III. pilier

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

presne, robi sa to bezne
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.etrend.sk/osobne-financie/mo ... e_id=94777

Najnižší poplatok za správu v DDS 1,95%. Pri tom v podielových fondoch, kde je nejaká konkurencia majú takéto konzervatívne fondy poplatky za správu okolo 1%. A ešte sa im nelúbi navrhované zníženie na 1,5%.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

výsledky DDS sú ako vždy biedne a poplatky ako vždy vysoké:
http://www.etrend.sk/osobne-financie/mo ... 57727.html
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa jan »

Viete mi niekto uviest porovnanie a prehlad vsetkych aktualnych poplatkov podla jednotlivych DDS?
vdaka
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

staré linky na trend nefungujú. Ale čo ma prekvapuje viac, je že sa tejto témy nechytili poradcovia :lol:

asi toho moc s DDS nenasprostredkujú.

Tu som našiel prehľad:
http://www.finance.sk/dochodok/dds/prehlad-fondov/" onclick="window.open(this.href);return false;

Poplatky síce chýbajú, ale aspoň sú tam linky na všetky fondy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

poplatky:

Aegon: 2,5%

Axa: 2,3%

Tatra konzerva: 1,25%
Tatra zaistený: 1%
Tatra rastový: 1,95%
Tatra vyvážený: 1,95%

ING rastový: 3%
ING vyvážený: 2,6%
InG konzerva: 1,9%

Stabilita: 2,25%

Tatra banka je teda jednoký kráľ medzi slepými - je síce najlepšia v poplatkoch, ale cca 1% na konzerve je ako keby mi na sporiacom účte strhávali 1% poplatok pri úroku okolo 2,5%.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:staré linky na trend nefungujú. Ale čo ma prekvapuje viac, je že sa tejto témy nechytili poradcovia :lol:
cele dve zmluvy DDS som za svoju poradensku karieru sprostredkoval :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Filip, ja konkrétne som sem nenapísal preto, že všetky tieto veci sa dajú nájsť cez google... A mám to ja hľadať za niekoho? :)

Inak DDS ovládam teoreticky, za takmer 5 ročnú históriu som nespravil ani jednu jedinú zmluvu... Neprišiel som týmto produktom na chuť...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

Cez google som nejakú súhrnnú tabuľku nenašiel. Tak som si každú DDS pozeral zvlášť na webe. Ale ani tam to nemajú niekde na stránke priamo, ale v štatúte v PDF. Nejakú polhodinku zaberie, kým nájdeš všetky poplatky.
Keby ste vedeli o stránke kde sú všetky naraz v tabuľke a aktualizované, tak dajte vedieť.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Myslel som to Filip tak, že všetko musíš nájsť, nikto to nevie všetko z hlavy... Takže prečo by som to mal hladať za niekoho... Rád ľuďom poskytnem bezplatné info, aj tu na fóre, ale také, ktoré viem či už zo skúseností, alebo zo zdroja, ku ktorému nemá bežný človek prístup... Nemám ale toľko času, aby som googloval, pozeral stránky spoločností a vypisoval som to sem, keď si to každý môže nájsť sám ;)
Obrázok
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa sufo »

Tu je info o DSS: http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/ds/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

no ale riešili sme DDS - čiže tretí pilier. DSS sú druhý pilier.

Neviem kto vymyslel tie podobné skratky, ale moc chytré to nebolo.
MARTINJAN
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 28 08, 2008 11:00 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa MARTINJAN »

Dobrý deň

Práve som dostal od DDS Tarty Sympytia dodatok ku zmluve -dávkový plán 4Z.Vie mi prosím niekto
povedať či má zmysel ho podpísať,alebo hodiť do koša?Ďakujem
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Vyzera ze nikto nevie.
Ak mas DDS uz vela vela rokov, a podpisany este nejaky prastary davkovy plan (zmluvu), ktora sa dala
zrusit bez postihu, tak je najlepsie cele DDS zrusit a nechat si to vyplatit bud ako "predcasny dochodok" (polovicu ti vyplatia v hotovosti a druhu polovicu mesacne po dobu jedneho roka).

Takto som to spravil znamym a zbavil ich tohoto nakladneho a pre klienta ultra nevyhodneho produktu (ak ti prispieva zamestnavatel, ekonomika produktu vychadza o nieco lepsie).

