DSS - indexové fondy

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
UnderTaker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 28 01, 2013 4:59 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa UnderTaker »

Vcera mi dosiel list z Axa, kde ma upozornuju, ze ak chcem ostat v negarantovanom fonde, tak mam vypisat a odoslat prilozene vyhlasenie. Samozrejme ze ziadne vyhlasenie tam nemam :) typicky axa fail. Na nete tiez ziadne vyhlasenie neviem stiahnut. Idem im napisat ci si robia zo mna srandu.....mate aj vy taky problem s Axa?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mne to normalne prislo aj s tym vyhlasenim. Asi ti ho zabudli naobalkovat :) zavolaj im
ebezdin
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 01 02, 2008 10:41 am

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa ebezdin »

UnderTaker napísal:Vcera mi dosiel list z Axa, kde ma upozornuju, ze ak chcem ostat v negarantovanom fonde, tak mam vypisat a odoslat prilozene vyhlasenie. Samozrejme ze ziadne vyhlasenie tam nemam :) typicky axa fail. Na nete tiez ziadne vyhlasenie neviem stiahnut. Idem im napisat ci si robia zo mna srandu.....mate aj vy taky problem s Axa?
mam podobnu skusenost...

tlacivo som nasiel na http://www.axa.sk/getattachment/8fcea16 ... kovo.aspx/
UnderTaker
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 28 01, 2013 4:59 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa UnderTaker »

Vdaka za link.ja som ho nejako prehliadol na ich stránke.
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Ja chcem prejsť od Allianz -u inde, len ešte čakám na aktualizované podmienky čo najtesnejšie k 30.3.2013.

Kód: Vybrať všetko

http://dochodkovyservis.sk/article.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=6239&tx_ttnews[backPid]=10&cHash=39217ce4d4
Tam sa zaregistrujem rovno do indexovaného fondu. ;)
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Písal som všetkým DSS -kám, či plánujú ponechať Indexový fond?

(Okrem Allianz -u, ktorému som len oznámil, že keďže rušia index, idem pa. Na to mi odpovedali, že síce index už mať nebudú, ale nech ostanem, lebo...)

Odpovede:

AEGON:
... aj nadalej planujeme mat v nasej ponuke fond INDEX
AXA: Vyhýbavá odpoveď obsahujúca iba všeobecné frázy.
VÚB:
VÚB Generali, d.s.s., a.s. bude mať v ponuke pre svojich sporiteľov aj naďalej indexový dôchodkový fond.
ING:
... donedavna bolo moze, ze pride k zluceniu fondov podla nizsie spominanych informacii. Aktualna informacia zo strany spolocnosti ING DSS je, ze neplanujeme zrusit Indexovy negarantovany fond.
Pozrel som si mesačné správy:

Kód: Vybrať všetko

http://www.aegon.sk/Documents/aegon-slovakia/Files/Dochodkove%20fondy/Mesa%C4%8Dn%C3%A9%20spr%C3%A1vy/Index/2013/sprava%20index31012013.pdf
http://www.axa.sk/getattachment/2d04a49a-bacb-412c-80c4-dada575fce96/Aktualna-sprava-k-31-01-2013-Indexovy-i-d-f-AXA-d.aspx/
http://www.vubgenerali.sk/assets/mesacne_spravy/mesacna_sprava_INDEX_2013-01.pdf
http://www.ingdss.sk/files/dss/Mesacna_sprava/Konzervativny_fond/2013/13_01_mesacna_sprava_if.pdf

a

http://virtualnadss.umb.sk/intra/uploadfolder/120/obrazky/vDSS_IDF_201301_Mesacna%20sprava.pdf
Výkonnosti sú veľmi podobné až na ING.

Jediná, ktorá investuje aj v USD, je VUB, čo je prekvapujúce. Na druhej strane má to celkom dobre diverzifikované. Číselný výsledok priemer.

ING má najlepšie zhodnotenie, ale ako jediná investuje všetky nepeňažné investície do EUROSTOXX -u. Vychádza jej to, ale nerozumiem celkom prečo? Všetko vsadiť na Euro kartu?

