Hypotéka na dom pre mladých

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jsturbo1994
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 3:17 pm

Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Dobrý deň prajem.
Pracujem druhý rok ako živnostník a s priateľkou by sme si chceli kúpiť starší dom ktorý by sme si pomaly prerobili podľa svojich predstáv. Momentálne bývame u rodičov no rád by som si tak do 5 rokov vybudoval svoje zázemie. Otázka je smerovaná k hypotéke. Cena starej nehnuteľnosti s veľkým pozemkom je 18 000 €. Ako živnostník si platím iba zdravotné poistenie kedže platenie sociálnych odvodov nebolo ešte potrebné . Na stránke realít píšu že je možnosť hypotéky pre mladých od 60 € mesačne na 30 rokov(cez čsob alebo aj iné banky). Otázka znie mám nárok na hypotéku alebo úver ako živnostník do 20 000 € ? Alebo to bude problém . Pre info čistý príjem je cca 800-900 €. Vďaka za info :)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa Pette »

Treba ukoncit cely rok podnikania, podat danove priznanie a na zaklade neho si obehnut banky. Uver 20 tisic ruceny nehnutelnostou na byvanie nebude ziadny problem. Fakturujes cca 1000 eur mesacne, takze ti to v pohode vyjde. Vyslo by ti aj 70-90 tisic.
jsturbo1994
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 3:17 pm

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Pette napísal:Treba ukoncit cely rok podnikania, podat danove priznanie a na zaklade neho si obehnut banky. Uver 20 tisic ruceny nehnutelnostou na byvanie nebude ziadny problem. Fakturujes cca 1000 eur mesacne, takze ti to v pohode vyjde. Vyslo by ti aj 70-90 tisic.
Ale tam zas záleží či budem v sociálnej poisťovni odvádzať minimum alebo nejakú väčšiu čiastku či ? :) ked budem platiť 150 odovdy a 70 zdravotku tak neviem či stým v banke niekde pochodím . Oto mi ide :)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa Aurelio »

banku pri scoringu klienta vobec nezaujima jake odvody platis, ale aky mas prijem a ci z neho dokazes utiahnut splatku. cize v danovom priznani sa ti budu pozerat hlavne na zisk
Power of Knowledge
jsturbo1994
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 3:17 pm

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Takže jediné či mi stačí je hneď na začiatku roka spraviť daňové priznanie ? A následne si obehať banky možnosti a s hypotékou by nemal byť problém áno ? :)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa Aurelio »

predpokladam ze hej. ja som bol firemny bankar (cize hypo som neriesil vobec) a nie na slovensku, tak nvm jak to bude na slovensku. ved ked pojdes po meste, tak vbehni do hocktorej banky a sa ich opytaj co budu chciet ... oni budu chciet vsetci to iste ... bud danove priznanie, alebo mozno vypis z uctu aby videli realny prijem ktovie ...
Power of Knowledge
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

Mne sa zda ze ako zivnostnik potrebujes mat podane danove priznania az za dva roky. S históriou 1 rok nedavaju hypoteky. (informaciu si over, ale takto nejako mi to podaval kamarat zivnostnik).
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa Aurelio »

Fuzata babka napísal:Mne sa zda ze ako zivnostnik potrebujes mat podane danove priznania az za dva roky. S históriou 1 rok nedavaju hypoteky. (informaciu si over, ale takto nejako mi to podaval kamarat zivnostnik).
pravda, teraz mi rozbliklo, ze v cr to takto je ...
Power of Knowledge
jsturbo1994
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 3:17 pm

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

No nakoniec sa naskytla také možnosť že svokra sa ponúkla že by nám tie peniažky požičala a žeby sme to vracali jej . Takže to bude asi najlepšia možnosť :). Aj keď neviem či to nebude ešte horšie .Vďaka za rady :D
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa Rokosák »

Moznost pozicky od svokry je najlepsia. Predpokladam, ze cez kratku zmluvu, ktora urci zakladne parametre ako by to robila banka. To by bolo ferove ku svokre. S jednou vynimkou podla moznosti, a tym je umorovanie dlhu linearne. To znamena, ze napriklad v polovici obdobia budes dlhovat polovicu sumy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Hypotéka na dom pre mladých

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

staci jedno danove priznanie. Banky beru ako prijem zaklad dane minus zaplatena dan deleno 12. Niektore banky beru aj % obratov, ale standardne je to medzi 10-20% z obratu a je to vzdy individualne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"