apka na sledovanie majetku

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nepouzivate niekto apku na sledovanie vsetkych svojich financnych aktiv, ak mate dobre skusenosti s nejakou dajte tip , pls.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Muti
Silver Member *
Príspevky: 155
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 111 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa Muti »

Nie je to sice appka, len klasicka stranka, ale da sa tam napchat toho vela:
dochodok z I,II,III pilier,a hypoteky, akcie a kapitalove veci.
Pracuju este na zivotnych poistkach a nehnutelnostiach.
Ked to budu mat hotove bude to podla mna cekom ucelene a clovek bude mat prehlad a hlavne aj nejaku projekciu do buducnosti.
https://www.oranzovaobalka.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

No, o nejakej neviem. Roky take nieco hladam. Zatial pouzivam svoj excel, ale ten to poriadne nezvlada (nejake fancy grafy, lepsi pracu s datami, online CZ akcie atd). A to uz pouzivam Office 365.

Oranzovu obalku testujem, ale zial este je to iba taka nedokoncena verzia. Napriklad z funkcnych veci je problem, ze si tam mozes nacitat iba 1 treti pilier (mam napriklad dva)... Nejak som nevedel poriadne rozbehat hypo s mimoriadnymi splatkami, chyba poistenie, nehnutelnosti... Pri investiciach / akciach / ETF tam z nejakeho dovodu neviem nacitat data starsie ako nejaky rok (v style ze neviem zadat nakup pred 2016 rokom alebo tak).. atd atd...
Dost som vkladal nadej do PSDII, ale este sa nejake fintech firmy iba rozbiehaju (tusim MojSanon od SwissLife, otazka, ci by som im dal svoje udaje vsetky a aj u nich to viac nefungovalo ako fungovalo... desatinne miesta na splatke hypo a podobne...)...
Takze tiez cakam na nejake tipy.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

Inac uz som aj uvazoval, ze oprasim programovanie, len aby som si vyrobil nieco pre seba... Ale neviem presne v ktorom prostredi by sa dalo nieco zbuchat, a y to bolo aj s online updatom (akcie, forex atd) :)
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 928
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 113 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa wladas »

Ano. Oraznova obalka je celkom pouzitelna.
rmaly napísal: Št 14 10, 2021 2:04 pmNapriklad z funkcnych veci je problem, ze si tam mozes nacitat iba 1 treti pilier (mam napriklad dva)
Sice doprogramovat by to asi nemali zlozite ale kolko ludi ma viac 3.pilierov? Zanedbatelne mnozstvo. Ani to nema zmysel.
Ja mam sice tiez dva ale jeden len lezi prachom bez pravidelnych vkladov. Ty vkladas pravidelne do oboch?

Nejak som nevedel poriadne rozbehat hypo s mimoriadnymi splatkami
To tam myslim ani nemaju. Preco splacas nad ramec v podstate zadarmo uver (inflacia je vyssia nez utoky)?

Pri investiciach / akciach / ETF tam z nejakeho dovodu neviem nacitat data starsie ako nejaky rok (v style ze neviem zadat nakup pred 2016 rokom alebo tak)
Toto maju nejak rozbite. Ja som to oklamal tak, ze cenu za akciu som zadal manualne a datum nakupu dal daleku buducnost. Funguje.


Na investicie pouzivam yahoo.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

Tak zamestnavatel to ma tak nastavene, ze prispieva do dvoch, takze ano, su aktivne. Ale aj keby nie, stale ak to ma vykazovat vysku majetku, tak by to tam mohli dat. Kopec ludi ma podla mna viac uctov (aj ked spiacich) kvoli tomu tresholdu, aby tam mali menej a mohli vy rat celu ciastmu napriklad. Alebo pri zmene zakona zalozili novu zmluvu a idu aj podla starej aj podla novej atd... Ide vlastne iba o nacitanie dalsej sumy, nemusi to byt ani nijak dynamicke...
Yahoo pouzivam aj ja, maju aj fajn appku a daju sa tam dat aj ceske akcie...
Tie hypo ak si dobre pamatam, tak nejak blbol aj urok / vyska splatky... Uz si nepamatam. Aj som im pisal zistenia, ale tak je to asi taky dobrovolnicky projekt, tak na tom asi velmi nemakaju... Co chapem...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa Rokosák »

wladas napísal: Št 14 10, 2021 7:51 pm
To tam myslim ani nemaju. Preco splacas nad ramec v podstate zadarmo uver (inflacia je vyssia nez utoky)?
Pretoze uroky rastu linearne a urokova miera na hypoteku sa umoruje inak. To je moj nazor, ale mame diskusiu na tu temu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

Na margo hypo... splacam, pretoze chcem mat uz vsetko bez dlhu. Lebo nech je splatka / urok akykolvek maly, noz na krku je stale. Nevravim, ze budem moct prestat robit, ale rad by som mal volnejsie ruky...

