IZP a pängler Equity Emerging Markets

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

IZP a pängler Equity Emerging Markets

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nad dopisy diváků:
Dobrý deň.

Chcel by som sa Vas opytat,pripadne poziadat o radu ohladom zivotneho poistenia.
Momentalne mam investicne zivotne poistenie vo Wustenrote, presnejsie je to vo fonde Spängler Equity Emerging Markets (Fond rýchlo rastúcich krajín). Toto investicne zivotne poistenie mam uz od novembra 2007,cize vyse 4 roky. Chcel by som sa Vas opytat co si osobne myslite o tomto zivotnom sporeni,hlavne toho fondu rychlo rastucich krajin???. Ako som spomenul mam to tam uz vyse 4 roky ale nemam z toho dobry pocit.Zo zaciatku som tam kazdy mesiac vkladal po 50 euro a momentalne tam davam 35 euro vlastne minimalnu dohodnutu sumu. Za peniaze sa tu nakupuju akcie, a prave tu mam z toho obavy,hodnoty akcii sa pohybuju kolisavo.Viem ze sa vlastne jedna o dlhodobu zalezitost v investovani penazi,ale ked som si zratal pocet penazi ktore som tam vlozil za urcite obdobie(cca 60 000 sk) a teraz mi prisiel vypis s poctom akcii a momentalny stav akci mi vysiel na cca(31 000 sk) vlastne o polovicu menej nez som vlozil. Na internete v jednej diskusii som sa docital ze, do tohto fondu ked sa investuje napriklad po dobu 25 rokov 8000 euro zisk nikdy nebude vyssi nez 8000. Neviem co je na tom pravda.

Preto by som Vas chcel poprosit o radu co si myslite o tom fonde,ci v tom pokracovat alebo to zrusit.
Za odpoved vopred DAKUJEM. S pozdravom Jozef.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: IZP a pängler Equity Emerging Markets

Príspevok od používateľa filip glasa »

1. V prvom rade nejde o sporenie ani investovanie, ale o poistku. POtrebujete poistku?
2. istú časť poistného (nie celú) investujete do fondu, nie do akcií
3. ďalek platéte poplatky + poistné krytie (naozaj potrebujete to krytie?)
4. smozrejme že vždy budete mať na výpise menej peňazí než ste vložil. Veď si platíte poistenie a to nie je zadarmo. Buďte rád že tam máte polovicu. Ja si platím poistku na auto a nemám tam na konci riku nič. NIe to ešte polovičku.
5. Za 25 rokov tam isto taky zik nebudete mať. Nebudete mať zisk žiadny - poistky sa neuzatvárajú kvôli zisku. Ten fond samotný môže niečo zarobiť, ale aj nemusí. Každopádne do toho fonu ide len časť poistného. Takže z tohoto pohľadu budete isto v "mínuse".
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: IZP a pängler Equity Emerging Markets

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ten kto Vam to predal Vam to poriadne nevysvetlil. Alebo Vam to predal ako sporenie, co je dost zle. Ale predal Vam aspon dobre IZP. Neviem ake tam mate poistne sumy, takze neviem za akym ucelom Vam to bolo predane. Rusit by som tuto zmluvu urcite nerusil. Za prve, je flexibilna. Ak tam poistne rizika nie su, daju sa dorobit. Za druhe, je to jedno z mala IZP, ktore nema ziaden spravcovsky poplatok na strane poistovne. A vstupny poplatok do fondu je iba 3 %, co je tiez dost malo.

Co sa tyka stavu uctu: neviem presne o akom stave sa bavime. O odkupnej hodnote ? Prve dve rocne platby su alokovane voci poplatkom za uzatvorenie zmluvy = pociatocnym nakladom = su to peniaze, ktore idu na poplatky = nikdy ich naspat nedostanete. Takze 12x35x2 = 840 Eur si rovno odratajte. Plus tak ako pisal Filip: poistna ochrana, plus Vas zasiahol prepad trhov 2008 - 2009 .. tych 31 000 je uplne realnych.

Zaver: toto je jedno z mala IZP, ktore sa po zaplateni prvych dvoch rocnych platieb (ktore zial idu do kanala) uz neoplati rusit. Ak ste si chceli iba sporit, tak ste IZP vobec nemali uzatvarat .. ale to je chyba, ktoru ste urobili v roku 2007 a teraz ju uz nenapravite. Mam pocit, ze u Vas ide skor o strach z vyvoja akcii a novinovych clankov. V tom pripade mozem odporucit akurat tak trosku si postudovat ako funguju financne trhy. Mozno by pomohlo aj jedno dve sedenia s nejakym normalnym poradcom, ktory by Vam dal rychlokurz "geniality" :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"