TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa rmaly »

Zdravim. Mam jednu otazku. V 2004 som podpisal v TB nejaky taky garantovany poistny produkt (asi KZP). Je to klasika - zivotne / zdravotne / urazove poistenie na 20 rokov (2024) s tym, ze na konci maju vyplatit nejaku sumu.
Moja otazka znie:
vyzera to, ze je to produkt, o ktory sa dal znizit danovy zaklad (ako III. pilier apod), lebo mi chodia kazdy rok take potvrdenia. Nieco sa mi vsak zda, ze produkty ktore sa na toto kvalifikuju, musia splnat podobne (alebo rovnake?) podmienky ako napriklad III. pilier (to zn., ze sporit minimalne 10/15 rokov a minimalne do 55ky)?
Otazka teda znie, ze mozem si to davat do znizenia zakladu dane aj ked to budem mat vyplatene vo veku 46 rokov? Alebo sa na tento produkt nevztahuju novely zakonov?
Dik
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

produkt musi koncit najskor v 55ke. Potvrdenia ti zrejme posielaju omylom. Ak na tom potvrdeni nie je napisane kedy zmluva konci, tak danovy urad by to nemal sancu zistit, ak by si si to uplatnil. Jedine ze by si mal danovu kontrolu a niekto by bol dosledny. A to by mohlo skoncit skaredou pokutou :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa rmaly »

dik. Tak to radsej este overim v banke. Ale su to riadni magori v tom pripade :)
Ono zase nic vazne by sa nestalo, okrem toho platim aj 3. pilier, takze maximalne doplnim papiere na DU za tie roky a malo by to byt po finanncej stranke ok...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v banke ti k tomu nic nepovedia. To nie je ich produkt. Robi to pre nich urcite nejaka poistovna. Typujem, ze Uniqa.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa rmaly »

tak tak Uniqa. Dokonca neviem, ci to nebol nejaky "jednorazovy" produkt. V kazdom pripade sa teda spytam v Uniqe radsej
Inac, nemohla tato chyba vzniknut tym, ze mozno v 2004 platili ine, miernejsie zakony (teda ak platili, napriklad nie do 55ky alebo tak?)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa rmaly »

tak sa mi nakoniec podarilo najst nejaky clanok z 2005 a naozaj - podmienky sa nemenili...
Velmi pekne vam dakujem p. Cmorej za radu / ozrejmenie
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: TB - Garantovane zivotne poistenie - danova otazka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neni zac
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"