Sporenie - 200 € mesačne

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Baverdall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 10 09, 2014 10:51 pm

Sporenie - 200 € mesačne

Príspevok od používateľa Baverdall »

Dobrý deň, hľadám čo najvýhodnejšie sporenie. Sporiť plánujem po 200 € mesačne.
Avšak mám jednu podmienku a to prístup k peniazom kedykoľvek, bez nejakých poplatkov a pod. Výhodne by bolo mesačne pripisovanie úrokov.
Momentálne využívam eMax plus (promo sadzba) od mBank.
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sporenie - 200 € mesačne

Príspevok od používateľa Investor123 »

V tvojom pripade momentalne tazko hladat vyhodnejsi produkt, takze najlepsie je zostat pri aktualnom eMaxe plus. Pripadne sa mozes posnazit presunut co najviac penazi (az do vysky do 4000 Eur) na mSporenie, kde sa ti budu urocit 3% (navod bol v tejto teme: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=7&t=4997" onclick="window.open(this.href);return false;)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Sporenie - 200 € mesačne

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak ide o dostupnu rezervu, tak emax plus. Ak o sporenie napr. na dochodok, tak podielove fondy.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Sporenie - 200 € mesačne

Príspevok od používateľa marco »

Dlhodobe sporenie zvazujem prave aj ja (kedze skola skoncena a uz zacala realna praca) :D Nazvime to kludne sporenie na dochodok. Uprednostnoval by som akciovo ladeny fond a sporit priamo (II. pilier si pravdepodobne nedam, mam na to urcite dovody). Oplati sa podla vas z hladiska poplatkov a pod. taketo nieco aj do sumy 50-100 Eur mesacne? Usporit viem momentalne relativne dost, ale mam aj ine plany na investovanie. Toto by som bral ako jednu zlozku.

Takisto uvazujem aj o ZP (rizikovom), to uz do tejto temy nepatri - mozno sa ti potom Peter ozvem :wink:
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Sporenie - 200 € mesačne

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jasne, oplati :) od 50e mesacne mozes mat v sporeni aj 3-4 fondy. Kludne sa ozvi, budem rad ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"