zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

nechcem nadavat tu na fore, ale natiska sa mi tak pekne od duse vyjadrit svoj nazor na toho cloveka.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Jumrich, úprimne sa Vám čudujem, že ste to riešili opäť cez zamestnanca (alebo spolupracovníka) poisťovne...
Najmä po tom, čo máte preštudované (alebo minimálne navštevujete) toto fórum.

Ale tak čo už. Na šťastie sa nestalo nič vážne.
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

skor ako som nieco spravil tak som napisal tu na forum, ze co idem spravit. on zmenil oproti tomu co mi bolo tu poradene akurat to, ze mi nechal tie 2 pripoistenia. vzhladom nato ze znizenie poisteni neni zaplatena robota tak som nechcel nikoho otravovat a lienky som zrusil postou a unho som znizil svoje poistenie z 35 na 23€. hlavne ked po vysetreniach na 99% zrusim cele poistenie.

ostatne nove veci uz riesim cez jedneho cloveka tu z fora tak ako mi bolo doporucene, ze si mam vybrat niekoho. ;)

pozastavil som sa v duchu nadtym, ze akych ma vlastne axa internych a externych (tu narazam len na tu siet v ktorej som bol a ta tlacila len axu) "poradcov". a kolko tych co nechodia na forum oklamu len kvoli proviziam. ked som pri nasom rozhovore o prvych 2 rokoch poistenia zabrdol do provizii tak mi tvrdil ze axa dotuje cast provizie z nejakeho fondu (ci coho). bol by som zvedavy ci je to pravda.

minule som si precital clanky o our group a v mnohom mi to pripomenulo tu moju exfirmu. ked som sa s nim bavil o tej mojej ex tak mi povedal ze on o nich hovori v superlativach, lebo ma aspon klientov, ktorym poopravuje zmluvu. dokedy to este bude tak ze nic netusiaci clovek uveri nejakemu poradcovi ten sa na nom obohati a jemu sposobi skodu?
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

vcera som len pre info poslal mail do axa co je s mojimi ziadostami o zrusenie. mail som im posielal preto ze zatial mi nic od nich nedoslo a nevedel som co a jak a ci mam este platit. ten interny zamestnanec axa mi tvrdil ze netreba 6 tyzdnov. dnes mi dosla ich odpoved a podla nej neberu 6 tyzdnovu lehotu. som rad cize maximalne vratit proviziu. teda polovicu. ziadost som posielal 7.1.2011
Vaše žiadosti o ukončenie zmluv evidujeme a momentálne sa spracúvavajú. Vaše Poistné zmluvy číslo:(1400134533 a 1400134528) boli ukončené ku dňu 19.1.2011. Poistné máte uhradené na oboch zmluvách k danému dátumu. Listy o zániku poistných zmlúv Vám budú zaslané na adresu trvalého bydliska.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa rmaly »

musim povedat, ze ma informacia v clanku prekvapila (teda, ze je potrebne zdanit sumu napr. z IZP pri doziti)... Nie ze by ma to nejak rozhodilo, skor som na to nikdy nemyslel :)
http://financie.etrend.sk/dane-a-odvody ... t-dan.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

Martinisko.eu napísal:Ad provízia, AXA má storno 24/24, čo znamená, že po roku sa vracia 12/24tín, po 13tich mesiacoch 11/24tín atď... No je možné, že spoločnosť nebude od Vás pýtať vrátenie provízie, pokiaľ už s Vami rozviazala spoluprácu.
dobry
da sa to niekde vycitat? myslim to o tych 24tinach ak by som tym chcel argumentovat kedze uz spolocnost pyta peniaze za proviziu spat. nebranim sa vratenia provizie, ale dam im maximalne to naco maju narok. moja dovera k nim je davno tata. poslali mi vyzvu s udanou sumou a nikde nic preco taka vyska sumy, ci bol zohladneny rezervny fond. nic len suma, ze do 7 dni a nova firma prevzala zavazok starej.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Dobrý,

nie, vyčítať sa to nedá nikde. Teda dá, na zmluve medzi AXOu a Winterianom (či v akej spoločnosti ste to boli), ale k tej zmluve sa asi nedostanete ;) Takže odporúčam napísať list spoločnosti v zmysle, že žiadate o objasnenie výšky stornovanej sumy, na základe čoho sa jedná o takú a takú zmluvu a že pokiaľ neuvidíte podľa čoho si argumentujú na takú výšku storna, že ste im neni ochotný sumu uhradiť...
Obrázok
Odyseus
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 29 10, 2011 7:32 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Odyseus »

