Amslico

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Amslico

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Dnes som sa stretol s týmto, a neviem či je to legálne, čo vyžaduje od klienta amslico:
Bola doručená žiadosť o zrušenie PZ do inštitúcie.
Ak klient svoje rozhodnutie prehodnotí a rozhodne sa pôvodnú PZ zachovať, prosíme o spätné zaslanie Žiadosti o späťvzatie výpovede poistnej zmluvy podpísanej klientom.
V prípade, ak klient trvá na zrušení poistnej zmluvy a nie je možné poistnú zmluvu zachrániť, je potrebné, aby klient opätovne vypísal Žiadosť o zrušenie poistenia s výplatou odbavného MetlifeAmslico, ktorá musí byť podpísaná klientom a maklérom spoločnosti xxx.
Žiadosť o späťvzatie alebo Žiadosť o zrušenie poistenia Vás prosíme zaslať do 7 pracovných dní.
Je to normálne aby klienta žiadali o to, že musí žiadosť o výpoveď zmluvy napísať znova aj s podpisom sprostredkovateľa spoločnosti cez ktorú si uzavrel zmluvu?
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Amslico

Príspevok od používateľa rabdo »

nie som právnik, ale môj názor je že kto podpísal zmluvu vie ju aj vypovedať - sám.

môže byť nejaký háčik v už uzatvorenej zmluve ohľadne výpovede, ale pochybujem že je tam potrebný aj podpis sprostredkovateľa!!!

sa opýtam: čo sa ti stane keď mu na tú výpoveď dáš autogram - myslíš si že budeš nejako sankcionovaný od amslica v budúcnosti???
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Amslico

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Nemyslím si, že by som bol sankcionovaný. Im ide o to, aby klientovi sťažili výpoveď zmluvy, podľa mňa je to absurdné.

A ďalšia vec - výpovedná lehota. Ak nemajú v podmienkach uvedené, že klient môže vypovedať zmluvu len so súhlasom sprostredkovateľa, tak potom lehota plynie prvým podaním žiadosti o zrušenie. Mýlim sa?
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Amslico

Príspevok od používateľa rabdo »

áno - každá doručená výpoveď by mala platiť dňom doručenia…(klient ale musí mať potvdenie z pošty)

moje skúsenosti "na našom Slovensku" sú také že keď som sa ja domáhal práva tak len samé výhovorky a zavádzanie :roll:

ale keď som VEC postúpil právnikovi hneď bolo riešenie na stole 8)

je to smutné, ale žial skoro vždy toto vec vyrieši :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uz som toto od Amslica videl a samozrejme, ze je to v rozpore zo zakonom. Musia respektovat volu klienta.
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Amslico

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

takže ak mu oni pošlú list, že musí napísať žiadosť znova s podpisom sprostredkovateľa, ktorý uzatváral zmluvu. A on tak neučiní, môžu ignorovať jeho pôvodnú žiadosť a žiadať od neho poistné? - zo zákona teda nie.

Teda má na to klient nejako reagovať, alebo považovať zmluvný vzťah s amslicom za ukončený?
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Amslico

Príspevok od používateľa rabdo »

Pavel Oravec napísal:Teda má na to klient nejako reagovať, alebo považovať zmluvný vzťah s amslicom za ukončený?
treba navštíviť dákeho lacného (kámoša) advokáta nech im on odpíše v jeho mene že on už zmluvu vypovedal k XX.XX.2013 a to tým že amslicu zaslal výpoveď zmluvy a preto ich vyzíva aby akceptovali ten dátum ako dátum výpovede zmluvy a ukončili tak zmluvný vzťah, alebo niečo na tento spôsob - toto ale lepšie sformuluje advokát…

môže to skúsiť napísať a poslať aj sám: vtedy by som ešte k listu pripojil aj kópiu už zaslanej výpovede + kópiu podacieho lístka na pošte, samozrejme aj toto treba poslať poštou na podací lístok ( vždy treba mať dôkazy )

a poistné by som zatiaľ neplatil

URČITE ALE NESMIE PRESTAŤ KOMUNIKOVAŤ Z POISŤOVŇOU!!!
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Rabdo pise spravne. V pripade, s ktorym som sa stretol ja, dal klient plnomocenstvo mne a ja som im napisal pomerne ostrym tonom, aj s upozornenim na moznu nahradu skody. Na druhej strane, ked clovek nieco pise, mal by mat odhodlanie to aj vykonat.
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Amslico

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Dnes som to riešil cez maklérsku linku. Takže stanovisko telefonistky je, že oni budú akceptovať aj pôvodnú výpoveď - lebo vedia, že musia. A tieto listy si vypisujú asi zo srandy.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja mam niekedy pocit, ze tam robi uplna banda idiotov
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Amslico

Príspevok od používateľa rabdo »

niechcem byť paranoik, ale ak raz prišiel list aj keď vieme že bez zákonného podkladu, tak by som naň odpovedal už hore zmienené!

kto ti kde dosvedčí že si "niekde" volal a že ti tam "niekto" povedal že je to vybavené?!

ale to som ja a moje osobné skúsenosti :roll: :roll: :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Amslico

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Tie infolinky sú nahrávané, práve kvôli takýmto situáciám. Vždy si zapisujem čas a osobu s ktorou som hovoril. Už som raz taký prípad "pochybenia infolinky" riešil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"