Ak mas novsiu zmluvu, kde je pokuta za predcasny vyber 20% hodnoty alebo kolko to je, tak potom ti neporadim - treba zistit ake su tie zmeny a co z toho pre teba vyplyva.

http://pospisil.blog.sme.sk/c/131878/52 ... -vela.html" onclick="window.open(this.href);return false;


MARTINJAN napísal:Dobrý deň

Práve som dostal od DDS Tarty Sympytia dodatok ku zmluve -dávkový plán 4Z.Vie mi prosím niekto
povedať či má zmysel ho podpísať,alebo hodiť do koša?Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://blog.etrend.sk/filip-glasa/2010/ ... -nepodrzi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pekný článok Filip ;)
Obrázok
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa cmota »

teraz, ked zrusia danove zvyhodnenie, tak budem moct vybrat peniaze z podieloveho fondu bez toho, aby som musel vracat usetrene dane...?
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa rudo »

cmota napísal:teraz, ked zrusia danove zvyhodnenie, tak budem moct vybrat peniaze z podieloveho fondu bez toho, aby som musel vracat usetrene dane...?
Ušetrené dane predpokladám bude treba doplatiť (na DÚ hádam v marci poradia, kam do DP to zapísať). Tiež sa III. pilier chystám zrušiť, mám len prastarú zmluvu s Pokoj DDP, dnes DDS Tatra banky, žiadne dodatky som nepodpisoval (voľačo poslali, ale nepodpísal som im to), a v tej starej zmluve sa o žiadnych poplatkoch za zrušenie (odstúpenie od) zmluvy nič nepíše (okrem presúvania do inej DDP do jedného roka od podpisu, ale to je od roku 2002 pasé). Navyše som si prispieval len sám, zamestnávateľa som neukecal (snaha bola). Zrušením daňového zvýhodnenia mi padne jediný dôvod v tomto sporení pokračovať.
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa rudo »

Tak nič, keďže ešte nemám 50, chcú si pri vypovedaní zmluvy stiahnuť 20 %, teda podľa vyjadrenia chlapíka na pobočke TB. Aj keď sa o tom v zmluve (z roku 2002) nič nepíše, a žiadne dodatky som nepodpisoval. Vraj sankcia bola uvedená v nejakých všeobecných informáciách k produktu a bola tam od začiatku. Ale sa mi to akosi nezdá. Ešte napíšem priamo DDSke, nech mi k tomu dajú písomné stanovisko.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Rudo, v minulosti sa to obchádzalo tak, že si prešiel do druhej ddsky, a tam si to po čase zrušil bez poplatku... Ale to bolo v 2005tom, neviem ako je to teraz.
Obrázok
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa cmota »

ja mam nastastie iba klasicky podielovy fond, ale dane sa mi rozhodne vraciat nechce, v najhorsom to tam necham lezat este 30 rokov :roll:
casom to mozno niektora dalsia vlada zase obnovi...
teraz by som mohol zacat pravidelne vkladat do nejakeho etf, ale dost o svojej discipline pochybujem, toto danove zvyhodnenie mi v tom celkom pomahalo
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Na šťastie je to neodkontrolovateľné... Spoločnosti (poisťovne, ddsky, správcovské spoločnosti) nemajú ohlasovaciu povinnosť. Takže ak niekto zrušíte nejaký daňovo zvýhodnený produkt, na 99% nikto nikdy na to nepríde...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a na danovom urade by ste tazko nasli niekoho kto pojmom ako redemacia, switch, split a pod. rozumie
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Martinisko.eu napísal:Na šťastie je to neodkontrolovateľné... Spoločnosti (poisťovne, ddsky, správcovské spoločnosti) nemajú ohlasovaciu povinnosť. Takže ak niekto zrušíte nejaký daňovo zvýhodnený produkt, na 99% nikto nikdy na to nepríde...

Pri rutinnej danovej kontrole si staci vsimnut ci bola uplatnena zlava z danoveho zakladu /vyplneny prislusny riadok/ a potom si vypytat platnu poistnu zmluvu ,alebo urobit doziadanie na poistovni. Je to jednoduche a myslim,ze danovaci pojdu po tom.Urcite dokonca budu mat ma to metodicke usmernenie z UDR :lol: Precenujeme vlastne schopnosti a podcenujeme protivnikov.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Produkty III. piliera

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

My sme mali ASI davkovy plan 4Z z 2002 - ak si nic noveho nepodpisoval, pravdepodobne ho mas aj ty. Zrusit sa to dalo bez poplatku, to som si vopred nastudoval lebo mi bolo jasne ze pracovnici v TB o tom nebudu mat ani sajnu. Pozri si to aj ty, ak k tomu mas papiere. Tieto stare plany na nete vobec nemali, ked som to riesil ja. Myslim ze za poplatok ti znenie davkoveho planu pripadne vedia poslat.

