Investovanie na dôchodok cez EIC

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Roved
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 04 02, 2021 9:58 pm

Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa Roved »

Ahojte chcem začať pravidelne investovať cez EIC bude to moja prvá skúsenosť,čítal som tu na fóre že nie každý si berie rovnaké percento z cieľovej sumy a preto moja otázka je či je tu niekto kto mi založí teto účet za rozumný poplatok?
Ďakujem
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie dôchodok

Príspevok od používateľa aviceN »

Ahoj, tema o EIC tu uz je, skus nahliadnut tam viewtopic.php?f=6&t=24417
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Roved
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 04 02, 2021 9:58 pm

Re: Investovanie dôchodok

Príspevok od používateľa Roved »

Ahoj ďakujem toto vlákno už som prečítal a teraz hľadám konkrétne niekoho kto mi ten účet a všetko potrebné založí 😀
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Investovanie dôchodok

Príspevok od používateľa rmaly »

volakedy to robil Peto Cmorej... tak skus, ci ma este stale cas :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie dôchodok

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kopírujem z vlákna o EIC:
aviceN napísal: Št 07 01, 2021 10:11 pm Vstupak je o dohode, cokolvek nad 36k vieme ist 1% vstupak, nad 100k individualne ;-)....
Avice dal zatiaľ najlepšiu ponuku. Navyše pracuje pre firmu, ktorá má u EIC ročnú správu pri sadzbe 0,1% + DPH.

AviceN: je mi jedno pre koho pracuješ. Máš moju podporu kým ľudia od Teba dostanú dobrú cenu a info.
Prajem ti veľa spokojných klientov :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Roved
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 04 02, 2021 9:58 pm

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa Roved »

Ahoj áno videl som to vlákno len som si nebol istý či sa tomu ešte venuje,ale tak idem napísať za to nič nedám 😀
Ďakujem
Timo
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2021 4:54 pm

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa Timo »

Ahoj Roved.mam kamaráta ktorý tiež robí aj EIC ak AviceN už v tomto nerobí poskytnem ti na neho kontakt kľudne..ale ak robí a dostal so ponuku tak napíš aké poplatky ti ponúkol.. zaujímalo by ma to.. díki
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Timo napísal: Pi 21 05, 2021 11:39 pm Ahoj Roved.mam kamaráta ktorý tiež robí aj EIC ak AviceN už v tomto nerobí poskytnem ti na neho kontakt kľudne..ale ak robí a dostal so ponuku tak napíš aké poplatky ti ponúkol.. zaujímalo by ma to.. díki
Keď ťa to zaujíma, máme to vo vlákne o EIC v prvom príspevku (ten updejtujem ): viewtopic.php?f=6&t=24417

Citujem aktuálnu ponuku:
aviceN napísal: Št 07 01, 2021 10:11 pm Vstupak je o dohode, cokolvek nad 36k vieme ist 1% vstupak, nad 100k individualne ;-)....
Ponuka č. 2:
PEPP.SK napísal: Št 15 04, 2021 6:26 pm
0,8% vstupný poplatok do akýchkoľvek fondov cez EIC
0,5% do vybraných manažovaných stratégií
K tomu kvalifikovaná debata o výbere ETF, zostavení portfólia tak aby sedelo s cieľmi klienta ako samozrejmosť. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa ATHena »

Čisto zo zaujímavosti, aký je dôvod ísť cez EIC a platiť vstupné a iné poplatky oproti tomu si to nakúpiť cez brokera? Aký servis ponúkajú?
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa Fund »

...zaloz ucet v XTB,nakupuj pravidelne jedno ETF napr. Vanguard FTSE All World UCITS ETF (Acc) alebo iShares Core MSCI World UCITS ETF (Acc) a mas vystarane na dochodok,ziadne poplatky do 100K eur nemusis riesit...tiez neviem v com je EIC vynimocne a pyta poplatky a este aby si zhanal sprostredkovatela a robil papierovacky,v eic zaspali dobu...
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa Paly »

ATHena napísal: So 22 05, 2021 2:28 pm Čisto zo zaujímavosti, aký je dôvod ísť cez EIC a platiť vstupné a iné poplatky oproti tomu si to nakúpiť cez brokera? Aký servis ponúkajú?
Ak to chceš mať kvázi ako šporenie, v menších sumách pravidelne. Cez brokera si asi nekúpiš za 20€ časť sap500 a trebars svet. Cez EIC áno, a poplatkovo j to fajn.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa JUGGLER »

100% PASÍVNE SPORENIE musí byť doslova také, že si na 100% pasívny. Investuje sa ti samo a pravidelne. Bez toho aby si čo len prstom pohol.