Dobrý deň,
Prečítal som si niekoľko diskusií na tému IŽP. Takýchto tém je tu síce mnoho ale predsa len Vás s jednou oslovím. Samozrejme nikto nepracuje zadarmo, takže nežiadam nejaký obsiahli rozbor - len názor : rušiť nechať / nechať tak / zmeniť. A áno, viem už sa to tu riešilo tak ma prosím nekameňujte :) už približne viem čo je na IŽP problematické, len potrebujem vedieť či sa niečo v mojom prípade nedá vylepšiť/zachrániť?
Poprípade poprosím odkaz na nejakú inú tému, kde by som našiel odpovede na moju otázku.
Za pochopenie Ďakujem
---------------------------------
"Finančný poradca" mi odporučil IŽP od AxA (na 33 rokov), je uzatvorené cca. mesiac aj niečo.
Mám 27 rokov, slobodný, nefajčiar, žiadne rizikové športy, ale liečim sa na vysoký tlak (užívam lieky - inak je všetko OK). Mesačný príjem cca. 480 EUR.
mam:
1) IŽP pre prípad smrti alebo dožitia
poistna suma je ??? € a výška poistneho je 28€ (toto nechápem, v tej kolónke je 0,00 EURa, nieje to podozrivé???)
2) pripoistenie pre pripad smrti nasledkom urazu
poist. suma je 10 000 € a poistne 1,20€
3) pripoistenie pre pripad trvaleho telesneho poskodenia nasledkom urazu s progresivnym plnenim
poist. suma je 15 000€ a poistne 3,15 €
4) pripoistenie denneho odskodneho za dobu nevyhnutneho liecenia urazu
poistna suma je 8,00 € a poistne 2,99€
5) pripoistenie denneho odskodneho vymenovanych drobnych urazov
poistna suma je 5,00€ a poistne 1,15€
6) pripoistenie pre pripad kritickych ochoreni
poistna suma je 10 000€ a poistne 1,98€
7) pripoistenie oslobodenia od platenia poistneho v pripade invalidity
toto je za 1,81€ mesacne
mesačné poistné vychádza na 40,28€ a mam "vlastnú" (teda nie preddefinovanú) stratégiu
--------------------
Berme do úvahy, že to to moje "poistenie" nebude nijaká zábezpeka na dôchodok len ma zaujíma či tie sumy nie su príliš malé /príliš veľké.

Ešte raz ďakujem a prosím buďte zhovievaný - ešte sa len učím. :)
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa incognito »

1) Neviem, nieco by tam malo byt... bolo by to treba vidiet.
2) Zbytocne, zvlast ak nemas uvery/dlhy
3) Toto nikdy nie je dost vysoke :) s tvojim prijmom je to mozno aj celkom ok (neviem ci tych 480 je mzda z ktorej sa aj riadne odvadzaju odvody...), ale kludne by som siel aj vyssie...
4) Moze byt.
5) Celkom ok, mozno by som siel tiez trosku vyssie.
6) Tych 10 000 je hole minimum, plati to iste ako pre trvale nasledky... nikdy to nie je dostatocne :)
7) Jedna z mala vyhod IZP oproti sporiacej scheme.
Celkovo dobre nastavene, ja by som mozno len znizil tu sporiacu cast a v pripade ze by si mal rodinu, uvery a/alebo by ti zvysili prijem by som to doplnil nejakou rizikovkou s poistenim trvalych nasledkov a kritickych chorob.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Odyseus, ake boli tvoje poziadavky na tu zmluvu ? co si chcel poistit ? Lebo vobec tam nemas poistenie akejkolvek smrti (to je ta 0 v bode 1). Na prvy pohlad mi to pripada tak, ze prespekulovany poradca chcel za kazdu cenu predat IZP a tak ti to nastavil tak, aby s tym "neboli problemy". Keby ti tam totiz dal poistenie akejkolvek smrti, tak ti zrejme daju kvoli tomu tlaku navysenie .. a to by sa mohlo stat, ze by si s tym nesuhlasil, IZP by sa nepredalo a neboli by provizie ..