A teda k tej OO... neviem co vsetko aj Osamely chodec potrebuje / chce trackovat v takej appke, ale OO je vpodstate pre standardneho cloveka milion (co je uplne vporiadku)... Ale neodtrackujes tam okrem spominanych veci uz nic dalsie (drahe kovy, cudzie meny atd atd)...
Proste je to velmi fajn hlavne pre ludi, aby si uvedomili, kolko musia usetrit na dochodok (ako si stoja momentalne). Kvitujem automaticky zber dat zo SocPoist a pilierov... Len to nie je presne to co hladam(e).
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

To Blockfolio som pozeral, ale vyzear, ze je to len na crypto... ak som pochopil spravne prvu otazku, tak sa bavime uplne o niecom inom...

Hmm... co sa tyka tvojho zoznamu, ani jedno na mna nesedi...

Proste pomaly sa zbavujem zavazkov, lebo tak budem lepsie spat. Lebo to tak citim. Nejake drobne kvazi setrenie, lebo inflacia mi ide na ruku je v mojom pripade uz nepodstatna. Aj tak mam v oboch hypo uz len par tisic, tak je to jedno. Radsej kupim nieco nove ak sa pritrafi...
Samozrejme, do investovania davam radovo viac ako do splacania hypotek.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 928
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 113 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa wladas »

cryptotrader napísal: Pi 15 10, 2021 8:56 amAj ked mimo temu, neda mi. Splacaju hypo mimoriadnymi splatkami len ti
pekne zhrnutie ale chyba ti bod ktory presne splna rmaly - dobry pocit zbavenia zavazkov :)

rmaly napísal: Pi 15 10, 2021 8:15 amTak zamestnavatel to ma tak nastavene, ze prispieva do dvoch, takze ano, su aktivne.
Len zo zvedavosti aky ma na to zamestnavatel dovod? Este som taketo nieco nepocul.

Rokosák napísal: Pi 15 10, 2021 8:27 amPretoze uroky rastu linearne a urokova miera na hypoteku sa umoruje inak.
Skor linearne klesaju uroky. Kazdou splatkou sa znizi istina a tym padom pri dalsej platis menej urokov (pri rovnakej urokovej miere)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

cryptotrader napísal: Pi 15 10, 2021 10:42 am Dobry pocit je obmena bodu 3/4. Ale tak podla mna na diskusiu su hlavne vysoke hypoteky s vysokymi zostatkami. Ak by mi ostalo na hypo splatit par drobnych tiez to vyplatim a rozlucim sa s bankou aj s jej beznym uctom.
Presne... chcem "optimalizovat" aj pocet bank / uctov a Tatra bude prva na odstrel... Mat par tisic na hypo je len na ostaru, clovek na to musi mysliet.


Ohladne toho 3. piliera... netusim preco to tak maju / mame... je to uz roky rokuce... ale nepytam sa (darovanemu konovi na zuby nepozeraj)...

V kazdom pripade poznam viac ludi, co maju zmluvy (aj viac ako 2) kvoli limitu co som spominal, aby mohli vsetko vybrat (ked je limit menej ako nejaka suma, da sa to "zrusit" a vybrat cele)... tak maju rozkuskovane ucty.

Ta Oranzova obalka je asi jedna z tych najlepsich veci co je... Este ten "mojsanon" je asi podrobnejsi, ale tiez ked som to naposledy testoval mal viac bugov ako funkcii a samozrejme je to pod gesciou nejakej tej sprostredkovatelskej firmy... takze nie "open"
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa user27 »

pouzivam Google sheets na sledovanie ceny aktiv.

