Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa Tibor »

Keby niekto chcel investovať do tohto fondu, môže si prečítať môj názor:
http://pospisil.blog.sme.sk/c/244646/Op ... lus-2.html
3% nad infláciu, to sa môže zdať lákavá ponuka, ale ...
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dik za recenziu Tibor, len tak dalej, vzdy som rad ked si tieto strukturaky pozrie niekto iny ako ja .. usetri mi tym cas :)
Nepovedal by som, ze ide vyslovene o zly produkt, taky lepsi priemer pre retailoveho klienta. Retail si certifikat nekupi lebo nema know how.
Ale samozrejme boli uz aj lepsie ponuky a viem si predstavit aj lepsiu investiciu ako tento produkt.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa Tibor »

peter.cmorej napísal: Nepovedal by som, ze ide vyslovene o zly produkt, taky lepsi priemer pre retailoveho klienta.
To súhlasím, ale ČSOB máva v ponuke rozhodne lepšie kusy. Napríklad jumpery z podobného súdka sa mi zdali dokonca tak vhodné, že som do nich išiel (pretože som mal dôvod to neriešiť certifikátom a tie boli aj tak len na úrovni jumperov).

BTW: celkom sa pohrávam s myšlienkou robiť takéto rezencie pre sporiace/investičné produkty.
Keby niekto vedel o stránke, kde by mali záujem niečo také zverejňovať, kontakt na mňa nájdu.
Nejde mi o profit, skôr by som chcel skúsiť, či by sa to dalo nejako konzistentne a pravidelne.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa filip glasa »

Keby niekto vedel o stránke, kde by mali záujem niečo také zverejňovať, kontakt na mňa nájdu.
ja sa hlásim, ja sa hlásim :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tiborova recenzia s hodnotením:
http://ako-investovat.sk/index.php/rece ... ion-plus-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa Lobista »

Celkom zaujimavy clanok. Mna by este zaujimalo, ako to maju chlapci technicky poskladane /asi nejaka vypisana knock-in opcia plus kuponovy dlhopis plus inflacny dlhopis ?/. Btw, pochopil som spravne, ze tie 5% v prvych rokoch su fixne sumy?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa radvan »

tibor:
len poznamka ... pre risk free zhodnotenie na 5 rokov mozes pozerat na vynosovu krivku statnych dlhopisov, ten tvoj udavany vynos na termoch je velmi nepresny (a nizky) odhad:

http://www.bsse.sk/Obchodovanie/Indexy/ ... %200:00:00" onclick="window.open(this.href);return false;

z tejto krivky mozes odhadnut ake su alternativy - statny dlhopis napr. za 3,1% resp. nejaky terminovany vklad (ktory bude mat vynos pravdepodobne o par bodikov vyssie, v zavislosti od toho ako banka potrebuje peniaze)
Naposledy upravil/-a radvan v Pi 22 10, 2010 11:59 am, upravené celkom 1 krát.
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa filip glasa »

len ten benchmark musí byť čo najbližšie k ľuďom. Štátne dlhopisy to nie sú. Toto som nepochopil: "0,3-5%". Ak je to 5%, tak je to brutálne veľké rozpätie a potom je to tiež nepoužiteľné.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa Tibor »

Lobista:
pochopil si správne, prvé dve obdobia je výnos stanovený pevne na 5%

radvan:
vďaka za linku, ale k tomu som sa v vysvetlivkám k spôsobu hodnotenia vyjadril jasne
Bezrizikový výnos ......
Alebo na podobnom finančnom inštrumente, bežne dostupnom pre klienta toho typu, pre ktorého je štruktúrovaný vklad určený.

Takže nie teoretická hodnota, ale výnos na existujúcom a bežnému občanovi dostupnom inštrumente
Aj keď to je oveľa ťažia úloha, ako zobrať oficiálny údaj z výnosovej krivky.
Pretože napríklad Privatbanka ponúka 4%, ale tam je zasa asi dosť iné riziko, ako u veľkej bankovej trojky
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tibor napísal:Pretože napríklad Privatbanka ponúka 4%, ale tam je zasa asi dosť iné riziko, ako u veľkej bankovej trojky
ake by tam bolo ine riziko ? fond na ochranu vkladov plati rovnako pre vsetkych. Terminaky od Privatbanky maju velmi dobre aj zmluvne podmienky. Na rozdiel od JaT, kde terminak nemozes predcasne ukoncit. Nehovoriac o tom, ze kupou Dexie cieli Penta na retail.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa Tibor »

peter.cmorej napísal: ake by tam bolo ine riziko ? fond na ochranu vkladov plati rovnako pre vsetkych. Terminaky od Privatbanky maju velmi dobre aj zmluvne podmienky.
Veru, pravdu máš.
Aj keď: ešte stále vypláca fond ochrany vkladov 100% vkladu, či nebodaj aj s úrokami?

Tak, či onak, nechcel som použiť najvyššie číslo, aké som našiel. To sa mi nezdalo úplne správne.

