Dlhopisy alebo termiňák?

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
carlos323
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 23 11, 2012 3:08 pm

Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa carlos323 »

Dobrý deň
Chcem sa opýtať,oplatí sa na slovensku kúpiť nejaký dlhopis pomer riziko a výška úroku,alebo radšej termínovaný vklad 2% na 2 roky.Výška investície 20000 eur. Ďakujem za odpoved
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa filip glasa »

aké konrkétne dlhopisy máš na výber pri tej sume 20 000 eur?
carlos323
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 23 11, 2012 3:08 pm

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa carlos323 »

No píšem sem preto,že som si chcel dať poradiť konkrétny dlhopis od vás.Ja môžem pozrieť JaT Penta ale zbytočne budem nato pozerať keď viem len tie základy okolo.Ako to oni majú dokrútené budete vedieť viac vy.Alebo skúsiť nejaký úplne iný dlhopis?A čo štátne tie nie sú dobré na kúpu?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Keďže predpokladám, že hovoríme o štátnych dlhopisoch, ktoré sú denominované v EUR, tak pri 2-ročných splatnostiach sa ich výnos na trhu pohybuje od -0.25 až po 0.25% p.a. podľa krajiny.
http://www.investing.com/rates-bonds/ge ... ity_to=290" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak je tvoj investičný horizont 2 roky neodporúčam kupovať dlhšie splatnosti dlhopisov. Od tohto si musíš odpočítať polatok za nákup, rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou (čo bude pri 2y vo výnose veľa bázických bodov) a poplatok za "uschovanie" u brokera.
Suma sumárum si myslím, že neexistuje v tvojom objeme štátny dlhopis na 2y v EUR s kladným úrokom.
Pri korporátnych dlhopisoch výnos bude o niečo vyšší, ale vyššie je aj kreditné riziko, ktoré si musíš posúdiť ty sám.
Ja osobne by som nedržal ani 2% termíňak na 2y.
Cash is king. :mrgreen:
carlos323
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 23 11, 2012 3:08 pm

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa carlos323 »

tak nejaké malé nakopnutie,že čo s nimi :D
Používateľov profilový obrázok
Chemopren
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 13 07, 2015 10:01 pm

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa Chemopren »

Dlhopisy aj terminovane vklady su v sucasnosti cista strata casu. Daju sa najst nizkorizikove prilezitosti, ktore maju ovela vyssi vynos. Nerad tu propagujem J&T, ale v sucasnosti maju celkom dobry produkt. Skus toto https://www.jtbanka.sk/produkty/investicny-vklad.html
ObchodovanieNaBurze.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa Rokosák »

A vitazom je.......Terminovany vklad. Nepotrebujes sa dva roky trapit co s peniazmi, studovat, sledovat informacie, pindat na poradcu a takisto nemozes stratit z nominalnej ceny. Iba inflacia Ta poskodi, ale to plati aj pre dlhopisy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa Palo »

Hmmm... Chemopren tvrdi, ze "Dlhopisy aj terminovane vklady su v sucasnosti cista strata casu" a zaroven odporuca "dobry produkt", ktory je kombinaciou terminovaneho vkladu a podieloveho fondu investujuceho do dlhopisov, kde este klient zaplati vstupny a dokonca vystupny poplatok... fakt konzistentny nazor a dobra rada...
carlos323
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 23 11, 2012 3:08 pm

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa carlos323 »

https://www.jtbanka.sk/produkty/dlhopisy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na kúpu niektorého z týchto dlhopisov by ste mi čo povedali?
https://www.jtbanka.sk/produkty/dlhopis ... ntId=15273" onclick="window.open(this.href);return false;
Tento je tuším priamo od JT mal by byť asi najbezpečnejší nie?Z toho úroku 5,25% ročne mi koľko zhruba ostane po odrátaní poplatkov? Ďakujem

Jediné riziko pri ktorom prídem o vložené prostriedky je ak by skrachovala JT?
Akceptovali by ste mieru rizika keď termiňák mi dá 2,2% a dlhopis 5,25%?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Dlhopisy alebo termiňák?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Aj ked emitor skrachuje, to neznamena, ze drzitelia dlhopisov stratia vsetko. Majitel dlhopisov je veritel a preto ma prednostne pravo pri likvidacii aktiv.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"