Mam jeden tab, kde pridavam nakupy. Dalsi tab kde je aktualny sumar/hodnota - google ma funkcie ktore automaticky dopnia cenu zo skoro akejkolvek burzy.

Raz za tyzden potom este bezi skript kde sa vezme aktualna hodnota/sumar majetku a vykresli sa dografu.

Oproti aplikaciam to ma vyhodu, ze si tam nastavis presne co vsetko chces vidiet.

Na uvodne nastavenie je to narocnejsie, ale podla mna to stoji za to.
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa samuel »

user27 napísal: Po 18 10, 2021 12:07 pm pouzivam Google sheets na sledovanie ceny aktiv.
vies to nejako anonymizovat+"examplovat" a podelit sa? nech nemusime zacinat na zelenej luke.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

user27 napísal: Po 18 10, 2021 12:07 pm pouzivam Google sheets na sledovanie ceny aktiv.

Mam jeden tab, kde pridavam nakupy. Dalsi tab kde je aktualny sumar/hodnota - google ma funkcie ktore automaticky dopnia cenu zo skoro akejkolvek burzy.

Raz za tyzden potom este bezi skript kde sa vezme aktualna hodnota/sumar majetku a vykresli sa dografu.

Oproti aplikaciam to ma vyhodu, ze si tam nastavis presne co vsetko chces vidiet.

Na uvodne nastavenie je to narocnejsie, ale podla mna to stoji za to.
To by slo, az na tu absenciu prazkej burzy (moj problem) a teda manualne by som musel zadavat 2 pilier, 3 pilier, ucty atd... je to stale excel...
Inac aj nova 365ka ma opat akcie (asi v rovnakom rozsahu ako googlesheets)... Akurat google asi ma aj forex, co je plus (teda neviem, ci to ma aj MS excel).
locke
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 20 10, 2014 3:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa locke »

samuel napísal: Po 18 10, 2021 1:42 pm vies to nejako anonymizovat+"examplovat" a podelit sa? nech nemusime zacinat na zelenej luke.
skus toto https://www.doughroller.net/investing/a ... readsheet/
celkom sa mi to osvedcilo, vies si to prisposobit, google finance funkcia by ti mala potiahnut aj europske UCITS etfka, len to ma trosku iny format ako tie US (napr AMS:IWDA )

a tu su nejake dalsie sheets
https://warrenbuffettspreadsheet.wordpr ... hecklists/
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

Inac dobra debata a kvalitne prispevky, len sa asi tocime (moj dojem) stale okolo shares / etfs... Na to je uplne dopohody aj appka yahoo finance... dokonca vie aj ceske akcie...
Ale neviem, ci povodna otazka nebola na sirsie spektrum (nehnutelnosti, drahe kovy, pozicky, whatever)...

EDIT: mea culpa... nebola :) :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa osamely chodec »

praveze bola, myslel som apku na sledovanie majetku rodiny, vsetky aktiva , vsetky pasiva prehladne.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 648
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 64 times
Been thanked: 78 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

osamely chodec napísal: Št 21 10, 2021 4:50 pm praveze bola, myslel som apku na sledovanie majetku rodiny, vsetky aktiva , vsetky pasiva prehladne.
Kedze pouzivam doma vylucne linux uz som to raz riesil a skusal GnuCash popravde nevedel som sa v tom vyznat ale mozno ako inspiracia

https://www.makeuseof.com/open-source-p ... are-linux/
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa rmaly »

osamely chodec napísal: Št 21 10, 2021 4:50 pm praveze bola, myslel som apku na sledovanie majetku rodiny, vsetky aktiva , vsetky pasiva prehladne.
mne sa k tomu najviac priblizilo taka appka ktoru si nechal napisat taky ten Cech co prenajima okolo 60-70 bytov (sockarskych prevazne). Lebo ono to je asi najdolezitejsie. Naozaj, cash a akcie sa daju sledovat najjednoduchsie. Raz s nim bol rozhovor, ze to pouziva na trackovanie faktur, poistenia atd atd k tym bytom.
To by bol zaklad. K tomu poistky, ucty, investicie... tiez by som take bral...
funky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 8:30 am

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa funky »

Podobnú tému som chcel niekedy založiť, tak už nemusím. :)

Ja používam na investície Portfolio Performance. A je to vlastne jediný nástroj čo som vôbec našiel a nie je online (ja nechcem aby takéto dáta mal okrem mňa niekto iný ako „inštitúcie“) a/alebo nie je nejak obmedzený/špecializovaný napríklad len na US stocks.