s incognitom tak "polosuhlasim". Napriklad tie trvale nasledky su podla mna dost nizke. Je to lacne poistenie a najdolezitejsie riziko, takze aj pri nizsom prijme by som isiel do vyssich sum. Je to urcite dolezitejsie ako to denne odskodne (body 4 a 5). Tam platis rocne cca 50 Eur za to, ze ak budes mat uraz so zlomeninou s liecenim nad 14 dni, tak ti daju 5 eur za den a ak budes mat uraz s liecenim nad 21 dni, tak ti daju az 8 Eur denne. Ako casto byvas dochramany s liecenim nad 14, respektive 21 dni ? Ja teda velmi casto nie.

Celkovo sa mi ta poistka vobec nepaci. Mas to na 10 % svojho prijmu .. iba cisto zivotne poistenie .. co je dost vela. Predpokladam, ze ti k tomu poradca odprezentoval aj kolko tam za X rokov nasporis, mylim sa ? Sudim podla nastavenia tej poistky.

V kazdom pripade, do dvoch mesiacov od uzatvorenia mozes zmluvu vypovedat s tym, ze ti vratia co si zaplatil (zakon).

Peto
Odyseus
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 29 10, 2011 7:32 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Odyseus »

Ďakujem za vaše názory...
incognito napísal: 3) Toto nikdy nie je dost vysoke :) s tvojim prijmom je to mozno aj celkom ok (neviem ci tych 480 je mzda z ktorej sa aj riadne odvadzaju odvody...), ale kludne by som siel aj vyssie...
Mzda je tých 480 mesačne v čistom.
---
peter.cmorej napísal:Odyseus, ake boli tvoje poziadavky na tu zmluvu ? co si chcel poistit ? Lebo vobec tam nemas poistenie akejkolvek smrti (to je ta 0 v bode 1). Na prvy pohlad mi to pripada tak, ze prespekulovany poradca chcel za kazdu cenu predat IZP a tak ti to nastavil tak, aby s tym "neboli problemy". Keby ti tam totiz dal poistenie akejkolvek smrti, tak ti zrejme daju kvoli tomu tlaku navysenie .. a to by sa mohlo stat, ze by si s tym nesuhlasil, IZP by sa nepredalo a neboli by provizie ..
Celkovo sa mi ta poistka vobec nepaci. Mas to na 10 % svojho prijmu .. iba cisto zivotne poistenie .. co je dost vela. Predpokladam, ze ti k tomu poradca odprezentoval aj kolko tam za X rokov nasporis, mylim sa ? Sudim podla nastavenia tej poistky.
V kazdom pripade, do dvoch mesiacov od uzatvorenia mozes zmluvu vypovedat s tym, ze ti vratia co si zaplatil (zakon).
Peto
Z toho čo som si o IŽP doteraz prečítal tak nejak tuším, že tám mám aj nejaké veci čo mi netreba. Budem to musieť prediskutovať z poradcom.
Ano priznávam sa, spravil som hlúposť, že som sa spoľahol na poradcu :oops: že to nastaví tak aby tam boli hlavne dôležité poistenia (trvalé následky, kritické choroby). Mne ani tak nejde o aby som tam mal o 33 rokov nejaké veľké peniaze, ale aby som mal pokryté práve tie veci čo by ma mohli pripraviť o príjem.
Ale inak diky, aspoň teraz už tuším ktorým smerom by som sa mal uberať.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Odyseus - to, či sú krytia nastavené správne ani len netuším. Okrem výšky Tvojej čistej mzdy by bolo potrebné poznať aj to, či máš rodinu, aké sú Tvoje mesačné výdavky, či máš nejaké úvery a či máš nejaké rezervy, ktoré vieš použiť v prípade poistnej udalosti.
Na základe toho sa dá vyčísliť finančná škoda, ktorá by Ti vznikla v prípade vzniku poistnej udalosti. A keď poznáme finančnú škodu, môžeme sa proti jej vzniku poistiť. Bez toho je to len strieľanie od boku.
Máš tam ale pripoistenia, ktoré sú podľa mňa zbytočné bez ohľadu na vyššie uvedené :
1. Poistenie drobných úrazov - ak budeš mať drobný úraz s liečením od 7 do 21 dní, tak Ti s najväčšou pravdepodobnosťou finančná škoda nevznikne. Tak načo sa voči tomu poisťovať?
2. Poistenie oslobodenia od platenia - nechápem prečo by si potreboval do poistky sporiť v prípade invalidity. Ak budeš invalidný, potrebuješ peniaze na zachovanie životného štandardu. V porovnaní s tým je 28 EUR mesačne do poistky smiešna suma.

