PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC

Príspevok od používateľa amalfi »

Zdravim.Pozna niekto fond PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC v ponuke Ja a Ty banky v eurach?
Podla grafu maju vyborne zhodnotenie.Myslite si ze najblizsi pol rok by to bola idealna investicia: Pripadne kolisania na najblizsich 5 rokov?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ci to bude idealna investicia na najblizsi polrok nevie nik. Ze bude kolisanie dalsich 5 rokov vie kazdy, pokial nezaleje Japonsko more, alebo Americania omylom nehodia na Japonsko atomovu bombu. To v pripade, ze zabudli vymazat Japonsko ako ciel pre bombardovania od cias z 2. sv. vojny, pripadne kvoli chybe v pocitaci.

Kup to a sleduj vyvoj. Urci si, kolko si mozes dovolit stratit. V pripade poklesu, bliziacemu maximu straty, alebo rovnajucemu sa 20 percent ihned predaj. O zisky sa nestaraj. V pripade poklesu z maxima o 20 percent, nelutostne predaj. V oboch pripadoch sa zachovas ako logicky rozmyslajuca osoba. Teda pravy opak osoby, ktora si mysli, ze niekto vidi do buducnosti ba dokonca sa s tym chce anonymne podelit.

Tolko k buducnosti. Pokial ide o pritomnost zisti si vysku poplatkov. Samotny fond uctuje 3% pri vstupe a 2.68% priebezne kazdy rok. Kolko uctuje J&T Banka neviem. Samozrejme pri vynose okolo 30% ako tohto roku je to prijatelne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC

Príspevok od používateľa amalfi »

ROkosak.........Takze si toho nazoru ze uz kolisanie a velke pady indexov vo svete su uz pred dverami? Respektive ked nepridu do roka tak do 5 rokoch v ovela horsej forme?..V ed to je to ze kazdy kto ide investovat musi akceptovat minimalne taku istu mieru straty.Najprv som si myslel ze to je ich produkt ale to bude cudzy produkt co predavaju aj oni..No pri vynose 30 percent by sa dal urobit slusny zisk.Len ci nemam mat obavu z Kima a jeho raketami nad Japonsko.Dalsia vec co sa tyka fondu dost ma odradza to ze prospekt je v anglictine a mam taky pocit aj ked ho ponukaju Ja a Ty je to fond ineho spravcu cize aj nejake odvody z toho vypyvaju.Len som mal pôvodne pocit ze ked to nukala Ja a ty to malo byt osetrene o zdravotne odvody ale zda sa ze to Ja a ty ponukaju len doplnkovo.Kedze v popredi maju len ich vlastne produkty ako je bond ci selekt.Spolocnost Parbibas ma pekne logo ale nemam rad anglictinu.Keby aspon nj bola ale asi je to v pase.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kolisanie je faktom u investicii, teda k tomu netreba byt jasnovidcom. Ci budu velke pady indexov, neviem a ani ma to nezaujima. Nezaleziem do diery, lebo sa bojim padu. Drzim akcie, ktore predam ked ceny padnu rapidne v kratkom obdobi.

Vezmime si priklad niekoho, kto vsetko predal zaciatkom roku v ocakavani poklesu, ktory naozaj pride okolo Vianoc. Jeho vysledkom je, ze nestratil, ale ani neziskal. Aktivny investor povedzme zarobil 25% do padu a pocas padu stratil 20%. Jeho vysledok je o 5% lepsi. Samozrejme optimisticky investor po zisku 25% moze stratit 50% i viac.

Co sa tyka odvodov, dani a anglictiny to su druhorade temy. Staci sledovat vyvoj a vediet rozlisit zisk od straty. Viz moje vlakno "Ako investovat ked nic nevies". Ja investujem, ako keby som nic nevedel a do buducnosti nevidel. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: PARVEST EQUITY JAPAN SMALL CAP H-EUR CC

Príspevok od používateľa amalfi »

Rokosak V spravnom case na spravnom mieste aby nepadli uplne lebo to uz si povies ze to tam rovno môzes ostat.Ale aj desat rokov......A najlepsie sa investorovi spi ked vie ze akcie nemaju viac ako 30 percent jeho fin majetku.
Veru druhorade temy to su mensie negativa ktore sa vynosu tykaju okrajovo ..Idem mrknut tvoje vlakno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"