Tieto (štruktúrované) produkty sú veľmi na hrane.
Ak sa to spočíta do posledného centu, tak nezriedka výnos nie je od termínovaného veľmi väčší.

Ty si napísal
Nepovedal by som, ze ide vyslovene o zly produkt, taky lepsi priemer pre retailoveho klienta.
ja som o tom dlhšie rozmýšľal a nakoniec mi vyšlo niečo, čo ma veľmi prekvapilo:
Ten fond je skutočne výhodný pre niekoho, kto má reálne obavy zo zvyšovania inflácie v budúcich rokoch.
Teda je vhodný práve na to, čo má v názve a popise.
Toto normálne zatriaslo mojim názorom na cieľ marketingovej komunikácie finančných inštitúcií :mrgreen:
Pravda je to posledné, čo by som od marketingu čakal. :D
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa radvan »

filip glasa napísal:len ten benchmark musí byť čo najbližšie k ľuďom. Štátne dlhopisy to nie sú. Toto som nepochopil: "0,3-5%". Ak je to 5%, tak je to brutálne veľké rozpätie a potom je to tiež nepoužiteľné.
podla mna to je praveze velmi pouzitelne ... na terminovanom vklade v banke by si nemal mat urokom pod statnym dlhopisom (realne v niektorych bankach mas, kedze ludia si to neuvedomia, ale nikto normalny tam nemoze dat prachy - napr. TB a SLSP ma na 3 roky 1,95% co je chore) ... t.j. ak v niektorej banke existuje nejaky terminak na 5 rokov, tak by mal mat vynos cca. minimalne statneho dlhopisu, inak je clovek mimo ak si to kupi ... to plus bolo to myslene 0,3-0,5% - minimalne tolko by bolo ferove pytat ako klient este navyse voci statu na 5 rokoch (aj to je malo)...

porovnavat vynos na 2-3 rocnom terme s 5 rocnym vynosom je jak jablka s hruskami pri tom aka je v sucasnosti strma vynosova krivka ...

plus ak mame vychadzat z vynosovej krivky -> ak je statny dlhopis na 5 rokoch za 3,1% a banka ti da na 3 roky term za 2,5% (CSOB), tak forwardova sadzba o 3 roky na 2 rocny vklad by mala byt cca 4,0% (1,025 * 1,025 * 1,025 * 1,04 * 1,04 je rovne zhruba 1,031^5) - to je realisticka predpokladane sadzba na 2 roky o 3 roky v buducnosti ... je realisticke ocakavat, ze ak budem kombinovat terminovane vklady (3+2 rocny napr.) tak po 5tich rokoch budem mat minimalny p.a. vynos 3,1% ...

co sa tyka rizika na vkladoch pre bezneho cloveka, tak ako pisal peto cmorej - moze ti to byt jedno ak mas fond ochrany vkladov ... takze v pohode ten benchmark moze byt este vyssi (ak zoberiem aj banky ako postova, mbank, penka atd.)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tibor napísal:Aj keď: ešte stále vypláca fond ochrany vkladov 100% vkladu, či nebodaj aj s úrokami?
myslim ze 100 % a max 100 000, ale ma sa to tusim znizit na 50 000. Uroky akurat v relacii snivajte s nami :)

ale kaslat na cely fond .. ak sa pozrieme na stabilitu bank, tak veru neviem ci by som sa mal viac bat o stabilitu Privatbanky alebo napriklad SLSP, Tatry, VUB, OTP, Dexie alebo CSOB. Matka kazdej z nich je v pripade pruseru namocena az po usi. Samozrejme rebricku kraluje Ja a Ty.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak v niektorej banke existuje nejaky terminak na 5 rokov, tak by mal mat vynos cca. minimalne statneho dlhopisu
máš odsledované, že to v praxi približne platí? teda mimo tatra banky :D
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa radvan »

to praveze nemas .. kedze nemas az take dlhe termy ... v pripade zeby boli, tak by bola sprostost to brat pod statnym dlhopisom ... najblizsie k tej pozadovanej dlzke mas HZL alebo priamo dlhopisy banky ... toto vsak banky tlacia dole s urokmi ako sa da a teda to momentalne vydavaju cca na urovni statneho dlhopisu ... teda to kupuje len retail a privati (ktory si to samozrejme nevedia spocitat), institucie to nekupuju ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa filip glasa »

no veď práve o toto mi ide, že ty sa k tým úrokom reálne nedostaneš. napríklad aj na 3 ročnom termiňáku.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Horizon ČSOB Inflation Plus 2

Príspevok od používateľa Tibor »

Privatbanka, úroky na vkladoch s 5-ročnou viazanosťou:
3,80% p.a. alebo až 4,00% p.a. na vklad nad 10.000,- euro
http://www.privatbanka.sk/?com=pages&node=106

akurát ten argument fondom na ochranu vkladov:
ja potrebujem bezrizikový výnos. Nie vklad, ale VÝNOS.
Pretože idem počítať stratu nevyužitej príležitosti práve voči garantovanému vkladu,
kde môžem skončiť len s vkladom (a ja chcem argumentovať, že to bude strata).
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"