Moje odporúčanie - skús si dať vypracovať aj iné návrhy. Poobzerať sa po iných názoroch a uvidíš, či Ti iné riešenie nesadne lepšie.
Celú tú poistku podľa mňa poradca len strieľal od boku a s najväčšou pravdepodobnosťou by správne nastavenie vyzeralo inak.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa incognito »

Jednoznacne sa da zmluva nastavit aj lepsie, ale videl som aj daleko horsie veci... dalo sa to spravit aj horsie.

Ano, aj ja by som sa vzdal drobnych urazov v mene toho, aby boli poriadne zabezpecene trvale nasledky a kriticke choroby (a v pripade ze ma aj rodinu tak aj smrt). Pokial vsak na to je priestor tak preco nie. A ano, mesacne to na jeho prijem vychadza dost vela, preto som pisal, ze by nebolo zle znizit hlavnu cast na min. a navysit krytie trvalych nasledkov. A cele by to vyslo este menej, cca do 30€. Takze hej, poupravovat by sa tam dalo kadeco...

Suhlasim, ze by bolo idealne poznat vsetky podrobnosti, ale hodnotilo sa len to, co bolo poskytnute.

P.S. Oslobodenie v pripade invalidity je uzitocne v situacii, kedy ista cast penazi do dochodku bude zabezpecena tak ci tak. Neznamena to, ze sa teraz ide buchat IZP hlava-nehlava, ale suma 10-20€ (ktora tam musi ist tak ci tak) nie je neunosna, navysse ak to pripoistnie stoji par centov.
Odyseus
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 29 10, 2011 7:32 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Odyseus »

Dobrý večer páni, ďakujem za názory ktoré tu odzneli.
PS: v prípade vážneho záujmu (o poradenské služby) z mojej strany Vás samozrejme oslovím cez súkromné správy alebo e-mail.

Ešte raz ďakujem a prajem príjemný večer.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

Martinisko.eu napísal:Dobrý,

nie, vyčítať sa to nedá nikde. Teda dá, na zmluve medzi AXOu a Winterianom (či v akej spoločnosti ste to boli), ale k tej zmluve sa asi nedostanete ;) Takže odporúčam napísať list spoločnosti v zmysle, že žiadate o objasnenie výšky stornovanej sumy, na základe čoho sa jedná o takú a takú zmluvu a že pokiaľ neuvidíte podľa čoho si argumentujú na takú výšku storna, že ste im neni ochotný sumu uhradiť...
skor ako som si toto precital som uz uhradil. predtym prebehla mailova komunikacia.
Dobrý deň,

