Investičné poistenie investor

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
santoz
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 19 08, 2010 1:38 pm

Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa santoz »

Dobrý deň. Chcel by som sa Vás spýtať mám investičné poistenie investor, čoho už ľutujem, platím tam 33eur mesačne po dva roky. Chcel som si tie peniaze vybrať, ale ako som sa informoval dostal by som asi 120eur. Takže moja otázka je, čo by bolo v mojom prípade najlepšie spraviť a či vôbec uvidím svoje peniaze, ktoré som tam vložil. Vybrať sa mi to určite neoplatí ale môžem niekedy rátať s tým, že dostanem späť čo som tam aj vložil??? Je to uzavreté na 29 rokov do fondov stredoeurópskych akcií. Je tu ešte jedna možnosť dať si to znížiť na cca 13eur mesačne.

Mám tri možnosti:

Vypovedať zmluvu a dostanem 120eur.
Znížiť si mesačné splátky na cca 13eur.
Pokračovať naďalej so splátkami 33eur na mesiac.

Ďakujem vopred za radu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa Airmike »

santoz napísal:Dobrý deň. Chcel by som sa Vás spýtať mám investičné poistenie investor, čoho už ľutujem, platím tam 33eur mesačne po dva roky. Chcel som si tie peniaze vybrať, ale ako som sa informoval dostal by som asi 120eur. Takže moja otázka je, čo by bolo v mojom prípade najlepšie spraviť a či vôbec uvidím svoje peniaze, ktoré som tam vložil. Vybrať sa mi to určite neoplatí ale môžem niekedy rátať s tým, že dostanem späť čo som tam aj vložil??? Je to uzavreté na 29 rokov do fondov stredoeurópskych akcií. Je tu ešte jedna možnosť dať si to znížiť na cca 13eur mesačne.

Mám tri možnosti:

Vypovedať zmluvu a dostanem 120eur.
Znížiť si mesačné splátky na cca 13eur.
Pokračovať naďalej so splátkami 33eur na mesiac.

Ďakujem vopred za radu.
fuu takk toto hranici uz skutocne s podvodom. chcel by soms a opytat kto taketo sporenie sprostredkovava
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa filip glasa »

fuu takk toto hranici uz skutocne s podvodom. chcel by soms a opytat kto taketo sporenie sprostredkovava
neni to podvod a neni to sporenie. Je to životná poistka uzatvorená na 29 rokov. Prvé dva roky odchádzajú v každej takejto poistke naraz náklady na provízie. Čiže sa tam za 2 roky toho veľa nenasporí.

Bolo treba rozmýšľať a čítať obchodné podmienky produkty pred podpisom zmluvy.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa Airmike »

neni to podvod a neni to sporenie. Je to životná poistka uzatvorená na 29 rokov. Prvé dva roky odchádzajú v každej takejto poistke naraz náklady na provízie. Čiže sa tam za 2 roky toho veľa nenasporí.

Bolo treba rozmýšľať a čítať obchodné podmienky produkty pred podpisom zmluvy.

aha dakujem za opravu. ja si stale pletiem tie sporenia co vypadaju ako ppoistka s poistkami ako takymi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa filip glasa »

podvod je asi v tom, že ten konkrétny agent to predával ako sporenie aj keď vedel, že ide o poistku. Takto klienta oklamal. Čiže v tomto prípade neklamala poisťovňa, ale agent.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Santoz, jednoduchá otázka, ťažká odpoveď...

Ja osobne by som to zrušil, pretože raz tie peniaze síce dostaneš späť, ale budeš musieť do toho vrážať aspoň 5 rokov. No akeď budeš 5 rokov namiesto toho platiť nejaké sporenie cez fondy, tak tú stratu dobehneš skôr, resp. dostaneš z toho viac...

Žiaľ, takmer každý človek si uzatvoril v minulosti IŽP s cieľom šetrenia, a nebojte sa, aj ja... Takže zrušiť, investovať cez produkty na to určené a IŽP využívať výhradne na poistenie...
Obrázok
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Určite zrušiť.
Konkrétny prepočet máte ako PM.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zrusit. Jeden z problemov so znizenim platieb na minimum je pri poistkach taky, ze pravidelne poplatky (napr. mesacny administrativny) sa zrazu stanu vyznamnym % z celkovej platenej sumy. Posledny konkretny priklad co som mal vychadzal na vyse 10 %. Takze, prve dve rocne platby isli na poplatky, plus z kazdej platby sa strhava 10 % "vstupny" poplatok. No neber to.
santoz
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 19 08, 2010 1:38 pm

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa santoz »

Tak ďakujem pekne za radu hneď zajtra sa tam vyberiem a idem to zrušiť. Nechal som sa pekne oklamať, lepšie povedané spoločnosť Our group oklamala agenta, ktorého dobre poznám a ten nevedel ani čo predáva a tým pádom oklamal aj mňa.

Ďakujem a prajem pekný deň.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investičné poistenie investor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

o Our Group tu je dokonca vlastna tema :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"