High Yield Bonds

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa kiikino »

teoreticky sa mozu zabezpecovat poziciou na forexe, ale urcite su aj ine metody
to znamena ze nakupis long EUR/HUF avsak kazdy den sa ti odratava swap(rollover) lebo HUF je viac-urocena mena, taketo poistenie ta moze stat aj niekolko % rocne
takisto sa da poistit nakupom call opcie na EUR/USD s expiraciou o tych 5 rokov, alebo postupne nakupovanie opcii kazdy rok na jeden rok, cenovo nemam ani sajn kolko by to vyslo, ale zrejme dost a likvidita by tiez asi bola problem

dalsou moznostu je tzv urokovy a menovy swap - do tohto sa nevyznam ale predpokladam ze by to predrazilo uver pre emitenta minimalne o 1% rocne, kedze sa ale jedna o HUF tak aj o viac

v skutocnosti ale len tazko zistis ze ako sa zabezpecuju, mozno v prospekte zverejnili aj tuto informaciu ale popravde o tom dost pochybujem
mozes sa ich spytat este mailom ale zrejme ti odpisu nieco o tom ze je to interna informacia a tie nezverejnuju
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa filip glasa »

velke firmy aj staty si menovy risk zabezpecuju. Ak slovensky stat vydava dlhopisy v USD, tak pouziva swapy na zabezpecenie menoveho rizika.

Velke firmy rovnako. Cize aj ten Telekom asi ano. Ale detailne to nezistis ani z prospektu.

Inak vsetky tie dlhopisy su z eurobond marketu, teda mena papieru je euro (aj ked firma moze sidlit inde).

Grafy - neviem odkial ich Juraj bral, ale ak si das do googlu ISIN alebo nazov dlhopisu, tak najdes kopu grafov.

Co sa tyka reportov, tak slusne reporty, ktore su verejne dostupne ma Jyske Bank:
http://jyskebank.ch/wps/portal/jbpb_CH/ ... TcyMTJRMDU!/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ukazka toho ako mozu vyzerat dhopisy firmy ktorej sa nedari a zaroven ju vlastni silna financna skupina:

http://ako-investovat.sk/clanok/521/dlhopisy-atu" onclick="window.open(this.href);return false;

Ako to dopadne uvidime o rok na jesen. Bude to dobra ukazka toho ako sa moze zachovat financna skupina - ci jej viac zalezi na reputacii alebo na peniazoch - ci doleje do problemovej firmy dalsie peniaze.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa Tilbur »

Rad by som vedel, kolko uz BBI alebo Charles Bridge fund na tejto statistickej arbitrazi svojim klientom zarobili:
http://www.bbi.cz/cs/investicni-strateg ... itraz.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Prílohy
PHK VS HYG.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa jafr »

zdravim,
FED bude zvyšovať úrokovú sadzbu. oplatí sa nakupovať bonds teraz, alebo čakať na finálne zvýšenie (koniec budúceho roka)?
pre mňa ETF JNK, HYG s dividendou 6% je dostatočne dobré. otázka je poklesu NAV.

Obrázok
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa Rokosák »

jafr sa pyta: FED bude zvyšovať úrokovú sadzbu. oplatí sa nakupovať bonds teraz, alebo čakať na finálne zvýšenie (koniec budúceho roka)?

Na to neviem len tak spakruky odpovedat. Potrebujes riesit nasledovne:
1. Zlozenie ETFka. Do akej miery je ovplyvnena rastom urokovej miery. Zvysovanie urokovej miery znizuje hodnotu dlhopisu. Cim kratsia duracia tym lepsie.
2. Pockat do konca buduceho roku moze znamenat, ze dovtedy sa oznamia dalsie zvysenia
3. Do akej miery ceny dlhopisov uz dnes odrazaju predpokladane zvysovanie urokovej miery.

Ja otazky nepoznam a z toho dovodu do JNK neinvestujem.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa jafr »

ahojte,
pozna niekto ETF podobné JNK, spomínané vyššie, ktoré ale nevypláca dividendu ale dochádza k jej automatickému reinvestovaniu. aby som nemal trouble s tax policy?
ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

jafr napísal:ahojte,
pozna niekto ETF podobné JNK, spomínané vyššie, ktoré ale nevypláca dividendu ale dochádza k jej automatickému reinvestovaniu. aby som nemal trouble s tax policy?
ďakujem
Štandartne US ETF neumožńuju DividendReInvestmentPrograms.Potrebuješ si otvoriť účet u brokera ,ktorý umožnuje ETF DRIPs.TD Ameritrade, Vanguard, Scottrade, Schwab,Etrade.
Mrkni si tento obchoduje sa na London Stock Exchange v USD PIMCO Short-Term High Yield Corporate Bond Index Source UCITS ETF (Acc.) ticker symbol (STYC)
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: High Yield Bonds

Príspevok od používateľa Palo »

jafr napísal:ahojte,
pozna niekto ETF podobné JNK, spomínané vyššie, ktoré ale nevypláca dividendu ale dochádza k jej automatickému reinvestovaniu. aby som nemal trouble s tax policy?
ďakujem
Mozno by sa to dalo riesit aj cez ETFko na zero coupon bondy t.j. dlhopisov, ktore nemaju kupon, ale predavaju sa s diskontom a s bliziacou sa splatnostou ich cena konverguje k 100% (za inak nezmenenych okolnosti). Ale pretoze nemaju kupon, tak su cenovo viac senzitivne na zmenu trhovych vynosov.
Nie som si vsak isty, ci taketo ETFko (zero coupon + high yield) existuje, viem ze su na US treasuries. Budes si musiet pohladat cez nejaky screener, ak mas zaujem.

Ale tak ma napada, ze moja rada je asi hlupost. Vyhnes sa sice distribucie kuponov cez dividendu, ale zostane tam zisk zo splatnosti dlhopisov v portfoliu a ten bude (asi) tiez vyplacany. Takze toto dobra cesta asi nebude. Tak nic :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"