Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sano
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 30 11, 2011 2:36 am

Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa sano »

Precital som si tu diskusiu, ale su tu rady pre radovo desiatky tisic eur... Mna by skor zaujimali rady, kde a ako investovat 200 - 300tis. eur v horizonte max. 2 rokov.
Tip: konzervativec, ktory ocakava velku recesiu v EU buduci rok :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3860
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa osamely chodec »

terminak rozlozeny na 100 000 eur v banke.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa filip glasa »

v troch bankách s tým, že jeden môže byť viazaný na rok, iný ako sporiaci účet a tretí napr. na pol roka. To len tak pre istotu - ak by bolo treba meniť viazanosti, banku, vyberať a podobne.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 762 times
Been thanked: 81 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa rmaly »

inac to ta uz neotravuju privatni bankari pri takom objeme financii (nie ze by to bolo riesenie, len sa pytam)?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

- cast do privatnej spravy BBI .. maju strategie od konzervativnejsich po agresivne
- cast terminaky
- cast v rozumnej miere do podhodnotenych akcii s vysokou dividendou a stabilnym biznisom, ale s tym, ze je dopredu planovany dokup ak nastane ocakavana "apokalypsa" ..takze buy and hold .. do tejto kategorie spada napr. CEZ

Vsetko sprostredkujem 8)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa filip glasa »

peter to myslíš vážne? V horizonte max. 2 rokov?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jaj, sorry, tie 2 roky som si tam nevsimol, beriem spat. V tom pripade terminaky.
sano
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 30 11, 2011 2:36 am

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa sano »

Zatial to mam rozlozene v kombinacii ZUNO a JT BANKA, od 3 mesacnych vkladovych uctov 2,8 p.a. cez rocne terminaky 3 - 3,4 az po jeden 3rocny so 4 p.a. a zacal som riesit aj prvu nehnutelnost mensiu s prenajmom.
Len som chcel pocut od mudrejsich ludi, co sa tomu venuju, ci existuju ine moznosti a co by poradili. Pokial sa tu najde nieco, co ma zaujme, velmi rad sa stretnem aj osobne. Nemusi to byt zrovna max. 2 roky a nemusia to byt iba financne produkty :) A ano otravuju ma aj rozni bankovi makleri s privatnym bankovnictvom, ale zatial im moc nedoverujem :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa filip glasa »

treba lepsie popisat tvoje ciele a obavy, co od toho cakas a hlavne ten horizont

namatkovo co ti tam este chyba z panickeho portfolia: zlato, zahranicne meny - to je teraz in :D

Ja osobne by som sa vyhol nehnutelnostiam.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

je to taky horizont typu "chcem mat peniaze dostupne" alebo ich za dva roky budes zrejme potrebovat na nieco ine ? podla mojich skusenosti vacsina ludi napise z "opatrnosti" kratky horizont, pricom v skutocnosti nemaju pre dane peniaze ine vyuzitie a horizont je neurcity. Lenze prave horizont determinuje to do coho sa oplati liezt a do coho nie, lebo by to bolo na tak kratkom casovom horizonte prilis velke riziko.
sano
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 30 11, 2011 2:36 am

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa sano »

je to presne ako pises, cize radsej dam mensi horizont, aj ked viem, ze cast z tych penazi mozno nebudem potrebovat aj 5-10 rokov... Ale kazdemu je jasne, ze sa moze naskytnut nejaka podnikatelska prilezitost a likvidita je vtedy dobra :) Tu nehnutelnost som musel riesit, lebo som dostal ponuku na podhodnotenu cenu bytu a mal dlhodoby dopyt po prenajme tohto typu min. na 2 roky s cca 7% p.a. Tie zahranicne meny ma tiez napadly koli obave z eura, ze nech je to v portfoliu, ale osobne tomu hlbsie nerozumiem... Zlato povazujem za nadhodnotene...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no tak v tom pripade plati odporucanie co som hore napisal. Likvidna je ktorakolvek z danych investicii a riziko je distribuovane pomerne rovnomerne aj v case aj medzi instumentmi.

O diverzifikovani do mien tu bolo v poslednej dobe niekolko tem, vsetky skoncili v podstate rovnako .. fyzicky nakupovat nejaku menu je poplatkovo narocne a uhadnut, ktora mena bude ta silnejsia je tak trochu alchymia. Ja osobne som mal dlhsiu dobu nakupeny za objem cashu = bez paky, menove ETFka na rozne meny, resp. kose mien a casom sa k tomu zrejme vratim. Ucet mam vsak otvoreny v prvom rade za ucelom pozicneho obchodovania, takze toto som mal "riesenie" namiesto drzania cashu na ucte. Obchodiky som si potom robil jemne zapakovany.
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa tradermiso »

pridam len vlastnu skusenost s privatnym bankovnictvom Tatrabanky - pri takychto objemoch neponukaju nic co si clovek nevie kupit sam, bud ich vlastne fondy, ktore neprekracuju priemernu vykonnost, alebo certifikaty od Reiffeisenu za pol percenta z objemu obchodu a pod. Trochu lepsie su na tom privatne bankovnictva od Penty a zrejme aj JT, lebo ponukaju dlhopisy (boli tu niekde rozoberane) ktorymi financuju vlastne projekty...
Privatne bankovnictvo je podla mna pre ultraprachatych ludi, ktori vobec nerozumeju investiciam (co si dost odporuje, s vynimkou mozno hokejistov a dedicov :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa Rokosák »

Miso, vacsina ultraprachatych su dedici. Nepotrebuju rozumiet investiciam. Na to maju ludi.
Pre Sana, psychoanalyza Tvojich prispevkov naznacuje, ze si opatrny (co je fajn) a pesimista (co je casto uzitocne). Terminaky na rok by Ti asi najviac vyhovovali. To pre pripad, ze recesia EU by nenastala. Pripadne, ze by rychlo rastla inflacia, co by znamenalo vyssiu urokovu mieru a mozno i lepsi vyber investicii.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa rabdo »

to BBI čo písal aj Peťo nieje na zahodenie, ja cez nich pasívne investujem všetko a som zatiaľ spokojný :)
máš vlastné účty v USA a Nemecku, vyššiu kapitálovú ochranu ( USA 25 mil USD a DE 3,2 mil €) a zarábajú len keď ty zarobíš ( 20% podielom na čistom zisku)
daj si vypracovať investičný plán a potom sa rozhodneš

PS: banky nie :shock:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa jogo »

rabdo napísal:to BBI čo písal aj Peťo nieje na zahodenie, ja cez nich pasívne investujem všetko a som zatiaľ spokojný :)
Ako dlho u nich investujes a aky mas percentualny vynos?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Diverzifikacia investicneho portfolia 250tis. euro

Príspevok od používateľa rabdo »

pozri si fórum o BBI tam to píšem
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"