Rada IŽP Allianz Invest

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

Chcel by som vás poprosiť o radu ohľadom IŽP: Allianz Invest, viem že pár-krát sa to preberalo ale myslím si že každý prípad je jedinečný a bol by som veľmi rád ak mi poradíte konkrétne v mojom prípade.
Takže ako 18-ročnému/v roku 2004 mi rodičia spravili IŽP až do roku 2052. Takže zmluva už beží 6 rokov. Suma ktorú uhrádzam každý mesiac je 700 Sk nie je to extra veľa, ale zatiaľ som ešte študent takže ani tie príjmy nie sú vysoké. Na sporenie ide 500Sk a ostatné je úrazové (80Sk), rizikové poistenie (100Sk) a pripoistenie od platenia (21Sk). Sporenie ide všetko 100% do Allianz dlhopisového fondu.
No a otázka na vás čo je najvýhodnejšie: zrušiť, nechať, alebo upraviť? A ešte ohľadom toho sporenia nebolo by vhodnejšie to nejako pozmeniť a percentuálne tu sumu rozdeliť aby išlo niečo aj do zmiešaného a akciového fondu, prípadne rozdeliť aj tu nasporenú čiastku a ak tak v akom pomere?
Ďakujem za každú radu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Kedze uz zmluva bezi 6 rokov, pociatocne naklady su davno splatene. Takze zmluvu by som si na tvojom mieste ponechal. Urcite by som zmenil ten dlhopisovy fond za akciovy, celych 100 %. Co sa tyka tych 200 Sk mesacne na poistnu zlozku - nejake urazove poistenie by si mal urcite mat. Ako vsak poznam Allianz Invest, za tu sumu tam bohvieake poistne sumy nebudes mat. Inde by si za tych 200 mesacne dostal viac. Ak nechces riesit inu urazovku, tak je to na tvojom zvazeni, ci je lepsie mat aspon nejake poistenie alebo radsej usetrit 200 Sk a nemat ziadne.
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

Dík Peter
A ako to je dá sa presunúť aj už ta celá nasporená čiastka z dlhopisového do akciového fondu a aj tá mesačná tých 500 Sk?
A keby som zrušil to poistenie a nechal len sporenie nemalo by to žiadne negatívne následky na tú zmluvu? Tie sumy sú tam maličké: úrazové - smrť aj trvalé následky po 100.000 Sk, rizikové 145.000 Sk, denné odškodné 100 Sk a oslobodenie od platenia 680Sk na mesiac. Aké sumy by som mohol dostať u konkurencie ak by som si dal napr. len poistenie za tých 200 Sk na mesiac.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, daju sa presunut uz aj nasporene prostriedky. Kedy mas vyrocie zmluvy ? Robi sa to totiz k vyrociu. Nie, negativne nasledky by zrusenie pripoisteni na zmluvu nemalo.

Z tych pripoisteni si nechaj oslobodenie od platenia. To bude nejakych 15 Sk mesacne. Teraz je to viac, ale znizili by ti to, pretoze tam je poistena suma, ktoru mesacne platis do zmluvy a ta by klesla. Dufam, ze som to napisal pochopitelne :)

U konkurencie .. do 180-200 Sk mesacne by si mohol mat poistene trvale nasledky urazu na sumu od 20 000 Eur do 30 000 Eur. Zalezi podla toho ci by si do toho chcel montovat aj svojich pribuznych aby ste dostali zlavu za pocet poistenych osob. Islo by o poistenie s progresiou 400 %, takze v pripade 100 % invalidity by si dostal 4 nasobok, tz 80 000 Eur, respektive 120 000 Eur.

Ak to budes chciet riesit, napis mi mail.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Pises ze mesacne ide do sporenia 500 korun, cize vacsina platby. Zivotne poistenie je asi najdrahsia forma sporenia vobec - oplati sa hlavne na poistenie smrti a kritickych chorob. Predpokladam ze ani jedno z toho nepotrebujes kedze asi este nemas rodinu.
Co sa tyka nakladov investovania cez allianz invest tak tie su nasledovne :
1. Pociatocne naklady - sluzia ako provizia sprostredkovatelovi - ich vyska je prve dve rocne platby - u teba 700*24 cize 16 800 korun. Tieto peniaze sa uz strhli a nikdy ich neuvidis je jedno ci si zmluvu nechas alebo zrusis.
2. poplatok za vedenie zmluvy 40 korun mesacne.
3. vstupny poplatok do fondov 4,0% bez ohladu na to, ci je to fond penazny alebo akciovy.
4. spravcovske naklady - v dlhopisovom fonde 1,125% rocne poistovna + 1,25% správca + 0,075% depozitár celkovo teda rocne platis za spravu 2,45 percenta. Cize ak fond urobi vynos 5 percent, tvoj vynos je 2,55% minus dan
- v akciovom fonde, teda ak by si to zmenil na akciovy by boli tvoje naklady nasledovne 0,7% poistovna + 1,95% fond + 0,4% depozitar, celkovo teda 3,05%. Pri priemernom vynose 5% ziskavas len 1,95% minus dan.

