II. pilier - DSS

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Druhý piliér nieje burza. Podľa mňa sa to neoplatí v ňom prestupovať . Hlavne ak je človek starší. Určite je za to nejaký poplatok. A je tam málo fondov, ktoré sú už rozbehnuté. Ale v treťom tam sa už dá niečo poriešiť. Len pozor, vysoký spread 4 %.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie je tam ziaden poplatok
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Mam rad nazory ked niekto si za svojim slovom stoji. Teda to povie priamo ci ano nie.

Ale tusim v minulosti to bolo limitovane? Teda ja tvrdim ze v minulosti to bolo tak ze nemohol si 200 krat(do roka) zadarmo prestupit. Nemyslim postovne(moje), ale ze si to mal limitovane - niekolko krat do roka zadarmo a potom si platil. Bolo to tak? Ci sa to len planovalo?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to neviem, ale nezda sa mi, ze by tam bol niekedy poplatok za prestup
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Hladal som kratko,nenasiel nic- limitovany bol prestup medzi DSSkami,raz rocne inak asi poplatok.Neviem ako je to dnes.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Dnes bol pokles oproti vrcholu 2 percenta. Prvy bol 0,3. Idem dat 30 percent do akcii - bude to realizovane zajtra pri zajtrajsej hodnote. Cakam ze aj zajtra to klesne. ALe zacnem nakupovat. Uz je to realizovane.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Dnes bol maly rast ,ani nie maly tipujem pol percenta - teda na vcerajsku som 30 percentami zarobil 1,5percenta.

Dnes som kupil dalsich 30 p akcii. Pre seba, ocakavam, ze zajtra to pojde dolu.

Zene som tiez kupil 20 percent akcii.

U seba sa s nazim byt riskantnejsi u zeny umiernenejsi/ma vacsi ucet).Zena o tom vie a snazim sa jej to vysvetlit. Cifru 20 percent si zvolila sama.

Som zvedavy ako to vypali. Ak by ste mali nejake rady, zlepsovaky podla coho by som mohol byt uspesnejsi - sem s nimi.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Malo by sa to riadiť podľa MSCI world index, dneska to bolo +0,20 %.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

No neviem dnes opat rastli akcie. Ci som bol uspesny a ci to ma zmysel. Ale prisiel som nato , co je dobre, ze hodnota pri ktorej prestupujem je ta aktualna. Nie ta zajtrajsia.
Teda som vystupoval 13.4. s 50% pri hodnote 49446 prehodilo ma tam 14.4.
potom podla vypisu vstup do akcii 30% 15.4. s hodnotou 49457, 17.4. 20% s hodnotou 49304 - tie hodnoty su tie co boli predchadzajuci den - vrchol som minul.

Vstupoval som 20.4 s 30% 48737 priradilo mi tam peniaze 21.04 a vcera s 30% 48993 - ale ta hodnota je vcerajsia - ja nepoznam tu dnesnu.Budu presunute peniaze 22.04. aj ked to tam este niesu.

Teda dnes mam viac oproti minulemu tyzdnu o 2 desatiny percenta ak sa graf posunie a bol by som uz 100% v akciach a sa hodnoty dostanu na vrchol(co bol minuly tyzden) - budem v zisku 1%.

Malo to viac vyklesat.

Este grafy
http://www.asdss.sk/zhodnotenie-fondov" onclick="window.open(this.href);return false;
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Marcos »

slimak, ty si tusim objavil nieco nove - trading druheho piliera :) prosim pokracuj v zverejnovani, zaujima ma ako budes pokracovat. Uvidime ci sa ti po 10-20 prestupoch neozve spravcovska spolocnost aby si s tym prestal...alebo ci ti nevyrubia nejaky poplatok...
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Pocuvaj mladas, ja som tu od krizy - aby som sa sa dozvedel co sa deje. A od vtedy som si tu nacital dost veci ktorym som nerozumel aj tak nerozumiem(nie velmi ma zaujimali). Aj ked mam ekonomicku skolu(vysoku) a robim uctovnika(teda viem si aj z vysledovky, suvahy, poznamok precitat co su volne na nete viac ako majitel mozno, ak by ma to zaujimalo porovnaval by som firmy z odvetvia , tak sa to aj uci ,aj nemusi,ale robi) . Skusil som nieco. Nema problem zariskovat, aj v stavkovani aj prehrat, aj vacsie peniaze som sporil v stavebnej sporitelni - teda konyervativec.

