky)

Vdaka za koment, ktory pomoze. Investovanie do dlhopisov je pre mna zatial dost vzdialene.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: HBReavis dlhopisy

Príspevok od používateľa MFT »

No tiez mi ten vynos pride po ocisteny o poplatky dost nizky, ale rozhodnut sa musis sam... potom tu mas na vyber emisie dlhopisov nasich financnych zralokov... PENTA, JandT, ktori bezne uz emituju tzv. bezkuponove dlhopisy s vynosom 5,1% p.a., kde pri drzbe nad 1 rok si oslobodeny pri predaji od dani, co je k zamysleniu... :roll: :?: :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"