2. pilier - vystupit alebo ostat?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Biosko »

5 rokov nie je buducnost, ja pojdem do dochodku za 50 rokov :D a urcite v druhom piliery ostavam.
anly11
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 22 01, 2013 9:56 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa anly11 »

ale ja som narazal na znovuotvorenie 2P za 5 rokov. no ak mas hruby prijem aspon na urovni 700-800 eur tak sa ti skor oplati ostat. aj Mihal priznal ze prve a najpodstatnejsie kriterium pre rozhodovanie je zalozene na vyske prijmu
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Rado »

Priznávam, že mne je jedno akú výšku dôchodku mi budú chcieť dať. Nespoliehal som sa na štát a ani s tým nemienim začať. Najväčší prínos druhého piliera je v tom, že sú to tvoje peniaze a to je jediná istota do budúcna. Ak by ti ich chceli zobrať, tak musia zmeniť ústavu. Ja verím, že sa február '48 nevráti.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
anly11
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 22 01, 2013 9:56 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa anly11 »

istota ako istota. nezabudaj ze ak si v 2P tak ti budu kratit dochodok z toho 1P takze sa moze lahko stat ze z 2P ti vyjde mensi dochodok (ak tam mas malo nasporene) ako ten rozdiel o ktory ti skratia dochodok z 1P. 2P tak ako je nastaveny nie je ziadna slava pre vacsinu obyvatelov SR
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Biosko »

Istota nie je ziadna ani tu ani tam a preto sa snazime aby ten dochodok ktory sme poberali bol uz iba almuzna oproti tomu co pocas zivota zarobime usetrime zainvestujeme, teda aspon ja urcite a radov nazor sa mi zda velmi podobny ak nie rovnaky.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Rado »

Rovnaký. Ja na dôchodok nebudem odkazaný.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dôchodkového sporenia sa vzdalo viac obyvateľov Slovenska, než sa čakalo. Vláda odhadovala, že do konca januára tak urobí 60-tisíc ľudí. Ich peniaze nasporené na penzijných účtoch získa Sociálna poisťovňa. Štátom kontrolovaná inštitúcia by si tak mala prilepšiť o zhruba štvrť miliardy eur. Táto operácia zlepší tohtoročnú bilanciu verejných financií, ktoré by sa mohli dostať pod tlak kvôli zhoršeniu odhadov vývoja domácej ekonomiky.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... akala.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Biosko »

To je mi super zaplata pouzivat tieto peniaze na toto. Potom ked nebude na dochodky za 10-20 tak si mozu pogratulovat ze zlepsili v roku 2013 bilanciu verejnych financii. Treba setrit tak ako to spravili liberali v estonsku co som tu daval clanky a nie takto.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nemyslel som si, ze vystupi tolko ludi
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa jogo »

Kolko ludi uz vystupilo z 2 piliera dokopy (tj. aj pocas minulej Ficovej vlady aj pocas terajsej?)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Počet vystupujúcich sporiteľov z druhého dôchodkového piliera za obdobie jeho otvorenia od 1. 9. 2012 do 31. 1. 2013 dosiahol k dnešnému dňu 89.439 osôb.
Naopak, do druhého piliera vstúpilo 14.720 osôb. Suma, ktorú požaduje Sociálna poisťovňa vrátiť z dôchodkových správcovských spoločností za vystupujúcich, dosiahla 279.831.435,64 eura.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6699014/z-ii- ... z2KcKLXORV" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa slimak »

V analyze spomalenie ekonomiky mate pekne tabulky ci grafy na vystup z II.piliera.
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8838" onclick="window.open(this.href);return false;

posledna strana
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Priemerny vystupujuci mal na ucte nieco cez 3,100Eur. Z takej sumy prilis vysoky dochodok tazko ziskat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Biosko »

Nevadi, ak by to nechali ako moznost pre paru vyvolenych potom by to uz fica netrapilo ze tam ma peniaze par tisic ludi a dal by nam pokoj :D.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa slimak »

Filip, Honzajs a ten treti Pospisil http://pospisil.blog.sme.sk/c/304900/De ... liera.html" onclick="window.open(this.href);return false;
co ich necitam. Kvoli tomu ako sa staviate k II.pilieru a ze to je jedno - ci I. ci druhy.
Kritika v pohode filip nakoniec to beries zo spravneho konca.

