Máte investície/obchody presne naplánované?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Máte pri obchodoch / investíciách presne daný cieľ - PT/SL?

Áno - som investor.
2
8%
Áno - som trader.
3
12%
Nie - som investor.
17
68%
Nie - som trader.
1
4%
Občas mám, občas nemám - beriem to pocitovo.
2
8%
 
Celkom hlasov: 25

Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Máte investície/obchody presne naplánované?

Príspevok od používateľa Lex »

Dlhšie mi hlodá v hlave otázka ohľadom plánovania investícií/obchodov, ktorá sa opakovane objavuje aj tu na fóre v rôznych obmenách a formách kade-tade. Takže otázka je už v názve témy - plánujete presne kedy do obchodu vstúpite a kedy z neho vystúpite? Máte pre každý trade/investíciu daný price target resp. stop loss (aspoň mentálne), kedy pozície zatvoríte? A prečo to tak robíte? Ak nemáte žiaden PT/SL aký je váš plán?
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Máte investície/obchody presne naplánované?

Príspevok od používateľa Skrblík »

Jelikož jsem tak na 95% investor, nemám přesné sl/pt. Dávám důraz hlavně na fundamenty, takže pokud vlastním akcie společnosti (například nvidia) a jsem přesvědčený, že se jí daří a i do budoucna (rok a více) by se jí mělo dařit i nadále, nechám akcie růst až kam dorostou. Naopak výstup je když se něco změní (například jsem vlastníl akcie American Airlines, a když se začala rozmáhat druhá covidová vlna, prodal jsem je, protože vyhlídky do dalších měsíců nebyly dobré). SL mám když už tak spíše mentální, ale spíš ho nepoužívám. Opět, pokud jsem přesvědčen, že společnosti se daří a dařit bude, pak mě pokles ceny nezajímá, protože jsem přesvědčen, že zas půjde vzhůru. A pokud naopak si myslím, že budoucnost není dobrá, prodám je bez ohledu na aktuální cenu.
finlib.cz, informace ze světa investic
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Máte investície/obchody presne naplánované?

Príspevok od používateľa Rado »

Aký výstup od toho očakávaš? Len zistíš koľko je traderov a koľko investorov. Myslím, že otázka, ktorá ti hlodá v hlave ostane nezodpovedaná. Mal by si mať nejaké kritérium, ktoré by ti pomohlo. Podľa mňa by mal trader pracovať s PT a SL, ale investor nie. Ten kupuje podhodnotené aktíva a počíta s tým, že ich trh v budúcnosti ocení tak, aká je ich skutočná hodnota. Je jedno či kupuje akcie, nehnuteľnosti alebo iné. Neďaleko sa predával dom s troma bytmi v podstate v centre. Mal opadanú omietku a trošku zanedbané okolie. Všetko sa upravilo a teraz sa predáva, ak zarátam dodatočné investície za 3x viac. Investor by mal poznať hodnotu aj cez "opadanú omietku". Treba sa to však naučiť ako všetko iné. ETF vytvárajú zdanie, že netreba, aby však navýšili svoju hodnotu 3x potrebujú viac ako 14 rokov. (bral som do úvahy 8% p.a.)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Máte investície/obchody presne naplánované?

Príspevok od používateľa rmaly »

No, ja len prelievam zarobene peniaze do (aj) ETF ako poistku proti inflacii ako aj na dochodok ci pre buduce generacie. Takze skor som sa tak rozhodol a dodrziavam najma casovy manazment... kupovat 2x za rok v stanovene mesiace (aby som nerobil kraviny a nemyslel si, ze nejak casovanim ojebabrem trh)...
So far, so good...
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"