Keď sa s tým človek naučí robiť a pochopí tie princípy, viem tam sledovať prakticky čokoľvek. Ja som si tam evidoval napríklad aj P2P pôžičky (Mintos a pod., kým som to v pravú chvíľu neukončil). Určite sa tam dá sledovať napríklad aj príjem za prenájom a podobné veci. Vie to pomôcť aj so sledovaním časového testu, kedy presne boli ktoré podiely kúpené/predané. Má to veľmi veľa funkcií.

Fakt odporúčam pozrieť a dať tomu PP šancu. Nevzdajte to po prvom/krátkom vyskúšaní. Nájdite si na to dostatok času a verím že väčšina z Vás (ktorí taký nástroj hľadali) to PP aj začnú používať. Napríklad aj na YouTube sa dajú nájsť videá čo Vám dajú inšpiráciu a pomôžu pri nastavení. Ja mám svoj profil dosť prispôsobený a ani by sa mi nechcelo to všetko znovu nastavovať. :D

A keď sa tu spomínal GnuCash tak ja pridám ďaľší: Skrooge. Skúšal som veľa iných aplikácií, aj GnuCash ale mne na bežné osobné financie, evidovanie výdavkov, sledovanie bežných účtov vyhovuje práve Skrooge. Na investície sa to dá tiež použiť, ale tam to nefunguje moc dobre a je to úplne neporovnateľné s PP. S tým Skrooge by som (pre investície) ani nestrácal čas.
Prepáčte, ale niekedy odpovedám s významným oneskorením. No lepšie neskôr, ako vôbec.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Aké aplikácie na sledovanie portfólia používate?

Príspevok od používateľa gardenerr »

Mám investície na rôznych miestach a hodila by sa mi aplikácia, do ktorej by som si ich všetky naklikal a mal o nich prehľad na jednom mieste. Čo by ste mi odporučili?
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 26 times

Re: Aké aplikácie na sledovanie portfólia používate?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Spredsheety od Google. Podla mna najlepsie riesenie.
Maju funkciu googlefinance, kde sa da pekne trackovat cena a ostatne veci, co potrebujes.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Wolf
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Aké aplikácie na sledovanie portfólia používate?

Príspevok od používateľa Wolf »

Ja mám TradingView pre iOS a som celkom spokojný. Vidím na jednom mieste (watchlist) vybrané ETFká, akcie, indexy, zlato, Bitcoin aj menový kurz.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Aké aplikácie na sledovanie portfólia používate?

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

portfolio-performance: https://www.portfolio-performance.info/
Tip na nu som dostal tu na fore, zial uz neviem najst temu kde sa to rozoberalo.

Dovtedy excel s par vlookupmi, manualnym zadavanim ceny a zopar kontingencnych tabuliek + grafov.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Aké aplikácie na sledovanie portfólia používate?

Príspevok od používateľa hokaido »

Duplicitna tema, pouzivate search viewtopic.php?p=152411#p152411
Trade
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 12 11, 2020 11:39 pm

Re: Aké aplikácie na sledovanie portfólia používate?

Príspevok od používateľa Trade »

Pre mna je velmi dobre spravena stranka na microsoft - msn. Jedine tu som nasiel ze si viem ulozit vsetky obchody - nakupy, predaje, dividendy atd... Cize sledovanie vsetkych transakcii z viacerych uctov.
Na sledovanie aktualneho portfolia je pre mna dobre - yahoo.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 40 times
Been thanked: 51 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa capitalcapital »

funky napísal: Št 04 11, 2021 11:10 pm Podobnú tému som chcel niekedy založiť, tak už nemusím. :)

Ja používam na investície Portfolio Performance. A je to vlastne jediný nástroj čo som vôbec našiel a nie je online (ja nechcem aby takéto dáta mal okrem mňa niekto iný ako „inštitúcie“) a/alebo nie je nejak obmedzený/špecializovaný napríklad len na US stocks.

