Životné poistenie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
24lula24
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 24 08, 2010 5:31 pm

Životné poistenie

Príspevok od používateľa 24lula24 »

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať....nedávno ma kontaktoval finančný poradca Alianzu, nakoľko mi končilo úraz. poitenie, kt. mi ešte platili do 25 rokov rodičia a chcel by so mnou uzavrieť novú zmluvu na životné - úrazové poistenie. Dlhšie už nad nejakým poistením rozmýšlam, ALE čo sa týka Alianzu, tak som od niekoľkých blízkych príbuzných nepočula na Alianz nič dobré...minulý rok síce vyhrala, tak mám s toho tak povediac guláš. Chcem sa preto len spýtať,že aké máte skúsenosti s Alianzom Vy (či sa polepšili a plnia si povinnosti) alebo ktorá poiťovňa je podľa Vás najspoľahlivejšia. Priateľ má napr.: Kooperativu a vždy mu všetko vyplatili. Ďakujem
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Čo sa týka poistnej zložky - osobne som nikdy nemal s Allianzom problém. Dokonca jeden môj klient dostal viacej peňazí, ako mal podľa zmluvy nárok.
Jeden problém sa síce vyskytol, ale to bola chyba pracovníka, ktorý spisoval poistnú udalosť a nie poisťovne.
Čo sa týka sporiacej zložky - je Allianz jednou z najdrahších možností na trhu. Teda absolútne nevýhodnou.
Rada ako vždy - najlepšie je si sadnúť s niekým, kto ti urobí viacero ponúk, upozorní na plusy aj mínusy a sama si vyberieš.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

este jedna poznamka: to ze vyhrali nejaku cenu, zlatu mincu alebo cokolvek ine, nic neznamena. Zial.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa rmaly »

peter.cmorej napísal:este jedna poznamka: to ze vyhrali nejaku cenu, zlatu mincu alebo cokolvek ine, nic neznamena. Zial.
No, znamena to tolko (aspon podla tych kriterii na Zlatu mincu), ze vedia velmi dobre hospodarit s klientovymi prachmi (zarobit na nom oni a ich akcionari)... Je to podobne, ako ocenenia bank. Nie ze by z toho klient nieco mal :)
mariamunir
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 10:26 am

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa mariamunir »

Chcel by som sa spytat,teda potrebujem poradit,cez koho je investovat do podielovych fondov.
Hladam niekoho kto mi vypracuje portfolio a bude mi ho spravovat?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kludne mi napis
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Pani, oprasim tuto temu , premyslam nad zivotnou poistkou kedze sa o necely mesiac zenim a asi je uz najvyssi cas aby som sa nejak poistil pre pripad ... cohokolvek
Cital som par clankov od Petra takze viem co nechcem :D ziadne investicne poistenie , lenze neviem co mam teda hladat resp. kde, co mi poradite ?
Peter mozno ty by si mi vedel nejak poradit . . .
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a bojis sa zeny alebo ake rizika chces pokryt? :) kludne mi napis na email a poslem ti nejake prepocty. Predpokladam, ze pojde o klasicke veci: planujete sa mnozit a budes zivitel rodiny, pripadne k tomu planujete este aj hypoteku. Jednoducho treba popisat zavazky, ktore ideme kryt. Ak mas nejaky budget, kolko si na to ochotny mesacne obetovat, tiez napis. Zo skusenosti viem, ze ak je platba privysoka a clovek s nou nie je komfortny, skor ci neskor poistku zrusi. No a poistit sa da tolko veci, ze skoro vzdy je potrebne robit nejake kompromisy.
Používateľov profilový obrázok
Jirka Scobak
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ut 16 03, 2021 10:58 am
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Životné poistenie

Príspevok od používateľa Jirka Scobak »

Webinář Hovoríme o detskom (nielen) životnom poistení
https://youtu.be/6SV4F5TImoI

❧ Obsah:
00:55 - Aké je najlepšie poistenie pre dieťa?
01:18 - Aké riziká by mali mať deti poistené?
05:45 - Prečo sa ľudia poisťujú na nižšie sumy?
11:20 - Čo si myslíš o absencii pripoistenia invalidity u detských poistiek?
12:16 - Majú poisťovne maximálne limity pre trvalé následky?
13:22 - Na aké poistné sumy by mali byť deti vykryté? Ktoré balíky vyberať?
16:48 - Ako prezentujú produkty sprostredkovatelia alebo predajci v poisťovniach?
18:14 - V akých cenách u poistení detí sa pohybujeme?
19:25 - Je možné vyskladať presne to, čo je potrebné?
20:08 - Tvoj názor. Má sa deťom sporiť?
21:34 - Progresia v trvalých následkoch a ako sa vypláca?
25:12 - Výluky.
26:00 - Čakacie doby.
28:05 - Ako a kedy vzniká akceptácia zmluvy?
28:32 - Tvoj názor na poistenie žiakov v školách?
28:55 - Bankopoistenie.
32:13 - Poistenie je individuálna vec.
34:25 - Zdravotný stav. Čo klient, to iná situácia.
36:15 - Invalidita z choroby a štatistiky. Nachádza sa v zmluvách?
38:00 - Prečo poisťovať smrť mladému človeku?
39:50 - Dôležitosť jednoduchej komunikácie.
40:40 - Krytie psychických chorôb. Pozor na všeobecné definície. Rizikové tehotenstvo. Krytie čiastočnej invalidity.

✅ Hosť: Tomáš Maga, moderuje: Jiří Ščobák.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"