Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu ( urazovo zivotne poistenie) z dovodu 8% statneho odvodu pre mna v najnevhodnejsom obdobi - po 19 rokoch z 34 rokov. Nedalli mi ani moznost navysenia poistneho o 8%. Poradi niekto ako postupovat ? Vypoved v prilohe. Pripominam - vsetky platby mam vcas uhradene - dovodom je zavedenie 8% odvodu a nevyhodnost pre poistovnu a vraj :roll: aj pre mna.
Prílohy
un1.jpg
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kde tvrdia, ze to je kvoli odvodu?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Povedali mi to telefonicky. Vraj mi v maji poslali obycajny list kde ma informovali o vsetkom. Zial poslali to obycajne a na adresu spred 19 rokov ktoru mali na zmluve a kde uz nebyvam a terajsi majitel tvrdi ze nic neprislo. Dal som si ten list dnes preposlat, do konca tyzdna zverejnim. Ale aj tak je to vraj len oznamenie, ze ukoncia so mnou poistny vztah. Nic by to na ukonceni nezmenilo. Vraj tak ako ja mam moznost ukoncit zmluvu maju tu moznost aj oni. Celkovo som nasraty, vsetko obycajne listy, nic doporucene. Idem pozriet ten paragraf kto za akych okolnosti moze ukoncit poistny vztah.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Ide este o RV poistku - urazova poistka s vratenim poistneho. RV poistovnu prevzala Uniqa. Poistka je od 2002 do 2034. Mam na papieri kolko mi na konci vratia - vsetko poistne cca 5500 eur a teraz po vyse polovici poistneho obdobia mi ukoncia poistku a davaju mi naspat cca 2100 eur - menej ako polovicu. O garantovanych min. 4 percentach zhodnotenia ani nehovorim.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pred 19 rokmi boli zaujímavé technické úroky...pozri si originály zmluvných poistných podmienok, ktoré si podpísal, či ti môžu zmluvu len tak vypovedať. Ja si myslím, že nemôžu, ale nechcú na teba doplácať, tak to riskli. Ved málokto sa súdi a sťažuje...
Pametám si, že niektoré poisťovne vyslovene huckali poradcov, nech oslovujú starých poistníkov a presviedčajú ich na nové, pre nich menej výhodné zmluvy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Hladal som vypovedanie zmluvy - neviem to velmi najst. Jasne ze 8% Kazisvetov odvod je len zamienka - mohli mi poonuknut 8% navysenie poistneho keby chceli. Problem bude 4% garantovane zhodnotenie. Teraz po 18 rokoch mi ukoncia zmluvu s 30% kumulativnym minusom !!!! v roku 2034 na konci poistenia by som mal byt na nule + 4% garantovane nejake zhodnotenie.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Mozme zmrazit vlakno, tema je asi dost komplikovana, poslal som podnet NBS - Odbor dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením - > Oddelenie dohľadu nad poisťovníctvom. Nech ich sef NBS vidi ako poistovne zneuzili jeho odvod ....Nechce sa mi tomu viacej venovat aj ked to asi nie je koniec - dost mozne ze ked mi pride papierom ta vypoved z maja ze mi rusia poistku kvôli Kazimírovmu odvodu - rozposlem to do vsetkych medii .....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Ja som mal tiez zmluvu, este z konca 90 rokov uzatvorenu so Slovenskou zivotnou poistovnou so 6% technickou urokovu mierou a cca. pred 10 rokmi ma kontaktovali z poistovne (tusim Komunalna poistovna), ktora prebrala vsetky poistky od Slovenskej zivotnej/Kontinutity ze moja zmluva je zastarana a ze uz maju lepsie produkty - aby som si staru poistku zmenil na novu. Zmenu poistky som odmietol, lebo 6% v roku 2010 bolo viac ako dobre a vsetko pokracovalo dalej tak ako bola zmluva podpisana - asi preto ze do konca uz ostavali iba 3 roky (mal som zmluvu na 15 rokov) tak nemali potrebu to zrusit za kazdu cenu. Co ma vsak prekvapilo bolo ze pri vyplateni sumy mi bola strnuta dan - takze celkova vyplatena suma bola trochu nizsia ako mala byt podla zmluvy.