Výška Vášho dlhu bola vypočítaná v zmysle storno podmienok, ktoré sú súčasťou Zmluvy o obchodnom zastúpení.
Garančný fond zohľadnený nebol, nakoľko naakumulované finančné prostriedky vo fonde je Spoločnosť oprávnená v zmysle Zmluvy o obchodnom zastúpení vrátane jej príloh držať po dobu 2 rokov od ukončenia spolupráce, na úhradu prípadných storien v budúcnosti. Keďže máte ešte niekoľko živých zmlúv, z ktorých hrozia prípadné storná, nie je možné čiastku v garančnom fonde použiť na vyrovnanie Vášho záväzku. Okrem toho výška finančných prostriedkov v garančnom fonde nie je dostačujúca na pokrytie Vášho záväzku
Dobrý deň,

Ano, garančný fond Vám bude vyplatený po uplynutí 2 ročnej lehoty.
Tak ako sme Vám uviedli nie je možné prostriedky v garančnom fonde použiť na zníženie Vášho dlhu.
nejak sa mi to nezda ohladom jednania s garancnym fondom.

ked som si zbezne prebehol tuto temu. tak som sa pozastavil pri:
peter.cmorej napísal:platba sa ti znizi na 16 Eur mesacne a zmluva zanikne za cca 17 rokov
tak ked sa zvysi suma sa len oddiali jej zanik. ak to chapem spravne. najjednoduchsou matematikou 32€ za 34 rokov. nekamenujte ma neviem to pocitat a matika mi nejde a nikdy som ju nemal rad. nepotrebujem presne vypocty. len tak nahlas uvazujem, ze ako mi vtedy pri znizovani tej poistnej zmluvy tvrdil ze opatovne zvysenie tej sumy bude podmienene opatovnym posudenim zdravotneho stavu. a kedze som sa zacal liecit napr na problemi so zaludkom a crevami tak mi budu aj tak vylucene kriticke choroby ktore sa dotykaju mojich zdravotnych problemov a tym padom straca vyznam drzat dalej to poistenie.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

peter.cmorej napísal:...Napriklad tie trvale nasledky su podla mna dost nizke. Je to lacne poistenie a najdolezitejsie riziko, takze aj pri nizsom prijme by som isiel do vyssich sum. Je to urcite dolezitejsie ako to denne odskodne (body 4 a 5). Tam platis rocne cca 50 Eur za to, ze ak budes mat uraz so zlomeninou s liecenim nad 14 dni, tak ti daju 5 eur za den a ak budes mat uraz s liecenim nad 21 dni, tak ti daju az 8 Eur denne. Ako casto byvas dochramany s liecenim nad 14, respektive 21 dni ? Ja teda velmi casto nie...
A ako často mávaš trvalé následky? Ja teda často nie... Peter, denné odškodné neslúži na to, aby klient dostal peniaze, keď si zlomí nohu (i keď tie peniaze vtedy dostane), toto poistenie slúži na to, aby klient dostal peniaze vtedy, keď má úraz, ktorého dlhodobá liečba zabraňuje chodeniu do práce a teda zarábaniu peňazí a teda spôsobuje finančnú stratu, ktorá ohrozuje chod rodiny, či osoby. A teda, platiť 50€ ročne, aby som dostal 200€ za zlomenú nohu, nie je fajn, fajn je ale platiť 50€ ročne, aby som dostal 2000€, keď budem pár mesiacov pripútaný na lôžko v dôsledku povedzme nejakej dopravnej nehody. A teda, poistenie drobných úrazov (śpeciálne AXA), ktoré sú plnené len pri liečbe do 21 dní, nedávajú nejak extra význam.

Čo sa týka trvalých následkov, každý ich robí na astronomické sumy (lebo nikdy nie je dosť), ale paradoxne,vždy sa robia trvalé následky úrazom a pritom, viac ako 90% ľudí, ktorí poberajú invalidý dôchodok, nie sú invalidní z úrazu, ale z choroby. Takže určite netreba zabúdať aj na poistenie trvalých následkov z choroby, prípadne poistenie invalidity.