Toto som si chcel skusit, iste to zopakujem. 40 % necham zatial v dlhopisoch. Podla mna II. pilier asi znarodnia, aj III.pilier.

Chcel som si to skusit - problem je ze ak nepoznam dnesnu hodnotu zaco prestupujem - nema vyznam to robit. inak na to som prisiel iba behom pisania predosleho prispevku.

http://www.asdss.sk/assets/Original/404 ... f_1503.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto je mesacna sprava akcioveho fondu Allianzu - ja neviem co to tam je. Ak sa niekto najde a my to vysvetli. Ci ako odhadnut velmi dobre dnesnu hodnotu poskladaneho y toho portfolia, dalo by sa podla mna aj trejdovat. Malo by to zmysel.
mafi525
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 06 02, 2015 4:54 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa mafi525 »

Zdravim, uvazujem o vstupe do II. piliera (prave som zacal pracovat po skonceni VŠ), no chel by som poradit.

Rozmyslal som o rozdeleni na indexi a akcie (napriklad 50% a 50%)... je to mozne si takto nastavit? Pripadne u ktorych DSS je to najvhodnejsie? Je mozne i niekde sa potom k mojmu uctu dostat a aspon sledovat stav? zisky/straty, pripadne uz nasetrenu sumu?

Uvazujem hlavne nad Axa, pripadne Alianz, alebo by ste radili nieco ine?
Este by ma zaujimalo ako presne by som mal pri vstupe do DSS postupovat. Staci ist do pobocky (napriklad spominana Axa) a tam sa nahlasit, alebo je potrebne to oznamit i zamestnavatelovi?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ahoj, ano, je mozne rozdelit fondy 50:50. Ale ty si na zaciatku a si mlady, takze podla mna to nema zmysel. Daj si 100% do indexoveho. Viacere DSS maju online pristup: Allianz, AXA, Aegon, VUB-Generali. ING a Postova banka neviem, ale tie ani neodporucam, lebo v indexovom fonde sleduju Eurostoxx a nie celosvetovy index. Allianz je jediny, ktory indexovy fond nema.

Ano, staci ist do pobocky niektorej DSS. Alebo ti to moze urobit nejaky poradca. Ja si cas najblizsie tyzdne nenajdem, ale ked mi napises, tak tych par eur zarobi niektory z mojich spolupracovnikov :) Zamestnavatelovi to oznamovta nemusis. Osobne teraz preferujem VUB-Generali, ale je to velmi vyrovnane s AXA a Aegon. Pre starsich Allianz.

Btw. ak mate v okoli nejakych znamych co su z druheho piliera zmateni, poslite ich na nase prednasky. Alebo pridte aj Vy, rad si s Vami pokecam :)
Obrázok

A tu je brozura s informaciami o druhom pilieri, ktoru sme vydali:
https://www.dropbox.com/s/jemoaeswlma1o ... B.pdf?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Leon »

Kde v Košiciach budete ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v tej brozure na poslednej strane su aj miesta. V Kosiciach to bude v Teledome Alberta Einsteina o 17:30
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Marcos »

peter.cmorej napísal: Pre starsich Allianz.
Peter, preco a co presnejsie znamena starsi? Dik za rozvinutie!
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

po 50 tke je podla mna lepsie mat namiesto indexoveho fondu fond akciovy, ktory je skutocne aktivne spravovany, tz realne meni pomer akcii a dlhopisov a nie je to manazovanie pomeru .. zmenou pomeru fomdov .. na sporitelovi. A tak sa mi zda, ze jediny fakt aktivne spravovany je dnes Allianz Progres
mafi525
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 06 02, 2015 4:54 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa mafi525 »

to peter.cmorej: vdaka za info, ...no spominas ze je mozne si zvolit pomer indexovych a akciovych fondov (napriklad spominanych 50:50), ale dnes mi znami spominal ze aj on si nedavno zakladal II. pilier v Axe a ze mu povedali, ze nie je mozne si to takto nastavit.. vraj je to mozne rozdelit podla seba, ale ze jedna s tych casti musi byt v garantovanom fonde (teda predpokladam ze to bolo myslene ako dlhopisovy).. takze vraj si musel dat cele napriklad do spominaneho indexoveho...
Je to len nejaky dalsi trik v Axe, alebo to fakt takto funguje?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, ak delis medzi dva fondy, tak jeden z nich musi byt ten garantovany. Nemyslim, ze som to niekde napisal inak
mafi525
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 06 02, 2015 4:54 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa mafi525 »