V kazdom pripade 4% technicka urokova miera je v sucasnosti pre poistovne uplna katastrofa, tak suhlasim s jugglerom ze sa poistovne snazia takychto poistiek zbavit za kazdych okolnosti a predpokladaju ze sa jednotlivci nebudu moc stazovat kedze tie poistky nie su na nejake zavratne sumy a vacsina ludi tomu ani nerozumie a stazovat sa nebude.

V kazdom pripade ti zelam aby to dobre dopadlo, a pripadne daj vediet ak by si dostal nejaku odpoved z NBS.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Este ma napadla jedna vec. 8% odvod sa tyka iba nezivotneho poistenia - takze argument ze koli tomu rusia tvoju poistku je klamstvo a bullshit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ono to bol predtým 8% odvod a vzťahoval sa len na nové poistky. Potom to kazisveti legislatívne zdokonalili , od 2019 je to 8% poistná daň a vzťahuje sa to aj na staré poistky.

Pod neživotné poistenia spadajú aj úrazové poistenia, ktoré bývaju súčasťou životiek:

Neživotné poistenie (angl. general insurance alebo non-life insurance) je súhrnný názov pre všetky odvetvia poistenia, ktoré nespadajú pod životné poistenie. Patria sem predovšetkým všetky poistenia majetku, ďalej úrazové poistenie osôb a v neposlednom rade aj poistenie zodpovednosti za škodu. Uzavretie niektorých poistení môže byť nariadené zákonom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Dosla mi odpoved NBS - podla nich je vypooved neplatna a mam sa domahat svojich prav sudnou cestou a poslat NBS vyjadrenia sudu. Problem je ze s tyma mam nulove skusenosti ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal:Dosla mi odpoved NBS - podla nich je vypooved neplatna a mam sa domahat svojich prav sudnou cestou a poslat NBS vyjadrenia sudu. Problem je ze s tyma mam nulove skusenosti ....

Trochu posurfuj. Skús nájsť takých čo poskytujú právnu pomoc zadarmo. Ja som za 10 sekúnd našiel týchto, ale smola, práve prerušili činnosť pre nedostatok zdrojov:

https://www.chranimespotrebitelov.sk/po ... kovatelom/" onclick="window.open(this.href);return false;
Počas našej činnosti sme identifikovali množstvo ustanovení poistných zmlúv, ktoré sú v rozpore so zákonom.
Obráťte sa na nás. Buď sa s poisťovňou vo Vašom mene dohodneme alebo podáme na poisťovňu a sprostredkovateľa žalobu.

Títo fungujú, ale treba sa opýtať, kto to bude financovať:
https://spotrebitelskecentrum.sk/sluzby ... h-sporoch/" onclick="window.open(this.href);return false;

advokáti špecializujúci sa na spotrebitelské právo, môžu ti zadarmo poradiť:
http://www.zavaseprava.sk/sluzby/spotrebitelske-pravo" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepšie by bolo keby si sám preštudoval poistné podmienky a ked sedí to, čo povedali v NBS...tak aspoň skúsiť postrašiť poisťovňu. Vysoké % ľudí nerobí nič, preto si poisťovne dovolujú. A vyplatí sa im to. Ale keby videli, že si to dal právnikom a oni by im poslali predžalobnú výzvu, alebo návrh od mediátora...tak možno cúvnu a vyhovejú ti...bud by ti zmluvu obnovili, alebo zaplatili nejaké odškodné.

Ináč , ani žaloba nie je nič zložité. Keby ti napísal právnik predžalobnú výzvu a poisťovňa by sa chcela súdiť...tak podať žalobu stojí 100 €. Právnik vie posúdiť či by poisťovňa prehrala a oni to vedia tiež...a v takom prípade by riskovali veľa: zaplatiť tebe celú škodu + úrok...plus vedia, že ked rozsudok pošleš do NBS, tak im naparia pokutu.