Inak zmluva nie je nastavená katastrofálne zle, ale trochu by sa mohla upraviť, prípadne nakombinovať s iným produktom, kvôli cene a komplexnosti.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martinisko.eu napísal:A ako často mávaš trvalé následky? Ja teda často nie...
v poriadku, ale pri trvalych nasledkoch je podstatne to, ze su trvale. A to je celkom rozdiel ked niekto ostane priputany na vozicku v porovnani so zlomeninou nohy. To s tym dennym odskodnym v AXE a 2000 Eur som nepochopil, necital som vsak spatne diskusiu, kedze ide o dost stare vlakno, takze mozno mi unikol kontext.
Martinisko.eu napísal:Čo sa týka trvalých následkov, každý ich robí na astronomické sumy (lebo nikdy nie je dosť), ale paradoxne,vždy sa robia trvalé následky úrazom a pritom, viac ako 90% ľudí, ktorí poberajú invalidý dôchodok, nie sú invalidní z úrazu, ale z choroby. Takže určite netreba zabúdať aj na poistenie trvalých následkov z choroby, prípadne poistenie invalidity.
ano, to je pravda, ale sam vies kolko poistovni to poistuje a za ake ceny. Tiez by som bol rad, keby existovalo poistenie trvalych nasledkov aj chorobou aj urazom, resp. invalidny dochodok za rozumnu cenu. Avsak neexistuje, takze pracujem s tym co je.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Poistenie trvalých následkov chorobou už existuje, má to ING, a myslím, že aj Uniqa. A pripravuje to aj Generali. Ad tých 2000€, myslel som to tak, že keď zarábaš 500€, zlomíš si nohu a si mesiac doma, zarobíš povedzme 250€ (sociálka), nie 500. Ale zo straty 250€ sa spamätáš. No ak by si maródil pol roka, povedzme so zlomeninou pánvy, a mal stratu z dôvodu PN 6x250€, to už by problém bol a teda, denné odškodné považujem za dôležité prípade dlhodobej PN, nie krátkodobej.
Obrázok
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa slimak »

Chcem zene zrusit poistky. Poistenie u nas nema nejak miesto.
V Kooperative uzatvorila kapitalove životne poistenie v 2001,poistena je od roku 2002, teda 10 rokov vyplatenych, iba(ziadne ine pripostenia) zivotne poistenie a dozitie,akakolvek smrt na dobu 42 rokov. :D
Poistna suma je v zmluve 153 675 Sk a poistne platila vtedy 883 Sk(stvrtrocne), v buducom roku ma sumu 28,41 eura stvrtrocne.
Som si zavolal do kooperativy, ze vraj ma nasporenych nejakych 995 eur, ale ak to zrusi a bude ziadat o odbavne(to je termin z poistnej sumy) ,ze dostane len 380 eur.
Je to normalne? Ja som mal nejaku podobnu zmluvu v Allianzi(aj ked neviem ci to bola a aka poistka,mozno len na 20 rokov) a mne po 10 rokoch vratili skoro vsetko co
som tam dal.
Ta redukcia sa mi zda velka.
Ked som si zadal na stranke Kooperativy a som sa nepomylil, tie udaje, ze coby to stalo dnes, do ich kalkulacky, ze 20 eur,hlavne ze platime 29eur(stvrtrocne).
Este zena z Kooperativy mi poradila aby som "zredukoval" - zrusil u nich poistne ale nechal si vyplatit peniaze v 2043-tom, ze dostanem cez 1100 eur. A mozem ist na dovolenku. Aby som zbytocne nekrmil poistovnu. Inak je to zhodnotenie skoro 4% z 380 na 1100 za 32 rokov.

Este mam jednu v Slovenskej poistovni z 1996(na 20 rokov) na smrt dozitie(50000 sk) ale tam ma aj smrt urazom(20000), trvale nasledky urazu(40000) za cas nevyhnutneho liecenia(8000), hotova spanielska dedina.. To ako pozeram do zmluvy stalo to 224 Sk mesacne. ani neviem kolko sa tam plati dnes.
To jej uzavrel este otec. Kludne to vtedy mohlo byt 5-10% zjeho cistej mzdy. Sialene.
Som zvedavy ake tam vypocitaju odbavne.