Tolko k cislam, co to znamena v praxi - teraz ti napisem stav tvojho konta pri roznych predpokladanych vynosoch aby si videl, kolko ti zhltnu poplatky. Dobu som dal 40 rokov, vlozene prostriedky do investicie su 500*12*40 je 240 000skk.
6 percentny vynos akciovy fond, po 40 rokoch budes mat 373 208skk, poplatky zhltnu 214 668skk.
5 percentny vynos akciovy fond, po 40 rokoch budes mat 301 083skk, poplatky zhltnu 190 631skk.
5 percentny vynos dlhopisovy fond, po 40 rokoch budes mat 342 119skk, poplatky zhltnu 171 434skk
4 percentny vynos dlhopisovy fond, po 40 rokoch budes mat 277 011skk, poplatky zhltnu 153 562skk
3 percentny vynos dlhopisovy fond, po 40 rokoch budes mat 226 442skk, poplatky zhltnu 138 776skk

Pre porovnanie ak by si tie peniaze investoval priamo do fondu na 40 rokov a mal spravcovske naklady v priemere 1% ročne, tak by si mal po 40 rokoch oproti predrazenemu allianzu na konte nasledovne
pri vynose 6% 744 282skk
pri vynose 5% 582 432skk.

Preto odporucam produkt zrusit, pripoistenia nahradit za 200 korun len cisto v urazovke a sporit si radsej niekde inde, lebo investicko je poplatkovo strasne nakladne. Ak zrusis zmluvu teraz, prides o pociatocne naklady co je tych 16 800 korun, ak si zmluvu nechas, casom prides o statisice kvoli vysokym spravcovskym nakladom investicie.

Pekny den prajem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

odkial mas tie spravcovske poplatky poistovne ? v starom Investe uvedene urcite neboli, ani v zmluve, ani v manuale.

a btw. podla mojich starych OVB poznamok, stary Invest nema 4 % vstupny poplatok ale 4 % vystupny

a este jedna mala poznamka, na 1 % TER sa pri sporeni priamo do fondov tiez nedostanes
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

poplatky su odtialto http://www.allianzsp.sk/73159" onclick="window.open(this.href);return false;
4% vystupny - viem, len sa mi uz nechcelo rozpisovat rozdiel kedze som toho napisal celkom dost, kazdopadne myslim ze sa mozeme zhodnut na tom, ze vystupny je horsi jak vstupny kedze sa strhava aj z potencialneho vynosu co ti nabehne na konte.
Co sa tyka investovania a ter - bral som priemer od oka ak si vezmes ze 20 rokov to bude mat v akciovom fonde kde to bude do 1,5% ročne, 6 rokov na dlhacoch kde to bude 1% a posledne 4 roky terminak bez poplatku. V priemere sa mu ta spravcovska nakladovost dostane na cca 1 % plus minus desatinka.
Navyse vo fonde ma nizsi vstupny (vystupny) poplatok a neplati ani tych 40 korun mesacne za vedenie zmluvy.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

btw poplatky - zmluva allianz clanok 16
bod 1 - poistovatel ma pravo na poplatky v zmysle tychto VPP a aktualneho sadzobnika poplatkov ktory poistovatel zverejnuje na svojej internetovej stranke
bod 2 - Poistovatel ma pravo jednostranne stanovit a menit, najma v suvislosti s inflaciou, vysku poplatkov.

hlavne bod 2 je usmevny, uzavries zmluvu na 40 rokov a netusis, ake poplatky mas a ake vobec budu buduci rok, kedze zajtra sa mozu zmenit :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Otazne je, ci su tie poplatky, na ktore si tu odkazal platne aj pre stare typy Investov. Avsak vzhladom na ten bod 2., co si tu napisal, by to nebolo nic prekvapive. No, to je o tej transparentnosti IZPciek.