Co chces s tymto robit?
http://tvnoviny.sk/video/videospravy/te ... ny/2405109" onclick="window.open(this.href);return false;
31 minuta.
Na davky v hmotnej nudzi dnes ide do jednej dediny 35 milionov. Do jednej dediny s 5500 ludmi. nas obcanov je 1000 krat viac v tejto krajine tak na davky potrebujes? 33 miliard - to teoreticky. Viete pocitat?

Co tam budu platit o 4 roky? Co viac tam, to menej budu moct dotovat I.pilier. A co myslite preco dnes mate priemerny dochodok 375 eur? V tej dedine kolko maju? Ste si to prepocitali? Ani v Bratislave ani ITckari nemaju priemerne take prijmy.


----
Pointa, ti ludia co si to aj malo odlozia do II.piliera je pre nich plus. Su to ich peniaze. A z nich aspon ciastocne budu zit. Dnes je I.pilier dotovany s 15%? Ked bude o 50% viac dochodcov a 50% viac odkazanych na davky v hmotnej nudzi kto to zaplati, nehovoriac o zdravotnictve? Nebude to dlho trvat. kazdy rok mas o 20 000 viac dochodcov a minimalne 20 000 viac davkarov.

A aby to chapal aj honzajs - na opravy vsetkych dier na slovenskych cestach 33 milionov. vy si neuvedomujete preco tak zijete? Mne to nieje jedno(ani tych buducich dochodcov,je mi ich luto) a dane,odvody z prijmu viac ako 8% nezaplatim. Tohto roku zaplati menej ako minuly rok,lebo sa na to pripravujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Nalozil som J&T a DSS Poštovej banky kolko sa do nich zmestilo:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/322418/Tune ... hodky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Filip, par krat ta tam spominam.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Tilbur »

:- )

Obrázok
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
marian
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 14 07, 2011 11:35 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa marian »

peter.cmorej napísal:Nalozil som J&T a DSS Poštovej banky kolko sa do nich zmestilo:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/322418/Tune ... hodky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
super clanok, len tak dalej :!:
uz som ho zacal sirit dalej
kto zaváha, nežere...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa jogo »

Drzim palce. Skoda, ze si takto neblogoval uz v 2006 roku, ked sa tu tvorila na webe SAS-ka. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa rmaly »

jogo napísal:Drzim palce. Skoda, ze si takto neblogoval uz v 2006 roku, ked sa tu tvorila na webe SAS-ka. :wink:
SASka ako strana? Ta az neskor - tak 2008, nie?
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa kiikino »

ten clanok by mohol niekto brat ako vyhrazanie sa
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a cim sa vyhrazam ?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Biosko »

Vyhrazas sa pravdou a to je v tomto state a medzi nasimcami trestne.
V kazdom pripade pekny clanok, dobre fakty a drzim palce.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa kiikino »

vyhrazas sa ze podas trestne oznamenie - ak si zistil ze bol spachany trestny cin si povinny to oznamenie podat v opacnom pripade drzat hubu inac sa to da klasifikovat ako vyhrazanie sa, to ci to uz u sudcu prejde je zase druha vec
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Nie. Nebudem ti citovat zo zakona, kebo sa mi to nechce hladat, ale vyhrazanie sa je, ked sa niekomu vyhrazas ujmou s cielom dosiahnut prospech pre seba. Ked vies, se sa stal trestny cin, si povinny ho oznamit, inak sam spachas trestny cin. Ja mam podozrenie na trestny cin, s cim som sa podelil verejne. Ak to cital nejaky policajt alebo prokurator, ktory si na zaklade uvedeneho mysli, ze sa stal trestny cin, je povinny zacat trestne stihanie z titulu svojho postavenia = ex offo. Preto som to aj napisal tak ako som to napisal.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa kiikino »

pravdupovediac mne to je jedno ja s JT problem nemam pridu mi celkom slusni, zas keby ja som na ich mieste tak to tu sekam aj cez mrtvoly
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa slimak »

