Poistná udalosť

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Jason Bourne
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 15 06, 2011 12:32 pm

Poistná udalosť

Príspevok od používateľa Jason Bourne »

Zdravím dámy a páni,

neviem, či som to tu dal do správnej sekcie, ale keď tak to presuňte.

O čo ide:

Cez víkend som bol s partiou bicyklovať. Išli sme kamaratovým autom a bicykle sme mali na strešnom nosiči. Cestou spať jeden bicykel na rýchlostnej ceste spadol a prešlo ho druhé auto. Škodu na cudzom aute rieši kamarát samozrejme cez PZP, ale bohužiaľ ten spadnutý bicykel bol môj - bol nový a ostal z neho po tejto nehode len šrot - škoda je 3.000 Eur. Chcem sa teda spýtať, či by sa moja škoda dala riešiť cez kamarátove PZP (má ho v Kooperative) alebo nejako inak.

Ďakujem vopred za odpoveď.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

teoreticky ano, je to skoda na cudziom majetku, ktoru tvoj kamarat sposobil
prakticky vsak neviem. Este som sa s takymto pripadom nestretol. Mali by ste si prestudovat poistne podmienky toho PZP, cast predmet poistenia, poistna udalost a vyluky. Ak prides na spravnu odpoved, daj vediet.
Jason Bourne
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 15 06, 2011 12:32 pm

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa Jason Bourne »

V Kooperative zahrali mŕtveho chrobáka a táto situácia spadá pod ich výluku. Ako rýchlo sa dá prísť o peniaze, mal som radšej investovať do akcií.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

povedali oni alebo si to vycital z poistnych podmienok ? to su dve rozdielne veci ;)
.. oni uz toho narozpravali... Teoreticky je stale zodpovedny tvoj kamarat. Ale predpokladam, ze vymahat to od kamarata asi nebudes ..
Jason Bourne
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 15 06, 2011 12:32 pm

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa Jason Bourne »

Hej, s Kooperativou sú večne problémy, ale aby som im teraz nekrivdil - dostal som dva rovnaké výklady od právnikov a celkovo PZP sa údajne na takéto nosené veci nevzťahuje a túto nehodu by som právne nevedel riešiť ani cez PZP, ani havarijné..
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dik za info
Listok 123456
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28 10, 2021 1:15 pm

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa Listok 123456 »

Preco tento "Jirka" este nema bloknuty ucet? Len si tu robi promo na FB a youtube, ziadny prinos.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Poistná udalosť

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jirko. Ľudia sa sťažujú, že spamuješ rôzne vlákna. Irituje ich to.
Škodí to aj nášmu portálu - povedali odborníci.

Zriadil som ti zvláštne vlákno ,,Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch),, v téme ,,Odkazy na webe a investovanie,,:
viewtopic.php?f=14&t=24577

Tam som ti začal presúvať uputávky a presuniem aj tieto dve.
Prosím ťa, nabudúce, ked prídeš dať odkaz, tak si to daj do toho svojho vlákna.

ALL: nie všetky Jirkové videa nás zaujímajú, ale niektoré áno. Nie je zlé mať prehľad o tých, čo nás zaujímajú.
Napr. boli také kde sa preberali cryptomeny, alebo tam boli ľudia z Finaxu, či iní zaujímaví ľudia, zaujímavý obsah.

Ďakujem za pochopenie ! :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"