V takom prípade vedia pristúpiť na mimosúdne vyrovnanie ihned ako ich zažaluješ. Vyrovnali by ťa a ty by si stiahol žalobu... Kým nedôjde k prvému prejednaniu..to sú celé týždne a videl by si, že poisťovňa sa chce súdiť..tak stále vieš stiahnuť žalobu a súd ti vráti tých 100€ ( asi 7€ si nechá štát). Ak si fakt presvedčený, že je to pre teba finančná strata, tak iď do toho.

Neviem či u nás sú takí právnici, čo by šli z tebou do toho len za administratívne náklady a v prípade odškodnenia si nechajú podielovú odmenu ( u nás do 20% ). V Amerike právnici vyhľadávajú poškodených klientov a robia z nimi zmluvy na 30-40%. Tých klientov to nič nestojí, ale ked im vysúdia odškodnenie, tak sa o to podelia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Zalobu som este ani nezacal a dosla mi nova ponuka - vratia zaplatene poistne ale bez garantovanej miery zhodnotenia 4 perc pa. Uroky tvoria za tych 17 rokov celkom peknu ciastku ale prijal som to. Asi som odvratil sach a mam vyhodu pesiaka ale prijal som remizu. Je otazne co ma vacsiu hodnotu ci 3000 eur teraz alebo 7000 o 14 rokov, aj ked urokov 4 perc sa ja uz asi nedozijem. Tak ci tak je story ukoncena.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dávali ti 2100. Teraz 3000. Všetko čo si zaplatil. Peniaze sú znehodnotené infláciou, ale aspoň si bol poistený. Poistenie bol tvoj hlavný zámer...Takže si bol poistený zadarmo skoro 20 rokov. Zvláštna poistná zmluva..s vrátením poistného a s úrokmi....
Šalamúnsky záver, ale asi sa neoplatí s nimi naťahovať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa jogo »

Glogol napísal:Zalobu som este ani nezacal a dosla mi nova ponuka - vratia zaplatene poistne ale bez garantovanej miery zhodnotenia 4 perc pa. Uroky tvoria za tych 17 rokov celkom peknu ciastku ale prijal som to. Asi som odvratil sach a mam vyhodu pesiaka ale prijal som remizu. Je otazne co ma vacsiu hodnotu ci 3000 eur teraz alebo 7000 o 14 rokov, aj ked urokov 4 perc sa ja uz asi nedozijem. Tak ci tak je story ukoncena.
Možno ak by si trval na pôvodnej zmluve, tak by si dostal aj úroky.
Kedysi okolo roku 2000 som mal kúpené "čosi" od prvej garantovanej za 10 000Skk. Sľubovaný výnos 20% ročne. Potom, keď krachli BMG aj Drukos, tak ma navštívil agent 1. Garantovanej, že musím zmeniť zmluvu a mam na výber dlhopis alebo akcie. Ale tlačil ma očividne do akcii. Vtedy som tomu nerozumel, tak som si hodil korunu a padlo, že mám zobrať akcie. Tak som zobral akcie a nedostal som ani korunu. Tí, čo sa nedali ukecať a zobrali dlhopisy, mali vyplatenú celú sumu. Lebo ak by 1.Garantovaná nezaplatila dlhopisy, tak by musela vyhlásiť insolventnosť. Dnes, keď už tomu trochu rozumiem, by som trval na dlhopisoch, ale takéto obchody už teraz nerobím. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

presne tak - zvlastna poistka od poistovne R+V ktoru prevzala UNIQA. Nazov bol urazove poistenie s vratenim positneho a este tam bolo aj 4 perc zhodnotenie o ktore som prisiel. Som fakt zvedavy ako sa poistovne sa vysporiadaju s tou garantovanou urokovou mierou starych poistiek. Kolegyna z kancla tvrdi, ze drzi zivotnu poistku len kvoli 6 per.c garantovanej miere zhodnotenia. Videli ste uz niekto vyplatenu poistku s celou sumou a este aj pekne zhodnotenie ? Ja nie - aj ked mi vsetci vravia ake uzastne poistky maju ci uz zivotne ci venove ci neviem ake ....Lebo mam pocit ze pri tych poistkach papier znesie vsetko ale realita je niekde uplne inde
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vtedy bola šialená inflácia - celé 90 roky. Bankový sektor začal fungovať až niekedy 2002-2003. Úroky 4% boli pre nich výhodné...
Ber to tak, že vtedy boli biedne manažmenty... z tých zmlúv vidno, že nemysleli do budúcnosti...robili zmluvy na 30 rokov....
Po reforme to kúpili zahraniční hráči, ale prebrali to s klientami i zo zmluvami.