Hm,peto ja ti drzim prsty. Nieze by som nebol z tych co by sa popisili,ved som mal pravdu. O podvode s ja t som napisal nie davno ale hned. Filip pisal, ze to tak nemusi byt a je to maly objem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa jogo »

rmaly napísal:"Drzim palce. Skoda, ze si takto neblogoval uz v 2006 roku, ked sa tu tvorila na webe SAS-ka. :wink:"

SASka ako strana? Ta az neskor - tak 2008, nie?
Bude to nieco medzi tym. Tu je prvy Sulikov prispevok na blogu Sme v maji 2007. http://richardsulik.blog.sme.sk/c/93731 ... nd.html#t2" onclick="window.open(this.href);return false;
Neviem, ci zacinal na Sme alebo inde, pripadne ci niektori jeho spolustranici nezacali skor.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa jogo »

Ak to nepôjde ani tak, existuje ešte jedna možnosť ako vyhnať J&T od našich dôchodkových úspor. Podľa zákona musí mať každá DSS minimálne 50 000 klientov. Ak sa dostane pod tento počet, bude jej odobrané povolenie na činnosť. DSS Poštovej banky má dnes približne 94 000 klientov. Stačí, keď z DSS Poštovej banky odíde 44 000 klientov a ich manažéri si môžu zbaliť kufríky a ísť spravovať peniaze niekoho iného. Ak rovnako ako ja nesúhlasíte so spôsobom akým DSS Poštovej banky spravuje peniaze svojich klientov, v tomto blogu som písal ako zmeniť DSS, aj ako si nastaviť II.pilier.
Čítajte viac: http://cmorej.blog.sme.sk/c/322418/Tune ... z2Mkb0JdxA" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslim, ze toto je najlepsi sposob, ako zatocit s kazdou firmou, ktora sa nesprava tak, ako by si to zakaznik prial.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Okrem Patrika Tkaca sa dnes ozvala v diskusii aj samotna DSS Postovej banky. Ja som ako reakciu napisal cely blog:
http://glasa.blog.sme.sk/c/322644/Ciele ... lo-JT.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa Biosko »

pekne chlapci, este by mozno stalo za zmienku to dostat do hn a do "bedne".
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa jogo »

Vidim, ze dotknute firmy zacinaju byt z Vas nervozne. Asi ste im stupili na "otlak". :D
Normalne ma "svrbi" klavesnica, aby som vstupil do diskusie na tom Sme blogu, ale to by som musel podrobne studovat vsetky ich "obchodne praktiky", aby ma neusvedcovali z nepresnosti. A tolko casu zase nemam.Rad si tuna "v nasej kaviarnicke" pokecam bez naroku na spravodajsku presnost s ludmi, ktori sa v investovani aspon trochu vyznaju.
Najviac ma bavi ich argumentacia, ze garantuju spatny odkup akcii TMR a BHP.
Ved cosi podobne sme tu uz mali- 1.Garantovana. Ako to dopadlo? :?
(mimochodom do 1. Garantovanej vstupilo aj J&T cez nakupene akcie, tak som zvedavy, aky prinos z toho budu mat obycajni mali akcionari 1.Garantovanej)
http://ekonomika.sme.sk/c/2728626/jt-vs ... ovana.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S: Myslim, ze drvivej vacsine z nas(na tomto fore) je jasne, ze indexove fondy mixovane s dlhopisovym garantovanym fondom je to najlepsie, co sa da z 2. piliera "vytlct".
Keby to pochopilo aj 99% ostatnych sporitelov v 2. pilieri, nemuseli by sme tu riesit taketo problemy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa filip glasa »

1. garantovaná skončila tak, že s dnes na burze obchoduje cca 1,2 eur za akciu
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa jogo »

Tak som si pozrel, s kym to mate do cinena: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... trik-tkac/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa kiikino »

pred par rokmi vystupil v relacii lampa

http://www.youtube.com/watch?v=8-dHVILHBLI

Hrib mu tam daval aj ostrejsie otazky - vcelku zaujimave
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 2. pilier - vystupit alebo ostat?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

este som prilozil .. http://cmorej.blog.sme.sk/c/323316/Ako- ... banku.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"