Kde ste investovali Vy a prečo ste sa tak rozhodli? (Predpokladám, že poplatky sú alebo budú všade rovnaké.)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

ING má najlepšie zhodnotenie, ale ako jediná investuje všetky nepeňažné investície do EUROSTOXX -u. Vychádza jej to, ale nerozumiem celkom prečo? Všetko vsadiť na Euro kartu?
Všetky sú na tom +- rovnako preto, lebo majú v indexovom fonde rovnaký index. Výnimka je Poštová a ING, ktoré majú európske indexy. Zdalo by sa, že im to "vychádza". Ale im to nevychádza - vychádza to tomu indexu. Oni ho len slepo kopírujú (to je podstata indexového fondu).

MiInulý rok bol pre európske akcie dobrý, lebo sa ukludnila situácia. To však neznamená, že to tak pôjde až do tvojho dôchodku. Z tohoto pohľadu je lepšie ísť do diverzifikovaného MSCI World - je jedno u ktorého správcu.
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Veď presne to som mal na mysli.
Lenže z hľadiska diverzifikácie je na tom najlepšie VÚB. Nie však v číslach. Zrejme tam šarapatí ten dolár...
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa slimak »

Tu len tak - jedina dobra vec indexove fondy Fico zrusil. Ak ich nezrusil, preco musim z alianzu prestupit? jedna dobra vec co bola na Slovensku - vyuzivalo to 500-700 ludi?
Som spekuloval ze dobrovolne budem posielat mesacne 10 eur. Alebo mne 8 zene 12. Prestupim do spravcovskej spolocnosti kde sa daju prikazy na zmenu fondov relativne rychlo menit cez internet(ziaden papier postou). Tu je riziko, ze tie peniaze uvidim najskor o 32 rokov a stym ostatne suvisiace rizika - fico ma netrapy ze by to znarodnil(mne tych desat eur nezoberie - resp neprezije). ak nech si posluzi mna nenaserie viac ako tych komu zoberie dochodok. Ale je tu aj dalsie riziko. Ako co som cital ako to je v zahranici. Alebo ako som to pochopil ako je to u nas v pripade socialnych davok. vyrusuje ma to keby som mal aj nieco nasporene v II.pilieri , nico viac tak mi to odrataju z I.pilera. Prispievam tam aj tam , ja nechcem navyse co mi patri z I.piliera ,ale aby mi to kvoli II.pileru kde by som mal ovela viac penazi aj narok na dochodok - spriemerovali z niekym co nikde nic nedal -to by mi vadilo . A to je najvacsie riziko. A to sa na zapade vraj bezne robi. Aj u nas . Ten co deklaruje ze nema nic dostane(co ale nemusi byt pravda) alebo aj moze. Ale ja niesom hnup. Aby som sa desat rocia ani nie ukracoval ale robil hlupost daval do II.piliera prachy a potom mi povedia zi z II.piliera z I.nedostanes nic. A budem na tom rovnako co nikdy nic nikam neprispieval. Proste nema to zmysel.
Priklad cely I.pilier je na hlavu. Rozne a nespravodlive dochodky. Podvody. priklad ja viem ze to tak to aj bude - teda do II.pilera neposlem 20 euro mesacne mozno 2. A zvysnych 18 euro radsej poslem dcere na stavebne sporenie, o ktorych ja rozhodnem kym bude mat 18 rokov ako sa snimi nalozi.

A som rad ze tohto roku alebo kym to bolo malo aspon 10%.
Ale inak objem v indexoch na konci roka bol do 6 milionov a teraz tam je cez 13 milionov. teda nejaka medializacia, ci blogy Filippa a Peta , ci vysledky? Asi tazko,lebo oni vysledky 6% mali uz v auguste. A Axa posilnila. Zrejme prestupujuci riskovaci si vyberaju ju. Ma 5 milionov- alianz nieco cez 2.
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Včera moji kolegovia "zasvätene" hovorili o indexových fondoch, tak som sa pridal. ;)

Dôvodov, prečo je v indexoch tak relatívne málo peňazí je určite viac. Zaujal ma však jeden kolega, ktorý o investovaní prostredníctvom DSS vie na úrovni laika dosť. Povedal "sranda je že ja to síce sledujem, len som sa nerozhýbal, aby som za-investoval do indexových fondov. no nič, v apríli presuniem aj ja dajaké percentá do indexových". Ľudia ťažko menia už zabehnuté. Väčšina z tých, čo investovala do "negarantovaných" fondov, si vybrala na začiatku akciové, a keď prišli v minulom apríli indexové, veľa sa o nich nehovorilo, tak to neriešili.