Aha, tak sme sa asi uplne nepochopili, kedze ja som pisal o rozdeleni 50% na indexi a 50% na akcie...
mafi525 napísal:Rozmyslal som o rozdeleni na indexi a akcie (napriklad 50% a 50%)...
..a ty si mi odpisal
peter.cmorej napísal:Ahoj, ano, je mozne rozdelit fondy 50:50.
...
...ale tak teraz uz viem ako si to asi myslel.. no o dlhopisy fakt nemam zaujem, takze skusim asi 100% do indexov...
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Akcie sli dole, sebe som dokupil 5% akcii, zena chcela kupit 10% dlhopisov.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Dvojmesacny 5-7% rast sa dnes vymazal. Nakupil som opat akcie(100percnet) - neviem v akej hodnote - napozajtra to prepocitam. Uvidime - ale podla mna budem mat tak o 2-3 percenta viac ako keby som nic nerobil. Teraz budem v akciach kym sa nepriblizia k maximam. A akym sposobom.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

U seba som si napocital 3 percentny zisk- od odratania co mi pocas 2 mesiacov prislo mam o tri percenta viac.

U zeny to bude menej -spocitam.

Ona ma o 1,5 percenta viac.

Ja som v akciach 2 mesiace a ona mesiac.
---------

Keby od vstupu do akcii u seba a zeny by som nic nerobil - ja by som bol na nule a zena v minuse asi 1,5,ci dva. To je odhad. Dalsi vyvoj -neviem-ale teraz uz nemam co robit - len cakat ked akcie budu vysoko a potom predavat.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

No predaval som akcie pri hodnotach 49446 50percent 49457 30 49304 20

Nakupoval som pri hodnotach
48737 30 percent keby som vedel aka je vtedy hodnota ked zadavam prikaz neurobil by som to kvoli jednemu percentu. 48993 30 47053 5 47061 35 a pri tej hodnote mi dosla aj jedna cast z vyplaty 1 percento.

Dnes je hodnota 48447 a pocas mojho obchodovania bolo maximum 49565 a minimum 46327.

Ako sa to da zhodnotit? Co som vykonal? Ako sa to spravne pocita?

Od Allianzu mi doslo asi 5 listov , dve sa asi niekde zapotrosili.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa jpeg »

Zdravím.
dnes som robil prestup medzi fondami v dss AXA a po prerozdelení prostriedkov do fondov , tak mi bolo oznámené , že prerozdelenie bolo úspešne a prevod bude uskutočnení do 10. pracovných dni. Doteraz , ak som spravil nejaké prerozdelenie , tak mi to oznámilo , že prevod bude uskutočnený do 2 resp. 3 pracovných dni.

Máte s tým niekto nejaké skúsenosti.

Ďakujem.
PeterSch
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2012 9:20 am
Been thanked: 2 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa PeterSch »

Myslím si, že tento rok je niečo takéto prudko aktuálne. Čo som pozeral na výpisi, tak v indexovom fonde som tohto roku prerobil 800€, pričom garantovaný stále (aj keď minimálne) rástol :-(
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Zaujimave su vysledky fondov 2. pilera:

Vsetky dlhopisove fondy za 12 rocne obdobie porazaju inflaciu:
http://druhypilier.sme.sk/typ_fondov?typ=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Indexove fondy (zatial su iba 4 roky) dosahuju iba polovicny vynos ako svetovy index:
http://druhypilier.sme.sk/typ_fondov?typ=7" onclick="window.open(this.href);return false;
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa mapper »

oplati sa "sachovat" s prestupom medzi indexovym a garantovanym alebo je lepsie pockat kym sa trhy pohnut spat (do dochodku mam este velmi daleko...)? dakujem za radu
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Hawk »

ma niekto Axu ?, v minulosti sa dalo online prestupovat medzi fondami, aktualne to neviem najst/alebo to zrusili ...neviete poradit ? vdaka
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Urcite to funguje. Prihlasil si sa do osobneho konta a nevies to najst?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa rmaly »