Mohol si to prepočítať s tými 4% p.a.(lebo 16 rokov je dosť ) a spýtať sa jedného z tých právnikov čo sa špecializujú na ochranu spotrebiteľa, či sa na to nepozrie a nezoberie spor za podielovú odmenu. Na 100% by to prehrali a keby ste ich ešte postrašil, že súdne rozhodnutie pôjde do NBS...tak by sa určite s vami mimosúdne dohodli....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Poistovne ci banky nerady vychadzaju v ustrety klientom pokial by ich to nieco malo stat a citia ze by sa dal dotycny "ukecat".
Takze netreba sa bat aj v pripade ze institucia najprv nejaku poziadavku zamietne to eskalovat dalej. Castokrat ked vidia ze klient si je vedomi svojho prava tak ustupia, pretoze vedia ze sudne spory v realite vyhravaju skoro vzdy spotrebitelia. Vsetko zavisi od konkretneho sudcu a spotrebitel ma sancu na uspech aj v podstate v prenho absurdne nevyhodnej pozicii. Druha vec je, ze niektori ludia prave toto zneuzivaju.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

Jednoduchym urocenim ku dnesnemu dnu su to uroky cca 900 bez zdanenia. Treba si uvedomit ze prve roky velmi nebolo co urocit ked som platil 175 rocne, Zaujimave by to bolo odteraz do roku 2034 ked uz je tam 3000 eur. Problrm je v tom ze NBS sa nevyjadrila k odkupnej sume ale k neopravnenosti vypovede aj ked som chcel aj aj. Ked mozem 4 strany spravy zhrnut do jednej vety tak v poistke nasli okrem urazovej zlozky aj prvok zivotnej poistky ( vyplatenie pri doziti) a tym padom to povazovali za zivotno urazovu poistku a taku nie je mozne vypovedat. Urazove odskodnennia spred 17 rokov su na dnesnu dobu smiesne tak ta poistka bola v podstate o nicom - zaujimave na nej boli len tie garantovane uroky. Ukazal som zdovodnenie NBS iba jednemu pravnikovi a trocha krutil nosom a odporucal ma k odbornikovi na poistovne ale k tomu som nakoniec nesiel kedze medzicasom prisla ponuka na vratenie celej sumy bez urokov. Uz sa v tom vrtat velmi asi nema vyznam kedze som podpisal. Nechcel som verit ze by sa nejaky pravnik pustil do poistovne pre 900 eur.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 106 times
Been thanked: 110 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa duves »

Glogol napísal: St 04 09, 2019 7:59 am Hladal som vypovedanie zmluvy - neviem to velmi najst. Jasne ze 8% Kazisvetov odvod je len zamienka - mohli mi poonuknut 8% navysenie poistneho keby chceli. Problem bude 4% garantovane zhodnotenie. Teraz po 18 rokoch mi ukoncia zmluvu s 30% kumulativnym minusom !!!! v roku 2034 na konci poistenia by som mal byt na nule + 4% garantovane nejake zhodnotenie.
Toto som objavil dnes v inej teme k Uniqa.
Tiež mam jednu taku staršiu poistku s garantovanym techn.zhodnotenim, teraz neviem presne asi od roku 2001. Amslico a teraz MetLife. No a robia to aj takto: Kontaktovala jedna staršia pani ako obchodná zástupkyňa pred asi 8 rokmi. No a prva otazka pri osobnom stretnutí, že kolko zarabam? Tak som ju uzemnil, že to je udaj uplne irelevantny. Ked videla, že nepochodila, skušala na mna inu alternatívu. Vraj som podpoistený. Jednoducho ma potrebovala dajako presvedčiť na nevýhodnosť starej zmluvy.
miror
Gold Member **
Príspevky: 497
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa miror »