Je kvantum ľudí, ktorí takto pravidelne platia drahé parazitické produkty ako sú investičné životné poistenia, rôzne ,,manažované produkty,, či podielové fondy. Nie nadarmo tisíce agentov predáva produkty práve v takejto forme. Malé pravidelné vklady sa hromadia do stoviek €, tisícov € a ked takto platíte dlhé roky až do dôchodku, financujete rôzne inštitúcie v STÁTISÍCOCH.

Okradnete seba i svoju rodinu. Živíte inštitúcie ktoré vám klamú do očí, že ONI VÁM ZARÁBAJÚ. To je tá mytológia finančného priemyslu, ktorú minule spomenul Rokosák. Ľudia počúvajú bájky, mýtusy o tom ako zarábajú inštitúcie. A realita je opačná: INŠTITÚCIE ZARÁBAJÚ NA ĽUĎOCH.

Samozrejme, investovať cez brokera je najlepšia cesta. Ale nie je pre každého. Je to aktívna cesta, nie na 100% pasívna.

Pre 90% bežných ľudí sa hodí iba pravidelné sporenie. Ináč neušetria nič. Alebo zabudnú investovať. Alebo podľahnú emóciám a začnú špekulovať. Napríklad predajú svoje ETFs ked príde kríza.... Aj pre najväčších profesionálov, prinajmenšom pre ich deti a manželky sa hodí aj 100% pasívna cesta.

My hľadáme kompromisy. Porovnávame náklady. EIC je dobrý kompromis. Vstupný poplatok sa v čase rozloží na desatiny %...niekde, niekto vypočítal, že je to pár eúr ročne. Určité čiastky minieme aj u brokera...Je velmi ťažko nájsť ideálnu cestu, ked potrebujeme zvážiť viac faktorov.

Ono je to sranda, ale ked sme preberali kategóriu multimilionárov, žiadny broker nevyšiel OK. Zvíťazilo pasívne indexové ETF cez privátne bankovníctvo pri nákladoch 0,1% p.a.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa ATHena »

Díky za insight už to celkom dáva zmysel. Aj keď si myslím, že som dostatočne disciplinovaný na to aby som investoval pravidelne a nepredal pri poklese (áno vidím tam tú moju namyslenosť :P )
JUGGLER napísal: So 22 05, 2021 11:56 pm Ono je to sranda, ale ked sme preberali kategóriu multimilionárov, žiadny broker nevyšiel OK. Zvíťazilo pasívne indexové ETF cez privátne bankovníctvo pri nákladoch 0,1% p.a.
Čisto teoreticky (as a joke perhaps), ak si multimilionár sa ti celkom oplatí FIO, nie? Poplatok $9.95 za ľubovoľný nákup nad sto kusov :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ATHena napísal: Po 24 05, 2021 12:35 pm Čisto teoreticky (as a joke perhaps), ak si multimilionár sa ti celkom oplatí FIO, nie? Poplatok $9.95 za ľubovoľný nákup nad sto kusov :D
Po Brexite tu máme kopu ľudí pre ktorých nie je dôveryhodné IBCE...pobočka jedného z najsilnejších brokerov sveta v Maďarsku.
Pritom celé IBCE je len na papieri...platforma je americká, všetko má v rukách IB US alebo UK. Aj účty sú vedené v Nemecku - v J.P. Morgan.
Nevravím, že riziko nie je väčšie. Je. Ale kým tam človek nemá milióny, je to OK. Ochrana je 100 000 €.

A teraz si predstav že vložíš milióny do FIO - zahraničnej banky podobnej finančnej skupiny ako je ARCA.
Ty nevieš posúdiť ich finančnú silu a pozadie:

V roce 1993 čtyři studenti a absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy založili burzovní společnost Fio.

Fio v roce 2006 koupilo společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze lze koupit akcie českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory. Ve stejném roce také podala žádost o udělení bankovní licence ČNB. V květnu 2010 Fio získalo požadovanou bankovní licenci a přejmenovalo se na Fio banku a.s. Touto dobou měla 50 000 klientů.[4] Ředitelem a předsedou představenstva je Jan Sochor, který tuto funkci zastává od roku 2001. Majitelé jsou Petr Marsa a Romuald Kopún, kteří stáli u zrodu této společnosti.[5] Centrála banky je v Praze 1, V Celnici 10.

Současná Fio banka
V roce 2020 získala banka miliontého klienta a podle tohoto ukazatele je čtvrtou největší bankou v ČR.[4] K září téhož roku evidovala 85 poboček v ČR, 21 poboček v SR a 214 bankomatů.