Keď sa s tým človek naučí robiť a pochopí tie princípy, viem tam sledovať prakticky čokoľvek. Ja som si tam evidoval napríklad aj P2P pôžičky (Mintos a pod., kým som to v pravú chvíľu neukončil). Určite sa tam dá sledovať napríklad aj príjem za prenájom a podobné veci. Vie to pomôcť aj so sledovaním časového testu, kedy presne boli ktoré podiely kúpené/predané. Má to veľmi veľa funkcií.

Fakt odporúčam pozrieť a dať tomu PP šancu. Nevzdajte to po prvom/krátkom vyskúšaní. Nájdite si na to dostatok času a verím že väčšina z Vás (ktorí taký nástroj hľadali) to PP aj začnú používať. Napríklad aj na YouTube sa dajú nájsť videá čo Vám dajú inšpiráciu a pomôžu pri nastavení. Ja mám svoj profil dosť prispôsobený a ani by sa mi nechcelo to všetko znovu nastavovať. :D

A keď sa tu spomínal GnuCash tak ja pridám ďaľší: Skrooge. Skúšal som veľa iných aplikácií, aj GnuCash ale mne na bežné osobné financie, evidovanie výdavkov, sledovanie bežných účtov vyhovuje práve Skrooge. Na investície sa to dá tiež použiť, ale tam to nefunguje moc dobre a je to úplne neporovnateľné s PP. S tým Skrooge by som (pre investície) ani nestrácal čas.
Ten nástroj Portfolio Performance vyzerá super, akurát si tam naťahujem dáta :)
Trochu som ale rozladený z ponuky cenných papierov. Vyhľadávanie podľa ISIN alebo podľa symbolu ponúka rozdielne výsledky a rozdielne ceny. Napríklad pre BRYN je v ponuke 8 možností, podľa ISIN 2 iné možnosti. :|
funky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 09 01, 2021 8:30 am

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa funky »

capitalcapital napísal: Št 23 12, 2021 10:35 am Ten nástroj Portfolio Performance vyzerá super, akurát si tam naťahujem dáta :)
Trochu som ale rozladený z ponuky cenných papierov. Vyhľadávanie podľa ISIN alebo podľa symbolu ponúka rozdielne výsledky a rozdielne ceny. Napríklad pre BRYN je v ponuke 8 možností, podľa ISIN 2 iné možnosti. :|
Áno, to máš pravdu. Ja to v takejto situácii robievam tak, že si pridám všetky "relevantné" možnosti a porovnám si to napríklad podla ceny, meny a podobne. Zatiaľ som to takto vedel odfiltrovať vždy. Potom si samozrejme zase zmažem tie čo ma nezaujímajú. Nie je to ideálne, ale dá sa to identifikovať rýchlo.
Prepáčte, ale niekedy odpovedám s významným oneskorením. No lepšie neskôr, ako vôbec.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa glengoolie »

ked sa nekomu chce tak to napiste v nejakej zrozumitelnej a jednoduchej forme sem viewtopic.php?f=19&t=24834
for the best of times
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 40 times
Been thanked: 51 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa capitalcapital »

funky napísal: Št 23 12, 2021 11:45 am Áno, to máš pravdu. Ja to v takejto situácii robievam tak, že si pridám všetky "relevantné" možnosti a porovnám si to napríklad podla ceny, meny a podobne. Zatiaľ som to takto vedel odfiltrovať vždy. Potom si samozrejme zase zmažem tie čo ma nezaujímajú. Nie je to ideálne, ale dá sa to identifikovať rýchlo.
Tak som presne postupoval aj ja, nahodil všetko a počas obchodných hodín vybral favorita. :)
Teraz ešte rozmýšľam či sa striktne držať symbolov, lebo napríklad v LYNX som nakúpil EMIM ale v XTB je to nakúpené ako IS3N (obe rovnaký ISIN).
Tento dôsledný prístup robí potom trochu bordel pri grafoch "Triedy aktiv" alebo "Regiony".
miror
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: apka na sledovanie majetku

Príspevok od používateľa miror »

Chcem si spracovať svoje investície ale na Apple zariadeniach apky a tabuľkový procesor používajú zdroj dát Yahoo Finance.

Neviete prečo Yahoo finance pri indexe S&P 500, značka ^SPX, zobrazuje len graf za posledný mesiac - aj na webovej stránke ? Je história tohoto indexu nejako tajná pre Yahoo užívateľov ?

https://finance.yahoo.com/quote/^SPX?p= ... c=fin-srch
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"