III. pilier - DDS Tatra banky

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Casa
Dátum registrácie: St 01 12, 2021 7:21 pm

III. pilier - DDS Tatra banky

Príspevok od používateľa Casa »

Zdravím, dňa 04.2019 som založil v TB DDS Comfort lifeTB 2050 a mal som tam svoje príspevky, v hodnote 50 euro mesačne. ktoré som prerušil.
Zamestnávateľ mi neprispieval (momentálne je tam cca. 800EURO)

Ako postupovovať? má realne tam aj zmysel niečo dávať?
Je neaká možnosť sa dostať k peniazom?
Ako by ste postupovali?

Ďakujem krásne. :beer:
­Je najväčším šťastím, keď človek chce byť tým, kým je. (Erazmus Rotterdamský)

wladas
Silver Member *
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm

Re: III. pilier - DDS Tatra banky

Príspevok od používateľa wladas »

Vlastne dobrovolne prispevky nie su idealne. Zhodnotit vies rovnako a lepsie aj inde a s mensimi poplatkami. A najdolezitejsie mozes s peniazmi robit hocikedy co len chces (v piliery si viazany)

Skus sa popytat na podmienky zrusenia. Inac plati ze klasicky vyber vies spravit po 10r sporenia.

Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am

Príspevok od používateľa Substance242 »

Momentálne som v 6-týždňovej lehote počas ktorej mi TB má zrušiť DDS a poslať 80 percent nasporenej sumy (celkovej, nie iba z mojich príspevkov). Myslel som že je tam podmienka v štýle "najmenej 10 rokov od založenia" alebo "najmenej 5 rokov od posledného príspevku" alebo také niečo, ale založené mám podľa appky v 2013 (vtedy sme to myslím viacerí vybrali a začali od nuly, už neviem prečo) a naposledy som prispel... neviem vyčítať kedy (niekoľko rokov), takže ma táto možnosť 80 percent prekvapila a som zvedavý či to tak naozaj bude, dám vedieť.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.

frakan
Silver Member *
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am

Príspevok od používateľa frakan »

Substance242 napísal:
Ne 16 01, 2022 8:28 pm
Momentálne som v 6-týždňovej lehote počas ktorej mi TB má zrušiť DDS a poslať 80 percent nasporenej sumy (celkovej, nie iba z mojich príspevkov). Myslel som že je tam podmienka v štýle "najmenej 10 rokov od založenia" alebo "najmenej 5 rokov od posledného príspevku" alebo také niečo, ale založené mám podľa appky v 2013 (vtedy sme to myslím viacerí vybrali a začali od nuly, už neviem prečo) a naposledy som prispel... neviem vyčítať kedy (niekoľko rokov), takže ma táto možnosť 80 percent prekvapila a som zvedavý či to tak naozaj bude, dám vedieť.
Nie je to škoda rušiť?

rmaly
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm

Príspevok od používateľa rmaly »

Substance242 napísal:
Ne 16 01, 2022 8:28 pm
ak mas appku / IB TB, tak si v sekcii DDS pozri tvoje podmienky vyplacania davok. V IB je to v casti DDS dochodok, vpravo tri bodky / detail zmluvy a modrym vysvietene "podmienky vyplacania davok)... Ja mam 005 (vyplatny davkovy plan) a nemam tam napisane, ze mozem zrusit s 80% vyplatou... v Axe to tak mam (obe velmi velmi stare zmluvy)...
Inac ked tam mas tak malo, neda sa to zursit a vytiahnut 100%? Sa mi zdalo, ze ak je tam pod nejaku priemernu ci aku mzdu, tak sa to da zrusit a vytiahnut 100%

Substance242
Active Member

frakan napísal:
Ne 16 01, 2022 8:39 pm
Nie je to škoda rušiť?
Obrovská! Ale nemám na pivo. :-)
rmaly napísal:
Ne 16 01, 2022 10:19 pm
ak mas appku / IB TB, tak si v sekcii DDS pozri tvoje podmienky vyplacania davok.
Áno, "Podmienky vyplácania dávok podľa dávkového plánu 009" a "Odstupné sa vyplatí všetkým účastníkom a to jednorazovo vo výške 80% z nasporenej sumy", som s tým OK, chcem to mať vyčistené.

rmaly
Platinum Member ***

Substance242 napísal:
Po 17 01, 2022 11:11 am
Obrovská! Ale nemám na pivo. :-)

Áno, "Podmienky vyplácania dávok podľa dávkového plánu 009" a "Odstupné sa vyplatí všetkým účastníkom a to jednorazovo vo výške 80% z nasporenej sumy", som s tým OK, chcem to mať vyčistené.

No a tento bod tam nemas / nemozes cez neho ist (Jednorazove vyrovnanie... c)?

Podmienky vyplatenia jednorazového vyrovnania (JV)
Účastníkovi sa vyplatí JV, ak:
a) mu vznikol nárok na DSD a ukončil trvalý pobyt na území SR alebo
b) mu nevznikol nárok na DSD alebo DVD a skončil pracovný pomer z organizačných dôvodov alebo
c) vznikol nárok na DSD alebo DVD a nasporená suma je nižšia ako dvojnásobok priemernej mesačnej mzdy v SR za predchádzajúci
kalendárny rok alebo
d) o dávku požiada oprávnená osoba alebo dedič.

Lebo 800 je urcite menej ako dvojnasobok priemernej mzdy, nie? To by si mal bez "pokuty" 20%

Ja mam zrovna taky stary DP, ze tam nemam to odstupne spomenute, takze asi nemozem vziat tych 80%... chcel som to mat ako dalsiu "poistku"...tak mas aspon nieco :) :)

Substance242
Active Member

rmaly napísal:
Po 17 01, 2022 12:36 pm
No a tento bod tam nemas / nemozes cez neho ist (Jednorazove vyrovnanie... c)?
Nemám, u mňa je to takto:
Podmienky vyplatenia jednorazového vyrovnania (JV)
Účastníkovi sa vyplatí JV, ak:
a) poberá invalidný dôchodok zo Sociálnej poisťovne (viac ako 70%) a nárok naň vznikol po uzavretí účastníckej zmluvy alebo
b) vznikol nárok na DSD alebo DVD a nasporená suma je nižšia ako dvojnásobok priemernej mesačnej mzdy v SR za pred-
chádzajúci kalendárny rok alebo
c) o dávku požiada oprávnená osoba alebo dedič.
Sumu 800,- € spomínal autor témy (Casa pardon za mierne zaspamovanie), ja tam mám viac.

rmaly
Platinum Member ***

Substance242 napísal:
Po 17 01, 2022 12:45 pm
Sumu 800,- € spomínal autor témy (Casa pardon za mierne zaspamovanie), ja tam mám viac.
jezis, trapas, prepac... to som si nejak nevsimol... :(

Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"