Ked to takto spocitas, tak skoro vzdy ti vide, ze investicia priamo do podielovch fondov ta vide z dlhodobeho hladiska ovele lepsie. To dlhodobe hladisko je take carovne :) Lenze z kratkodobeho hladiska, tu a teraz, by to pre Eleanora znamenalo, ze ak si chce sporit, tak si musi uzatvorit sporiaci program, kde ma tiez vstupne naklady na podobnej urovni ake uz raz zaplatil v Investe (ak by to mal na 30 rokov). A nieco mi hovori, ze do toho sa Eleanor asi velmi hrnut nebude :) Takze to u neho zrejme ostane na rozhodnuti "nesporit vobec alebo sporit cez megasuperuzasny Allianz Invest".
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

peter.cmorej napísal:Otazne je, ci su tie poplatky, na ktore si tu odkazal platne aj pre stare typy Investov. Avsak vzhladom na ten bod 2., co si tu napisal, by to nebolo nic prekvapive. No, to je o tej transparentnosti IZPciek.

Ked to takto spocitas, tak skoro vzdy ti vide, ze investicia priamo do podielovch fondov ta vide z dlhodobeho hladiska ovele lepsie. To dlhodobe hladisko je take carovne :) Lenze z kratkodobeho hladiska, tu a teraz, by to pre Eleanora znamenalo, ze ak si chce sporit, tak si musi uzatvorit sporiaci program, kde ma tiez vstupne naklady na podobnej urovni ake uz raz zaplatil v Investe (ak by to mal na 30 rokov). A nieco mi hovori, ze do toho sa Eleanor asi velmi hrnut nebude :) Takze to u neho zrejme ostane na rozhodnuti "nesporit vobec alebo sporit cez megasuperuzasny Allianz Invest".
ale inak si to pekne spocital :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

namiesto upravit som dal citaciu vlastneho prispevku, sorry
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

No. Ja som nikde neodporucal ziadny sporivy program s predplatenymi poplatkami. Ak by si Eleanor dal nejaku formu pravidelneho sporenia do fondov, co ja viem napr kbc fondy cez csob tak ziadne predplatene poplatky neplati, len vstupny poplatok do fondu pri kazdom zainvestovani.
BTW - v Allianzi ziadne vstupne poplatky predplatene nema, jedine co zaplatil je provizia niekomu, kto to sprostredkoval. S vystupnym poplatkom to nema nic spolocne, ten ostava rovnaky.
Chapem kam mieris, ale musis uznat, ze z hladiska cisel to vyjde lepsie a je jedno, ci na to pozeras z kratkodobeho alebo dlhodobeho hladiska. Len to nesmie vymenit za ine izpcko alebo podobny produkt. Ale aj keby si vybral nejake sporenie s predplatenym vstupnym poplatkom tak to na situacii nic nemeni.
Jedine, co tym zrusenim strati je 0,3 percenta hodnoty konta, co je odkupny poplatok. Pociatocne naklady neuvidi tak ci onak, vystupnemu(resp vstupnemu) poplatku sa nevyhne tak ci onak a spravcovske ma rozhodne vyssie cez Allianz.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

ale inak si to pekne spocital

dik :)
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

Fuha tak to ste ma nepotešili, ako vedel som že je to zle, ale že až tak to som netušil. Investíciám sa trochu venujem ale je rozdiel vyznať sa v terminovanom vklade, akciách či ETFkách kde presne vieš aké máš vstupné, výstupné poplatky a vyznať sa v tomto IŽP kde sú skryté mnohé poplatky, provízie a pod. . A je pravda že doteraz som sa o tú poistku vôbec nezaujímal, keďže mi ju zriadili aj platili rodičia.
No teraz už by som si v tom chcel urobiť prehľad a jasno. Takže podľa toho čo sa tu napísalo bude najlepšie tu zmluvu úplne zrušiť a to čím skôr tým lepšie. Pretože čím dlhšie to beží tým prídem o väčšiu sumu peňazí.
Asi budem musieť zájsť do poisťovne a spýtať sa koľko od nich dostanem ak to hneď zruším. A taktiež na tie poplatky, ktoré konkrétne platia pre moju zmluvu, ale to oni neradí vysvetľujú a mnohokrát sa v tom ani oni sami nevyznajú.
A budem musieť porozmýšľať o nejakej alternatíve samostatné poistenie a najvhodnejšie sporenie/investovanie. A dik za váš čas a cenné rady.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