Nechce sa mi platit poistky, aj ked to rocne vyjde mozno na nejakych 200 eur. Ale ked ziadna poistna udalost sa nevyskytuje, a aj tie poistne plnenia mi za to nestoja.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v tej Kooperative zavisi od toho kolko islo na pripoistenia a kolko islo do hlavneho poistenia = do sporenia. To co ti povedali, nasporena suma vs. suma k vyplate, je nejaka blbost. To by musela byt extremne zvlastna zmluva s veeelmi nevyhodnymi podmienkami.

ta v Slovenskej poistovni je na nizucke sumy a vsetky tie poistenia by si dnes vedel poistit o desiatky, mozno az stovky percent lacnejsie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa filip glasa »

mozno az stovky percent lacnejsie
lacnejšie môže byť maximálne do 100%. A tých 100% to už je nula :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

sorry :) malo byt: cena stareho poistenia je o desiatky, mozno az o stovky percent drahsia ako cena, za ktoru by si to poistila teraz :)
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa slimak »

peter.cmorej napísal:v tej Kooperative zavisi od toho kolko islo na pripoistenia a kolko islo do hlavneho poistenia = do sporenia. To co ti povedali, nasporena suma vs. suma k vyplate, je nejaka blbost. To by musela byt extremne zvlastna zmluva s veeelmi nevyhodnymi podmienkami.
Peter, nechcel som ta uz otravovat cez sukromne spravy. Vdaka za reakciu. Nie je tam(v tej zmluve s Kooperativou) ziadne pripoistenie. Ziadne urazove -smrt urazom, ci trvale nasledky urazu, urazove - cas nevyhnutneho liecenia urazu, denne odskodnnenie za pobyt v nemocnici, plna invalidita s vyplatou poistnej zmluvy,alebo plna invalidita s vyplatou dochodku. To vsetko len opisujem moznosti v tej zmluve.

Je tam len zivotne poistenie , dozitie,akakolvek smrt, poistna suma 153 675 Sk a lehotne poistenie 883 Sk(stvrtrocne). Je to taka 6 stranka, ja by som to aj oskenoval a poslal.
Kde sa docitam ,ake su tie podmienky vyhodne ci nevyhodne. Tam(vseobecne poistne podmienky) nieje v podstate nic napisane az na jednu zaujimavu cast vety ..
,ze narok na redukciu a zrusenie poistenia s vyplatou odbavneho je za predpokladu,ze rezerva ma kladnu hodnotu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ono by to asi chcelo vidiet, ze co to je za zmluvu ...
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Nie je to sprostrodkované cez spoločnosť Futura? Nie je na tej zmluve z KOOPeratívy napísané FUTURA PLUS? To boli také špeciálne sumy, kde by ten rozdiel v nasporenej sume a v odkúpnej hodnote aj mohol sedieť...
Obrázok
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa slimak »

Ano je to Futura plus.

V com je ta zmluva specialna? Preco je tam odstupne tak nizke? Za akych podmienok by mohlo byt vyssie? Ak to ide.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aha, tak potom je vsetko jasne :) Dobry typ Martin. Slimak, tu zmluvu zruste tak rychlo ako len mozete. Futura Plus boli specialne zmluvy, so specialne vysokymi poplatkami, ktore distribuovala iba spolocnost Capitol. Carovne bolo na nich najma to, ze ked si si v tej istej dobe isiel nechat spravit rovnalku kalkulaciu priamo do Kooperativy, cena za to iste bola cca o 30 % nizsia. Tychto 30 % islo do vrecka Capitolu .. mali o tolko vyssie provizie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa slimak »

Hm, vdaka chalani,nepotesili ste ma. Moja chyba, mal som to zrusit(opytat sa) uz davno.

Ta poistka je drahsia o 30%. Kalkulacka to vypocitala na 20 euro a ja platim 29 euro. Za desat rokov som im preplatil 360 euro. Nechce sa mi verit, zeby tolko zaplatili Capitolu za zmluvu. A oni niesu ochotni vyplatit normalne peniaze? Neskutocne.
Ci nebodaj capitol dostal proviziu za cele obdobie 42 rokov * 4 * 9= 1512 eur?
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"