alianz

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

alianz

Príspevok od používateľa stroparzvw »

Čaute vie niekto poradit či je toto dobrý produkt ponuka to jedna baba z alianzu a chcem vediet ci sa oplatí dávat tisícka mesačne na tento produkt. Jedná sa o alianz euro garant garancia vrátenia 100% investovaných penazí a je to asi takto 8 rokov sa tam dáva 1000 mesačne a potom 4 roky to pracuje. prosím o radu ak nie toto tak potom čo by bolo vhodné? ? ? Ďakujem
oviak18
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So 06 10, 2007 11:10 pm

Re: alianz

Príspevok od používateľa oviak18 »

No pokiaľ viem ja, tak je tam jediný poplatok a to výstupný, po tých 8 rokoch sú to 3 %. Výnos sa uzamyká na dennej báze, čo znamená, že pokiaľ portfolio v ktorýkoľvek deň zvýši svoj kurz, tak sa garantuje táto hodnota po zvyšok trvania poistenia aj v prípade negatívneho vývoja.
Moj názor: priaznivá poplatková štruktúra, systém uzamykania výnosov, zaujímavé výnosy za minulé obdobie (8 %, samozrejme to je len malá pomocka, nie presvedčujúci argument), po splnení podmienok možnosť daňoveho odpočtu, vcelku zaujímavý produkt, ktorý vzhľadom nato, že obsahuje len asi 8 akcií z EURO STOXX 50 bude približne kopírovať jeho výkonnosť. Ak ti sedí investičný horizont prečo nie.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa stroparzvw »

dobre je to ok len som chcel vediet či sa to oplatí tam dat na tých 12 rokov alebo tú tisícku mesačne dávať niekde inde.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

uz ani nemam chut vysvetlovat. Preco su ludia stale tak nepoucitelni :(
Vsetky odpovede maju tu a aj tak robia hluposti.
Peter mozes pisat:)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: alianz

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hehe, dik za vyzvu, ale ani mna to uz nejak nebavi, tak len v skratke:
poistovna je od slova poistit, nie od slova investovat. Skus si tu vyhladat "IZP" a "investovanie cez IZP". Poistka, akakolvek, je nakladovo narocna a poplatkovo neprehladna. Provizie za predaj su vysoke. A tie provizie plati vzdy klient. Vzdy. To, ze v letaku nie je napisany "management fee" (to nikdy nie je) neznamena, ze tam nie je. Ani ten produkt nepotrebujem poznat a uz viem, ze to bude "odzub". Proste poistka a vyhodne investovanie, to dokopy nejde. Navyse, zaistenie, co to znamena ? opat pouzi vyhladavanie "zaistene investicie"
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: alianz

Príspevok od používateľa Bebe »

8-rokov splátok to je 96000Sk. Garancia vrátenia vkladu po 12rokoch znamená, pri inflácii 4% (dnes môžeme smelo uvažovať o tejto výške) že hodnota vložených peňazí bude mať reálnu hodnotu zhruba o 50tis. menej, teda 46.000. Tak takú garanciu si môžu strčiť niekam a s ňou aj celý produkt, ktrorý nemá iný účel, iba aby vylákal od nič netušiacich naivných klientov na slovíčko garancia peniaze k svojmu vlastnému prospechu. K ostatnému sa už vyjadril Peter.

Takýto výraz v tvári bude mať menovaná poisťovňa :D a takýto ich klienti :( alebo možno :o nedajbože :shock:

Aby sme tu nemuseli vypisovať litánie stále dokona na nové a nové produkty mohla by tu byť vždy anketa. Produkt - hodnotenie smajlíkmi. Ale ak by tu chodili aj poisťováci, tak by nás asi prehlasovali veď ich je ako maku. Takže to moc dobrý nápad asi nebol.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa stroparzvw »

no ja som o tom IŽP čítal nejakú tú diskusiu a nejak tam tý ludia neboli s tým spokojný tak neviem že či by som to takto mal voliť cez IŽP. Čo hovoríte na takýto nejaký produkt http://www.aaf.sk čo by ste si z toho vybrali. ja tam mám ten fond Central and Eastern European Balanced fund a stojí to za prd. Toho ovb-áka pošlem asi niekde a bude.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa filip glasa »

takých fondov ako má AAF je plný celý svet aj Slovensko. Ak už chceš niečo vyberať tak sa poobzeraj po lacnejších. Ak nie si zmnierený s potenciálnymi stratami, tak si nechaj peniaze radšej na bankovom vklade.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: alianz