SaFi napísal: Ak by si Eleanor dal nejaku formu pravidelneho sporenia do fondov, co ja viem napr kbc fondy cez csob tak ziadne predplatene poplatky neplati, len vstupny poplatok do fondu pri kazdom zainvestovani.
Pri nasom sporiacom programe tiez platis iba vstupne do fondov. Ja som to myslel tak, ze vstupne naklady tam jednoducho su a studentovi urcite nebude jedno kedy ich zaplati. Ak chces sporit do niecoho aspon trochu normalneho a platit tie vstupne priebezne, tak mas na vyber iba tie KBC fondy a potom Rytmus. Hovorim o retaili a sporeniach ala 500 Sk mesacne, tz. do ETF nie. Lenze pri KBCckach mas cca tri normalne fondy co su mozne na sporenie (co si pamatam) a pri Rytmuse mas dane dynamicke portfolio a smitec, tym tvoja invencia pri zostavovani tvojho sporenia skoncila. Ked to cloveku staci, ok, je to lepsia alternativa ako IZP.
Eleanor napísal: Pretože čím dlhšie to beží tým prídem o väčšiu sumu peňazí.
No .. skor prichadzas o potencial, ze by si mohol tie peniaze zhodnotit lepsie.
Eleanor napísal: Asi budem musieť zájsť do poisťovne a spýtať sa koľko od nich dostanem ak to hneď zruším.
Zavisi od hodnoty podielov v den redemacie (zrusenia). Pocet podielov by si mal mat na rocnom vypise + sa ti prikupuju kazdy mesiac.
Eleanor napísal: A taktiež na tie poplatky, ktoré konkrétne platia pre moju zmluvu, ale to oni neradí vysvetľujú a mnohokrát sa v tom ani oni sami nevyznajú.
Spolahnut sa mozes iba na to, co mas na papieri, narozpravat dokaze hocikto hocico.
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

peter.cmorej napísal: Kedy mas vyrocie zmluvy ?
Výročie zmluvy mám o pár dní konkrétne 19.02.2010
peter.cmorej napísal: Pocet podielov by si mal mat na rocnom vypise + sa ti prikupuju kazdy mesiac.
No až na to že mi ten ročný výpis za minulý rok pravdepodobne neposlali, posledný som našiel z roku 2008. Tu sú výpisy:

Obrázok
To znamená že ak by som zmluvu zrušil v roku 2008 dostal by som 14366.43 Sk, alebo sa odpočítava ešte nejaký poplatok za zrušenie zmluvy?

Asi si počkám za tohtoročným výpisom, mal by prísť v marci a podľa neho sa rozhodnem čo a ako ďalej.

A nie sú rozdiely kedy zruším zmluvu, myslím či to nie je v niektorom období výhodnejšie ako inokedy napr. po 10, 15, 20... rokoch.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

veď tú poistku môžeš upraviť viacej na krytie rizík a minimum (koľko povolia) na sporenie. teda ak vôbec potrebuješ byť poistený a kryť riziká.
teraz nemáš ktovieaké krytie a ešte aj nevýhodne sporíš. keby si to posunul čisto na poistenie a sporil by si mimo poistiek, tak by to vyšlo lepšie.

ale zase neuvažujem o tom, či je to z hľadiska krytia nejaký extrémne drahý produkt a či by si aj to poistenie niekde nezohnal významne lacnejšie.

keď nemáš deti a rodinu, tak prakticky niektoré z tých rizík ani nepotrebuješ poisťovať.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

minimalne 500 Sk musi ist na tej zmluve do "sporenia". Ako som uz pisal, poistenie rizik je tam dost drahe. Takze nijako si to neupravi.

Na tom vypise 2008 mas pocet akumulacnych jednotiek 73,1273. Najdi si terajsiu hodnotu jedneho podielu a vynasob si to = to co dostanes. Zrusit sa to da vzdy iba ku vyrociu zmluvy a vypoved musi byt dorucena do poistovne min 6 tyzdnov pred vyrocim zmluvy, takze to si uz nestihol. Alebo moze zaniknut neplatenim.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ja mam skusenost v Allianzi ze v pohode zrusia zmluvu aj mimo vyrocia. K vyrociu rusia len ak ma klient zmluvu platenu rocne cize ziadost urcite skus poslat a uvidis, prinajhorsom ti odpisu ze mozes zrusit len k vyrociu. Ale jak vravim, ked platis mesacne tak s najvacsou pravdepodobnostou to zrusia bez problemov.
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

A čo znamená odbytné v tom výpise?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to by malo byt to co ti vyplatia. Teraz kukam, ze je tam vyssia suma ako je hodnota akumulacnych jednotiek. Neviem preco. Safi, vies ?
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

No Peto, este ked si sa to pytal, tak som vedel tak, ze pociatocne konto si poistovna strhne vzdy cele. Teraz som ale ovela mudrejsi - po nejakom case hladania a pocitania:)
Allianz je prve investicko kde dokazem odkup ratat na korunu presne. Potrebujes vediet dva poplatky za zrusenie
1. 2,5% z hodnoty akumulacnych jednotiek ak rusis zmluvu do siesteho roka
2. tabulka zrazok z pociatocnych nakladov - neberu si ich cele.

