Wealth Effect Management

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa incognito »

Poznate ich niekto?

http://wem.sk/exkluzivne-sluzby/#" onclick="window.open(this.href);return false;

PRIEMERNY vynos 35%p.a. je... nestandrardny :)
_Hustler_
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 10 03, 2018 10:03 pm

Re: Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa _Hustler_ »

35%P.a , takže sa jedná o ponziho schému . lepšie ponziho schémy majú svoj tým finančných poradcov , vlastné ofice (niekedy aj celé poschodia/podlažia) licenciu od regulátorov,reálnych fond managerov a ekonomov to bude to prípad wem-u :) a podobnosť loga s WSM je len čisto náhodna ? stavím sa že už vybrali viac ako 50 milionov eur . jedná sa o dobre spracovanú ponziho schému (pravdepodobne) .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Firma má ako o.c.p. 2 roky, 6 zamestnancov a tržby stúpli z 22 000 v 2017 na 170 000 v 2018...tolko z verejných zdrojov.
Tu sú ľudia: https://wemocp.sk/spoznaj-wem-ocp/" onclick="window.open(this.href);return false;

Priemerný výnos 35% p.a. som nenašiel, ani nevidím žiadnu históriu, ani nič s čím by sa mohli pochváliť. Mená mi nehovoria nič, ani na webe som o nich info nenašiel po zbežnom pregúglovaní .

Zakladateľ Peter Štadler o sebe píše:

Predtým ako založil vlastnú spoločnosť, bol v roku 2007 pri zrode finančno sprostredkovateľkej spoločnosti Efect Slovakia, ktorú rozbiehal spoločne s Filipom Jacekom. Na začiatku pôsobil na pozícii Business Process Executive, zodpovedný za samotné založenie a následne ako Executive director.


Z webu som zistil, že Efekt Slovakia bola finančno-sprostredkovatelská firma založená v Polsku, ktorá predávala investičné produkty Aegonu a pod. Podľa Finvizu postupne vyšla na bubon. Zamestnanci pred rokmi napísali v diskusiách na web:

Mám skúsenosti so spoločnosťou Efect s.r.o, pretože som tam robil 3/4 roka. Firma aj jej zamestnanci hovoria o sebe, že sú finanční stratégovia, nie finanční poradcovia a že sa odlišujú prístupom. Pravda je však taká, že je to klasické finančné poradenstvo, ktoré si hovorí inak, aby to nebolo evidentné, že okrádajú ľudí. Predávajú produkty Aegonu. Nových zamestnancov namotávajú, že budú zarábať veľké peniaze. Ide o klasických podomových "agentov s teplou vodou". Cieľom je predať životnú poistku Aegon bez životného poistenia, teda iba ako investíciu. Tá je však absolútne nevýhodná, sú tam obrovské poplatky a 10 rokov sa nedá vypovedať, inak ľudia prídu o všetko.Kto chce akékoľvek informácie, kľudne poviem ako to tam chodí.
_________________________________________________________
takisto som pre spolocnost efect pracoval no len zhruba 2-3 mesiace, kedze som sa na moje stastie dost rychlo spamatal.ako tu uz bolo spomenute, pracovnici spolocnosti o sebe hovoria ze su financni strategovia a ze s financnym poradenstvom nemaju nic spolocne, no v skutocnosti ide cisto o financnych poradcov, ktori sa mozno ako-tak odlisuju pristupom. na internete o nich nie su skoro ziadne zmienky, preto som si pred pohovorom nevedel najst ziadne informacie, co presne robia. na pohovore mi natlacili do hlavy kaleraby ako zo mna bude financny strateg, ako budem rozhodovat o velkych veciach, a ako si oni podrobne vyberaju svojich zamestnancov (aby ma namotali na myslienku ze im mozem byt vdacny ze vybrali zrovna mna, aj ked si myslim ze vezmu skoro kazdeho, kedze je tam obrovska fluktuacia ludi) a podobne kecy a kedze som si dlhsie nevedel najst pracu a bol som uz zufaly, zacal som pre firmu pracovat. ako vravim, nastastie som si po dost kratkom case uvedomil o co presne ide - vyvolavat ludom, nutit ich k stretnutiam, nahanat sa cely den kedze sa stretavate s ludmi vacsinou u nich doma, pytat od nich kontakty,tlacit ich k podpisom zmluv (kedze ide o provizny system, nic nepodpisete, nic nezarobite)...hlavnym cielom je spravit klientovi audit na zaklade ktoreho zistite ci ma nejake volne zdroje a ak hej tak mu ponuknete investicny produkt, kde klient investuje do fondov. spolocnost sa pysi tym ze ma svoje portfolio zlozene z niekolkych druhov fondov, a jej zamestnanci ("financny strategovia") rozhoduju o presune penazi medzi jednotlivymi fondami podla toho ako sa ktoremu dari. samotny produkt neznie zle, kedze aj spravcovske poplatky su velmi nizke oproti obycajnym fondom, no problemom je viazanost, ktora sa pohybuje niekde okolo 10 rokov, cize vy ked sa v druhom roku rozhodnete peniaze vybrat, daju vam mozno nejakych 10% z celkovej sumy, ktoru ste tam za ten cas navkladali. myslim teda, ze kazdy si vie zratat ci sa mu v tychto neistych casoch oplati investovat do takto stavaneho produktu. avsak na ich obranu, ak chcete poradit v oblasti poistenia alebo hypoteky, myslim ze by som im urcite veril viac ako inym financym poradcom, no na druhej strane, zamestnanci maju najvacsie provizie prave z investicii takze sa pripravte na poriadny natlak a varujte svojich znamych, pretoze bez poskytnutia dalsich kontaktov sa ich nezbavite

Tolko z poloúsmevnej histórie zakladatela. Z uvedeného by som zhrnul, že to je len minulosť. Každý nejak začínal.

