IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
exi248
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 11:05 pm

IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond

Príspevok od používateľa exi248 »

Zdravím, čítal som si tu teraz viac ako 3 hodiny všetky možné príspevky o IŽP a dočítal som sa tu teda o veľa veciach.
Začnem teda ... ja mám teraz kapitálove životné poistenie od Allianzu (ktoré mám iba pár mesiacov) a mám v pláne to zmeniť na IŽP od Amslica konkrétne do Ázijského akciového fondu. IŽP, narozdiel od kapitáloveho čo mám, mi ponúka oveľa väčšie krytia na smrť, kritické choroby, invaliditu a neviem čo ešte, čo je teda pre mňa výhoda a preto som sa rozhodol že si ho zmením. Cenovo je to skoro tak isto, IŽP by bolo asi iba o 2 eurá mesačne viac ako kapitálové, ale bolo mi teda odporučené dať si ten Ázijský akciový fond. Novú zmluvu už mám napísanú (ale nič som ešte neplatil) a do starej poisťovne som už aj poslal výpoveď , čo ale nie je problém nakoľko by sa to dalo zrušiť...
No ale čo je teda hlavný dôvod prečo píšem. Ako som už písal, čítal som si tu fakt že veľa príspevkov a hlavne veľa negatívnych ohlasov na IŽP, a už som bol aj rozhodnutý teda že tú novú zmluvu stopnem ale ešte som si čítal ďalšie príspevky ktoré ma ale zneistili a už som z toho totálne mimo...
Takže sa chcem opýtať, že či sa takýto druh poistenia oplatí teda hlavne tie akciové fondy, mojím hlavným zámerom v tomto novom poistení je poistenie a nie sporenie, ale ako som si čítal tak, že pri tomto druhu poistenia je veľká strata peňazí ktoré som do toho investoval, no bol by som rád keby sa mi teda po určitej dobe vrátila minimálne tá suma ktorú som tam vložil(ako by to bolo pri tom mojom starom KŽP). Ale mal som na výber aj iné fondy a aj dáke garantované ale neviem či by tam už potom zostali aj tie poistne sumy v prípade smrti atd...
No a tiež dôvod prečo píšem je aj ten, že tie príspevky čo som si čítal boli tak 3 - 4 roky staré čo je už dlhá doba...
+ ked som našiel toto : http://funds.amslico.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mám konkrétne 19 rokov a som študen VŠ.
Naposledy upravil/-a exi248 v Št 17 11, 2011 12:19 am, upravené celkom 1 krát.
exi248
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 11:05 pm

Re: IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond

Príspevok od používateľa exi248 »

A ešte čo bolo spomínané vo viacerých príspevkoch ten daňový bonus... tam nechápem vôbec akože o čo ide ani nič o tom neviem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond

Príspevok od používateľa filip glasa »

no bol by som rád keby sa mi teda po určitej dobe vrátila minimálne tá suma ktorú som tam vložil
to sa nezlučuje s princípom poistenia. Ani keď si poisťuješ auto tak ti nikto nevracia nič. Nieto ešte toľko koľko si "vložil".
exi248
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 11:05 pm

Re: IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond

Príspevok od používateľa exi248 »

No to áno, ale pri tých garantovaných fondoch pri kapitálovom poistení sa po skončení poistenia vypláca suma, a pri tomto mojom kapitálovom čo mám tak mi bolo vyrátané že mi bude vyplatené približne toľko koľko som tam vložil .... čiže keď to dáme na čísla tak platím okolo 24e/mesiac a sporenie či ako sa to volá je z toho 18e a zvyšok sú vlastne pripoistenia ak to dobre chápem. No a je to uzatvorené do môjho 45 roku života a potom by mi malo byť vyplatene zo 5000 euro či koľko. Dal by som aj konkrétne čísla len teraz zmluvu nemám pri sebe.
Tak isto ako som mal aj poistku do 19 rokov kde mi potom vyplatili okolo 500e čo ale teda bola nejaká slabá poistka kde sa aj málo platilo ...
Akože ja chápem že poistky sú hlavne o poistení, ale ako som si tu čítal i IŽP tak sa tam vlastne to moje sporenie stráca a po dobe ukončenia mojej poistky by mi tam nezostalo skoro nič...
Tak preto sa pýtam že či sa neoplatí nejaký iný fond ako ten ázijský ktorý aj podla odkazu ukazuje očividnú stratu.
Ako ja sa pôjdem aj na toto spýtať môjho poistovatela ale chcel som sa opýtať aj nejakého nezáväzne zdroja že čo si o tom myslí...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ahoj, Amslico Global Invest je poplatkovo velmi draha zmluva .. urcite nie. Co sa tyka toho kapitalka, toho kto ti to uzatvoril by mal niekto poriadne vytahat za usi. Kapitalka dnes ani nahodou. Nechaj si tu na fore vyhladat KZP .. uz som o tom parkrat pisal. Ano, garantuju ti nejaku vyplatu, lenze peniaze maju aj urcitu casovu hodnotu. To co je dnes 5000 Eur, nebude to iste za 25 rokov. KZP ti garantuje akurat tak znehodnotenie penazi.

poistenie sa nema co spajat so sporenim. V idealnom pripade by si mal mat zvlast produkt na sporenie/investovanie a zvlast na poistenie. Zabudni na IZP, z ktoreho by sa ti vratilo tolko co tam vlozis. Teda ak nemas nejaku masochisticku potrebu zivit poistovnu a sprostredkovatelov. Precitaj si:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/250668/Prec ... tenie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ked chces poradit, napis co by si chcel a aky mas budget. Kludne na mail.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"