Príspevok od používateľa Bebe »

stroparzvw napísal: ..ja tam mám ten fond Central and Eastern European Balanced fund a stojí to za prd. Toho ovb-áka pošlem asi niekde a bude.
Momentálne 47% akcií, 40% dlhopisov, rusko 67% poľsko 13%, zmiešaný fond zameraný na strednú a východnú európu, hodnotiť fond je priskoro, tak neviem, z čoho pramení Tvoja nespokojnosť, zrejme z nevedomosti a nesprávnych očakávaní. Vyjadriť sa môžeš tak o 5rokov. Ovb-ák Ti poradil zrejme na základe nejakej analýzy a horizontu, podľa toho, čo si mu uviedol. Skôr, ako u iných hľadaj chybu najskôr u seba, lebo ty si podpísal zmluvu. Ak Ti však sľuboval pri tomto zmiešanom fonde viac, ako 6-7% p.a. tak ho tam pošli. Na grafe môžeš vidieť, že fond je na zmiešaný dosť volatilný, ak si investoval na vrchole, tak je čas doinvestovať. Dnes by som investíciu nerušil, počkaj minimálne ešte dva roky a potom uvidíš, čo môžeš čakať a čo urobiť.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa stroparzvw »

no vieš on mi povedal že to bude tak na pár mesiacov a že sa to bude potom vyberať to malo byť na 3 až 5 mesiacov a teraz je z toho 3 až 5 rokov a viac no tak to sú dobré informácie. mala to byť krátkodobá investícia. Tak teraz povedz či ho mám niekam poslať alebo nie. :(
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: alianz

Príspevok od používateľa Bebe »

Každého, kto poradí zmiešaný fond s 50% akciami a s poplatkami na úrovni ročnej inflácie ako investíciu na 3-5 mesiacov môžeš s kľudom poslať ešte ďalej, než si mal v pláne, ale najskôr nech Ti vráti vstupné poplatky a stratu (pri potrebe redemácie v uvedenom horizonte) hoci aj z vlastnej provízie, alebo sa na neho posťažuj je určite poistený. Nezabúdaj však, že on má Tvoju analýzu a na nej Tvoj podpis, ak je tam ale to, čo si hovoril, tak môže mať z toho aj problémy.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa stroparzvw »

dakujem za radu tak ho mozem s kludným svedomým poslať tam kam so ho chcel poslať. Ďakujem za radu a to že sú to zmiešané akcie tak to som ani nevedel
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa stroparzvw »

mám ešte jednu vec ak mám ako klient dlu dobu v niečom peniaze tak má ten ovb-ák viac provízí čiže čím dlhšie sporím má on viac provííí? ?? ? pretože som mal dlhopisi 12% v pluse za necelý rok a pol a povedal že to tam mám nechať a teraz som v mínuse 4% tak čo na to teraz som zvedavý aj na toto ako sa to vyvinie
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

stroparzvw napísal:mám ešte jednu vec ak mám ako klient dlu dobu v niečom peniaze tak má ten ovb-ák viac provízí čiže čím dlhšie sporím má on viac provííí? ?? ? pretože som mal dlhopisi 12% v pluse za necelý rok a pol a povedal že to tam mám nechať a teraz som v mínuse 4% tak čo na to teraz som zvedavý aj na toto ako sa to vyvinie
Ak išlo o jednorazovú investíciu, má poradca len jednu a jednorázovo vyplatenú províziu. To znamená jeho provízia nie je ovplyvnená ani dĺžkou horizontu ani tým, či sa fondom darí.
Pri pravidelnom investovaní je provízia vypočítavaná z celkovej hodnoty, ktorú sa klient rozhodne vložiť počas celého obdobia.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa filip glasa »

jednorázovo vyplatenú províziu
veď správcovia platia sprostredkovateľom aj priebežné provízie z poplatku za správu. Budú to síce len nejaké drobné, ale predsa niečo.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: alianz

Príspevok od používateľa Bebe »

stroparzvw napísal:..som mal dlhopisi 12% v pluse za necelý rok a pol a povedal že to tam mám nechať a teraz som v mínuse 4% tak čo na to teraz som zvedavý aj na toto ako sa to vyvinie
Ktovie, o aké dlhopisy ide a hlavne v akých menách. Nájdi si poradcu, ktorý veciam rozumie a ten Ti povie, čo s tým. Môžeš si vybrať aj niektorého, čo tu píšu Cmorej, Puchon, Martinisko tí Ti isto neporadia žiadnu hovadinu, ani nenasadia ružové okuliare.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:
veď správcovia platia sprostredkovateľom aj priebežné provízie z poplatku za správu. Budú to síce len nejaké drobné, ale predsa niečo.
No tak potom vieš o niečom o čom neviem ja :D Priebežne provízie dostávaš podĺa dohodnutých parametrov v zmluve t.j či klient zaplatí jednorázovo celý poplatok,alebo rozložene.

Priebežné provízie dostáva poradca pri neživotných poiskách auto, poistenie domu,domacnost atď.