Okrem toho som pri diskusii s kolegami zistil, že nevedia, že indexy sú vlastne koše akcií. Vysvetľoval som im, že aby sa akciový fond mohol aspoň teoreticky rovnať indexu, musel by vlastniť peknú kôpku akcií, čo by ho predražilo a navyše portfólio manager bude väčšinu času iba reagovať, lebo veď načo aktívna správa, keď poplatky tečú aj tak, že? A preto boj s časom musí zákonite prehrať. Raz za čas sa trafí a predá alebo nakúpi lepšie ako index. Ale v horizonte 20 - 40 rokov nemá šancu. (Ani fond, nieto ešte portfólio manager, ktorý za ten čas bude už na svojom x-tom poste alebo rovno na dôchodku. :) )
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

O januára stúpol majetok v indexových fondoch dvojnásobne:

http://ako-investovat.sk/clanok/295/maj ... ch-fondoch" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale stále len desatinky percenta z celkového majetku vo fondoch. Akciové fondy napriek tomu, že majú najhorší výnos a dlhopisové portfólio, tak je v nich stále najviac peňazí.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako by dopadli indexové fondy, keby boli v druhom pilieri od začiatku?

http://ako-investovat.sk/clanok/296/ind ... lizky-nule" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeden by bol na nule a druhý 3,6% p.a.
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Opäť zafungovala diverzifikácia. :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa jogo »

Pri MSCI indexe si pocital zhodnotenie v Eurach alebo USD?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Amos »

Filip, diky za clanok o index. fondoch (cital som ho na blog.sme).

V podstate si mi zodpovedal, co som sa chcel na tomto fore spytat. Vyborne clanky produkujes :-) (myslim, ze trochu chvaly ti neuskodi).

Ja by som chcel do index. fondu (v ramci 2.piliera, samozrejme) postupne investovat do 20tis.€ . Ty navrhujes postupne pridavat kazdy mesiac po 10%. Zhruba takeho scenara by som sa aj ja drzal
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

MSCI World Eur- cize v eurach. Ale je to len price index bez dividend. Inak pocital to Martin Gulka aj ten clanok pisal on. Tak sa ho este popytam presnejsie na dividendy a eura. Ale co som pozeral prospekty fondov, tak naozaj maju len price index bez dividend a MSCi world v eurach.
Total return ma Postova s europskym indexom.

Ja to nenavrhujem. Skor ked sa niekto boji poklesu, tak moze do indexoveho presunut peniaze takto postupne. Osobne by som nemal chut sa s tym kazdy kvartal zabavat pokial by to neslo cez internet (dochodkovy ucet na internete). Ale zase ani nemam v druhom pilieri 20 000 eur, kedze som socka :D
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Amos »

ved ani mne sa s tym nechce moc hrat (aj ked to robimcez internet), lebo si myslim, ze sa nakoniec cely 2.pilier znarodni.

Avsak, ja nemam nikde inde zainvestovane v akciach. Tak preto chcem mat "ciste" akcie aspon v ramci svojho 2.piliera. A mam chut trochu zariskovat (kedze tak ci tak predpokladam horeuvedeny vyvoj :-) )

Inac aj ja som socka. Akurat zatial! trochu viac platena v ramci zamestnaneckeho pomeru :-).

A keby sa mam vyjadrit "Taleb-ovym" slovnikom:
Ty si "anti-fragile" socka a ja som "ultra-fragile" bohac
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak vydavame aktualizaciu, lebo Martin predsa len zabudol na dividendy :-)

http://ako-investovat.sk/clanok/300/ind ... y-zarobili" onclick="window.open(this.href);return false;

A to je celkom super, lebo si takto mozeme porovnat, ako velmi su tie dividendy dolezite. Vynosy indexovych fondov od roku 2005 su nakoniec celkom slusne.