Podľa mňa broker FIO je zahraničný broker, je právne oddelený od banky - takže sa na neho nevzťahuje ochrana vkladov do 100 000 €, len ochrana 20 000 € v českom garančnom fonde o.c. p.. Nuž a drž milióny na dobu 20-30 rokov u takého brokera?.. Ja nerieším také problémy, ale môj názor je, že NIE.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa ATHena »

Jasné, že to z bezpečnostného hľadiska nedáva vôbec zmysel :D Preto som to tam dal as a joke. Na druhú stranu poznám dosť ľudí čo tam majú účty z hodnotou cez 200k ale to samozrejme nie sú milióny.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa capitalcapital »

JUGGLER napísal: Po 24 05, 2021 5:13 pm Po Brexite tu máme kopu ľudí pre ktorých nie je dôveryhodné IBCE...pobočka jedného z najsilnejších brokerov sveta v Maďarsku.
Pritom celé IBCE je len na papieri...platforma je americká, všetko má v rukách IB US alebo UK. Aj účty sú vedené v Nemecku - v J.P. Morgan.
Nevravím, že riziko nie je väčšie. Je. Ale kým tam človek nemá milióny, je to OK. Ochrana je 100 000 €.
Keď už spomínate bezpečnosť. Máte niekto prehľad akým spôsobom prebieha nákup a držanie akcii u brokerov a o.c.p. ?
Kto z nich vedie separátny účet / len zberný účet? Je klient vlastníkom akcii / pohľadávky u brokera?
IB
LYNX
FIO
XTB
EIC
FINAX
PORTU

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

ATHena napísal: So 22 05, 2021 2:28 pm Čisto zo zaujímavosti, aký je dôvod ísť cez EIC a platiť vstupné a iné poplatky oproti tomu si to nakúpiť cez brokera? Aký servis ponúkajú?
Ahoj, okrem faktov čo tu spomínajú ostatní, teda
- že EIC je vhodné na pasívne sporenie v malých sumách lebo EIC nemá minimálne poplatky (brokri majú často minimum 1$, 6€, 9.95$ za transakciu)
- že nemáš starosti a všetko beží automaticky
čo sa mne na EIC páči je práve to, že tvoje portfólio nemusí byť pasívne. Po prvé, Môžeš si nakombinovať vlastnú stratégiu, nemusíš brať, čo ti robo-poradca vypluje. Po druhé, môžeš ju v čase občas meniť. Môžeš pridať nové ETF-ko. Môžeš reagovať na globálne sa meniacu makro situáciu, v zmysle "tactical asset allocation" ... sorry to je taký výraz na Slovensku málo používaný, niečo medzi aktívnym a pasívnym investovaním. Pre záujemcov viac info tu: https://www.pepp.sk/ako-investovat-v-roku-2021/#taa
EIC teda nie je na "trejding" ale dá sa s portfóliom pracovať a raz - dva krát za rok zmeniť alokáciu.
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie na dôchodok cez EIC

Príspevok od používateľa ATHena »

PEPP.SK napísal: St 09 06, 2021 6:41 pm - že EIC je vhodné na pasívne sporenie v malých sumách lebo EIC nemá minimálne poplatky (brokri majú často minimum 1$, 6€, 9.95$ za transakciu)
Trading212 nemá fees na nákup ETFs. Používatelia Degira to majú myslím tiež celkom zadarmo. Ako sú na tom s poplatkami pre malých investorov EIC?
- že nemáš starosti a všetko beží automaticky
Mnoho brokerov ponúka možnosť zvoliť si target balances ale aj tak, ak investuješ "pasívne" tak ti to nemôže zabrať viac ako pár minút. Ak by sme to brali ako mzdu za hodinu by som odhadol, že je to celkom výhodný kšeft.
čo sa mne na EIC páči je práve to, že tvoje portfólio nemusí byť pasívne. Po prvé, Môžeš si nakombinovať vlastnú stratégiu, nemusíš brať, čo ti robo-poradca vypluje. Po druhé, môžeš ju v čase občas meniť. Môžeš pridať nové ETF-ko. Môžeš reagovať na globálne sa meniacu makro situáciu, v zmysle "tactical asset allocation" ... sorry to je taký výraz na Slovensku málo používaný, niečo medzi aktívnym a pasívnym investovaním. Pre záujemcov viac info tu: https://www.pepp.sk/ako-investovat-v-roku-2021/#taa
EIC teda nie je na "trejding" ale dá sa s portfóliom pracovať a raz - dva krát za rok zmeniť alokáciu.
to celkom popiera tú výhodu nad tým nie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"