Ja som mal poistku v Amslico s 5% od roku 2001 a nezrusili, skor ja som chcel ten odrb ukoncit. Takze pre 4% ukoncovat, to su na tom zle. A ked mali vyplacat, nasadili na mna agentov, co nahovarali - videli velky obnos ale odolal som. Ked som nepodpisal dalsie poistenie, ani len papier, kde dam cislo uctu na vyplatu, mi nedali. Zarobili na mne desattisice € za 20 rokov ale rozlucili sa ako najvacsi supy. Cele poistovne su jedni smejdi a treba sa im vyhybat. To mozete peniaze rovno do kanala hadzat.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa Glogol »

duves napísal: St 03 01, 2024 1:16 pm
Glogol napísal: St 04 09, 2019 7:59 am
Vraj som podpoistený. Jednoducho ma potrebovala dajako presvedčiť na nevýhodnosť starej zmluvy.
Ako som spominal vyssie ja som prijal ponuku - remizu. Dali mi vsetko co som zaplatil bez 4% a bez sudneho sa natahovania, Oproti prvej ponuke tusim o 900e viac ( po podani podnetu na NBS), Jednemu pravnikovi sa nezdalo ze by som vyhral a poslal ma za expertom na poistovnictvo a ten chcel za analyzu 200e - tak som na na to vykaslal a vzal som ponuku. p.,s. inac podpoisteny clovek po tak dlhej dobe kludne moze byt., Ja som mal na poistke trvalu invaliditu alebo smrt cca 150 000 Skk. Na tu dobu spred vyse 25 rokov to asi bola zaujimava suma ( vzhladom na rocny prijem ) ale teraz...aj preto som to cele ukoncil a vsetky papiere k tomu vyhadzal. 5000e co by som dostat - mi zdravie aj tak nevrati. p.s - jeden znamy ma taku istu zmluvu ( on ma vtedy naverboval) a jemu zrusenie anulovali - moze pokracovat ( aj pokracuje do 2034 tusim). Ak dozijem napisem kolko za cely cas dal a kolko dostal ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
duves
Gold Member **
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Ut 20 07, 2021 12:34 pm
Has thanked: 106 times
Been thanked: 110 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa duves »

miror napísal: St 03 01, 2024 1:37 pm Cele poistovne su jedni smejdi a treba sa im vyhybat. To mozete peniaze rovno do kanala hadzat.
No pravda bude kdesi v strede.
Ja mam 2,5 roka do dochodku a pred 5 rokmi som sa zaujimal o pracu v sesterskej poistovni. V podtstate niečo ako vyšetrovatel poistnych majetkových udalostí (nepokračovalo to koli služobkam).
Len v rychlosti som sa dozvedel, čo sa všetko zisťuje, že kolko podvodov býva a že treba vykonat obhliadku na mieste poistnej udalosti a dvaja (jeden čo komunikuje a druhy skuma neverbalne prejavy protistrany). Takže preto si myslim, že pravda je niekde inde, nie je všetko čiernobiele. Jednoducho toto je naše špecifikum, oje*ať toho druheho.
Klamú hlavne vo velkom finanční poradcovia, včera predaval/a parky a dnes je z neho/nej odborník na finančné trhy. Znovu naše špecifikum. Čest poctivým sprostredkovatelom, je ich málo.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Uniqa mi ukoncila poistnu zmluvu

Príspevok od používateľa hifron »

Fikaní právnici sú rôznej kategórie a v Amerike by sa toho možno chytili aj za týchto okolností...

právnikov je plná riť a prirodzene aj poisťovne ich majú, ale ak je ponuka poisťovní na trhu nejaká, nech dajú ponuky... a možno poriešia aj zdravie ak sa nejaký šikovný právnik toho chytí...

ale poistiť sa niekde nie je povinnosť a predavačov teplej vody je tiež plná riť...
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"