Zivotne poistenie len na krytie rizika

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
petrik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 17 08, 2008 12:19 am

Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa petrik »

Na uvod by som spomenul ze som novacik a preto budem asi dost nepresny a nekompletny:)

1.Potreboval by som poradit nejaky poistny produkt, ktory by kryl iba rizika ako je smrt, invalidita(neviem ake su este take vaznejsie veci) teda take dolezitejsie veci(nie napr.:bolestne [ktore by som vykryl z rezervy] ).
Sporiacu zlozku nechcem, lebo by som chcel takto viazane zdroje zainvestovat do niecoho ineho.
Zopar udajov: mam 23 rokov, cisty prijem okolo 25 000 Sk, rekreacne sportujem, nefajcim, nepijem, netrpim ziadnymi vaznymi ochoreniami. Nemam ziadne fin. zavazky, ale do buducna cca o 3. roky uvazujem o hypoteke.
Za rady vopred dakujem.

2.A este by som sa rad spytal, ze ci sa da pri takomto produkte dynamicky menit vyska poistnych sum a ak ano ci sa potom poistne prepocitava s udajmi pri vytvoreni danej sumy (napr.: vytvorim si ju teraz 23 rokov,nefajciar...) alebo s udajmi v case prepocitavania (napr.: o 3 roky cize 26 rokov,tuhy fajciar...)

3.A este jedna otazka ake mate skusenosti s poistovnou Deutscher Ring?(lebo mi ju odporuca jeden OVB poradca na urazove poistenie)

Este raz dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Petrik, pokusim sa Ti zodpovedat na Tvoje otazky:

1. Najčastejšie krytie je u nasledovných rizík:
a) smrť
b) smrť úrazom
c) trvalé následky úrazom (al. trvalá invalidita)
d) kritické (závažné) choroby
e) denné odškodné (s PN, bez PN, z choroby, alebo len z úrazu)
f) nemocničné odškodné (len z úrazu, alebo aj z choroby)

= na SK neexistuje poisťovňa, ktorá by mala toto všetko najlacnejšie na trhu... preto v závislosti od požiadaviek klienta používam kombináciu produktov (Generali, Axa, Wuestenrot, Deutscher Ring), skús sa poobhliadať po týchto spoločnostiach a ich produktoch...

2. Meniť výšku poistných súm je možné, stačí len napísať žiadosť. Ako je to ale s preverovaním zdravotného stavu, to je rozne od poisťovne. Vačšinou ale stačí vypísať aktualny zdravotný stav do dotazníka (ako pri založení ,,poistky,,)

3. Deutscher Ring je fajn, napríklad na poistenie Trvalých Následkov, ako jediná spoločnosť na SK má 500%nú progresiu. Ale nedá sa v DR spraviť všetko najlacnejšie, ale to sa už opakujem...

Ak by si mal ešte nejaké otázky, rád Ti ich zodpoviem.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa filip glasa »

to znamená, že na každý takýto druh poistenia urobíš inú malú poistku v inej poisťovni? To som ani nevdel, že je možné si poistiť trebárs len invaliditu, alebo kritické choroby.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Filip, v dnesnej dobe je uz mozne spravit takmer vsetko ;) Neda sa vsade poistit len nieco, ale napr. v jednej poistovni spravim trvale nasledky, v druhej smrt a kriticke a v tretej denne odskodne... Da sa to slusne nakombinovat ;) Ale samozrejme, je s tym prplacka...
Obrázok
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa jonatanus »

podobne veci som riesil a martin (martinisko.eu) mi to vyriesil k plnej spokojnosti, takze ho mozem odporucit.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

jonatanus napísal:...takze ho mozem odporucit.
Dakujem ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:to znamená, že na každý takýto druh poistenia urobíš inú malú poistku v inej poisťovni? To som ani nevdel, že je možné si poistiť trebárs len invaliditu, alebo kritické choroby.

ak si myslel, ze kazde jedno osobitnou rizikovkou, tak to nie. Kriticke aj smrt sa daju len cez IZP, takze to by sa ti mierne predrazilo keby si mal v kazdej poistke poistene iba jedno riziko :)
Myslim, ze viacero z nas poradcov riesi komplexne poistenie cez tri produkty = jedno IZP a dve rizikovky. Viacero IZP urcite nie :) A tie tri zmluvy, to je asi fakt maximum.

To Martinisko a Petrik:
O smrti urazom sme sa tu uz s Martiniskom raz "pohadali" :) Nemocnicne odskodne je hlupost. V nemocnici budes mozno tri dni ale PN mozes byt mesiace.

Petrik, ak chces ponuku napis niektoremu z nas email. A napis aka je tvoja cenova predstava. Keby si chcel mat "dokonale" poistene vsetko co je podstatne, tak ta to vide do 2000 Sk mesacne.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Cmorej, v Deutscher Ringu sú kritické choroby aj v úrazovke, takže žiadne investičko... ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vies, ze novy DR nepoznam, ale dik za info ... kolega :D
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Viem Peter a preto si rád rypnem :D Všetko okrem bežnej smrti (podľa mojich informácii) je možné v súčastnosti spraviť bez ,,šetrenia,, a teda čisto len na ,,úrazovke,, resp. ako pripoistenie ;)
Obrázok
MARTINJAN
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 28 08, 2008 11:00 pm

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa MARTINJAN »

Ahojte.
Rozmýšlam nad nejakým životným poistením+úraz,invalidita,+kritické choroby.
Mám 37r a asi tak na 20r.Čo by ste mi prosím zhruba poradili?Čo môžem očakávať za nejakých 1000sk/mes.
Do pobočiek poisťovní sa ešte len chystám. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

1000Sk je slušná hranica, ak zarábate cca 20 000sk, tak sa dá Váš príjem slušne vykryť... Ako som už písal vyššie, naj vychádza kombinácia týchto 4 poistovní: Axa, Deutscher Ring, Generali, Wustenrot...
Záleží napríklad aj na tom, či chcete mať vykryté ,,denné odškodné,, len z úrazu, alebo aj z choroby, či máte záujem o trvalé následky s progresiou, alebo bez... Tých kombinácií a možností je hneď niekoľko... Ak máte nejaké otázky, rád Vám ich zodpoviem...
Obrázok
MARTINJAN
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 28 08, 2008 11:00 pm

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa MARTINJAN »

Ďakujem za odpoveď.
To by som mal zmluvu zo 4 poisťovňami?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Nevravím, že to musia byť všetky poisťovne, ale na SK ideálna poisťovňa a ani ideálny produkt neexistuje, takže by to mala byť kombinácia miniimálne dvoch poisťovní, dvoch produktov...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zivotne poistenie len na krytie rizika

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

MARTINJAN napísal:Ahojte.
Rozmýšlam nad nejakým životným poistením+úraz,invalidita,+kritické choroby.
Mám 37r a asi tak na 20r.Čo by ste mi prosím zhruba poradili?Čo môžem očakávať za nejakých 1000sk/mes.
Do pobočiek poisťovní sa ešte len chystám. Ďakujem
pobocky poistovni neobiehajte :) nic nestranneho sa tam nedozviete
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"