To čo ale spomínáš ty, provízie sa správu, minimálne ja som také nič nevidel :D Možno to dostáva sieť, t.j ty hore,ale o tom nič neviem.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa filip glasa »

počul som to od poradcu a písali to aj v trende.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:počul som to od poradcu a písali to aj v trende.
no tak ja take nic nedostavam, asi by som mal zmenit firmu. :lol:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa filip glasa »

to budú len desatinky percenta, čiže ťa to asi ani nemusí trápiť.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Viem, ze v OVB od BL hore dostavaju tzv. BEPRO, to by mohlo byt ono, cize nejaky pravidelna mala provizia za udrzanie platnosti zmluvy, alebo nejak tak sa to vola :))
Inak teraz je celkom jednoducha doba, ked chce clovek na rok, dva, tri zainvestovat peniaze, nie je nic bezpecnejsie ako ,,terminak,,. Za 2 roky 9%, co chcete viac? Ziadne vstupne a ani vystupne poplatky, parada... Ja nie som velmi konzervativny, ale ak by som mal niekam investovat peniaze do 5 rokov, nehladal by som ziadne fondy a ani ziadne ,,poistky,,.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: alianz

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:veď správcovia platia sprostredkovateľom aj priebežné provízie z poplatku za správu. Budú to síce len nejaké drobné, ale predsa niečo.
Ano, SFM (Wiof) aj Pioneer platia OVB aj "udrziavacie provizie", z tych potom plynie Bepro = "plat" pre riadiace pozicie = BL a vyssie. Predpokladam, ze Partners ma vyjednane tiez nieco taketo a asi aj viacej firiem. Pri podielovych fondoch su to vsak male sumy, ovela zaujimavejsie to je pri zivotnych poistkach, kde maju velke firmy tiez vyjednane "udriziavacky". Ale radovo vyssie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: alianz

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martinisko.eu napísal: Inak teraz je celkom jednoducha doba, ked chce clovek na rok, dva, tri zainvestovat peniaze, nie je nic bezpecnejsie ako ,,terminak,,. Za 2 roky 9%, co chcete viac? Ziadne vstupne a ani vystupne poplatky, parada... Ja nie som velmi konzervativny, ale ak by som mal niekam investovat peniaze do 5 rokov, nehladal by som ziadne fondy a ani ziadne ,,poistky,,.

No neviem, ja radsej odporucam sporiace ucty - ING, eMax, IAD Konto, AXA konto. Terminak je uz pomerne archaicky "vynalez" :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa filip glasa »

sporiaci účet/ termiňák: berme ako synonymum

inak ak by som predpovedal, že sadzby pôjdu dole,tak sa termiňák môže hodiť.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: alianz

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:sporiaci účet/ termiňák: berme ako synonymum
Filip dobre vieš, že to ako synonymum brať nemožno. Ako konečný výsledok ano, ale vlastnosti produktov sa značne odlišujú, to sám vieš. Prirátanie úroku, internet-banking, viazanosť, atď.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peter, teraz máš termiňák so 4,5%, garant... Pokiaľ dva, tri roky isto nebudem potrebovať peniaze, prečo by som si ich mal dať do ING, alebo AXA konta, alebo eMax? Hm? ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: alianz

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pretoze su to vacsinou peniaze na rezervu a nikdy nevies kedy budes danu rezervu potrebovat. Dalej konstrukcia tohto typu produktov: napr. vyber musite nahlasit dva tyzdne dopredu alebo vyber bez "sankcie" je mozny len za dva roky od 1.do 15.juna, potom sa Vam to automaticky predlzuje ... Taketo a podobne su vsetko uplne antiklientske veci. Dalej som uz pocul aj o takomto niecom: terminak na 2 roky a kdesi v zmluve nieco ako: v pripade nepriazniveho trhoveho vyvoju je banka opravnena jednostranne upravit urokovu sadzbu a bla bla bla ... Nehovorim, ze je to pripad prave tohoto terminaku, studovat ho nemienim. Proste terminakom nedoverujem a nemam ich v portfoliu.
.
a btw. ked uz, dam opacnu otazku ako nadhodil Filip: co budes s tym terminakom robit, ak sa budu zvysovat urokove sadzby ? Ja so sporiacimi uctami nic.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: alianz

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Martinisko.eu napísal:...ked chce clovek na rok, dva, tri zainvestovat peniaze...
Peter, pisal som, ked chce clovek zainvestovat peniaze na par rokov, nie ked si chce odlozit rezervu ;) Jasne, ze ,,budovanie,, rezervy je lepsie na ING konte atd., a nie na ,,termiňáku,, ;)
peter.cmorej napísal:...co budes s tym terminakom robit, ak sa budu zvysovat urokove sadzby ? Ja so sporiacimi uctami nic.
Čo by som s nim robil? Keď mám ročnú viazanosť, tak ho rok nechám tak, potom sa uvidí...
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"