Hawk... ako pise Peto Cmorej...
1, prihlasis sa do osobneho konta
2, Moje poziadavky (druhe od ikonky domcek)
3, Starobne dochodkove sporenie / zmenit udaje
4, scroll dole na Zmenit ostatne udaje
5, tam mam moznosti "nove rozlozenie"... vybrat fond a percenta...

snad pomoze
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Hawk »

ok vdaka naviedol si ma, je to tam, nerozumiem preco to je tak zasite...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa rmaly »

Hawk napísal:ok vdaka naviedol si ma, je to tam, nerozumiem preco to je tak zasite...
mne sa tiez zda, ze to predtym nebolo take zasite, ale robil som to iba raz, tak si nepamatam presne (mozno to take bolo od zaciatku)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute, neviem nic podobne najst, tak to napisem sem, hadam mi niekto poradi.

Mam II pilier u Allianzu ale ta ich platforma sa mi zda strasne neprehlada. Ked sa tam prihlasim, vobec nerozumiem co sa tam ako pocita. Vie mi niekto kto ma Allianz pomoct?

Nejaky blog, link, alebo nieco poda coho zistim ako sa v tom zorientovat.

Dik
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa rmaly »

Istiach napísal:Caute, neviem nic podobne najst, tak to napisem sem, hadam mi niekto poradi.

Mam II pilier u Allianzu ale ta ich platforma sa mi zda strasne neprehlada. Ked sa tam prihlasim, vobec nerozumiem co sa tam ako pocita. Vie mi niekto kto ma Allianz pomoct?

Nejaky blog, link, alebo nieco poda coho zistim ako sa v tom zorientovat.

Dik

Mal som Allianz a ano, nebolo to velmi prehladne. Len je otazka, ci v inej je to prehladnejsie. Mam Axu a oni asi zobrazuju to, co im uklada zakon. Mne by sa viac pacilo simple - stav ku koncu roka, stav na konci a % zhodnotenie... to vsak musim pracne dedukovat :)

A Allianz nema indexove fondy :) :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Od kedy môžu DDS v 3. pilieri nakupovať futures kontrakty? Priateľka mala nejake drobné v Cmofort life 2030 požiadala o vyplatenie ja som pozrel na ich portfolio a tam futka.
FUT. S&P500 EMINI ESM7_Index - 5,6%
FUT. U.S. DOLLAR INDEX DXM7_Curncy -3,7%
FUT. NASDAQ 100 E-MINI NQM7_Index - 2,7%
FUT. 10YR US NOTE (CBT) TYM7_Comdty - 2,5%
Prílohy
dds-cl2030_201704_sk.pdf
(116.36 KiB) 156 stiahnutia
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

sranda. DDS (treti pilier) maju oproti druhemu pilieru nastavene pravidla investovanie velmi volne (skoro bez pravidiel). Preto si napriklad do portfolia mozu pchat aj vlastne podielove fondy a 2x inkasovat spravcovsky poplatok, co aj velmi hojne robia.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

No za spravu si učtuju 1,6% p.a. čo je dosť nehovoriac ,že tam pchaju tie svoje fondy+ terminovane kontrakty. Človek si tam ma odkladať na dôchodok a oni špekulujú s klientskými peniazmi. Za 10 rokov čo tam mala priateľka peniaze tak 1,44% p.a (DCA). Total 14,4%
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

1,6% je dnes max co dovoluje zakon. Kazdy rok to bude klesat, az po 1,3%
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A to tam mate dobrovolne, ci zo zakona ?
Ved SP500 za rovnaky usek, od 2006 (cize kriza zapocitana) urobil 8% p.a. :D
To je sranda, ze je legalne takto okradat miliony dane a odvody platiacich ludi.
Ved hento od TB neporazilo ani infalciu... Pricom maju tretinu v akciach. Tak potom mi matematicky vychadza, ze tie dlhopisy musia byt minusove, alebo maju velmi velmi zle akcie nakupene.
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"