Cize Eleanorov pripad.
Akumulacne jednotky maju hodnotu 9657,73 koruny, krat 0,975 (lebo poplatok 2,5%) je 9416,287. Tolko dostanes za akumulacne jednotky.
Pociatocne jednotky maju hodnotu 11 000,32 koruny. Podla specialnej tabulky vieme, ze v piatom roku pri jeho parametroch si z nich ako poplatok strhnu 55% cize vynasobime 11 000,32 * 0,45 co je 4950,144 korun. Scitame 9416,287 (akumulacne) + 4950,144 (pociatocne) a mame 14 366,431 hodnotu odkupu.

Tlieskam si lebo k takemu konkretnemu cislu som sa este pri ziadnej poistovni nedopracoval :wink:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

gratulujem SaFi :) dobra praca, ja som vzdy hovoril, ze ten stary Invest nebol taky zly :lol:

Eleanor ma stastie, ze si este plny entuziazmu a tak ochotne si patral po odpovedi. Ja co neviem z hlavy, s tym zial vacsinou nepomozem :)
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Dik. Sam som bol prekvapeny ze Eleanorovi vezmu len cca polovicu pociatocneho konta, co som pozeral aktualny Invest Plus, tak kebyze ho ma rovnako dlho, tak mu vezmu 93% pociatocneho konta. To je sranda, jak to nazvu ze PLUS ale pre klienta je to len minus.
Eleanor - kazdopadne ta cast o ktoru ti znizia pociatocne konto bude klesat pomaly, v 15 tom roku si stale vezmu 40%, nehovoriac o tom, ze v 15 roku bude na pociatocnom konte ovela mensia suma, kedze si z neho poistovna odkrajuje 6% rocne (ak teda neuvazujeme, ze by bol vynos na zmluve aspon tych 6% rocne, vtedy by to pociatocne konto ostavalo konstantne alebo rastlo).
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

Dik SaFi za ten prepočet si chlapík.
A moje ďalšie otázky kde je možne sa dopátrať k tej tabuľke koľko % v ktorom roku mi strhnú z tých počiatočných jednotiek pri zrušení zmluvy?
A myslím že tých 6% čo uvádzaš že si strhnú z počiatočného konta každý rok platí pre Invest Plus tam je to uvedené v tabuľke, len pri Investe som to nenašiel, ale podľa mojich prepočtov tak narýchlo to bude menej niekde okolo 2 %, takže asi ďalšie mínus v Invest Plus :D.
A ešte uvádzaš že si strhnú: 2,5% z hodnoty akumulacnych jednotiek ak rusis zmluvu do siesteho roka, koľko to je po šiestom roku? V sadzobníku to nie je uvedené mam tomu rozumieť tak že po šiestom roku to je 0% z akumulačných jednotiek?

A ešte jedna vec mi vôbec nejde do hlavy ako je možné že keď ja som im dal za 4 roky 24.000 Sk a hodnota konta v roku 2008 bola 20.658 to už mi je aké sporenie -14% za 4 roky. Nechápem, nepoviem keby som mal tie peniaze v akciovom, alebo zmiešanom fonde to by som bral, dobre klesla hodnota fondov, ale ja som mal prostriedky v dlhopisovom fonde a ten v priemere stále rástol. Podľa mňa by to malo byť nejako ošetrené, mali by si brať poplatky len zo zisku alebo neviem. Zaujímavé že štát zasiahol pri DSS-kách a toto mu nevadí veď je to podobný problém. Na tom konte IŽP by nikdy nemala byť nižšia suma ako tam vložil sporiteľ.
To fakt je čím skôr tým lepšie zrušiť počkám si za výpisom a pôjdem to pravdepodobne zrušiť. Dik za pomoc bez vás by som to nezvládol, vysomáriť sa v tej poistke
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

