Havarijne poistenie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa jurmich »

dobry.

Hyundai Accent, rv 2009, 1399 cm3, 71,3 kw...
momentalne mam auto poistene v allianz. kedze mi 20.5.2010 koncia poistky pzp + kasko, ktore som vypovedal v zakonom stanovenej lehote hladam alternativu.

zaujali ma ponuky od union za cca 168 € rocne bez spoluucasti a od uniqa cca 212 € tiez bez spoluucasti.

su ludia (poistovaci), ktory ma strasia, ze ako to bude s likviditou poistnych udalosti. nerad by som tak dlho vyberal a nakoniec vybral ponuku, ktora mi v pripade niecoho bude sposobovat problemi. existuje nejaky sposob ako sa dopracovat k informaciam tipu rychlost a bezproblemovost pri likvidacii pripadnych poistnych udalosti u jednotlivych poistovni? za akukolvek radu dakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

iba na zaklade osobnych skusenosti, respektive jedna pani povedala. Hovori sa, ze Kooperativa a Komunalna maju zlu likvidaciu. Osobne mam skusenosti s Komunalnou a bolo to uplne bez problemov. Pravda je taka, ze v 9 z 10 pripadov je problem na policii, ktora neodovzda spis alebo neukonci vysetrovania a pod. A to potom mozes mat hociaku poistovnu.
Ak chces mat likvidaciu rychlejsiu, tak jedina relevantna rada je: daj si PZP aj HP v jednej poistovni.

Ak to chces vypocitat, ozvi sa mi na mail. K obom poisteniam je potrebnych viac udajov.
Používateľov profilový obrázok
Jirka Scobak
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ut 16 03, 2021 10:58 am
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa Jirka Scobak »

Webinář o havarijním pojištění, PZP a konkrétní nehode Reného Mládenca (35), kterou zažil cestou do Tater a za kterou je zdpovědný, přestože jí nedokázal zabránit: https://youtu.be/rAaGZnw6UPo
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa Danisk »

Ahojte,
obnovim tuto temu pretoze aktualne sa ma to tyka. V akej poistovni odporucate zo skusenosti auto poistit? Jednalo by sa o auto s kupnou hodnotou okolo 75 a aktualnou okolo 24. Je to premiova znacka,nehodu som nikdy zatial nemal a snazim sa jazdit opatrne, ale uvazujem o havarijnej poistke pri tomto aute.

Pozeral som nejake porovnavace a pri 5% spoluucasti tam vychadzaju najlacnejsie havarijne okolo 1250E cez Uniqu. Nikdy som havarijnu nemal, a tak ma zaujimaju realne skusenosti, kedze pri vyske tejto poistky uz je to dost. Zaujimaju ma aj skusenosti s rychlostou plnenia,pocul som ze allianz je na tom v tomto dobre,bude vsak asi aj drahsi.Na internete mi to ani nechce zratat.

Poradi niekto?

Dakujem
ArAsHiD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 28 12, 2021 8:13 am
Has thanked: 1 time

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

UNIQA mi na starom Hyundai preplatila všetko do posledného centu (0% spoluúčasť). Náhradné auto som tiež vždy dostal. Nemôžem nič zlé povedať.

Aktuálne mám Allianz, vyšlo to paradoxne lacnejšie, no ešte našťastie nemám žiadnu skúsenosť s plnením.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa rmaly »

Ja sa obavam, ze viac ako skusenosti uzivatelov ti mozno poradi nejaky poistovak, ktory pozna pozadia, statistiky. Ja som mal napriklad teraz velmi dobru skusenost s plnenim Wustenrot pri HP (oprava predneho skla - prkotina, ale vyriesene a zaplatene za 2 dni)... ale ci by to bolo tak super aj pri niecom vacsom - tazko povedat. Na druhej strane samotna komunikacia zo strany poistovne je naprd (keby som to doteraz hodnotil podla toho, tak by som iba nadaval. Proste komunikacia je taka divna (konkretne predpisy na poistky chodia v tak arogantnom style, ze uz som mal niekolko raz chut prepoistit auto).
A teda dokial ti nieco nepreplatia, tak nikdy nevies a aj jedna skusenost nemusi byt dost...
Drzim palce.
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa Jozki »

Bracho robi poistky a Uniqu na havarijnu poistku vzdy odporuca - kvalita, rychlost, cena. Allianz OK, ale su trochu drahsi. Zvysok - radsej nie, cena sice OK ale komunikacia, rychlost preplatenia nic moc. Problem ale vzdy moze nastat ked sa niekto omeska s dodanim podkladov poistovni - obhliadac, servis, policia, ...

Nehodu mat nemusis ale napr. kamarat kupil drahsiu jazdenku, presvedcil som ho aby auto u brata poistil aj havarijne a par tyzdnov po poisteni ladovec. Plechy a celne sklo. Skoda za peknych par tisic €. Takze pri drahom auto, aj ked jazdenom, to urcite stoji za to mat.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Havarijne poistenie

Príspevok od používateľa Danisk »

Ok dakujem za skusenosti,volal som do Uniqy teraz, povedali mi ze ponuky cez maklerov su este byvala Axa(to su tie lacnejsie poistenia kde niekde bolo okolo tisicky) a je to zrejme v niecom ine ako UNIQA, Uniqa na pobocke zacina havarijne od 1500 pre mna,co uz je suma na zvazenie samozrejme, asi zistim este Allianz. Nerad by som kvoli 100euram napriklad zabil kopu hodin a nervov v poistovni kde nekomunikuju normalne,preto ma to zaujima tak komplexnejsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"