BBI a.s. Praha-Best Buy Investments a.s. Praha

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BBI a.s. Praha-Best Buy Investments a.s. Praha

Príspevok od používateľa jogo »

Ten financny sektor, to je vsetko obycajny hnus. Ako vravel moj dedo: "Nato sme studovali, aby sme hlupych klamali".
Mne napriklad moja banka poslala ponuku na uver s urokom skoro 14%, hoci velmi dobre vie, ze mam u nich ulozenu dvojnasobnu sumu velkosti nimi ponukaneho uveru, s urokom pod 1%. A oni maju tu drzost mi poslat takuto "dementnu" ponuku.To akoze mi pozicaju moje vlastne peniaze u nich ulozene s urokom 14%. To sa mi snad iba zda. :shock: Uz sa tesim, ked mi zavola pracovnik banky, ci som dostal ich "vyhodnu" ponuku. Ten si to teda odomna "vyzerie". :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: BBI a.s. Praha-Best Buy Investments a.s. Praha

Príspevok od používateľa Myk »

jogo napísal: Mne napriklad moja banka poslala ponuku na uver s urokom skoro 14%, hoci velmi dobre vie, ze mam u nich ulozenu dvojnasobnu sumu velkosti nimi ponukaneho uveru, s urokom pod 1%. A oni maju tu drzost mi poslat takuto "dementnu" ponuku.
vidíš konspiraci, tam kde není. Je to jednoduše kampaň. Banka má moc vkladů a málo úvěrů - oddělení marketingu dostane za úkol udělat kampaň. Maník zasedne k počítači a napíše SQL dotaz do datového skladu, který mu vrátí adresy klientů, kterým se má poslat nabídka. Ten SQL dotaz se ladí podle segmentů - chceme oslovit mladé nebo staré, z Blavy nebo z venkova, lidi s průměrným pohybem na účtu odpovídající střední třídě nebo socky, vysokoškoláky nebo zedníky, atd....

Holt tam maník z marketingu zapomněl přidat kritérium klient má termínovaný účet na 2 roky a má tam balík. Nebo to kritérium je moc složité. A nebo to tam dal schválně. Tobě to nepřijde, ale když on dělá data mining, třeba zjistil, že nejvíc si půjčují ti, kteří mají blokované prachy na termíňáku a potřebují si honem koupit nový auťák.
Naposledy upravil/-a Myk v St 04 05, 2016 9:36 pm, upravené celkom 1 krát.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: BBI a.s. Praha-Best Buy Investments a.s. Praha

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Je to sice offtopic ale v tomto pripade suhlasim s jogom je to proste absolutne neprofesionalne , ja som svojmu bankarovi povedal ak mi este raz zavolaju a ponuknu mi nejaky nezmyselny spotrebak pripadne kreditnu kartu bez mihnutia oka odchadzam do inej banky, vobec ma to nebavi raz za tyzden pocuvat tie iste stupidne argumenty preco potrebujem kreditnu kartu a vyslovene ma to otravuje
Ponukli mi osobneho bankara, neviem sice co to znamena ale odmietol som, manzelka sla do banky presunut par eur na iny ucet ukecali ju na nezmyselny dlhopisovy podielovy fond, proste mam toho fakt plne zuby

Francuzi maju pekne prislovie : Bankar je clovek , ktory ti ponuka dazdnik ked neprsi
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BBI a.s. Praha-Best Buy Investments a.s. Praha

Príspevok od používateľa Tilbur »

Robili cca 270 obchdov rocne a hlavny dovod pre vysvetlenie poklesu bol ten, ze na ich vypisanu opciu si niekto uplatnil narok? Smutno-smiesne.
Dobre, ze si to tu dal. Som si myslel, ze BBI su z tych serioznejsich firiem. Ale ked si to tak narychlo zhrnieme, pozname nejaku firmu v SR alebo CR, ktora dokaze aj normalne zhodnocovat peniaze, bez velkych poplatkov a s vynosom, ktory by prekonaval benchmark aj pre samotneho investora? Skor nie.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"