Obrázok
shety
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 7:19 pm
Been thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa shety »

V súvislosti so zmenou fondov a listami ktoré posielajú DSS-ky ma napadlo či možný veľký odliv peňazí z akciových, zmiešaných fondov do zabezpečených fondov (za predpokladu, že väčšina ľudí odignoruje listy) nebude mať vplyv na hodnotu podielov tých čo v akciových a zmiešaných fondoch svoje peniaze ponechajú. Neviete či to bude mať vplyv alebo či to niekto analyzoval?

Mám AXA a zmiešaný fond a uvažujem, že v ňom zostanem, obávam sa však, že odliv z tohto fondu bude mať vplyv na hodnotu mojich podielov v ňom.

??
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

na ich hodnotu to nebude mať v podstate žiadny vplyv. Tie fondy sú totiž skoro rovnaké - akciové aj zmiešané aj dlhopisové.
riso77
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2010 8:44 am

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa riso77 »

Ahojte.

osobne investujem do akcii s vyssou dividendou, ked je akcia lacna. preto ma skor taha, ked uz si na ten dochodok musime formou druheho piliera setrit, investovat do nejakeho total return indexu, kedze na dividendy sa pozeram ako na podstatnejsiu cast zhodnotenia ako je kapitalove zhodnotenie. Kedze na trhu ponuka total return index len postova banka (osobne mi nevadi, ze su tam zahrnute len euro akcie), chcem sa spytat na vas nazor. Hlavne ma zaujima Filipova obava, ze by DSSka Postovej Banky mohla nakupovat J&T akcie do kosa akcii s cielom kopirovat MSCI Daily Net Total Return Europe Euro Index.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to by nemohla, to Filip nepisal. Ak si cisto v indexovom, tak sa nemas coho bat ani v Postovke. Tie ich skvosty tam mozes mat iba v ostatnych fondoch
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Všetky tie ETF sú total return a pripisujú dividendy. Veď práve preto Martin opravoval ten článok o výnosoch za 8 rokov:

http://ako-investovat.sk/clanok/300/ind ... y-zarobili" onclick="window.open(this.href);return false;
Zabudol som si totiž overiť, či ETF-ká (špeciálne druhy fondov obchodovaných na burze), ktoré nakupujú naše DSS-ky, kopírujú tzv. price index alebo total return index. Indexové fondy našich dôchodkových správcovských spoločností však inkasujú a reinvestujú aj dividendy (total return index), a to som v prvom článku nezohľadnil.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Amos »

Mam otazku:
Chcem menit pomer medzi fondami (zaujimaju ma uz nasporene prostriedky vo fondoch)
Napr. mam pomer 50:50 - indexovy:garantovany
Chcel by som to zmenit na 45:55 - index:garant
Zaplatim za tuto zmenu pomeru (uz existujucich jednotiek) nejake poplatky - napr. vstupne, administrativne akebo nieco podobne?
Diky
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie, nezaplatis ziadne poplatky
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Amos »

Este matimaticko-logicka otazka. Tusim Filip pisal, ze zmenou pomerov medzi fondami (index a garant) si sporitel moze presuvat zisk z index.fondu do garantovaneho. Priklad:
Mam pomer fondov (stale budem pisat o index : garant ) 50:50
Hodnota indexoveho fondu sa zvysi napr. o 10% ,mam index.fond, ktory investuje do MSCI World, budem to sledovat na
http://www.msci.com/products/indices/pe ... ndexId=106" onclick="window.open(this.href);return false;

Tento zisk si chcem "previest" do garant.fondu
Potom teda spravim zmenu: 10% zisk x 50% (podiel indexoveho fondu na celkovom porfoliu mojho 2.piliera) = 5%
Takze o 5% znizim podiel v index.fonde a o 5% zvysim podiel v garantovanom.
T.j.pomer fondov po zmene bude 45:55 (index : garant)

