Allianz Index 75

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MRychtarik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 12:12 pm

Allianz Index 75

Príspevok od používateľa MRychtarik »

Dobry den,

chcel by som sa opytat na skusenosti s produktami Allianz Index. Cital som, ze aj ked pisu ze tam nie su ziadne vstupne a vystupne poplatky, tak vraj sa nenakupuju jednotky za celu investovanu sumu ,ale povedzme iba 97%, cize je tam nejaky 3% skryty poplatok.. Vie mi toto niekto potvrdit? Kde by sa to dalo najst uvedene aj oficialne, od poistovne? Je to v poistnych podmienkach?

Ak by ich mal nahodou niekto k dispozicii a bol ochotny ich poslat mailom, velmi rad by som sa na to pozrel. A este jedna otazka.. pri Allianz Index 75 je minimalna investovana suma tiez 100 tis. Sk, resp. tych 33 tis. Eur, ci kolko to vychadza?

Inac sa mi zdaju tieto produkty celkom zaujimave, akurat tie poplatky su blbe. A co som pozeral Allianz Index Petrol z minuleho roka, tak tam vyzera ze je momentalne asi 30% narast za rok. Ak som to dobre pozeral..

vopred vdaka za akekolvek skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Allianz Index 75

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Dobrý deň,

produkty Allianz Index som kedysi ovládal. Až do chvíle, kedy som pochopil, že je to znova ,,poistka,, a teda je to pre klienta nákladnejšie ako priame investovanie...
Takže odpoveď na Vašu otázku, áno, je tam poplatok, myslím že cca 3-4%.

Viac Vám však neviem povedať, lebo je to už pár mesiacov, čo som do toho nepozrel. Každopádne priamo v Allianzi sú povinný povedať Vám presnú poplatkovú štruktúru.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Allianz Index 75

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tych "indexov" je viacero. Co sme s kolegom ratali, Petrol bol asi jediny z nich, ktory bol skutocne zaujimavy. Tz. zisk bol realny.
MRychtarik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 12:12 pm

Re: Allianz Index 75

Príspevok od používateľa MRychtarik »

Vdaka za info.. Mne tie 3 - 4% nepridu zasa az tak prehnane, ak je to vlastne jednorazovy poplatok. Ak si vezmete ten Index Petrol, tak 3% poplatok, 3% za predcasny odkup, momentalne je to na 130%, cize kto do toho siel a teraz preda, ma nejakych 20% p.a., celkom slusne, nie? :)

Co sa tyka toho Indexu 75, ten podla Vas zaujimavy nie je? A inac ake maju obmedzenia na vstupny vek pri tychto indexoch, neviete? je tam aj nejaky maximalny vek, po ktorom Vas uz nepoistia?

Inac este ma zaujimala taka vec o tych indexoch, som sa nikde nedocital (ci nahodou nemate skusenost).. tie minimalne vklady boli vzdy 35tis Eur, na vsetky predchadzajuce? A ked je to oficialne zivotne poistenie, je tam aj nejake skumanie zdravotneho stavu (nejaky dotaznik alebo nieco podobne?)

Tie poistne podmienky asi nemate, predpokladam!? V Allianzi mi povedali ze "az pri podpise zmluvy" (to bolo ale ohladne bezne plateneho investicneho poistenia, ked som sa bol nieco pytat).
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Allianz Index 75

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v tom ti bohuzial nepomozem. Ak ti mozem poradit: nespajaj svoje ocakavania ohladom mozneho vynosu s vynosom minulym, v tomto pripade s vynosom Petrolu. Petrol bol postaveny na tom, ze ropa vzrastie od hodnoty nejakych 35 USD/barel kde bola v momente kedy bol index emitovany. To bola skoro stavka na istotu.

Tie indexy su vzdy postavene tak, ze: ak sa stane toto, vynos bude takyto. A bohuzial to "toto" nie je vacsinou velmi pravdepodobne. Petrol bol vynimka. Tak si precitaj ake su podmienky v tej 75ke a vyhodnot si ake su sance. Potom napis, nech vieme :)
MRychtarik napísal: Tie poistne podmienky asi nemate, predpokladam!? V Allianzi mi povedali ze "az pri podpise zmluvy" (to bolo ale ohladne bezne plateneho investicneho poistenia, ked som sa bol nieco pytat).
tak na toto by som im povedal nieco pekne od srdca. Totalna drzost.
MRychtarik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 12:12 pm

Re: Allianz Index 75

Príspevok od používateľa MRychtarik »

Ta 75ak je naviazana na akciový index Dow Jones EUROSTOXX 50 a komoditný index S&P GSCI ER.. ale nerusim ci je to dobre alebo zle :) V tomto sa fakt nevyznam, takze ani neviem posudit co sa od toho da ocakavat v buducnosti. No pozitivne je ze je tam garancia, takze nemoze sa ti stat, ze po 7 rokoch sa ti vrati polovica toho co si do toho dal.. Teda to su aspon moje laicke pocity.

Ale mal si pravdu v tom, ze zo vsetkych Indexov je momentalne jedine Petrol v pluse, ako som si prechadzal ich momentalne hodnoty..
S tymi poistnymi podmienkami - mam taky pocit, ze u nas vo vseobecnosti sa s tym robia velke tajnosti, asi aby ludia nezistili ako to vlastne presne funguje. No vy, ako financni poradcovia mate asi lepsi prehlad a aj lepsi pristup k informaciam...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Allianz Index 75

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

co sa tyka tych poistnych podmienok, treba si dupnut a musia ti ich dat
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"