Poziadas o "vysluhovy dochodok" :lol: - v davkom plane je to bod 11, 1b. Podla daneho bodu na to mas narok ak si aspon rok platis. To splnas. Dalej poziadas o vyplatu tohoto dochodku (bod 12 davkoveho planu) tak, ze ti okamzite vyplatia 50% hodnoty uctu a zvysok v priebehu jedneho roka.

Tie absurdnosti typu minimalny vek 50 rokov, 20% pokuta pri ukonceni, nevyplatenie penazi co ti tam posielal "zamestnavatel" a pod. veci sa tam dostali az neskor, v ramci vylepsovania zmluvnych podmienok pre zakaznikov. Predpokladam ze vacsina ludi to podpisala, dost to urgovali a odvolavali sa na rozne nespecifikovane vyhody, ktore z toho plynu :-)

rudo napísal:Tak nič, keďže ešte nemám 50, chcú si pri vypovedaní zmluvy stiahnuť 20 %, teda podľa vyjadrenia chlapíka na pobočke TB. Aj keď sa o tom v zmluve (z roku 2002) nič nepíše, a žiadne dodatky som nepodpisoval. Vraj sankcia bola uvedená v nejakých všeobecných informáciách k produktu a bola tam od začiatku. Ale sa mi to akosi nezdá. Ešte napíšem priamo DDSke, nech mi k tomu dajú písomné stanovisko.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa janula »

len pozor, novelou zakona bola zrusena moznost vysluhoveho dochodku po 1 roku sporenia, ako boli stare davkove plany....miesto toho mozes si vybrat so zrazkou 20% peniaze aj s tymi, ktore ti dal zamestnavatel (to predtym nebolo, pri vysluhovom dochodku si dostal svoju cast, zamestnavatelska cast ostavala az do riadneho dochodku v DDS) alebo musis cakat do 50 (pre stare davkove plany, nove maju uz vyssi vek). Toto bolo zmenene zakonom, DDS si to presadili, takze nemusia mat k tomu suhlas poistenca ako by to bolo za inych podmienok.
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Vyborna pripomienka. Vyzera ze mas pravdu
http://www.ddstatrabanky.sk/cgi-bin/dds ... ela_zakona" onclick="window.open(this.href);return false;

Riesil som to v 2008, takze este pre ucinnostou toho zakona...

janula napísal:len pozor, novelou zakona bola zrusena moznost vysluhoveho dochodku po 1 roku sporenia, ako boli stare davkove plany....miesto toho mozes si vybrat so zrazkou 20% peniaze aj s tymi, ktore ti dal zamestnavatel (to predtym nebolo, pri vysluhovom dochodku si dostal svoju cast, zamestnavatelska cast ostavala az do riadneho dochodku v DDS) alebo musis cakat do 50 (pre stare davkove plany, nove maju uz vyssi vek). Toto bolo zmenene zakonom, DDS si to presadili, takze nemusia mat k tomu suhlas poistenca ako by to bolo za inych podmienok.
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa rudo »

Zas taký problém to nie je. Sporiť môžem do konca roka, dokedy budú platné daňové úľavy. Následne uťať príspevky. A potom sa nechať v päťdesiatke milo prekvapiť, ako DDSka zhodnotila moje evri :D

Ďakujem za užitočné rady.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa filip glasa »

DDSka zhodnotila moje evri
tipujem 3,1 % p.a. čo nebude do dôchodku zlé, pokiaľ z toho ešte neubudne - 2,5% p.a. poplatok :D
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa cmota »

Naďalej bude platiť, že ak sporiteľ zruší dobrovoľné sporenie predčasne, štátu bude doplácať na dani. O už uplatnené daňové zvýhodnenie v minulosti si zvýši základ dane a to do troch rokov od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom zrušil sporenie v treťom pilieri.
http://ekonomika.sme.sk/c/5598010/danov ... z12vvxWAgF" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze ak zrusime III.p. buduci rok, tak si musime zvysit zaklad dane najneskor v roku 2014.
To je v pohode, ved vtedy uz euro nebude... (mat taku hodnotu...) :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa filip glasa »

otázka je či tam nebudú ti sankcie zo strany DDS, ale to by sa tiež malo zrušiť (snáď) keď už nebudú úľavy.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa huslista »

Vo vseobecnosti je kombinacia prveho a tretieho piliera najvyhodnejsia. Prvy pilier by mal zarucit aspon minimalny dochodok a sporenie v tretom pilieri ma vyhodu dobrovolnosti. Zial najskor bol treti pilier nastrojom presuvania ciastky prispevkov spravcom a neskor nastrojom boja za prvy(Fico) ci druhy(Radicova) pilier. Zrejme ostava iba prvy pilier a samostatne spravovany "stvrty" pilier. Doporucujem vyvarovat sa druhemu pilieru. Portfoliovi menezeri druheho piliera su sopliaci, ktori predavali akcie ked mali kupovat. Pochybujem, ze dosiahnu vyssi vynos ako hocijaky amater bez poplatkov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa filip glasa »