Uvazujem spravne? :-)
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa kiikino »

nie nie tym ze ti bude indexovy fond rast rychlejsie tak sa ti bude menit pomer a ak budes mat pocit ze uz mas nejaky vyssi zisk len proste zmenis pomer spat na 50/50 alebo iny s akym si zacinal
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

ano, ty budes len rebalancovať každý rok, alebo kvartál stále na ten pomer 50/50. Alebo kludne 30/70.
Bolo by lepšie keby sa dali zvoliť dva rôzne fondy. Zmiešaný a indexový napríklad. Tam by to rebalancovanie malo väčší význam.
Ale aj s tým garantovaným je to ako tak v pohode. Tam je problem ze garantovany nikdy nevylezie vyssie ako 3%, takze ked akcie klesnu, tak ty ich dokupis len za tie dajme tomu 3% naviac. Keby bol aspon vyvazeny kde su aj nejake korporatne bodny, ktore niekedy mozu podrast aj do 10% (2011) tak by sa rebalancoval lepsie.

V podstate vzdy budes udrzovat rovnaky pomer 50/50 (30/70) a nebudes casovat trh.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Amos »

Myslim, ze som pochopil :-)

Ale napisem, ako by to mne vyhovovalo :-) :
Keby pomer fondov uz existujucej hodnoty 2.piliera bol nezavisly od pomeru novych prispevkov. Priklad:

sporim si v garantovanom fonde az pokial tam nemam napr. 10.000€ . Tie si chcem nechat v garantovanom, ale vsetky nove prispevky si chcem nechat zasielat v 100%-nej vyske do indexoveho.

Zial, takto sa to neda. Alebo da?
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie tak sa to neda a myslim ze to enia nema velky vyznam.
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Doterajšie výsledky zatiaľ hovoria jednoznačne v prospech negarantovaných indexových fondov. Tie ako jediné počas svojej asi 9-mesačnej existencie dokázali sporiteľom ponúknuť ročné výnosy v rozmedzí desať až dvadsať percent. „Ja osobne by som každému, kto je zdravý, má menej ako 45 rokov a relatívne stále zamestnanie, odporučil aspoň čas úspor dať do vhodného indexového negarantovaného dôchodkového fondu,“ povedal Viktor Kouřil, generálny riaditeľ VÚB Generali dss.

Ľudia sa tiež môžu rozhodnúť aj pre negarantované akciové fondy. „Osobne by som sa týmto druhom fondov radšej vyhol,“ uviedol Kouřil. Výkonnosť akciových fondov totiž závisí od rozhodnutí portfólio manažérov, ktorí ako každý človek môžu urobiť chybu a spôsobiť tak vysoké straty sporiteľov. „Zatiaľ čo indexové fondy kopírujú rast alebo pokles celosvetového hospodárstva a individuálne názory portfólio manažérov sú výrazne obmedzené,“ vysvetlil Kouřil. Svetové akciové indexy aktuálne rastú pre uvoľnenú menovú politiku svetových bánk. Sporitelia by tiež nemali zabúdať, že v negarantovaných fondoch prípadné straty platia z vlastných peňazí uložených v druhom pilieri.
Zdroj:

Kód: Vybrať všetko

http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/275584-druhy-pilier-bude-zarabat-menej/
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Kourilovi tlieskam, prvykrat co povedal niekto z DSS cosi normalneho o indexovych fondoch, a za tu poslednu vetu by som novinarovi co to napisal zlomil ruky .. strasne ma stvu taketo populisticke blbosti
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa slimak »

peter.cmorej napísal:Kourilovi tlieskam, prvykrat co povedal niekto z DSS cosi normalneho o indexovych fondoch, a za tu poslednu vetu by som novinarovi co to napisal zlomil ruky .. strasne ma stvu taketo populisticke blbosti
Kouril, VUB, akciovy fond, podiel akcii 0?
http://ekonomika.sme.sk/c/6749115/uz-le ... o-dss.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mozu to byt nespravne udaje, ja som si ho splietol s 2% v ING, su este lepsi.