ešte jedna vec mi vôbec nejde do hlavy ako je možné že keď ja som im dal za 4 roky 24.000 Sk a hodnota konta v roku 2008 bola 20.658 to už mi je aké sporenie -14% za 4 roky.
ale veď ty si nesporil - teda to nemôžeš porovnávať so sporením do fondu. Ty si bol v prvom rade poistený a až v druhom rade si si niečo aj sporil. Normánle poistky sú robené tak, že si platíš za krytie rizika (napr. poistenie auta) a nič si v tej poistke nenasporíš. To je normálne. A presne rovnako sa pozreaj aj na IŽP ale s tým, že predsa len istá časť tej sumy ide aj na sporenie. No a tretia časť ide na poplatky, poplatky a poplatky :)
Eleanor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23 01, 2010 6:40 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa Eleanor »

Ale Filip veď ja som tu časť na poistenie nerátal ja to mam rozdelené 500 Sk na sporenie a 201 Sk za poistenie spolu 701 Sk. Z tých 201 Sk čo im mesačne platím za poistenie nechcem od nich ani korunu ani cent. Keby som to mal tak rátať všetko čo som im dal vyzeralo by to úplne inak: to som im dal spolu 33.648 Sk a na konte je už spomínaných 20.658 Sk ale ja som tu časť na poistné odrátal. Veď chápem že sú nejaké poplatky ale až také vysoké to nepochopím, ako si mohli takú veľkú časť tých peňazí ukrojiť (či ukradnúť) pre seba a to je len za 4 roky. :roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

aha - ja som si narýchlo našiel len tú sumu 500 Sk mesačne. Tak to máš minimálne vstupné/výstupné poplatky ako v každom inom fonde. Chalani to tu už rozpisovali.

ináč je to celkom záhadné - na čo si poisťovne strhávajú vstupné/výstupné poplatky pri fondoch? Veď tie sú určené na pokrytie distribučných nákladov (provízie sprostredkovateľom). Ale v IŽP už predsa jeden veľký distribučný poplatok (provízia) odišla v prvých rokoch sporenia. Tak na čo preboha strhávajú aj tie vstupné poplatky vo fondoch? :roll: Šak tam sakra majú aj klasický poplatok za správu, z ktorého nejaká tá desatinka ide sprostredkovateľovi, teda poisťovni. Prípadne fondy spravuje nejaká dcéra tej poisťovne.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rada IŽP Allianz Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Eleanor - tu tabulku kolko z pociatocneho konta ti vezmu v ktorom roku trvania zmluvy pri jej zruseni najdes tu https://www.allianzsp.sk/tmp/image_cach ... 1klady.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Poplatok 2,5% z akumulacneho konta si strhavaju len ak zmluvu zrusis pocas prvych siestich rokov, potom uz nie.
Ako je mozne ze tam mas o 3342 korun menej ako si vlozil do sporenia?
1. poplatok za vedenie zmluvy 40 korun mesacne * 48 mesiacov je 1920 korun.
2. poplatok z pociatocneho konta (bude cca 6% jak v novom investe aj ked ho neuvadzaju). Prve dva roky co ide na sporenie ide vsetko do pociatocneho konta. Cize po prvych dvoch rokoch bol jeho stav cca 11 040skk (460korun*24mesiacov)
Treti rok ti zneho prvy krat strhli 6 percent cize 662,4 skk a ostalo ti na nom 10 377,6skk. Stvrty rok si z tych 10 377,6 strhli dalsich 6% cize 622,656 koruny.
Dokopy ti teda za styri roky strhli 1920 za vedenie zmluvy a 662,4+622,656 za pociatocne naklady. Celkovo to je 3205,056 koruny. Co priblizne sedi.
pozn. - vypocet nerata so zhodnotenim vkladu a vystupnym poplatkom z fondov (to sa mi tam uz fakt nechcelo zaratavat)
K tomu ze by to malo byt zakonom osetrene - no toho sa asi tak skoro nedockame.

Filip - vstupne a vystupne je jedna vec ktoru by si mohli v IZP odpustit, ale vezmi si spravcovske naklady. Ako priklad pouzijem ING. Ak zainvestujes svoje peniaze v investicku do fondu stredoeuropskych akcii, tak 100% tvojej investicie skonci vo Visegradskom akciovom fonde. Avsak namiesto standardneho 2,0% percentneho poplatku za spravu vo visegr. fonde zaplatis este navyse 1,4% za spravu pre poistovnu. Dokopy mas teda spravcovske naklady 3,4% a tych 1,4% navyse je uplne za nic.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"