Portfoliovi menezeri druheho piliera su sopliaci, ktori predavali akcie ked mali kupovat.
tretí pilier spravujú presne tí istí ľudia a sú v ňom výrazne vyššie poplatky ako v II.pilieri. Prečo má byť ten tretí teda lepší?
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa huslista »

Treti pilier je danovo zvyhodneny dobrovolny pilier znamy po celom svete. U nas je nastaveny tak, aby bol sporitel spolocne so statom zdierany DDSkami. Okrem toho sponzori DDSiek vlastnia aj DSSky, ako pises a preto sa snazia DDSky odpilit. Zbytocne im to konkuruje, vyzaduje to viac snahy udrzat si zakaznika ako mat zakaznikov povinne nahnanych statom. Okrem toho, predpokladam, ze treti pilier im nevynasal.

Treba vsak pripomenut, ze v mnohych vyspelych krajinach neexistuje povinny investicny pilier iba dobrovolny. V tom pripade ma treti pilier o polovicu nizsiu konkurenciu ako u nas.

Po poslednych "vylepseniach" tretieho pilieru u nas je pravdepodobne najmenej vyhodny.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ty zjavne nemas ani paru o com rozpravas
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa filip glasa »

huslista - len pre tvoje info. III. pilier je pre správcov oveľa ziskovejší a výhodnejší. A to preto, lebo sú tam ukrutne vysoké poplatky. II. pilier spravujú v podstate tie isté firmy, majú oveľa nižšie poplatky a oveľa nižšiu ziskovosť. Takže problém asi bude niekde inde ako píšeš.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa huslista »

Ziskovost spravcov fondov nezavisi iba na vyske poplatkov, ale aj od mnozstva spravovanych aktiv. U nas sa treti pilier pomaly rozbiehal a teraz so znizovanim zvyhodnenia tazko ocakavat dalsi rast.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak sa prosím ťa ty mudrlant pozri na výsledovky DDS a DSS keď tu furt točíš dokola jak v II. pilieri ošklbávajú a sú náramne ziskový, ale III. by mal byť v poriadku. Je to presne naopak. A veľkosť aktív na tom nič nemení. Môžeš si pozrieť finančné výkazy tých spoločností a porovnať.
Nebudem sa opakovať - to čo píšeš sú nezmysly a nevieš ich doložiť.

PS - rast nemá nič spoločné s tým, či v III. pilieri správcovia zarábajú, alebo nie. Rast (pre sporiteľa) v ňom nebol ani doteraz, ale správcova veľmi dobre zarábali aj tak. A viac ako v II. pilieri. Pri tom išlo defacto o toho istého správcu, len mal inú nálepku. Ďalej to už nemá význam rozoberať. Najprv si choď preveriť fakty.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa huslista »

Treti pilier je v poriadku ako koncept a ako sa prevadza v roznych vyspelych krajinach. U nas nie, ako som pisal vyssie. Preco? Predpokladam, ze kvoli tomu, ze sponzori, davaju prednost druhemu pilieru. Nie je to vobec prekvapujuce. Podla mojich informacii (oprav ma ak sa mylim) je v tretom pilieri zhruba jedna miliarda Eur, v druhom pilieri za podstatne kratsi cas uz tri a tri stvrte miliardy. Porovnajme s otvorenymi nedochodkovymi fondami 6.5 miliardy za podstatne dlhsie obdobie a vratane firemnych uctov a investorov zo zahranicia. Vychadza z toho, ze najvyssi rast je v povinnejsom druhom pilieri a sponzori vsadili na druhy pilier. Strata danoveho zvyhodnenia tretieho piliera je aj ich zelanim.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: III. pilier

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hmm, to je ale zahada, asi by sme mali zavolat detektiva Poirota aby to vyriesil :roll:
a nebude to nahodou tym, ze druhy pilier je pre zucastnenych povinny, odvadza sa do neho prispevok kazdy mesiac bez ich zasahu a este aj z vysokeho zakladu, na rozdiel napriklad od III. piliera alebo aj podielovych fondov, ktore su na plne dobrovolnej baze :?: :?: :?:

mam taku zasadu: nevyjadrujem sa k veciam, o ktorych h.vno viem :!:
mohol by si si tuto peknu zasadu tiez osvojit :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"