Najvacsiu chybu spravili DSS,lebo kaslu na ludi. Robili kampan len ked potrebovali ludi aby zarabali -mali cim viac prilevu penazi. Streleny Fico tu bol od 2006. Jeho navrhy isto poznali, trh mali tiez poznat, preco ludom nevysvetlovali v2007,2008 este pred madejovou zmenou pred padom burz, reps 2007,2008 nevypredavali akcie, ludom nevysvetlovali , ze prestupte do dlhopisov?
Za tymto zakonom s navratkami vidim tiez len DSS. Je to ich napad.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

tento SME článok je celkom slušne spracovaný. Lepšie ako vyrábajú obvykle.

Obrázok
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa slimak »

Vlastne aj zrusenie indexu je koho asi napad? Richtera?
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa Yco »

Čas, kým mi prišli jednotky z jednej DSS do druhej je neuveriteľný.
Zmluvu mi akceptovali 9.4.2013, jednotky pripísali 6.5.2013. :shock:

Zaujímalo by ma, kde sa "túlali" moje Index -y taký dlhý čas?

pozn.: Ešte jedna "maličkosť". O zmenu som požiadal 12.03.2013, Axa to však oficiálna prijala až 25.03.2013. Majú čas...
matio
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 4:52 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa matio »

Zravim, co hovorite na tieto dva clanky, ktore vysli zhruba v rovnakom obdobi?

SME, 4.8.2013:
Fondy, ktoré v druhom pilieri zarábajú najviac, ľudí nezaujali
http://ekonomika.sme.sk/c/6891199/fondy ... ujali.html" onclick="window.open(this.href);return false;

PRAVDA, 6.8.2013
Indexové fondy sa za týždeň prepadli aj o vyše dve percentá
http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clano ... -percenta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nikde v clanku Pravdy som nenasiel informaciu k prepadom indexovych fondov ako sa pise v nadpise. Pride mi to ako propaganda na ukor indexovych fondov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

zaujimat by nas mali vynosy v horizonte desiatok rokov - potom ani jeden clanok nie je az taky vypovedajuci. Ani oslavovanie jednorocnej vynosnosti nie je uplne Ok.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: DSS - indexové fondy

Príspevok od používateľa slimak »

filip glasa napísal:zaujimat by nas mali vynosy v horizonte desiatok rokov - potom ani jeden clanok nie je az taky vypovedajuci. Ani oslavovanie jednorocnej vynosnosti nie je uplne Ok.
Ja som mal prispevok pred dovolnekou(dobry vstup),ze to dam do akcioveho fondu v allianzi,ale mne sa nechcu vypisovat lajstra. Ja by som DSS aj zrusil. Pre klientov absoltne nie su.
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Poplatok za zhodnotenie majetku v dôchodkovom fonde

Príspevok od používateľa Yco »

Čaute,

prvý štvrťrok 2015 sa mi hodnota dôchodkového konta so 100% -ným podielom indexu zvýšila o trochu viac ako 2000 EUR. Za ten istý čas som tam vložil zhruba 15% z tejto sumy. Najprv som si myslel, že to nie je možné. Potom mi DSS -ka napísala, že som zrejme zabudol na to, že sa zhodnocujú všetky financie, nie len tie práve vložené. To je logické. Len som si ihneď nespomenul.

Čo ma ale zarazilo (a tiež by som to už mal vedieť), je "Poplatok za zhodnotenie majetku v dôchodkovom fonde". Ten bol vy výške cca. 10%. Je normálne platiť taký vysoký poplatok za "vedenie" indexu? Veď oni ho nevedú. Ok, nakupujú ho a to niečo stojí...
Výkonnostná odmena bola zavedená aj do indexového fondu, čo je celosvetový unikát.
Zdroj:

Kód: Vybrať všetko

http://www.strana-sas.sk/file/4057/Byt_alebo_nebyt_v_2_pilieri_V13_WEB.pdf
Ok, je to podľa zákona. Ale ako už bolo vyššie uvedené, zákon rieši len maximálny poplatok. Viete, ktorá DSS má reálne najvyššie zhodnotenie Indexu pri odpočítaní všetkých poplatkov?

Dík.
Naposledy upravil/-a Yco v Pi 24 04, 2015 8:11 am, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"