Dnes chlapci postúpili vyššie, založili o.c.p. (čo u nás nie je jednoduché) a majú ambície tvoriť a predávať vlastné produkty. To nevyzerá zle, možno sú šikovní. Dávajú do toho svoje mená - takže na ponzi to nevyzerá. NBS neudeluje licencie len tak.

Nekritizujem a nezatracujem kým neuvidím ich reálne výsledky a hlavne poplatky. Budúcnosť ukáže, čo sú zač.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
DavidSK
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 31 07, 2019 5:31 pm

Re: Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa DavidSK »

Zaujimave.
Zhodou nahod som sa pred par dnami stretol s jednym z ich agentov/poradcov, ci ako to nazvete.
Aj som rozmyslal, ci sa tu poradim, ale som sa na to vykaslal.
Klasicke keci, ze oni su jedini na trhu, ktorym zalezi na klientovi a poskytuju klientom skutocnu pridanu hodnotu a sluzby na svetovej urovni a pod.
Ich hlavnym takym uspechom je WEM EQUITY US, ktory podla grafu je vynosnejsi ako benchmark S&P 500.
https://wemocp.sk/wealth-management/exk ... equity-us/" onclick="window.open(this.href);return false;
Co ma aj zaujalo.
Ale poplatky su absolutne nerealne: https://wemocp.sk/wp-content/uploads/20 ... 502019.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
0.2% MESACNE, a potom poplatok za vynosnost a poplatok za vynos.
Vypocet poplatkov:
https://wemocp.sk/wp-content/uploads/2018/06/Pr" onclick="window.open(this.href);return false;íklady-výpočtu-poplatkov.pdf

Podla ich slov aj po odpocitani poplatkov je vynos vyssi ako S&P 500, nechcelo sa mi to ratat, ale zdalo sa mi to vela. Hlavne, ked sa agent mimo reci pochvalil, ze tie akcie su take super, ze ich nakupili jeden krat a uz ich nemuseli menit. Otazka je teda, za co je taky poplatok, ked je to potom vlastne pasivny fond.
Tie akcie su tu:
https://wemocp.sk/wp-content/uploads/20 ... S_2019.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze ak ich chcete zopakovat, tak si akcie sami mozte kupit aj bez WEM.

A este vraj super su u nich WEM Opportunities, kde vraj tiez maju vynosnost vysiu ako index: https://wemocp.sk/wp-content/uploads/20 ... ghts_1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Nuz, kazdy zaraba ako vie, ja som skor za ETF a nehnutelnosti. S podielovymi fondami som nikdy nemal stastie a vynos som mal vzdy nizsi ako index, preto ma uz snad nikto nenahovori.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa jogo »

Najviac ma pobavila táto veta pod grafom výkonnosti ich portfólia WEM EQUITY US:
Porovnanie simulovanej a historickej (od 1.1.2018) kumulovanej celkovej percentuálnej výkonnosti portfólia WEM Equity US za popsledných päť rokov s hlavným americkým akciovým indexom (počítané vrátane reinvestovaných dividend). Všetky výnosy sú prepočítané do meny EUR a sú uvedené pred odrátaním poplatkov, provízií a pred zdanením.
Čiže, ak som to správne pochopil, tak ide o simulované výsledky, čiže backtest až do 1.1.2018. Reálne výsledky začínajú až 1.1.2018. Tak si počkajme, ako sa to bude ďalej vyvíjať. :)
Navyše tie poplatky...myslím, že sa David správne rozhodol, keď napísal toto:
DavidSK napísal: Nuz, kazdy zaraba ako vie, ja som skor za ETF a nehnutelnosti. S podielovymi fondami som nikdy nemal stastie a vynos som mal vzdy nizsi ako index, preto ma uz snad nikto nenahovori.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Super, že ste dali info.

Nekresťanská vychcatosť. Ľudia sú finančne negramotní, tak ich ešte viac popletú vyfabrikovanou výkonnosťou, netradičnými poplatkami a účtovaním.

Vybrali historicky nadpriemerne výnosné odvetvie...asi rovno etf...na platobné spoločnosti, k tomu pridali etf na bitcoin, ktorý bol vtedy spadnutý a odhadujú výnos 10% semiannuál = 20% ročne. Medový motúzik pred nosom...
Poplatky: vstupný 2% z každého vkladu + 0,2% mesačne = 2,4% ročne...k tomu poplatok za výkonnosť = podiel na zisku ak je kladný výnos nad benchmarkom ( ked bude pod benchmarkom tak žiadne penále..takže obchádzajú high water ) a ešte aj podiel na zisku 8,5% ak je výnos väčší ako 7,5% p.a. (znova žiadny high water ! )

Vidina vyššieho zisku ženie klienta do zvýšeného rizika, ktoré však plne znáša len on. Ked takto slabo diverzifikované portfólio rachne (ako napr. rachli banky v 2008/2009) nebude žiadny high water...vyciciavanie cez poplatky bude pokračovať aj pri doháňaní strát. Fees never sleep.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fund
Gold Member **
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: Wealth Effect Management

Príspevok od používateľa Fund »

...investujete niekto cez WEM pravidelne?
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"