IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Stasek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 13 01, 2010 4:42 pm

IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa Stasek »

Čo navrhujete vzhľadom na to ako sa môže vyvíjať fond S-high fix 24, kupený 1.6.2007 , teraz je v strate cca 40 % z investovaných 100 000 Sk.
Zatiaľ ich súrne nepotrebujem. Ale nebaví ma pozerať ako to klesá.
Ďakujem za názory.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nepoznam, ale ked som to hodil do googlu a pozrel na ten graf, tak uz zrejm nemozes dufat, ze z toho dostanes viac ako garantuju. Ide o fond, ktory garantuje najvyssiu dosiahnutu hodnotu za nejake obdobie ak som to spravne pochopil. Viac by som sa vsak na tvojom mieste obaval poplatkov, ktore okolo toho mas, nakolko z tvojho topicu vyplyva, ze to mas v ramci IZP. Najdi si niekde sadzobnik poplatkov k produktu, resp. si ho vypytaj.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa incognito »

toto som videl len v zmluvach cez Slovensku Sporitelnu... co sa tyka poplatkov a fungovania fondu, je to horsie ako velmi zle :)
ak sa bude dat, uviest do splatene stavu a spor niekde inde.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ako mu pomoze uvedenie do splateneho stavu ? najma ak tam nema ziadne poistenie, co predpokladam ze asi nema ?
To by mu pomohlo iba keby tam boli nejake specialne podmienky vypovedania zmluvy v jednotlivych rokoch .. co vzhladom na fakt, ze je to takyto zaklikavaci fond moze byt ..
Stasek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 13 01, 2010 4:42 pm

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa Stasek »

Pre vyjasnenie prikladám scan časti návrhu zmluvy.

Sestra bola s mamou v Sporiteľni že ide investovať 100 000 Sk a takto to dopadlo.
Pritom podmienka bola aby mohla vybrať naspäť celý vložený vklad a pani za prepážkou namiesto toho aby ponúkla termiňák alebo dáky zaistený vklad jej dala podpísať IŽP.
A po tom poklese na akciových trhoch sa ma teraz sestra pýta čo má s tým robiť.
Prílohy
Scan1.JPG
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

z toho zial nie sme o nic mudrejsi. Poplatky treba najst. Sadzobnik malym pismom kdesi vzadu. Alebo ist do Sporitelne a vypytat ho.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa incognito »

Podmienky k tymto zmluvam su velmi, ale fakt velmi kratke :) takze tie normalne maju len priamo v sporitelni, ale nepustaju ich lahko :D

prave pre toto by to mozno mal nechat bezat, aspon nejaky cas. Je to JEDNORAZOVE poistne a teraz by zbytocne realizoval stratu. Podla zmluvnych podmienok (ktore musi najst) a pokuty za zrusenie zmluvy by asi stacilo urcit keby by uz bolo +/- vyhodne zmluvu zrusit.

PS Na poplatky sa nepytajte, ak to nie je nejaky iny variant s akym som sa stretol, tak tie poplatky statocne konkuruju aj Kooperative cez Capitol.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: IZP S-high fix 24 zrušiť či nezrušiť ?

Príspevok od používateľa incognito »

Inak, fond ako taky nie je vyslovene zly. Je to tradičný priemerný podielový fond, ktory sa sprava tak ako sa spravali trhy min. roky...

Problemom je, ze bol predany JEDNORAZOVO v ramci najneflexibilnejsej moznosti IZP (preco, to vsetci vieme).

Ja osobne vidim najvacsiu chybu v tom, je to bolo jednorazova investicia s velmi neodbornou radou (ale to asi len teta v banke dostala pokyn to predavat...) v ramci IZP. Za toto by som jej ale ruky dolamal...
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"